Tamiya 1:32 Spitfire Mk.IX

Re: Tamiya 1:32 Spitfire Mk.IX

Postprzez Aleksander011 » środa, 27 stycznia 2010, 19:26

Arkady72 napisał(a):Ciekawe kiedy pojawia się kalkomanie i maski dedykowane do tego modelu.

Raczej na maski nie liczcie, rozmawiałem z Panem Darkiem z Montexu i problemem są tutaj konieczne kalkomanie np: napis POLAND pod szachownicą, czy inne drobiazgi w jasnych kolorach. Ja posiadłem maski do Spita IX dedykowane do modelu PCM, co prawda nie polskie, ale podstawowe oznaczenia są ok. Inaczej ma się sprawa w Techmodzie, bo dzwoniąc to tej firmy dowiedziałem się ,że jest szansa aby przeskalować do 1:32 zestawy już istniejące w 1:48, a są one fajne..reasumując mam ten sam problem aby coś fajnego wyczarować i o ile nie pojawi się coś z Techmodu, zadziałam w swoim zakresie sam projektując maski i kalkomanię..
Modelarza poznać po tym jak kończy ,a nie zaczyna
Obrazek
Avatar użytkownika
Aleksander011
 
Posty: 583
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 13:02
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Tamiya 1:32 Spitfire Mk.IX

Postprzez Jacek Bzunek » środa, 27 stycznia 2010, 19:58

Aleksander011 napisał(a):Inaczej ma się sprawa w Techmodzie, bo dzwoniąc to tej firmy dowiedziałem się ,że jest szansa aby przeskalować do 1:32 zestawy już istniejące w 1:48, a są one fajne..reasumując mam ten sam problem aby coś fajnego wyczarować i o ile nie pojawi się coś z Techmodu, zadziałam w swoim zakresie sam projektując maski i kalkomanię..

Jestem coraz bliższy decyzji o zdradzie 1/48 ale nie mam ochoty nawet na krótki jednorazowy romans z Techmodem, którego kalkomanie odesłały mi do poczekalni dwa modele. Może przesadzam ale nawiązując do pewnego wątku z HP, Spitfire z Tamiyi z kalkami Techmodu to jak Mercedes S 450CDI zalany olejem Lotos 10W/40.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tamiya 1:32 Spitfire Mk.IX

Postprzez Arkady72 » czwartek, 28 stycznia 2010, 01:03

Aleksander011 napisał(a):Raczej na maski nie liczcie, rozmawiałem z Panem Darkiem z Montexu i problemem są tutaj konieczne kalkomanie np: napis POLAND pod szachownicą, czy inne drobiazgi w jasnych kolorach.

W czym problem? Przeciez Montex juz nie raz dokladal kalkomanie do masek.
Ide w takim razie o zaklad, ze pierwszym wydawca polskich insygnii do tego modelu bedzie zagraniczny producent :mrgreen: . W koncu normalka.
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: Tamiya 1:32 Spitfire Mk.IX

Postprzez caughtinthemiddle » sobota, 30 stycznia 2010, 03:51

Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1767
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 00:11

Re: Tamiya 1:32 Spitfire Mk.IX

Postprzez Arkady72 » sobota, 30 stycznia 2010, 09:21

caughtinthemiddle napisał(a):W zasadzie to już jest:
http://www.eagle-editions.com/decal115.htm

No tak, ale to ciagle pustynny kamuflaz...
Znalazlem cos co mnie interesuje:
PK@E

Obrazek
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: Tamiya 1:32 Spitfire Mk.IX

Postprzez Jacek Bzunek » sobota, 30 stycznia 2010, 11:15

Czy ten PK-E ma coś wspólnego ze stażem Gabreskiego w 315?
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tamiya 1:32 Spitfire Mk.IX

Postprzez Timi » sobota, 30 stycznia 2010, 11:41

W "Gabby pilot myśliwski" jest taka sama sylwetka boczna, tylko że w książce jest napisane że numer fabryczny nieznany
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: Tamiya 1:32 Spitfire Mk.IX

Postprzez Arkady72 » sobota, 30 stycznia 2010, 12:21

Jacek Bzunek napisał(a):Czy ten PK-E ma coś wspólnego ze stażem Gabreskiego w 315?

W podpisie na kalkomani jest napisane, ze pilotem PK@E byl Gabreski.
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: Tamiya 1:32 Spitfire Mk.IX

Postprzez Chrupek » niedziela, 31 stycznia 2010, 11:59

Witajcie!
Przeglądając dziś neta w poszukiwaniu planów spitka natknełem się na relacje z budowy na stronce
http://www.britmodeller.com/forums/index.php?showtopic=41171
Wracająć do planów to znalazłem plany modelu RC w skali 1:9 w DXF (format cad'owski) ale wręgi są pokazane tylko te które utrzymać mają kształt kadłuba. Nie mając nic wspólnego z orginalnymi wręgami. Pomóżcie : czy są dostępne jakieś plany w skali 1:32 dla spitka IXc ? Albo chodziaż skąd wziąść orginalne wymiary poszczególnych wręg - w tedy łatwiej by było przeskalować z 1:48. Chcę w swoim modelu odwzorować wręgi i wyposarzenie kadłuba od kabiny do ogona. Jak by ktoś mógł pomóc będę wdzięczny.
Pozdr.
Chrupek

Pisownia!
Avatar użytkownika
Chrupek
 
Posty: 298
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 20:55
Lokalizacja: Rybnik

Re: Tamiya 1:32 Spitfire Mk.IX

Postprzez Chrupek » czwartek, 4 lutego 2010, 19:07

Koleżanko/Kolego, jeśli chcesz poznać ciekawych ludzi, których podobnie jak Ciebie pasjonuje modelarstwo zapraszamy w nasze szeregi. Nie jesteśmy elitarnym klubem! Zapraszamy WSZYSTKICH! Zarząd jest do Waszej dyspozycji! Odpowiemy na każde pytanie. http://www.ipmspolska.org.pl
Avatar użytkownika
Chrupek
 
Posty: 298
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 20:55
Lokalizacja: Rybnik

Re: Tamiya 1:32 Spitfire Mk.IX

Postprzez K.Y.Czart » czwartek, 4 lutego 2010, 20:27

Chrupek napisał(a):Witajcie!
Przeglądając dziś neta w poszukiwaniu planów spitka natknełem się na relacje z budowy na stronce
http://www.britmodeller.com/forums/index.php?showtopic=41171
Wracająć do planów to znalazłem plany modelu RC w skali 1:9 w DXF (format cad'owski) ale wręgi są pokazane tylko te które utrzymać mają kształt kadłuba. Nie mając nic wspólnego z orginalnymi wręgami. Pomóżcie : czy są dostępne jakieś plany w skali 1:32 dla spitka IXc ? Albo chodziaż skąd wziąść orginalne wymiary poszczególnych wręg - w tedy łatwiej by było przeskalować z 1:48. Chcę w swoim modelu odwzorować wręgi i wyposarzenie kadłuba od kabiny do ogona. Jak by ktoś mógł pomóc będę wdzięczny.
Pozdr.
Chrupek

Pisownia!




Znalazłem interesujące cię rysunki w książce Scale Aircraft Drawings vol. II Petera M. Bowersa. Są tam rysunki wręg kadłuba, można wyliczyć wymiary. Jeśli chcesz, daj znać na PW, wyślę scany tych stron.
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: Tamiya 1:32 Spitfire Mk.IX

Postprzez Arkady72 » sobota, 13 lutego 2010, 09:13

Nowe kalkomanie do polskiego Spitfire z 308 Squadronu ZF@M:

http://www.hannants.co.uk/search/?FULL=X32025
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: Tamiya 1:32 Spitfire Mk.IX

Postprzez SebastianC. » sobota, 13 lutego 2010, 22:25

Na warsztacie: Mirage 2000C


Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
SebastianC.
 
Posty: 32
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 13:34

Re: Tamiya 1:32 Spitfire Mk.IX

Postprzez Chrupek » niedziela, 14 lutego 2010, 08:49

Jak na PKP zaczną płacić w euro to może !?? :lol:
Koleżanko/Kolego, jeśli chcesz poznać ciekawych ludzi, których podobnie jak Ciebie pasjonuje modelarstwo zapraszamy w nasze szeregi. Nie jesteśmy elitarnym klubem! Zapraszamy WSZYSTKICH! Zarząd jest do Waszej dyspozycji! Odpowiemy na każde pytanie. http://www.ipmspolska.org.pl
Avatar użytkownika
Chrupek
 
Posty: 298
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 20:55
Lokalizacja: Rybnik

Re: Tamiya 1:32 Spitfire Mk.IX

Postprzez Chrupek » niedziela, 14 lutego 2010, 15:29

Jakby któryś z kolegów był zainteresowany to tą pozycje znlazłem u wydawcy w Kanadzie troszke taniej :mrgreen:
http://monfortonpress.com/index.htm Proponują również przeskalowanie planów do wybranej skali lub zakup już przygotowanych opracowań. No pozycja kusi : 432 strony, 133 strony zwymiarowanych rysunków, 890 kolorowych zdjęć.
Koleżanko/Kolego, jeśli chcesz poznać ciekawych ludzi, których podobnie jak Ciebie pasjonuje modelarstwo zapraszamy w nasze szeregi. Nie jesteśmy elitarnym klubem! Zapraszamy WSZYSTKICH! Zarząd jest do Waszej dyspozycji! Odpowiemy na każde pytanie. http://www.ipmspolska.org.pl
Avatar użytkownika
Chrupek
 
Posty: 298
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 20:55
Lokalizacja: Rybnik

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Supermarine

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości