Techmod 32043: kalki do Spita Mk IX

Techmod 32043: kalki do Spita Mk IX

Postprzez Gujos » czwartek, 17 czerwca 2010, 19:24

Cześć, Techmod wypuścił nowe kalki do Dziewiątki Tamiy. Niestety (jak dla mnie) są to egzotyki, dwa malowania koszernych Spitów i jedno dla egipskiej maszyny.
Podobno Techmod ma coś wypuścić do polskich Dziewiątek. Ale to tylko plotki, chyba że ktoś z Was coś wie na ten temat?
Pozdrawiam
http://www.jadarhobby.pl/techmod-32043- ... 20843.html
Poszukuję fotki/rysunku ściany ogniowej KI-84.
Avatar użytkownika
Gujos
 
Posty: 625
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 12:01
Lokalizacja: W-wa

Reklama

Re: Techmod 32043: kalki do Spita Mk IX

Postprzez Stratocaster » czwartek, 17 czerwca 2010, 20:42

Ja bym po prostu chwilę poczekał. Skoro Tamiya zrobiła ukłon w stronę naszych "afrykańczyków" to i polscy producenci o tym pomyślą. Montex MUSI zrobić jakieś maski. Nie wyobrażam sobie kłaść duże kalki na tak fantastycznym modelu - szkoda powierzchni.
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Techmod 32043: kalki do Spita Mk IX

Postprzez Gujos » czwartek, 17 czerwca 2010, 22:13

Dostałem wiadomość z Montexu że na razie nic nowego w tym temacie nie wypuszczą, bo i tak trzeba było by część oznaczeń (szachownica, napis POLAND) wydrukować w Techmodzie. Ewentualnie powstaną maski z literami kodowymi.
Pozdrawiam
Poszukuję fotki/rysunku ściany ogniowej KI-84.
Avatar użytkownika
Gujos
 
Posty: 625
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 12:01
Lokalizacja: W-wa

Re: Techmod 32043: kalki do Spita Mk IX

Postprzez tomhajzler » czwartek, 17 czerwca 2010, 22:45

Cześć!
Na Montex bym nie liczył, bo wydali już trochę masek do spita IX w związku z modelem z Pacifica. Poza tym ze względu na cenę Tamiyi nasz rynek uważany jest za niszowy, a polskie malowania dla innych nacji moga być mało atrakcyjne.
Tomek Hajzler
tomhajzler
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 18 października 2009, 20:36

Re: Techmod 32043: kalki do Spita Mk IX

Postprzez RAV » czwartek, 17 czerwca 2010, 23:27

A czy zestaw kalek z "albumu" Kagero nie załatwia sprawy? Maski do kokard i fin flasha zrobi nawet dziecko (sztuką jest je równo nakleić), a do liter kodowych, jak ktoś chce, to też sobie zrobi (sam zrobiłem w 72, to i w 32 chyba dam radę). Do seriala i szachownicy z "Polandem" z czystym sumieniem można już użyć kalki. Oczywiście, każde kolejne malowanie jest mile widziane, ale już teraz można zrobić coś więcej niż standardowy tamiyowski ZX-6.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3300
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Techmod 32043: kalki do Spita Mk IX

Postprzez Arkady72 » piątek, 18 czerwca 2010, 11:40

Maski na kokardy mozna uzyc Montexu do modelu PCM. Litery kodowe jak napisal RAV z Kagero albo samemu ( ja zrobie PK@E z kalek Victory ). Stencile i szachownice z kalkomanii. Nie rozumiem w czym klopot?
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: Techmod 32043: kalki do Spita Mk IX

Postprzez Gujos » piątek, 18 czerwca 2010, 17:57

Przecież nikt tu nie pisze o problemie, raczej w poruszamy się w kategorii "szkoda że nie ma".
Mam też jakieś przeczucie że polskie malowania, są mimo wszystko atrakcyjne. Brytyjskie maszyny niezwykle rzadko posiadały choćby drobny graficzny znak szczególny. Ostatnio producenci modeli często prezentują polskie maszyny, nie wiem może Azjaci lubią sobie poczytać Mickiewicza. :)
Pozdrawiam
Poszukuję fotki/rysunku ściany ogniowej KI-84.
Avatar użytkownika
Gujos
 
Posty: 625
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 12:01
Lokalizacja: W-wa

Re: Techmod 32043: kalki do Spita Mk IX

Postprzez Mac Eyka » piątek, 18 czerwca 2010, 18:57

Kłopotu zapewne nie ma. Jest tylko niesmak, że inne nacje mogą sobie zbudować model we "własnym" malowaniu a my musimy uprawiać partyzantkę. Choć mamy kilku światowej klasy producentów kalek czy masek.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3050
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Techmod 32043: kalki do Spita Mk IX

Postprzez Arkady72 » sobota, 19 czerwca 2010, 00:06

Mac Eyka napisał(a):Kłopotu zapewne nie ma. Jest tylko niesmak, że inne nacje mogą sobie zbudować model we "własnym" malowaniu a my musimy uprawiać partyzantkę. Choć mamy kilku światowej klasy producentów kalek czy masek.

Nic dodac nic ujac... A twierdzenie szefow jednej z firm, ze polska IX jest "niszowa" jest kuriozalne...
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: Techmod 32043: kalki do Spita Mk IX

Postprzez Stratocaster » sobota, 19 czerwca 2010, 08:30

Nic dodac nic ujac... A twierdzenie szefow jednej z firm, ze polska IX jest "niszowa" jest kuriozalne...

Odnoszę takie samo wrażenie. Tym samym marketingowcy z Tamiya to samobójcy. W dobie kryzysu takie niszowe, polskie malowanie, takie odniesienie do kraju, który właściwie nie brał udziału w IIWŚ. To może polscy producenci zrobią kalki i maski do sił powietrznych Fiji. To się sprzeda!
Przecież technologia przygotowania kalkomanii, czy masek to groszowa sprawa. Koszty i nakłady znikome. Gdzie tu ryzyko?
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Techmod 32043: kalki do Spita Mk IX

Postprzez Gujos » sobota, 19 czerwca 2010, 09:30

Aż tak różowo to nie jest, jednak ktoś musi przygotować projekty i trzeba mu za to płacić. Ja tam za darmo bym nie pracował i raczej dopingował bym producentów, a nie zarzucał im złą wolę. ;o)
Zachęcającego maila już wysłałem do Montexu, może jak jeszcze ktoś napisze to się przełamią.
Pozdrawiam
Poszukuję fotki/rysunku ściany ogniowej KI-84.
Avatar użytkownika
Gujos
 
Posty: 625
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 12:01
Lokalizacja: W-wa

Re: Techmod 32043: kalki do Spita Mk IX

Postprzez Stratocaster » sobota, 19 czerwca 2010, 11:08

Gujos napisał(a):Aż tak różowo to nie jest, jednak ktoś musi przygotować projekty i trzeba mu za to płacić.


Oczywiście! Tylko kwota jaką trzeba zapłacić grafikowi/modelarzowi/historykowi za przygotowanie odpowiedniego projektu kalkomanii lub maski jest niewielka w porównaniu ze zrobieniem dobrego modelu w technologii wtryskowej czy nawet żywicznej. Zrobić choćby sygnalną ilość takich produktów tylko na polski rynek to niewielki wysiłek. Zadowolenie i wdzięczność odbiorców - bezcenne. ;o)
pozdrawiam
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Techmod 32043: kalki do Spita Mk IX

Postprzez Artur Domański » sobota, 19 czerwca 2010, 12:40

Panowie, mam pytanie - ilu z Was maluje znaki, a ilu klei kalkomanie
Rozmawiałem z Montexem wielokrotnie i raczej nastawiają się na zbyt, a nie na jak największy katalog pozycji.
Techmod I Montex uważam za bardzo dobre firmy, ale.......
My podchodzimy do każdego modelu emocjonalnie, a oni finansowo.
Niestety taki jest biznes
Chociaż uważam że akurat maski do NASZEGO Spita powinny się ukazać
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Artur Domański
 
Posty: 1224
Dołączył(a): wtorek, 27 listopada 2007, 20:39
Lokalizacja: Włocławek

Re: Techmod 32043: kalki do Spita Mk IX

Postprzez Jaho63 » sobota, 19 czerwca 2010, 13:16

Chłopaki maski w skali 1/32? To nawet seriale można zrobić z palcem w... nosie. A reszta? Znaki państwowe i kody ewentualnie szachownica? 2-3 godzinki roboty. Nie wiem tylko, jakiej wielkości wyszedłby "POLAND”, bo z mojego doświadczenia litery/cyfry wielkości c. 4mm są dolną granicą. Polecam zrobić samemu. Jestem amatorem w dziedzinie grafik komputerowych, ale takie proste, naprawdę proste projekty każdy jest w stanie zrobić sam.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Techmod 32043: kalki do Spita Mk IX

Postprzez Kuba P. » wtorek, 22 czerwca 2010, 15:27

Dlatego też ja się ogarnąłem, znalazłem już sobie na 99% kandydata do budowy z zestawu Tamiya i oznaczenia sobie będę jakoś kombinował na ploterze.
Z drugiej strony jakby kalkomanie były przyzwoitej jakości to położenie ich na tym modelu nie jest problemem. Tylko ten warunek musi być spełniony - dobra jakość druku i samego filmu. Resztę załatwią SET z SOLEM.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Następna strona

Powrót do Supermarine

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości