Tamiya 1:32 Spitfire Mk.IX

Re: Tamiya 1:32 Spitfire Mk.IX

Postprzez K.Y.Czart » wtorek, 22 grudnia 2009, 20:48

W końcu i moja IX-tka Tamiyi dotarła pod choinkę. Wprawdzie musiałem jednak jachać po nią na cło osobiście (po raz pierwszy :cry: ), bo poczta po uzupełnieniu przeze mnie dokumentów, nie zdążyłaby dostarczyć przesyłki przed wigilią. Rzecz prawdopodobnie rozbiła się o to, że HLJ nie umieścił kosztów transportu na etykiecie opisującej paczkę. A to uniemożliwiło odprawienie grupowe. Tak czy siak, zapłaciłem 22% VAT (69 PLN), modele są bowiem zwolnione z opłat celnych. Żeby zakończyć temat finansowy - model kosztował mnie 377 PLN + 69 PLN (VAT w Polsce) czyli 446 PLN razem. To jest około 15 PLN taniej, niż gdybym kupił w Relish Models w Anglii. Z tym, że z Anglii krócej bym czekał i nie jeździłbym na cło po odbiór. Muszę poszukać drugiego egzemplarza w podobnej lub niższej cenie, ale w UE. Chyba, że w międzyczasie przyjmą do Unii Japonię ;o)

Pierwsze wrażenia? Zdecydowanie na TAK. Jest naprawdę super. Aż strach dotykać ;o) Do Świąt poleży w folii, a potem będę go pomału odkrywał. MY PRECIOUS :shock: :roll:
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Tamiya 1:32 Spitfire Mk.IX

Postprzez Jarek Gurgul » wtorek, 22 grudnia 2009, 20:51

Nic, tylko pozazdrościć takiego 'prezentu' :).

A pod tym linkiem kolejna już, piękna produkcja z tego zestawu:
http://www.network54.com/Forum/47751/thread/1261454091/Spit+bits+%28Tamiya+1-32+Mk.IX%29

Oj, żeby takie cuda możliwe były w 1:48...

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6075
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Tamiya 1:32 Spitfire Mk.IX

Postprzez K.Y.Czart » wtorek, 22 grudnia 2009, 21:06

Jarek Gurgul napisał(a):Nic, tylko pozazdrościć takiego 'prezentu' :).

A pod tym linkiem kolejna już, piękna produkcja z tego zestawu:
http://www.network54.com/Forum/47751/thread/1261454091/Spit+bits+%28Tamiya+1-32+Mk.IX%29

Oj, żeby takie cuda możliwe były w 1:48...

Jarek


:D

Bardzo bym chciał, żeby mój model wyszedł podobnie, jak na tych zdjęciach. Albo jeszcze fajniej... ;o) Ech, naprawdę strach się b(r)ać :D Ale próbować trzeba :lol:

Ja właśnie zdradzam 72-jkę, bo tam to już w ogóle nie jest możliwe. Przynajmniej dla mnie :(

Pozdrawiam

Krzysiek
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: Tamiya 1:32 Spitfire Mk.IX

Postprzez hurri » wtorek, 22 grudnia 2009, 21:20

Cześć.
Właśnie wróciłem z poczty ze swoim. Nie będe powtarzał zachwytów. Dodam tylko ,że moja przesyłka nie została "owatowana". Model wraz z przesyłką z Hong-kongu sklep Hobbyeasy, kosztował mnie 357 PLN . Wesołych Świąt:lol:
Darek
hurri
 
Posty: 81
Dołączył(a): niedziela, 28 października 2007, 12:12

Re: Tamiya 1:32 Spitfire Mk.IX

Postprzez Maxek » wtorek, 22 grudnia 2009, 21:23

K.Y.Czart napisał(a):Żeby zakończyć temat finansowy - model kosztował mnie 377 PLN + 69 PLN (VAT w Polsce) czyli 446 PLN razem. To jest około 15 PLN taniej, niż gdybym kupił w Relish Models w Anglii. Z tym, że z Anglii krócej bym czekał i nie jeździłbym na cło po odbiór.


W Chińskim Lucky Model ten samolot kosztuje 125 $ (już z kosztami wysyłki) co daje jakieś 365 PLN. Jeszcze nie zdarzyło mi się, aby celnicy oclili paczkę z tego sklepu, a brałem czasami towaru za ponad 200 $. Rekordowa przesyłka szła 4 dni, a średni czas to 7-10 dni.
Piotr Maksiak "Maxek"
Avatar użytkownika
Maxek
 
Posty: 471
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 21:19
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tamiya 1:32 Spitfire Mk.IX

Postprzez Kuba P. » wtorek, 22 grudnia 2009, 21:24

Ja swój model odbiorę zapewne już po świętach niemniej cieszę się razem z Wami i na zapas.
Im więcej patrzę na zdjęcia z budowy pokazywane w internecie tym bardziej jestem zachwycony.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Tamiya 1:32 Spitfire Mk.IX

Postprzez K.Y.Czart » wtorek, 22 grudnia 2009, 21:58

Dobrze wiedzieć o tych chińskich źródłach :lol:, choć na Hong-Kongu akurat przejechałem się dwa razy na prę złotych. No, ale to było na eBayu. ;o)

Również życzę wszystkim samych udanych modeli w Nowym Roku i oczywiście mile spędzonych Świąt Bożego Narodzenia.

Krzysiek
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: Tamiya 1:32 Spitfire Mk.IX

Postprzez Aleksander011 » środa, 23 grudnia 2009, 10:51

Mój Spit zdążył wylądować przed świętami.Co mogę tutaj dodać ??Naprawdę trudno się doczepić do czegokolwiek, widoczna staranność w przygotowaniu każdego szczegółu i nie dotyczy to tylko wyprasek.Szukałem magnesików, bo nie zauważyłem ich w wstępnej analizie zawartości w dodatkowym kartoniku i zacząłem mieć wątpliwości czy na pewno TAMYIA je dołączyła, no oczywiście ,że są :shock: ,ładnie zawinięte w foliowym woreczku i to aż ich 3 rodzaje:)) To tyle na temat krytyki tego zestawu :)
Modelarza poznać po tym jak kończy ,a nie zaczyna
Obrazek
Avatar użytkownika
Aleksander011
 
Posty: 583
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 13:02
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp

Re: Tamiya 1:32 Spitfire Mk.IX

Postprzez K.Y.Czart » środa, 23 grudnia 2009, 13:45

Mam pytanie pośrednio/bezpośrednio dotyczące tego modelu. Może głupie, bo jak sądzę odpowiedź będzie twierdząca. Ale... Czy zasadnym jest nabycie, jako uzupełnienia modelu, książki Erica B. Morgana / Edwarda Shacklady'a "Spitfire. The History". Pytam, bo książka dość droga, a ma opinię pozycji obowiązkowej. Mam już trochę innych pozycji o Spitfirze. Zamierzam zbudować Mk.IX i jako drugi Mk.I. Czy istotnie jest ta książka niezbędna by prawidłowo je zbudować? W kontekście szczegółów budowy, wszystkich niuansów malowania, rysunków technicznych itp. wiedzy. Wydaje mi się, że kiedyś miałem ją w rękach, ale szczegółów nie pamietam, niestety. Na pewno, któryś z kolegów może się podzielić wrażeniami ;o)

Pozdrawiam

Krzysiek
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: Tamiya 1:32 Spitfire Mk.IX

Postprzez caughtinthemiddle » środa, 23 grudnia 2009, 16:30

Podejrzewam, że bardziej zasadne (a przy tym bardziej dokuczliwe dla portfela) jest nabycie tego dzieła:
http://monfortonpress.com/book_pages/jacket.htm
Kumpel posiada i jest bardzo zadowolony.
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1767
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 00:11

Re: Tamiya 1:32 Spitfire Mk.IX

Postprzez K.Y.Czart » środa, 23 grudnia 2009, 20:52

Uh ty, :shock: Niezłe tomiszcze, ale zawężone do IX i XVI, niestety. Poza tym, w modelu Tamki na pewno coś dałoby się poprawić z jego pomocą - ale te 100 baksów, które musiałbym wyłożyć za to jakże interesujące kompendium, wolę dorzucić do drugiego modelu ;o) "Spitfire The History" mogę kupić za połowę tej kwoty (second hand oczywiście) i dlatego o nią spytałem, bo dotyczy całej rodziny Spitów. Również wczesnych, a jak mówiłem mam w planach również Mk.I (pootwierane nieco - tak w 1/72, jak i w 1/32). I w ogóle mam jeszcze kilka różnych Spitów 1/72 w magazynie. ;o) Ale dzięki za informację, wszystko zależy od budżetu na ten rok :-> Którego, w jak największym wymiarze, życzę wszystkim Użytkownikom nPWM :)
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: Tamiya 1:32 Spitfire Mk.IX

Postprzez Kuba P. » piątek, 22 stycznia 2010, 20:56

Ja mam też już model. To jest po prostu kosmos. Jest Tamiya, za nimi kawałek Hasegawa a potem długo długo nic.
Podoba mi się Junkers 88 Revella ale ten Spitfire to kompletnie inna liga. Jak Fiat i BMW, nawiązując do naszego ulubionego wątku.
Dla mnie model roku 2009 zdecydowanie.
Zestaw luksusowy, jeśli można tak powiedzieć.

Muszę go rozbabrać, muszę! :mrgreen:
Podnietka 100.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Tamiya 1:32 Spitfire Mk.IX

Postprzez Aleksander011 » piątek, 22 stycznia 2010, 21:31

Kuba Plewka napisał(a):Ja mam też już model. To jest po prostu kosmos. Jest Tamiya, za nimi kawałek Hasegawa a potem długo długo nic.
Muszę go rozbabrać, muszę! :mrgreen:
Podnietka 100.

Witaj w klubie :)
Modelarza poznać po tym jak kończy ,a nie zaczyna
Obrazek
Avatar użytkownika
Aleksander011
 
Posty: 583
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 13:02
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp

Re: Tamiya 1:32 Spitfire Mk.IX

Postprzez Stratocaster » sobota, 23 stycznia 2010, 10:10

Ciekawe kto pierwszy założy "warsztat" z tym modelem na forum.
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Tamiya 1:32 Spitfire Mk.IX

Postprzez Arkady72 » środa, 27 stycznia 2010, 15:44

Ciekawe kiedy pojawia sie kalkomanie i maski dedykowane do tego modelu. W polskich barwach oczywiscie. Malowanie Skalskiego z PFT jakos mnie nie interesuje i chetniej zrobilbym ten model w klasycznym szaro - zielonym kamuflazu.
Rozmawialem z Jackiem Bzunkeim i doszlismy do wniosku, ze obecnie produkowane maski Montexu do modelu Vb. Hasegawy:

Obrazek

w zasadzie by sie nadaly. Pomijam oczywiscie dopasowanie masek na oslone kabiny.
Pytanie jakie koncowki skrzydel i kasztalt statecznika pionowego musialby byc w samolocie PK@T w wersji Mk.IX?
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Supermarine

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości