Spitfire Mk.Vc Special Hobby 1/48

Re: Spitfire Mk.Vc Special Hobby 1/48

Postprzez Dominik » wtorek, 16 grudnia 2008, 16:34

iras67 napisał(a):Cena powinna być podobna do mk.22 .


IMHO to za dużo. W "Dwudziestce-dwójce" masz od groma żywicy a tu figurki pilotów...i żywiczne wydechy. Trochę mało jak na proponowaną cenę.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2616
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Spitfire Mk.Vc Special Hobby 1/48

Postprzez Kuba P. » wtorek, 16 grudnia 2008, 16:44

Od groma żywicy w Mk 22? Kokpit który i tak należy przerobić, koła, rury wydechowe i czy coś jeszcze przegapiłem?
Chyba nie można liczyć tych żywicznych dodatków po rynkowej cenie...

Poza tym Mk 22 kosztował jakieś 100 PLN co za TAKI model myślę było ceną wysoką, ale zupełnie przyzwoitą.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Spitfire Mk.Vc Special Hobby 1/48

Postprzez Zbyszek Cedro » wtorek, 16 grudnia 2008, 21:11

Witam!
Ponieważ również jestem zainteresowany wersją Spitfire'a Vc, mam pytanie do kolegów. Czy ktoś z Was miał w rękach lub użył do modelu Tamiyi skrzydeł wersji Vc oferowanych przez firmę Montex. Osobiście myślałem o taki rozwiązaniu od dawna. Kiedy jednak zobaczyłem, jak wygląda śmigło dołączone do zestawu masek do Sptfire'a Vb Tamiyi o oznaczeniu WX - C, mój zapał do takiego rozwiązania bardzo osłabł. Byłbym wdzięczny za ewentualne opinie o tych skrzydłach. Innym osobom może również pomogłyby one w podjęciu właściwego rozwiazania sprawy. W proponowanej przez Eduarda edycji Spitfire'a Mk. Vc bardzo irytuje mnie brak eliptycznych końcówek skrzydeł. Może mam, czy też mamy ochotę na ich model, ale niekoniecznie w malowaniach i wersjach proponowanych przez Firmę. Czyżby chodziło o skąpstwo o odrobinę tworzywa? Podobnie zresztą można pomyśle o edycjach Spitfire"a w przypadku firmy Special Hobby. Po pierwszych zdjęciach wyprasek myślałem :D ( naiwniak ! ), że w takim np: zestawie " maltańskim " będą wszystkie drobiazgi opracowane przez firmę do róznych wersji tego Spitfire'a. Czyżby brak tych wszystkich drobiazgów wynikał z troski :D o nas, modelarzy żebyśmy nie pogubili się w gąszczu tych dodatkowych elementów ?
Spokojnie!, Panowie Firmowcy !, nie takie imprezy się kładło i nie takie modele się psuło! Damy sobie radę! Nie wspomnę tutaj o Tamiyi i ich nie wypuszczeniu przez tyle lat wrsji Mk. Vc i Mk. IX. To wstyd! i jednocześnie wielki nasz żal, że nie doczekaliśmy się takich zestawów tej szacownej firmy. Przepraszam za ten może zbyt długi wywód i żale, ala gdzie, jak nie we własnym gronie to czynić ? , osób, które rozumieją moje irytacje i chęci posiadania kolejnej fajnej miniaturowej maszyny.
Pozdrawiam serdecznie.
Zbyszek Cedro
Zbyszek Cedro
 

Re: Spitfire Mk.Vc Special Hobby 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » środa, 17 grudnia 2008, 00:18

Zbyszek Cedro napisał(a):Nie wspomnę tutaj o Tamiyi i ich nie wypuszczeniu przez tyle lat wrsji Mk. Vc i Mk. IX.

Czy kiedykolwiek mieli wydać takie zestawy?
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Spitfire Mk.Vc Special Hobby 1/48

Postprzez Daniel-Martola » środa, 17 grudnia 2008, 07:43

Zbysiu, jak chciałeś obejrzeć jak wygląda zestaw skrzydeł Montexu to trzeba było jak byłeś ostatnio.
Ale wydaje mi się że ktoś na forum pokazywał skanik.

pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spitfire Mk.Vc Special Hobby 1/48

Postprzez iras67 » piątek, 19 grudnia 2008, 19:54

Jestem właśnie po wizycie w Czechach i ceny mogą być w najbliższej przyszłości nieciekawe.Producenci kupują komponenty w euro którego kurs skoczył (korona słabnie),do tego kurs korony dziwnie wzrósł do złotego średnio z 0,148 do 0,159. Eduard po nowym roku podniesie ceny niestety i ta cena może być nieaktualna .
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2705
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Spitfire Mk.Vc Special Hobby 1/48

Postprzez Dominik » sobota, 20 grudnia 2008, 13:31

Kurde, to i Seafire i F6F-5 Dual Combo będą droższe...Niech to szlag trafi.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2616
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: Spitfire Mk.Vc Special Hobby 1/48

Postprzez iras67 » sobota, 20 grudnia 2008, 14:58

Dominik to jest tylko przypuszczenie , bo jak się zachowają producenci to trudno przewidzieć na 100%
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2705
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Spitfire Mk.Vc Special Hobby 1/48

Postprzez Komandor » sobota, 20 grudnia 2008, 23:29

Cena Seafire III ze Special-a w MPM-e w Havirovie to 76 zł. Pozdrowionka.

Obrazek

Życzy Paweł
Pozdrawia Paweł
Obrazek
Avatar użytkownika
Komandor
 
Posty: 1103
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2007, 11:40
Lokalizacja: Z Domu

Re: Spitfire Mk.Vc Special Hobby 1/48

Postprzez Żukow » niedziela, 21 grudnia 2008, 16:42

Komandor napisał(a):Cena Seafire III ze Special-a w MPM-e w Havirovie to 76 zł.

Nie opłaca się jechać specjalnie do Czech:
http://www.ksmodel.pl/product_info.php?products_id=2884&osCsid=3a8bcfb5f6bc3242500d5cee1754b30a
Avatar użytkownika
Żukow
 
Posty: 139
Dołączył(a): środa, 31 października 2007, 16:50
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Spitfire Mk.Vc Special Hobby 1/48

Postprzez Komandor » niedziela, 21 grudnia 2008, 22:50

Żukow napisał(a):
Komandor napisał(a):Cena Seafire III ze Special-a w MPM-e w Havirovie to 76 zł.

Nie opłaca się jechać specjalnie do Czech:
http://www.ksmodel.pl/product_info.php?products_id=2884&osCsid=3a8bcfb5f6bc3242500d5cee1754b30a


No, tak, ale dolicz cenę przesyłki dla ludzi z nie tego miasta gdzie mieści się ten sklep. Ja mam transport z Czech gratis, mieszkam w Bielsku-Białej. Myślę, że Pan Stroba zaopatruje się w Havirovie, tylko ma w MPM-ie upust.

Pozdrowienia.

Paweł

P.S. Czy ktoś wie jak wygląda Albacore II w 1:48 ? Czy ma jakieś blachy i żywice i jakie ma malowania ?

Postaram się zrobić In-box-a z Sea Venoma Classic Airframes, jak tylko dotrze do mnie ze Stanów !
Pozdrawia Paweł
Obrazek
Avatar użytkownika
Komandor
 
Posty: 1103
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2007, 11:40
Lokalizacja: Z Domu

Re: Spitfire Mk.Vc Special Hobby 1/48

Postprzez Żukow » poniedziałek, 22 grudnia 2008, 19:12

Komandor napisał(a):No, tak, ale dolicz cenę przesyłki dla ludzi z nie tego miasta gdzie mieści się ten sklep. Ja mam transport z Czech gratis, mieszkam w Bielsku-Białej.

Niech mój poprzedni post będzie argumentem dla wszystkich, którzy nie mieszkają w Częstochowie i nie mają transportu z Czech gratis ;o)
Avatar użytkownika
Żukow
 
Posty: 139
Dołączył(a): środa, 31 października 2007, 16:50
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Spitfire Mk.Vc Special Hobby 1/48

Postprzez Komandor » poniedziałek, 22 grudnia 2008, 22:50

Żukow napisał(a):
Komandor napisał(a):No, tak, ale dolicz cenę przesyłki dla ludzi z nie tego miasta gdzie mieści się ten sklep. Ja mam transport z Czech gratis, mieszkam w Bielsku-Białej.

Niech mój poprzedni post będzie argumentem dla wszystkich, którzy nie mieszkają w Częstochowie i nie mają transportu z Czech gratis ;o)


Przepraszam nie miałem zamiaru Cie dotknąć, chciałem tylko wyjaśnić. Po co szydzisz ze mnie ? Nie rozumiem !
Pozdrawia Paweł
Obrazek
Avatar użytkownika
Komandor
 
Posty: 1103
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2007, 11:40
Lokalizacja: Z Domu

Re: Spitfire Mk.Vc Special Hobby 1/48

Postprzez Żukow » wtorek, 23 grudnia 2008, 19:39

Komandor napisał(a):Przepraszam nie miałem zamiaru Cie dotknąć, chciałem tylko wyjaśnić. Po co szydzisz ze mnie ? Nie rozumiem !

Nie masz za co przepraszać, bo nie czuję się dotknięty. Wcale też nie zamierzałem z Ciebie szydzić i sam nie rozumie w jaki sposób doszedłeś do takiego wniosku. Mniejsza o to, koniec OT.
Avatar użytkownika
Żukow
 
Posty: 139
Dołączył(a): środa, 31 października 2007, 16:50
Lokalizacja: Częstochowa

Poprzednia strona

Powrót do Supermarine

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości