Spitfire Vb z Hobby Bossa (1/32)

Re: Spitfire Vb z Hobby Bossa (1/32)

Postprzez K.Y.Czart » wtorek, 18 stycznia 2011, 22:10

robert.xii napisał(a):... ale patrzac na hb - slabo widze poprawianie.
np. grzbiet kadluba za kabina i wiatrochron...
wez to teraz i splaszcz...


E tam, się bierze i się spłaszcza. Nie takie rzeczyśmy ze szwagrem .... ;o)


robert.xii napisał(a):... albo lom w drzwiczkach. razem odlany. w 1:32
wola o pomste do nieba...


No, a łom w drzwiczkach. Razem odlany. W 1/32. W zestawie za "5 stówek", to dopiero granda. Mówiłem, że Tamka nie jest doskonała. ;o)
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Spitfire Vb z Hobby Bossa (1/32)

Postprzez K.Y.Czart » środa, 9 lutego 2011, 15:47

Dwa zdjęcia z Norymbergi (za Prime Portal):

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: Spitfire Vb z Hobby Bossa (1/32)

Postprzez Artur Domański » środa, 9 lutego 2011, 16:06

Malowanie - maszkaronik
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Artur Domański
 
Posty: 1224
Dołączył(a): wtorek, 27 listopada 2007, 20:39
Lokalizacja: Włocławek

Re: Spitfire Vb z Hobby Bossa (1/32)

Postprzez Rafal » środa, 9 lutego 2011, 16:26

Cena już znana: http://www.1999.co.jp/eng/10135911

Regular Price: 7,500 yen about 91.24 USD
Sales Price : 6,000 yen about 72.99 USD
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1276
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:09

Re: Spitfire Vb z Hobby Bossa (1/32)

Postprzez K.Y.Czart » środa, 9 lutego 2011, 16:31

To tutaj taniej i bez dodatkowych opłat ;o) :

http://www.relishmodels.co.uk/hobby-bos ... mk-vb.html
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: Spitfire Vb z Hobby Bossa (1/32)

Postprzez Grzegorz2107 » środa, 9 lutego 2011, 17:31

Co konstruktorzy z Chin wymyślili z tym chwytem powietrza do gaźnika? To jakiś pustynny Aboukir? Osłony podwozia też wyglądają lekko na opak, a armatki bardzo anemicznie...Boję się, że to będzie jedynie dawca części do Tamiyowego Mk.IX dla takich konwerterów jak Krzysztof:)
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Spitfire Vb z Hobby Bossa (1/32)

Postprzez K.Y.Czart » środa, 9 lutego 2011, 18:19

Grzegorz2107 napisał(a):...Boję się, że to będzie jedynie dawca części do Tamiyowego Mk.IX dla takich konwerterów jak Krzysztof:)


Tak może być ;o) . Ale to, co oni pokazali na wystawie wygląda raczej na model pospiesznie składany w samolocie, w drodze do Niemiec. Efektem pośpiechu są zły wlot powietrza (normalny też jest, na wcześniejszych zdjęciach), pokrywy podwozia przyklejone "tył na przód", brak drzwiczek, masztu anteny, lewego wydechu, limuzyny, niepomalowane kółko ogonowe, prawe główne inne niż lewe, nie pomalowane wnętrze etc. Z rzeczy niepokojąco dziwnych to: rzeczywiście działka, wiatrochron, "pękaty" kadłub za kabiną, spasowanie okapotowania z dziwnym kołpakiem (ani do de Havillanda, ani do Rotola).Trochę tego jest :-> Ciekawe co z Rotolem i "dużym" kołpakiem.
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: Spitfire Vb z Hobby Bossa (1/32)

Postprzez Darek Trzeciak » środa, 9 lutego 2011, 18:57

Zaiste dziwak wyszedł :roll: Taki "łoszendgoł" wyszedł jak gdyby chcieli pokazać na sklejonym modelu co jest we pudle i jak to można dowolnie poskładać :-/
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: Spitfire Vb z Hobby Bossa (1/32)

Postprzez K.Y.Czart » wtorek, 22 lutego 2011, 23:10

Darek Trzeciak napisał(a):Zaiste dziwak wyszedł :roll: ...


Dziwak tym bardziej dziwny, że na IPMS Deutschland pokazał się inbox. I jakoś nie bardzo pokrywa się z tym z Norymbergi. Na przykład filtru Aboukir na ramkach nie ma ;o) Nie ma też śmigła Rotol (i kołpaka) - no ale ich nie było na targach. Jest za to dodatkowa szyba pancerna do wiatrochronu. Z kolejnych rzeczy dziwnych (lista się wydłuża) – stateczniki poziome są z jednej strony gładkie, z drugiej wyglądają jak kryte sflaczałym płótnem. Zbiornik oleju też coś nie od tego Merlina. A blaszkę z pasami zdaje się ktoś zaprojektował "ze słuchu", bo prawdziwych chyba (na pewno) nie widział. Siatki chłodnic (na tej blaszce) zwędził pszczołom w ulu lub z laboratoriów NASA. ;o) Ale, tak na pierwszy rzut oka da się coś z tego zrobić. Plusów chyba więcej niż minusów. Za te pieniądze raczej warto kupić i niech sobie leży ;o)

http://www.ipmsdeutschland.de/FirstLook ... _MkVb.html
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: Spitfire Vb z Hobby Bossa (1/32)

Postprzez tomhajzler » czwartek, 3 marca 2011, 20:13

Dzisiaj dostałem maila z Relish, że już spakowali model do wysyłki. Czekam z dużym zaciekawieniem, co tam w tym pudełku naprawdę znajdę.
tomhajzler
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 18 października 2009, 20:36

Re: Spitfire Vb z Hobby Bossa (1/32)

Postprzez Mac Eyka » czwartek, 10 marca 2011, 11:03

Miałem wczoraj okazję pomacać ten zestaw przez przezroczystą folijkę.
Sporej wielkości pudło kryjące kilkanaście osobno zapakowanych wyprasek.
Model mami atrakcyjną ceną jak na tę skalę (oglądałem w Martoli gdzie wyceniono go na 136 pln).
Wielu zapewne nasunie się porównanie ze Spitfire Mk.IX z Tamiyi. Pamiętajmy jednak, że zestaw z Shizuoki jest ponad 3 razy droższy.
Po takim bardzo krótkim rzucie oka na ten zestaw mam bardzo pozytywne wrażenia.
Części prezentują się bardzo pozytywnie. Są delikatne i jest ich sporo. Moim zdaniem w sam raz dla kogoś kto przyjemnościowo chce sobie zbudować sporej wielkości model Spitfire.
Może bez wodotrysków takich jak w Tamiyi, ale pytanie się nasuwa czy przeciętny modelarz podołał by tak dużej ilości detali.
Nie miałem możliwości sprawdzić geometrii tego zestawu i jego zgodności z oryginałem. Ale mam nadzieję, że koledzy którzy zakupili lub zakupią ten model napiszą parę słów o tym.
Moja krótka ocena jest pozytywna.
Duży model za rozsądne pieniądze umożliwiający zbudowanie Spitfire w polskim malowaniu.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3050
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Spitfire Vb z Hobby Bossa (1/32)

Postprzez Darek Trzeciak » niedziela, 13 marca 2011, 20:38

artro219 napisał(a):
Darek Trzeciak napisał(a):
Obrazek

Darku, jak oceniasz ten zestaw ???

Nie ma modeli idealnych są tylko te dobre :mrgreen: Nie inaczej jest z modelem Spitfire'a ze stajni Hobby Boss. Przy pierwszym kontakcie model prezentuje się całkiem dobrze a momentami nawet finezyjnie. Model możemy wykonać jedynie w wersji podstawowej ze śmigłem Hamilton. Nie znajdziemy w pudle zamiennych filtrów (Vokes, Abukir). Nie ma też kołpaków jak i łopat śmigła Rotol, brak kapsli na koła i ściętych końcówek płata. Linie podziału zdają się pokrywać z planami. Cały model jest fabrycznie ponitowany (wklęśle). Nie ma już tych słynnych chińskich rowów choć zamki pokryw są nieco przesadzone. Niestety cała powierzchnia jest zrobiona na gładko. Brakuje mi odstających od powierzchni niektórych elementów płatowca (choćby owiewka przejścia skrzydło-kadłub; osłona zbiornika paliwa). Plusem zestamu jest "suchopasowalność" podstawowych elemenów tj. płata z kadłubem.Tak jak już Krzysiek pisał wcześniej kadłub za kokpitem jest faktycznie opuchnięty (chyba mam już pewiem koncept jak to poprawić). Górna powierzchnia stateczników poziomych zrobioną z imitacją pokrycia płóciennego (się "kitajce" na Huriego zapatrzyli :roll: ) Kołpak śmigła jest do bani. Silnik z okapotowaniem zostawiam sobie na deser - czyli wstępne pasowanie. Ale już mi się nie podobo wewnętrzna struktura osłon silnika a w zasadzie jej brak.
BTW co to za nowy trend by osłony uzbrojenia robić z przezroczystego PS?

Mac Eyka napisał(a):Model mami atrakcyjną ceną jak na tę skalę (oglądałem w Martoli gdzie wyceniono go na 136 pln).
Wielu zapewne nasunie się porównanie ze Spitfire Mk.IX z Tamiyi. Pamiętajmy jednak, że zestaw z Shizuoki jest ponad 3 razy droższy.

K.Y.Czart napisał(a):Za te pieniądze raczej warto kupić i niech sobie leży ;o)

Jeśli się doliczy te pare niezbędnych aftermarketów to już nie będzie taki tani model i będziemy mieli Shizuoka-Hei ;o)

Mac Eyka napisał(a):Duży model za rozsądne pieniądze umożliwiający zbudowanie Spitfire w polskim malowaniu.

Ale z pudła nie zrobimy EN951 MrBrowna

Ogólnie fajny model i zakupu nie żałuję. Bo jak tu się przyznać do błędu w zakupie pierwszego modelu w tej skali :mrgreen:
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: Spitfire Vb z Hobby Bossa (1/32)

Postprzez Mac Eyka » niedziela, 13 marca 2011, 22:22

Darek Trzeciak napisał(a):Jeśli się doliczy te pare niezbędnych aftermarketów to już nie będzie taki tani model i będziemy mieli Shizuoka-Hei ;o)


Myślę, że zestaw ten skierowany jest do klientów który chcą sobie zbudować duży, fajowy model bez "bawienia" się w dodatki. Zresztą ta idea przyświeca większości "lotniczym" wyrobom HB.

Darek Trzeciak napisał(a):Ale z pudła nie zrobimy EN951 MrBrowna

A czemu?
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3050
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Spitfire Vb z Hobby Bossa (1/32)

Postprzez K.Y.Czart » niedziela, 13 marca 2011, 22:27

Darek Trzeciak napisał(a):Jeśli się doliczy te pare niezbędnych aftermarketów to już nie będzie taki tani model i będziemy mieli Shizuoka-Hei ;o)


Nawet nie pytaj, ile już dołożyłem do Tamki ;o)
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: Spitfire Vb z Hobby Bossa (1/32)

Postprzez Grzegorz2107 » niedziela, 13 marca 2011, 23:06

Darek Trzeciak napisał(a):. Górna powierzchnia stateczników poziomych zrobioną z imitacją pokrycia płóciennego (się "kitajce" na Huriego zapatrzyli :roll: )



A co z dolną powierzchnią? Nie zrobili jej jako płóciennej?
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Supermarine

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości