Spitfire Mk.IXc, Eduard, 1:48

Re: Spitfire Mk.IXc, Eduard, 1:48

Postprzez potez » poniedziałek, 18 marca 2013, 10:53

Awantura z licencjami trwa juz jakieś 15 lat, nic w tym nowego. A zaczęło się od samochodów jak powstały własne linie gadżetów ferrari i takich tam innych....
W stanach wszystko jest "under licence"
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4701
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Reklama

Re: Spitfire Mk.IXc, Eduard, 1:48

Postprzez ivn » poniedziałek, 18 marca 2013, 16:52

To może opatentować człowieka ? - beda droższe lalki. Co to jest ? Apple ? Czy inna ... ? Do puki tego nie poskladasz (porządnie) i nie pomalujesz (porządnie), to w ramkach (i nie tylko) to niczego nie przypomina. Nie jest to kopia !!! Może patent na płucne oddychanie ! PMF

pozdrawiam
Avatar użytkownika
ivn
 
Posty: 122
Dołączył(a): niedziela, 28 października 2007, 03:03

Re: Spitfire Mk.IXc, Eduard, 1:48

Postprzez FranekS » wtorek, 19 marca 2013, 01:35

Nie patentujmy już nic, opatentujmy ten wynalazek:
W styczniowym Eduard Info jest informacja, jakoby w prawdziwym Spitfire drzwiczki do kabiny miały tendencję do prostowania się (choć nie do końca) gdy są w pozycji otwartej. I że to w modelu ma być uwzględnione. Słabo to widzę. Żeby tak solidnie wyglądająca konstrukcja była taka wiotka?
FranekS
Avatar użytkownika
FranekS
 
Posty: 205
Dołączył(a): wtorek, 29 maja 2012, 17:07
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Spitfire Mk.IXc, Eduard, 1:48

Postprzez potez » wtorek, 19 marca 2013, 11:14

ivn napisał(a):To może opatentować człowieka ? - beda droższe lalki. Co to jest ? Apple ? Czy inna ... ? Do puki tego nie poskladasz (porządnie) i nie pomalujesz (porządnie), to w ramkach (i nie tylko) to niczego nie przypomina. Nie jest to kopia !!! Może patent na płucne oddychanie ! PMF

pozdrawiam

Chłopie o czym ty mówisz? Od czasu jak sie okazało, że Lucas zarobił mialiardy na gadżetach ze Star Wars, to wszystko jest zastrzezone, opatentowane i licencjonowane. Nawet na głupich matchboxach masz nalepkę official Ferrari product.
A jesli dobrze pamietam, to człowiek przynajmniej częściowo jest opatentowany a właściwie jego genotyp :P
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4701
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Spitfire Mk.IXc, Eduard, 1:48

Postprzez Maciek_66 » niedziela, 31 marca 2013, 00:19

Model ma się ukazać 1 kwietnia. Myślę o zakupie wersji "overtrees", ale spróbowałem na innym modelu i przesyłka wynosi 15€ (o ile czegoś nie pomieszałem). To się nie opłaca, bo raczej cały model będzie w polskim sklepie kosztował taniej. Może ktoś wie, czy w Eduard Polska jest dostępna opcja "overtrees"?
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spitfire Mk.IXc, Eduard, 1:48

Postprzez BOMI21 » niedziela, 31 marca 2013, 19:20

Maciek_66 napisał(a):Model ma się ukazać 1 kwietnia. Myślę o zakupie wersji "overtrees", ale spróbowałem na innym modelu i przesyłka wynosi 15€ (o ile czegoś nie pomieszałem). To się nie opłaca, bo raczej cały model będzie w polskim sklepie kosztował taniej. Może ktoś wie, czy w Eduard Polska jest dostępna opcja "overtrees"?


Ogólnie to nie wiem, ale powiedzieć mogę jedno - wątpię. Overtrees są dostepne tylko w ograniczonej ilości i tylko w sklepie Eduardo, więc Eduardo Polsza Ci ich nie sprowadzi. Tak samo było, gdy chciałem, by mi Bunny Fightera sprowadzili :evil: .
Niestety 15 € niszczy opłacalność jakichkolwiek zakupów na stronie Eduardo. :cry: Pozostaje zakup Profipacku w Polszy, gdy model doczeka premiery i pierwszych dostaw :-/ .
Avatar użytkownika
BOMI21
 
Posty: 1821
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2012, 20:27

Re: Spitfire Mk.IXc, Eduard, 1:48

Postprzez luck1985 » poniedziałek, 1 kwietnia 2013, 12:10

Na FB są zdj. jak pakują wypraski do kartonów :]


In stock

http://www.eduard.com/store/Eduard/Plas ... 60ae1bc627
Avatar użytkownika
luck1985
 
Posty: 424
Dołączył(a): niedziela, 20 grudnia 2009, 19:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Spitfire Mk.IXc, Eduard, 1:48

Postprzez Maciek_66 » poniedziałek, 1 kwietnia 2013, 12:31

Tak to wymyślili, że jak się kupi overtrees i polecany do tego zestaw blaszek (podstawowe z Profipack) to się zaoszczędza 2€. Kalkomanie mam i tak, ale jeszcze się zastanowię, co z tym zrobić.
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spitfire Mk.IXc, Eduard, 1:48

Postprzez luck1985 » poniedziałek, 1 kwietnia 2013, 12:37

Kalki inne i malowanie, bo te z instrukcji 304 trochę zasysa.
Avatar użytkownika
luck1985
 
Posty: 424
Dołączył(a): niedziela, 20 grudnia 2009, 19:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Spitfire Mk.IXc, Eduard, 1:48

Postprzez BOMI21 » poniedziałek, 1 kwietnia 2013, 12:39

Ja w ogóle nie czuję tych kampanii reklamowych Eduardo. Fajnie, że robią nowy, w miarę poprawny model, ale po co (że tak się wyrażę) cały ten orgazm modelarski? Na fejsie całe rzesze zagranicznych modelarzy nie mogą usiedzieć na miejscu, miliardy postów w stylu "can't wait" , "great work! Waiting for more! You are the best!". Ja jakoś nie mogę się wkręcić w ten ich cały szał 8-) . Nie rozumiem, dlaczego wszyscy się tak ekscytują zwykłym spitfirem :roll: .
Avatar użytkownika
BOMI21
 
Posty: 1821
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2012, 20:27

Re: Spitfire Mk.IXc, Eduard, 1:48

Postprzez luck1985 » poniedziałek, 1 kwietnia 2013, 12:49

Wg znawców tematu, PODOBNO nie ma dobrego Spita w 48.
Może ten się zbliży.
Avatar użytkownika
luck1985
 
Posty: 424
Dołączył(a): niedziela, 20 grudnia 2009, 19:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Spitfire Mk.IXc, Eduard, 1:48

Postprzez Maciek_66 » poniedziałek, 1 kwietnia 2013, 12:49

Marketing. Ale dobrze to robią - napędzają emocje, a to silny czynnik przy zakupie. Bardzo mi się podoba, że poza fajnym produktem dbają o opakowanie, instrukcję, mają świetną stronę internetową, biuletyny itp. Często korzystam z PDFów z instrukcjami na ich stronie.
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spitfire Mk.IXc, Eduard, 1:48

Postprzez BOMI21 » poniedziałek, 1 kwietnia 2013, 12:57

Maciek_66 napisał(a):Marketing. Ale dobrze to robią - napędzają emocje, a to silny czynnik przy zakupie. Bardzo mi się podoba, że poza fajnym produktem dbają o opakowanie, instrukcję, mają świetną stronę internetową, biuletyny itp. Często korzystam z PDFów z instrukcjami na ich stronie.


Na bardzo dobre opracowanie od strony estetycznej ich modeli nie narzekam. Powiedział bym nawet, że żaden producent nie ma lepszych instrukcji, strony internetowej, itp. INFO Eduardo, mimo, iż jest jedną wielką reklamówką, też jest bardzo udaną częścią Eduarda. Natomiast sama strategia marketingowa jest według mnie nie do przeżycia. :mrgreen:

EDIT. Strasznie dziwne Overtreesy do tego Spita mają - wcześniej dawali blachy i maski. Ale jak ktoś chce wrzucić brassiny do środka, to się okazuje, że pomysł nie najgorszy :D .

Jak by jeszcze zrobili blachy do Miga-29 z GWH i kokpit żywiczny do Miga-23, to bym się cieszył :mrgreen:
Avatar użytkownika
BOMI21
 
Posty: 1821
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2012, 20:27

Re: Spitfire Mk.IXc, Eduard, 1:48

Postprzez Jacek Bzunek » poniedziałek, 1 kwietnia 2013, 16:06

BOMI21 napisał(a):Jak by jeszcze zrobili blachy do Miga-29 z GWH

Interior i pokrywy wlotów zapowiadają na maj. Ja się cieszę.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Spitfire Mk.IXc, Eduard, 1:48

Postprzez BOMI21 » poniedziałek, 1 kwietnia 2013, 16:13

Jacek Bzunek napisał(a):
BOMI21 napisał(a):Jak by jeszcze zrobili blachy do Miga-29 z GWH

Interior i pokrywy wlotów zapowiadają na maj. Ja się cieszę.


No to ja już też :D . Dzięki. A skąd właściwie info o tych blachach? Eduard jeszcze nie wydał pełnej listy nowości na maj 8-) .
Avatar użytkownika
BOMI21
 
Posty: 1821
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2012, 20:27

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Supermarine

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości