Spitfire'y i Seafire'y MPM/SH - 1/72

Re: Spitfire'y i Seafire'y MPM/SH - 1/72

Postprzez Dominik » piątek, 22 października 2010, 13:18

U nas będą dostepne, na pewno, w Eduardzie we Wrocku. Pewnie też u Pokątnego i innych sklepach, w których mają towar od naszych południowych sąsiadów.
Ostatnio edytowano piątek, 22 października 2010, 19:20 przez Dominik, łącznie edytowano 1 raz
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2616
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Reklama

Re: Spitfire'y i Seafire'y MPM/SH - 1/72

Postprzez lodzianin » piątek, 22 października 2010, 17:40

Dominik napisał(a):MPM/SH/Azur to w sumie jedna i ta sama firma. Róznice polegają, podobno, na różnych typach form. Azur to chyba też jakaś współpraca z Francuzami jest - ale tu mogę się mylić.


GrzeM napisał(a):A może to jednak będzie jeden i ten sam model? AZ go anonsuje pod marką "Admiral".


Oby nie. Znając z obdukcji jakośc modeli AZ to zachowaj nas Panie od ich modeli.


Mam pytanie... skoro modele AZModelu są tak kiepskie... to czemu na Plastikowych są tak pochlebne recenzje ich... Czesi ich podpłacili :lol: ?.

Co do Spitów Admirala ?. W Jadarze je znajdę i w Martoli też, czy będę musiał je sprowadzać z Wrocka ?.
lodzianin
 
Posty: 364
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 03:52
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Re: Spitfire'y i Seafire'y MPM/SH - 1/72

Postprzez Dominik » piątek, 22 października 2010, 19:18

lodzianin napisał(a):Mam pytanie... skoro modele AZModelu są tak kiepskie... to czemu na Plastikowych są tak pochlebne recenzje ich... Czesi ich podpłacili :lol: ?.


Bo w ramkach bardzo ładnie wyglądają. Ale jak już się człowiek weźmie za budowę to szkoda gadać. Może jestem za slaby w te klocki, ale po sklejeniu kadłuba ze skrzydłami dałem sobie spokój. Części wykorzystam do budowy innych Spitów. A poza tym za taka kasę model powinien być dobrej jakości. Ale co tam. Najlepiej będzie jak sam spróbujesz skleić jednego AZta.

A co do pytania o dostępność. Eduard ma je mieć na początku listopada. Co do reszty to musisz się dowiedzieć.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2616
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: Spitfire'y i Seafire'y MPM/SH - 1/72

Postprzez ZIO BY NAITT » piątek, 22 października 2010, 21:03

Dominiku - po Twojej wypowiedzi doszedłem do wniosku że nigdy nie sklejałeś Pavli ;o)

Myślę że troszkę zbyt surowo oceniłeś jakość zestawów AZ/Legato - skleiłem kilka ichiejszych zestawów (szmatopłaty) i pomimo konieczności włożenia w nie odpowiedniej ilości pracy nadal miło je wspominam.

PZDR
Pozdrawiam - Konrad Kozioł
WARSZTAT :
Dzieci + dom rodzinny w skali 1/1
Avatar użytkownika
ZIO BY NAITT
 
Posty: 1239
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:15
Lokalizacja: Warthenau

Re: Spitfire'y i Seafire'y MPM/SH - 1/72

Postprzez Dominik » piątek, 22 października 2010, 21:14

Masz racje, nie sklejałem modeli Pavli...ale wystarczyło, ze zobaczyłem jak wyglądają w pudełku. Ale praca nad Spitem zniechęciła mnie do modeli tej firmy.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2616
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: Spitfire'y i Seafire'y MPM/SH - 1/72

Postprzez Mac Eyka » sobota, 23 października 2010, 12:33

Modele AZ mają jeszcze jedną poważną wadę.
Marketing w momencie wprowadzania tych zestawów na rynek oparty był na ty, że są to najdoskonalsze zestawy pod względem wymiarowym. Zauważcie, że na stronie producenta cały czas wiszą zdjęcia wyprasek przykładane do planów.
Jednak już pierwsze recenzje modelu pokazały, że nie jest tak słodko.
Dodatkowo w zestawach tych nie ma nic tak szczególnego, żeby usprawiedliwiać wysokie ich ceny porównywalne z Tamiyą od której jednak są gorsze.
Można oczywiście bronić Czechów mnogością zaproponowany wersji. Jednak jest ona naciągana. Kadłub, z tego co się orientuję, odpowiada Mk.II i na przykład wykonanie z niego "jedynki" czy Mk.V/VI wymaga sporej ingerencji. Dodatkowo nieco kuriozalnym jest zaproponowanie wersji rozpoznawczej poprzez tylko arkusik kalkomanii.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3050
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Spitfire'y i Seafire'y MPM/SH - 1/72

Postprzez Paweł Wymysłowski » środa, 27 października 2010, 13:40

Mac Eyka napisał(a):Modele AZ mają jeszcze jedną poważną wadę.
[...] Kadłub, z tego co się orientuję, odpowiada Mk.II i na przykład wykonanie z niego "jedynki" czy Mk.V/VI wymaga sporej ingerencji. Dodatkowo nieco kuriozalnym jest zaproponowanie wersji rozpoznawczej poprzez tylko arkusik kalkomanii.

Bez przesady. Zewnętrzne różnice kadłuba między I, II i wczesnymi V są praktycznie żadne. VI też w zasadzie różni się detalami, a nie kadłubem. Wersję rozpoznawczą w ofercie mają tylko PR type G - też niewiele się różnicą, w zasadzie oprócz obecności kamer owiewką z "bąblami" (choć tu akurat "detal" jest dla mnie dość istotny) i nie wiem, też czy nie powinny mieć chłodnicy oleju jak V.
K.Y.Czart napisał(a):
Jaro_Su napisał(a): nie lał też nigdzie komunistów.....;)

Seafire 47 w Korei, Spitfire FR 18 i PR 19 na Malajach. Choć zależy jak rozumiesz termin "lał" ;o)

Nie trzeba szukać tak daleko - V i IX w Grecji.
Pozdrawiam
Paweł
Avatar użytkownika
Paweł Wymysłowski
 
Posty: 566
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 12:08
Lokalizacja: Z lasu

Re: Spitfire'y i Seafire'y MPM/SH - 1/72

Postprzez lodzianin » piątek, 29 października 2010, 16:36

Jaro_Su napisał(a):Arur - francuzi, FROG, natomiast MPM to pakuje modele w Polsce... Stąd może po prostu mają wspólne źródło opracowywania form..... Oczywiście nie wszystkich....


Ale w każdym bądź razie miłośnicy Spitów jeśli uzbroją się w cierpliwość a i będą trzymać rękę na pulsie na pewno zdobędą jakieś ciekawe i ładnie dopracowane wypraski....

Dla mnie Spit jest za mało niszowy.... i ma za mały udźwig bomb, nie lał też nigdzie komunistów.....

;)


W Chinach, w lotnictwie Kuomintangu Spit F. V http://www.worldairforces.com/Countries/China/nch.html

Sam czekam na Spita PR.IV i może PR.XI ( żeby do niego jeszcze pojawiły się kalki SEAC ).
lodzianin
 
Posty: 364
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 03:52
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Re: Spitfire'y i Seafire'y MPM/SH - 1/72

Postprzez PiotrekS » piątek, 29 października 2010, 17:11

lodzianin napisał(a):

Sam czekam na Spita PR.IV i może PR.XI ( żeby do niego jeszcze pojawiły się kalki SEAC ).

Przecież MPM robił PR XI w barwach SEAC, nie załapałeś się? Robiłem jego in-box dla Mac Eyki, ale jego strona o modelach Spita szwankuje, to tu sobie luknij: http://www.internetmodeler.com/2000/apr ... e-prxi.htm
Obrazek
Avatar użytkownika
PiotrekS
 
Posty: 240
Dołączył(a): wtorek, 11 listopada 2008, 11:29

Re: Spitfire'y i Seafire'y MPM/SH - 1/72

Postprzez lodzianin » sobota, 30 października 2010, 13:22

PiotrekS napisał(a):
lodzianin napisał(a):

Sam czekam na Spita PR.IV i może PR.XI ( żeby do niego jeszcze pojawiły się kalki SEAC ).

Przecież MPM robił PR XI w barwach SEAC, nie załapałeś się? Robiłem jego in-box dla Mac Eyki, ale jego strona o modelach Spita szwankuje, to tu sobie luknij: http://www.internetmodeler.com/2000/apr ... e-prxi.htm


Faktycznie... mam problemy z kasą i się nie załapałem na tego PR XI ( polowałem wtedy na starsze modele MPM- u i Hasegawę )... Co prawda jeszcze niedawno był na Hannantsie, to może i np. w Jadarze się pojawi.
lodzianin
 
Posty: 364
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 03:52
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Re: Spitfire'y i Seafire'y MPM/SH - 1/72

Postprzez Mac Eyka » sobota, 30 października 2010, 16:51

PiotrekS napisał(a):Robiłem jego in-box dla Mac Eyki, ale jego strona o modelach Spita szwankuje


Szwankuje bo się radykalnie przerabia. Mam nadzieję że już wkrótce ruszę w całkiem nowym ubranku.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3050
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Spitfire'y i Seafire'y MPM/SH - 1/72

Postprzez PiotrekS » sobota, 30 października 2010, 17:07

Dzięki za info o stronie, jak coś będziesz potrzebował o Spitach daj znać, może akurat będę miał.
Obrazek
Avatar użytkownika
PiotrekS
 
Posty: 240
Dołączył(a): wtorek, 11 listopada 2008, 11:29

Re: Spitfire'y i Seafire'y MPM/SH - 1/72

Postprzez Jaro_Su » środa, 3 listopada 2010, 14:30

No dobrze, żebym potem nie żałował, że klasycznego Spita nie mam w kolekcji... (jakieś sześć lat temu popełniłem MK. XIV z academy)...
ale dalej czekam, na takiego, co mnie zadowoli....
;o)
Avatar użytkownika
Jaro_Su
 
Posty: 333
Dołączył(a): czwartek, 5 sierpnia 2010, 08:51

Re: Spitfire'y i Seafire'y MPM/SH - 1/72

Postprzez lodzianin » czwartek, 4 listopada 2010, 18:10

Jaro_Su napisał(a):No dobrze, żebym potem nie żałował, że klasycznego Spita nie mam w kolekcji... (jakieś sześć lat temu popełniłem MK. XIV z academy)...
ale dalej czekam, na takiego, co mnie zadowoli....
;o)


Które wersje ?.
lodzianin
 
Posty: 364
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 03:52
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Re: Spitfire'y i Seafire'y MPM/SH - 1/72

Postprzez Dominik » piątek, 5 listopada 2010, 08:30

TUTAJ można już obejrzeć pierwsze zdjęcia Spita 22 z MPM/SH a TUTAJ Spita z Admirala.
Ostatnio edytowano piątek, 5 listopada 2010, 08:52 przez Dominik, łącznie edytowano 1 raz
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2616
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Supermarine

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości