Kolejne Spity 1:72 :)

Re: Kolejne Spity 1:72 :)

Postprzez Dominik » wtorek, 23 listopada 2010, 12:53

Według pewnych źródeł w drugim modelu maja być oznaczenia samolotu z 303 - RF-Q (serial AB174). Poza tym, zapowiedziano model Spita 22 z Xtrakit.
Obrazek
Ciekawe czy będzie to przepak Admirala czy MPM/SH?
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2616
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Reklama

Re: Kolejne Spity 1:72 :)

Postprzez Dominik » sobota, 27 listopada 2010, 16:19

Według info na ModleForum także MPM ma wypuścić Spitfire Mk.Vc. A Xtrakit to będzie przepak MPMu.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2616
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: Kolejne Spity 1:72 :)

Postprzez RAV » środa, 1 grudnia 2010, 10:22

RAV napisał(a):A czy faktycznie jest na co się napinać? Co jest w środku?

Pooglądałem sobie wątek na czeskim forum i jednak się napiąłem. Tylko z malowaniem na razie kiepsko, bo choć QQWCA to ciekawy samolot, to 303 Sqn i bez niej jest u mnie nadreprezentowany (na razie Hurricane i dwa Spitfire'y, a dojdą jeszcze dwa Spity i Mustang). Mam nadzieje, że szybko ktoś wypuści kalki do 318, żebym nie musiał z szablonami walczyć.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3300
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolejne Spity 1:72 :)

Postprzez Jaro_Su » środa, 1 grudnia 2010, 13:47

Ktoś wie jakie kalki daje Sword do tych spitów? Oprócz tych co widać na box-art'ach?
Avatar użytkownika
Jaro_Su
 
Posty: 333
Dołączył(a): czwartek, 5 sierpnia 2010, 08:51

Re: Kolejne Spity 1:72 :)

Postprzez Rumcajs » środa, 1 grudnia 2010, 14:54

Jaro_Su napisał(a):Ktoś wie jakie kalki daje Sword do tych spitów? Oprócz tych co widać na box-art'ach?

Na dzień dzisiejszy te modele jeszcze nie są wydane. Do końca tygodnia będzie trwało kompletowanie pudełek i po tym mają trafić do sprzedaży.
Ten kolega, który buduje Spita, widział kamuflaże, ale dokładnie nie pamięta - napisał: "(...)Jest tam jakiś as z Birmy z zestrzeleniem Ki-46(...) oraz jakiś Australijczyk(...)"
Poza tymi skąpymi informacjami, a także malowaniami z pudełek, nic więcej nie wiadomo.
Pozdrawiam
Marcin Surzyn
Avatar użytkownika
Rumcajs
 
Posty: 167
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 18:22
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Kolejne Spity 1:72 :)

Postprzez Jaho63 » środa, 1 grudnia 2010, 16:11

As z Birmy i nie-australijczyk ze zestrzeleniami Ki-46 na Spitfire Vc? Nie ma takiego.
Jest jedynie:
Anglik R.W.Forster (6+1) z 54squ, ale Dinaha zestrzelił na Spitfire Vb (BS181) i to nie nad Birmą.
Kanadyjczyk R.W.R. Day (5+1) z 81squ. Ten miał pół Dinaha w rej Imphal, jedynie nie zgadza się typ Spita, bo był to Mk.VIII.
Reszta to Australijczycy, z czego asami byli:
Oczywiście C.R.Caldwell (ale też nie nad Birmą) i L.Cronin (5) ale tu znowu Mk.VIII.
Tak, że osobiście jestem jeszcze bardziej zainteresowany, co tam Swordzikowcy wyszperali.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Kolejne Spity 1:72 :)

Postprzez Jostein » środa, 1 grudnia 2010, 17:51

RAV napisał(a):Mam nadzieje, że szybko ktoś wypuści kalki do 318, żebym nie musiał z szablonami walczyć.


Ale i nie ma potrzeby. Są znane "Spity" z Dyonu Gdańskiego noszące tylko literę indywidualną i numer seryjny. Na przykład "B", albo - bardzo ciekawy - "K", z obcietymi skrzydłami i filtrem przeciwpyłowym Aboukir. Niestety, na zdjeciu numer seryjny jest nieczytelny.
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1312
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kolejne Spity 1:72 :)

Postprzez Dominik » środa, 1 grudnia 2010, 18:19

Co do malowań to, wg. Hannantsa:
- wersja Trop.: Supermarine Spitfire Mk.Vc Tropical version. Decals for F/O Lawrence Weggery MA 292,KW-D,615 Sqn.RAF , Verna June II, Bengal India; Sqn Ldr Eric Gibbs ,BS 164 DL-K, 54 Sqn RAAF ,Australia; P/O John Mc Elroy BR 301,UF-S, Malta; Lt. Carroll A. Prybylo JK 707,MX-P,307 ft.sq. Italia

-wersja zwykła:Supermarine Spitfire Mk.Vc with resin guns barrels and injec tion canopy. Decals for W/Cdr John M. Checketts AB 509 J-MC; Ldr Robert Oxspring AB 216 DL-Z; P/O Antoni Glowacki AB 174 RF-Q 303 Sqn.; Sgt. M.Liskutin AR 548 312 Sqn.


Rumcajs napisał(a):Na dzień dzisiejszy te modele jeszcze nie są wydane. Do końca tygodnia będzie trwało kompletowanie pudełek i po tym mają trafić do sprzedaży.


O, to bardzo dobra wiadomość...choć może nie dla mojego portfela.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2616
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: Kolejne Spity 1:72 :)

Postprzez Jaho63 » środa, 1 grudnia 2010, 19:02

Więc chodziło o E.Gibbs’a. Zgadza się, Anglik, na Spitfire Vc, ale wśród jego 5+1 zwycięstw Ki-46 nie ma (Zera i Betty).
Ale, w sumie ważne, że będzie wreszcie model.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Kolejne Spity 1:72 :)

Postprzez Jaro_Su » czwartek, 2 grudnia 2010, 14:15

Obrazek
qwca.... hmmm a co to oznacza?
Avatar użytkownika
Jaro_Su
 
Posty: 333
Dołączył(a): czwartek, 5 sierpnia 2010, 08:51

Re: Kolejne Spity 1:72 :)

Postprzez ZIO BY NAITT » czwartek, 2 grudnia 2010, 14:22

Tyle samo co OWCA ;o)
Pozdrawiam - Konrad Kozioł
WARSZTAT :
Dzieci + dom rodzinny w skali 1/1
Avatar użytkownika
ZIO BY NAITT
 
Posty: 1239
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:15
Lokalizacja: Warthenau

Re: Kolejne Spity 1:72 :)

Postprzez Mecenas » czwartek, 2 grudnia 2010, 14:23

...że zapiszę fonetycznie: qu-qu-łka

Jako ciekawostkę w tym stylu pamiętam z jednej z książek Wacława Króla, jak jedna z brytyjskich dziewcząt nie radząc sobie z wymową jego imienia zwracała się per "łosek" => pochodne od "Wacek"
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Kolejne Spity 1:72 :)

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 2 grudnia 2010, 14:42

A wiecie jak czytali Arcta? :mrgreen:
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9985
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kolejne Spity 1:72 :)

Postprzez Aleksander » czwartek, 2 grudnia 2010, 14:44

piotr dmitruk napisał(a):A wiecie jak czytali Arcta? :mrgreen:

Wiemy :mrgreen: !
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 8035
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Kolejne Spity 1:72 :)

Postprzez RAV » czwartek, 2 grudnia 2010, 15:20

Mecenas napisał(a):Jako ciekawostkę w tym stylu pamiętam z jednej z książek Wacława Króla, jak jedna z brytyjskich dziewcząt nie radząc sobie z wymową jego imienia zwracała się per "łosek" => pochodne od "Wacek"

A Zumbacha to nawet w Polsce mało kto wie, jak przeczytać. Do tego stopnia, że w audiobooku "Sprawa honoru" jest czytany przez "Z", chociaż jest tam podane, że nazwisko jest pochodzenia szwajcarskiego. Podobno sam Zumbach (czytaj: "cumbach") za owo "Z" zwykł dawać w mordę.

Ja ze swoim nazwiskiem miałem ostatnio przez kilka miesięcy pracy w Niemczech ubaw niemal jak kanonier Dolas przed obliczem Brunnera. Było sympatycznie, bo do niektórych w firmie mówiono po nazwisku, a do mnie - zawsze wyłącznie po imieniu. ;o)
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3300
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Supermarine

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości