Nowy Spitfire z Airfixa w 1/72

Re: Nowy Spitfire z Airfixa w 1/72

Postprzez Konrad .C » czwartek, 16 lutego 2012, 00:18

Ostatnio sobie zakupiłem nowe Zero A6M2 z Airfixa i jestem pod ogromnym wrażeniem!
Ładny kokpit, czyste detale, brak jakiś śladów czy jamek, jak to w innych modelach było. Duża kalkomania wraz z napisami, nic tylko brać za te 16 zł(!!). Zacząłem kleić, może jakiś warsztacik wrzucę. ;)
Jest to pierwszy lotniczy model pancernika po 4 latach więc mogę trochę słodzić ale to co aktualnie mam na warsztacie mi się naprawdę podoba. ;)
Tego spita chyba sobie tez kupię tylko nie wiem jakiego, ostatnio zauważyłem ,ze Airfix robi dobrze i w sumie tanio... chwali się, chwali.
eeSeeF-floresef
Konrad .C
 
Posty: 609
Dołączył(a): sobota, 11 lipca 2009, 09:42
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Reklama

Re: Nowy Spitfire z Airfixa w 1/72

Postprzez spiton » czwartek, 16 lutego 2012, 01:32

Modele Airfixa to naprawdę fajny plastik za niewielkie pieniądze, choć trzeba przyznać, że w swoim czasie i teraz zresztą też revell robi bardzo eleganckie modele za niewielkie pieniądze. Szkoda tylko, że praktycznie każdy model revella z tych tanich serii miał jakieś wady. P-47 za mała osłonę silnika, F-190 fatalną kabinkę, spit skrzydło, Me-109 śmigło i kołpak, Hurricane listwy na kadłubie itp. Chyba najkorzystniej przedstawia się He-177-wielki efektowny bombowiec za 5-6 dych !!.
A jeśli chodzi o airfixa, to cieszy, ze linie podziału staja się delikatniejsze, choć ciągle delikatne nie są.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Nowy Spitfire z Airfixa w 1/72

Postprzez RAV » czwartek, 16 lutego 2012, 01:37

Czytałem, że airfixowe Zero ma za szeroką osłonę kabiny. Prawda to?
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3300
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy Spitfire z Airfixa w 1/72

Postprzez Mac Eyka » czwartek, 16 lutego 2012, 11:16

RAV napisał(a):Czytałem, że airfixowe Zero ma za szeroką osłonę kabiny. Prawda to?


Na pierwszy rzut oka nie widać jakiegoś wielkiego odstępstwa. Proporcje wydają się być OK.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3050
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Nowy Spitfire z Airfixa w 1/72

Postprzez zegeye » czwartek, 16 lutego 2012, 15:07

Osłona kabiny w zero nie wygląda tragicznie. Jak na moje oko to skopana jest osłona silnika i nie podobało mi sie podwozie. Bryła samolotu całościowo za to wygląda naprawdę poprawnie, tylko ten silnik..... :-/ Cóż ja nie kupiłem. Pozostanę przy Hasegawie która wg mnie nadal wygląda o niebo lepiej, choć oczywiście cenowo też odpowiednio się różni.
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1709
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Nowy Spitfire z Airfixa w 1/72

Postprzez Grzegorz2107 » czwartek, 16 lutego 2012, 22:43

Mac Eyka napisał(a):
RAV napisał(a):Czytałem, że airfixowe Zero ma za szeroką osłonę kabiny. Prawda to?


Na pierwszy rzut oka nie widać jakiegoś wielkiego odstępstwa. Proporcje wydają się być OK.


Zmierzyłem: Nowa Hasegawa ma w najszerszym miejscu osłony kabiny 9.3mm, stara Hase ma 9,4, a nowy Airfix 11,0mm. Nie mam planów Zera pod ręką, niech ktoś zajrzy i zmierzy, to będziemy wiedzieli kto jest bliżej prawdy. Osłona silnika jest na oko b.podobna do tej z Hasegawy. Nie ma jakiegoś grubego błędu, rzucającego się w oczy.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Nowy Spitfire z Airfixa w 1/72

Postprzez RAV » czwartek, 16 lutego 2012, 22:53

Grzegorz2107 napisał(a):niech ktoś zajrzy i zmierzy

AJ-Press, Monografie Lotnicze nr 7: 9,6 mm.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3300
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia strona

Powrót do Supermarine

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości