Najlepsze Messerschmitty 109-tki w 1/48 AD2016

Re: Najlepsze Messerschmitty 109-tki w 1/48 AD2016

Postprzez potez » czwartek, 24 stycznia 2019, 13:31

Na zdjeciach to widać na moje krzywe oko, ze facet skopiowal czesci z hasegawy- charakterystyczne plotno na ogonie. Do jakosci garazowych firm z usa mam jasne podejscie, podparte zmarnowaniem wielu $ na ich wypusty: omijac szerokim lukiem. Dodatkowo sprzedawca nie akceptuje zwrotow co uruchamia syreny alarmowe.
Tyle w temacie w tym temacie.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Najlepsze Messerschmitty 109-tki w 1/48 AD2016

Postprzez Kuba P. » czwartek, 24 stycznia 2019, 13:37

Nos i osłony silnika też wyglądają mi na Hasegawę, ten charakterystyczny mocno wypukły przekrój natomiast przejście w kadłub już musiał zrobić sam przystosowując to pod wiatrochron Monogramu.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Najlepsze Messerschmitty 109-tki w 1/48 AD2016

Postprzez greatgonzo » czwartek, 24 stycznia 2019, 13:54

Nie rozumiem Cię Czarek. Żeby to jeszcze Twój arcywróg pisał ... . Przecież jest link i widać te konwersje. Można je śmiało bronić. A jeśli nie masz podstaw i po prostu nie wystarcza Ci ogólny charakter krytyki, możesz upomnieć się o szczegóły. Widzisz, że ludzie uwielbiają o tym gadać i pewnie byś się doczekał.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4052
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 15:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Najlepsze Messerschmitty 109-tki w 1/48 AD2016

Postprzez CzarekB » czwartek, 24 stycznia 2019, 18:25

Etam, ja nie mam arcywrogów ani arcyprzyjaciół. Nie jest to aż tak istotne w moim życiu.
Ale jak widac i slychac, nie lubię gdy ludzie, nawet tak wspaniali jak kilku na tym forum dorabia ideologię do czegoś co jest po prostu normalnym i zdrowym odruchem oszczędzania kasy na czymś co może być kiepskie.
Nie można tego napisać normalnie ? Po co od razu wydawać wyrok na cos lub kogos przed oględzinami ?
I tyle, bez większych problemów egzystencjalnych. Kilo kitu.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 22:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Re: Najlepsze Messerschmitty 109-tki w 1/48 AD2016

Postprzez potez » czwartek, 24 stycznia 2019, 22:45

Czarek, bez politycznej poprawności, to w końcu są ciężkie pieniądze jakie trzeba wywalić za te pierdoły! Jak ktoś daje takie zdjęcie gotowego produktu i nie przyjmuje zwrotów,( pomijam juz ile by wysłąnie tego zwrotu kosztowało):
Obrazek
To trzeba jasno powiedzieć: TO SIĘ NADAJE DO KOSZA NA ŚMIECI!!!
Tak samo jak wszystkie jego kabinki vacu i inne żywiczne detale. Tego śmiecia nie da się obronić i widać to nawet na tych dziadowskich zdjęciach załaczonych w jego aukcjach. Żywice wyglądają tragicznie pełno bąbli, nieodgazowane, jakieś dziwne wtrącenia w liniach podziału itp ich jakość jest nieakceptowalna. A szkoda, bo tematycznie są ciekawe.
Przy okazji ostrzegam też chętnych na zakup detali firmy GT Resin - sporo robią w 32 i 48. Chłam bardzo niskiej jakości.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Najlepsze Messerschmitty 109-tki w 1/48 AD2016

Postprzez CzarekB » piątek, 25 stycznia 2019, 00:32

OK, a kto przyjmuje zwroty detali żywicznych ? Aires ? CMK ?
Mam od tego gościa kilka zestawów. To prawda, dupy nie urywa ale tragicznie też nie jest. Sa na poziomie modeli do ktorych sa robione. W ani jednym nie ma pęcherzyków powietrza, nie ma niczego w liniach podziału. Pisze o tym co mam w rękach, reszty nie widziałem, nie wypowiadam się. Gdyby ktoś bardziej renomowany robił to samo to pewnie bym kupił gdzieś indziej ale na bezrybiu i rak ryba. Ani go nie bronię ani nie potępiam, po prostu nie rozumiem jak można publicznie pisać o złej jakości czegos jesli nie ma się tego w ręce.

Bardzo bym chcial miec model Fokkera E V / D VIII w skali 1/32. Ale niestety nie jest mnie stać na półfabrykat firmy Mikromir który tutaj kosztuje jakieś $45.00 i gdzie trzeba właściwie przerobić każdy element. Czekam na WnW. Ale nikt nigdy nie miał okazji czytać moich publicznych stwierdzeń jaki to jest kiepski produkt. Nie mam, nie bede mial, nie znam sie, nie wypowiadam się o czymś na czym się nie znam albo czego nie mam.

I o tym jest to całe zamieszanie. A wlasciwie bylo bo juz wiecej nie bede o tym pisał. Czego i wam życzę.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 22:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Re: Najlepsze Messerschmitty 109-tki w 1/48 AD2016

Postprzez caughtinthemiddle » piątek, 25 stycznia 2019, 00:46

CzarekB napisał(a):OK, a kto przyjmuje zwroty detali żywicznych ? Aires ? CMK ?

CMK nie wiem, nie miałem potrzeby, natomiast Aires jak najbardziej przyjmuje reklamacje - w moim przypadku wystarczało zgłosić sprawę do sprzedawcy, a tenże załatwiał ją z importerem.
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1757
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 23:11

Re: Najlepsze Messerschmitty 109-tki w 1/48 AD2016

Postprzez potez » piątek, 25 stycznia 2019, 01:36

Aires, eduard, cmk bez problemu. Podobnie robila ArmaHobby jak jeszce zywice mieli. Nie wiem co masz w rekach, ja widze co facet pokazuje na zdjeciach w aukcjach, ciezko mi uwierzyc, ze sprzedaje cos lepszego niz pokazuje a to na jego zdjeciach widac niedolewki, bable i wszechobecne skazy na powierzchni.
Nie kupuje argumentu, ze musze wywalic wlasne ciezko zarobione pieniadze bez wad, aby nabyc prawo krytykowania dziadowskich produktów pełnych wad. Za dużo razy juz sie na to nabrałem, żeby łudzić się, źe kwadrans dwa i będzie super żywiczny detal.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Najlepsze Messerschmitty 109-tki w 1/48 AD2016

Postprzez Kuba P. » piątek, 25 stycznia 2019, 01:46

Pany, a co to co wypisujecie ma ze 109 wspólnego?
Klepiecie w klawiaturę po próżnicy prężąc się nawzajem, coś ciekawego o rynienkach albo innym kawałku bawarskiej blaszki byście napisali a tak...szum.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Najlepsze Messerschmitty 109-tki w 1/48 AD2016

Postprzez net_sailor » piątek, 25 stycznia 2019, 08:01

caughtinthemiddle napisał(a):CMK nie wiem, nie miałem potrzeby

Ja robiłem reklamację. Przyjęli i choć przysłali w zamian dość podobnie skaszaniony element, tylko trochę mniej, za to mieli dobre chęci :->
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:01
Lokalizacja: Elbląg

Poprzednia strona

Powrót do Messerschmitt

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości