Nowy Spitfire z Airfixa w 1/72

Nowy Spitfire z Airfixa w 1/72

Postprzez Mac Eyka » wtorek, 1 lutego 2011, 23:18

W sieci pojawił się box art z pudełka nowego zestawu Airfixa Spitfire Mk.Vb w skali 1/72

Obrazek

Jak widać jedno z proponowanych malowań to XR-C (AA855) ze składu 71 Sqn RAF z roku 1941.

Drugie malowanie dotyczy maszyny USAAF, podobnie zresztą jak miało to miejsce przy poprzedniej piątce tego producenta.
Zatem zestaw ten jest typowo "zamerykanizowany" gdyż 71 dywizjon to przecież tak zwany "Eagle Squadron".
Osobiście mam nadzieję, że Airfix pójdzie drogą swojej nowej Mk.Ia i nowa piątka okaże się kolejnym fajnym zestawem za nieduże pieniądze.

Drugą ciekawostką od tego producenta jest zapowiedź kolejnej odsłony modelu Mk.I
Obrazek
Zestaw nazywa się Spitfire Mk.I/Mk.IIa i jak widzimy na box-arcie możemy się spodziewać malowania
WZ-T (K9794) 19 Sqn. Dacksford, Maj 1939 r. Była by to ciekawa propozycja gdyż maszyna ta to wszak najwcześniejsza, "dwułopaciana" wersja Spitka.
Mam tylko nadzieję, że ta nowość oparta jest na wypraskach które miały premierę w zeszłym roku a nie w zeszłym wieku.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3050
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Reklama

Re: Nowy Spitfire z Airfixa w 1/72

Postprzez pik » środa, 2 lutego 2011, 00:06

Boksy są widoczne na oficjalnej stronie Airfix'a, Spitfire V nawet już z ceną. Także można obejrzeć "new tool" P-40B i A6M2 w skali 1/72. Ciekawy jestem Zera.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32

Re: Nowy Spitfire z Airfixa w 1/72

Postprzez Mac Eyka » środa, 9 marca 2011, 17:12

Mamy już więcej informacji na temat nowego Spitfire Mk.Vb z Airfixa.
Jak widać oba proponowane malowania dotyczą Amerykanów walczących właśnie na tym typie.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3050
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Nowy Spitfire z Airfixa w 1/72

Postprzez dewertus » środa, 9 marca 2011, 18:38

Jestem bardzo ciekaw czy Airfix pójdzie za ciosem i wypuści wersję Mk.VC Trop... (kilka bym zakupił do kolekcji maltańskiej), ale tą Mk.Vb też wezmę ;o)
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy Spitfire z Airfixa w 1/72

Postprzez pik » środa, 9 marca 2011, 19:05

Model mozna już zamówić na stronie Airfixa (6,99Ł), a sklepy w UK anonsują wysyłkę modelu w kwietniu.
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32

Re: Nowy Spitfire z Airfixa w 1/72

Postprzez Mac Eyka » środa, 9 marca 2011, 19:53

dewertus napisał(a):Jestem bardzo ciekaw czy Airfix pójdzie za ciosem i wypuści wersję Mk.VC Trop... (kilka bym zakupił do kolekcji maltańskiej), ale tą Mk.Vb też wezmę ;o)


Generalnie to nie mieli by chyba problemu.
Przeca ich Mk.Vc to stary model ze skrzydłem b z dołożoną ramką z płatem, filtrem i działkami.
Możliwe, że elementy te pasowały by do nowego wypustu.

Jeśli tak to możesz sobie zakupić nowego Mk.Vb, dołożyć do tego wersję c i za jakieś 30 pln, może z małym hakiem masz całkiem nowy zestaw.
Jak znajdę chwilę to postaram się przymierzyć skrzydła do nowego zestawu Mk.I, kadłub w "piątce" będzie pewno ten sam, czy aby pasuje.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3050
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Nowy Spitfire z Airfixa w 1/72

Postprzez RAV » środa, 9 marca 2011, 21:40

Mac Eyka napisał(a):możesz sobie zakupić nowego Mk.Vb, dołożyć do tego wersję c i za jakieś 30 pln, może z małym hakiem masz całkiem nowy zestaw.

Airfixy mi się nie podobają (ani stare, ani nowe), więc wolałbym dołożyć więcej i Vc zrobić ze Sworda. W Bytomiu był za 65 zł i nie kupiłem, bo liczę, że była to cena za nowość i wkrótce nieco spadnie, a mi się nie spieszy. A model jest ładny.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3300
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy Spitfire z Airfixa w 1/72

Postprzez Jaho63 » środa, 9 marca 2011, 21:55

RAV napisał(a):A model jest ładny.

Zgadzam się z Tobą w pełni. Szkoda tylko, że "oszczędzają" w postaci naklejanych bowli na pokrywy działek. W "dzisiejszych czasach" mogli już dać dodatkowe skrzydła (czy też górne ich powierzchnie).
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Nowy Spitfire z Airfixa w 1/72

Postprzez pik » środa, 9 marca 2011, 22:08

Airfixy mi się nie podobają (ani stare, ani nowe)
O gustach się nie dyskutuje, ale nowa airfixowa jedynka to bardzo przyjemny model. Ma nieco uproszczone linie podziałowe, ale jest dobry wymiarowo, posiada fajnie zrobiony kokpit i sam się składa, o cenie nie wspomnając... Jeśli piątka będzie na podobnym poziomie to z chęcią sobie złożę ze dwie sztuki! :mrgreen:
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32

Re: Nowy Spitfire z Airfixa w 1/72

Postprzez Dominik » czwartek, 10 marca 2011, 07:31

pik napisał(a):i sam się składa,


Aha, nie licząc koszmarnych szpar powstających po przyklejeniu skrzydeł do kadłuba oraz braku spasowania osłony kabiny z kadłubem. Dobrze, że to tylko 15 PLNów.
Co do jedynki to powoli odkładam kasę na model Cyber Hobby. Pewnie będzie drogi jak cholera, ale myślę, ze będzie wart swej ceny.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2616
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: Nowy Spitfire z Airfixa w 1/72

Postprzez Mac Eyka » czwartek, 10 marca 2011, 10:52

Przypomina mi się nieco sytuacja z przed kilku lat jak Legato zapowiedziało wejście na rynek z całą kolekcją Spitfire pod marką AZ Model.
Też padały wypowiedzi, że będzie super, że zakupią sobie nawet po kilka modeli.
Pierw przyszła refleksja cenowa. A później zaczęły pojawiać się w Sieci pierwsze recenzje i warsztaty.
I zastanawiam się, czy po przeczytaniu tych informacji osoby które chciały zakupić nawet po kilka zestawów podtrzymują zdanie.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3050
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Nowy Spitfire z Airfixa w 1/72

Postprzez pik » czwartek, 10 marca 2011, 11:43

Aha, nie licząc koszmarnych szpar powstających po przyklejeniu skrzydeł do kadłuba oraz braku spasowania osłony kabiny z kadłubem.

Mam wrażenie że składaliśmy inny model? Skrzydła u mnie zeszły się z kadłubem idealnie w górnej części i nie użyłem nawet grama szpachli. Niewielkiego szpachlowania wymagał tylko spód. Dopasowanie owiewki kabiny to dosłownie chwilka. Zresztą osłona kabiny ma ciekawy patent - świetnie się trzyma na wcisk i można ją zdjąć (w całości) aby zerknąć do wnętrza...
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32

Re: Nowy Spitfire z Airfixa w 1/72

Postprzez RAV » czwartek, 10 marca 2011, 11:56

Mac Eyka napisał(a):Przypomina mi się nieco sytuacja z przed kilku lat jak Legato zapowiedziało wejście na rynek z całą kolekcją Spitfire pod marką AZ Model.
Też padały wypowiedzi, że będzie super, że zakupią sobie nawet po kilka modeli.
Pierw przyszła refleksja cenowa. A później zaczęły pojawiać się w Sieci pierwsze recenzje i warsztaty.

To się nazywa rozczarowanie. Zanim te modele się ukazały, można było mieć nadzieję, że będą lepsze (jakościowo i cenowo) od królującej na rynku Tamiyi. Okazało się, że nie są - może i mają lepszą geometrię, ale detale i sklejalność jest gorsza, a cena wyższa. W kolejce po te zestawy pozostali więc tylko ci, którzy ponad wszystko cenią prawidłowy przebieg krawędzi spływu i linii przejścia skrzydło-kadłub.

Sword oferuje rzadziej spotykaną wersję (ale i mniej atrakcyjną z punktu widzenia kolekcjonera samolotów PSP, jak ja), zestaw jest jeszcze droższy, ale przynajmniej dobrze wykonany. No i ma alternatywne koła, które przydadzą mi się w innym, zaplanowanym Spicie. Dlatego ma u mnie szanse.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3300
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy Spitfire z Airfixa w 1/72

Postprzez dewertus » piątek, 11 marca 2011, 14:29

To chyba będzie jeden z nielicznych modeli w skali 1/48 w mojej kolekcji.

http://www.airfix.com/airfix-products/n ... 47-a06103/
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy Spitfire z Airfixa w 1/72

Postprzez Mac Eyka » piątek, 11 marca 2011, 21:56

Na stronie Airfixa znalazła się już informacja na temat "nowego" zestawu Spitfire Mk.I/IIa.
Model został wyceniony na niecałe 7 funtów co znaczy, że w pudełku powinniśmy znaleźć co najmniej dwa malowania.

Obrazek

Dodatkowo na pudełku mamy wspaniałą parę najwcześniejszych Spitków z 19 Sqn. Czyżby zatem w pudełku znalazły się także: dwułopaciane śmigło i płaska osłona kabiny?
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3050
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Następna strona

Powrót do Supermarine

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości