Kolejne Spity 1:72 :)

Re: Kolejne Spity 1:72 :)

Postprzez Mecenas » czwartek, 2 grudnia 2010, 15:33

RAV napisał(a):A Zumbacha to nawet w Polsce mało kto wie, jak przeczytać. Do tego stopnia, że w audiobooku "Sprawa honoru" jest czytany przez "Z", chociaż jest tam podane, że nazwisko jest pochodzenia szwajcarskiego. Podobno sam Zumbach (czytaj: "cumbach") za owo "Z" zwykł dawać w mordę.


A jedyna publikacja, w której znalazłem tą informację to jak na razie "Donaldy Zumacha"...
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Reklama

Re: Kolejne Spity 1:72 :)

Postprzez Mac Eyka » piątek, 3 grudnia 2010, 12:15

Amerykanie piszą o polskich lotnikach w samych superlatywach i wychwalają ich za patriotyzm, waleczność i umiejętności a Polacy kłócą się czy nazwisko czytano przez Z czy C.
Polska to jest dziwna kraj.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3050
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Kolejne Spity 1:72 :)

Postprzez RAV » piątek, 3 grudnia 2010, 12:22

Mac Eyka napisał(a):Amerykanie piszą o polskich lotnikach w samych superlatywach i wychwalają ich za patriotyzm, waleczność i umiejętności

Lepiej późno niż wcale. A u nas się tego nie robi?

Mac Eyka napisał(a):a Polacy kłócą się czy nazwisko czytano przez Z czy C.

Tzn. konkretnie kto z kim się kłóci?

Mac Eyka napisał(a):Polska to jest dziwna kraj.

Znam dziwniejsze.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3300
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolejne Spity 1:72 :)

Postprzez Dominik » piątek, 3 grudnia 2010, 12:45

A wracając do tematu, zna ktoś dokładna datę skierowania Spitów Sworda do sprzedaży?
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2616
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: Kolejne Spity 1:72 :)

Postprzez RAV » piątek, 3 grudnia 2010, 12:48

Dominik napisał(a):zna ktoś dokładna datę skierowania Spitów Sworda do sprzedaży?

W grudniu, po południu (mogę się mylić o kilka godzin). ;o)
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3300
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolejne Spity 1:72 :)

Postprzez Mac Eyka » piątek, 3 grudnia 2010, 13:11

RAV napisał(a): A u nas się tego nie robi?


Ostatnimi czasu mam nieodparte wrażenie, że tendencja jest do pomniejszania zasług naszych rodaków a nie wychwalania ich.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3050
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Kolejne Spity 1:72 :)

Postprzez RAV » piątek, 3 grudnia 2010, 13:21

Mac Eyka napisał(a):Ostatnimi czasu mam nieodparte wrażenie, że tendencja jest do pomniejszania zasług naszych rodaków a nie wychwalania ich.

Ale mówisz o tych z PSP, czy z 36 Specpułku?
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3300
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolejne Spity 1:72 :)

Postprzez Mac Eyka » piątek, 3 grudnia 2010, 15:13

RAV napisał(a):
Mac Eyka napisał(a):Ostatnimi czasu mam nieodparte wrażenie, że tendencja jest do pomniejszania zasług naszych rodaków a nie wychwalania ich.

Ale mówisz o tych z PSP, czy z 36 Specpułku?

Myślę ogólnie o martyrologii.
W "Sprawie honoru" Lynne Olson i Stanley Cloud nie zadają pytań typu, czy tego to, a tego dnia Zumbach czy Ferić to na pewno zestrzelili Messera czy też tylko go uszkodzili.
A w polskiej literaturze przedmiotowej tego typu pytania to obecnie powszechność.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3050
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Kolejne Spity 1:72 :)

Postprzez Jaho63 » piątek, 3 grudnia 2010, 15:32

Mac Eyka napisał(a):czy tego to, a tego dnia Zumbach czy Ferić to na pewno zestrzelili Messera czy też tylko go uszkodzili

Macieju, książki, które nie traktują tego poważnie, nie są literaturą fachową tylko bajaniem o pięknej minionej przeszłości. ;o)
Ale wiem, o co Ci chodzi. Też mam takie odczucia, że teraz modna i "nowoczesna" jest jazda po wszystkim, co było w poprzednim, "diabelskim" systemie na piedestale. Wszystko. Nie ważne czy faktycznie chodzi o wytwory ówczesnej propagandy, czy o fakty, które się przebiły nawet w tak niesprzyjających czasach. Ważne, że coś wzbudziło podziw w czasach komuny, to musi być złe. Taka... skrócona logika.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Kolejne Spity 1:72 :)

Postprzez RAV » piątek, 3 grudnia 2010, 15:43

Mac Eyka napisał(a):W "Sprawie honoru" Lynne Olson i Stanley Cloud nie zadają pytań typu, czy tego to, a tego dnia Zumbach czy Ferić to na pewno zestrzelili Messera czy też tylko go uszkodzili.
A w polskiej literaturze przedmiotowej tego typu pytania to obecnie powszechność.

Nic dziwnego, że polscy historycy i publicyści starają się dociec prawdy, nawet gdyby miała ona umniejszyć nasze samozadowolenie. To się nazywa rzetelność (chyba, że robi się to przez złośliwe zakłamywanie). Pozostali to olewają i nie widzę powodu, żeby ich za to chwalić.

Żeby trochę wrócić w pobliże tematu tego wątku: Pamiętasz dyskusję o śmigle mojego Spitfire'a? Ja się broniłem, aż przyszedł trex73 i zamiast porównywać śmigło Tamiya ze śmigłem widocznym (fragmentarycznie) na zdjęciu oryginału, porównał Rotola i de Havillanda w oryginale. I było pozamiatane, musiałem się przymknąć. Ale dzięki temu mój model stał się bliższy oryginałowi:

Śmigło de Havilland (Tamiya):
Obrazek

Śmigło Rotol (Quickboost):
Obrazek

Natomiast na zagranicznym forum, gdzie też ten model pokazywałem, nikt nie zwrócił uwagi na błąd. Poklepali po plecach i wrócili do swoich zajęć. Było miło, ale jeden z ważnych (dla mnie) celów takich prezentacji nie został spełniony. Ale tam rzadko ktoś komuś błędy wytyka, wazelina aż kapie, obrzydlistwo.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3300
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolejne Spity 1:72 :)

Postprzez Jaho63 » piątek, 3 grudnia 2010, 16:06

RAV napisał(a):obrzydlistwo

He, he. Może nie zaraz obrzydlistwo, ale faktycznie co by nie zrobić i tak posłodzą bo komu się chce przekopywać i sprawdzać prawidłowość? No, komuś tam się chce, ale większość woli sam fun.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Kolejne Spity 1:72 :)

Postprzez Jostein » sobota, 4 grudnia 2010, 22:29

Ramki "Raptusów" można już wirtualnie "pomacać" na stronie Sworda. Żywica ogranicza się do luf działek (4) i zaślepek, bable na pokrywach działek doklejane (wąskie i szerokie do wyboru). Nie widzę za to przetloczeń na górnych powierzchniach skrzydeł w rejonie wnęk kół podwozia głównego.
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1312
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kolejne Spity 1:72 :)

Postprzez Dominik » niedziela, 5 grudnia 2010, 13:45

Jostein napisał(a):Nie widzę za to przetloczeń na górnych powierzchniach skrzydeł w rejonie wnęk kół podwozia głównego.


I bardzo dobrze. Skrzydła typu C nie miały przetłoczeń do końca wojny.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2616
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: Kolejne Spity 1:72 :)

Postprzez Ralf_S » piątek, 10 grudnia 2010, 13:33

Są już malowanki :mrgreen: :
Spitfire made by Sword
Pozdrawiam
Ralf_S
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 01:43
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kolejne Spity 1:72 :)

Postprzez Artur Domański » sobota, 11 grudnia 2010, 11:56

Jaro_Su napisał(a):Obrazek

Poszukuje więcej informacji na temat "Kukułki" oraz łopatologicznego wytłumaczenia na temat różnic pomiędzy wersją Mk. VB a wersją Mk. VC.
Niestety temat Spitfire jest dla mnie jak na razie dosyć tajemniczy.
Mam artykuł Wojtka Matusiaka " Kukułka ze skrzydłem C" ze Skrzydlatej Polski z 2009 roku, ale nie ukrywam ze szukam więcej informacji
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Artur Domański
 
Posty: 1224
Dołączył(a): wtorek, 27 listopada 2007, 20:39
Lokalizacja: Włocławek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Supermarine

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości