Potrójny Spit IX od AZ - cuda z cenami

Potrójny Spit IX od AZ - cuda z cenami

Postprzez GrzeM » niedziela, 28 października 2012, 13:10

AZ Model wypuścił niedawno ciekawy zestaw - Spitfire IX w 1/72, bez kalkomanii, za to w pudełku są aż trzy kompletne wypraski!!!
http://www.azmodel.cz/products_new.php
Problem jest z ceną tego zestawu: na stronie AZ Model jest 14 Euro, tak samo, jak ich zwykłe modele (jeden ww pudełku, kalkomanie). Niestety na zagranicznych forach (np. britmodeller) koledzy modelarze narzekają, że sklepy "nie uznają" tak niskiej ceny i podnoszą ją.
Potwierdza to sam właściciel AZ Model, Petr Muzikant
http://www.britmodeller.com/forums/index.php?showtopic=234926853&st=40#entry1140365
No i u nas niestety podobnie, właśnie dostałem newsletter z Martoli, gdzie "zwykły" Spit IX kosztuje 61 zł, a "potrójny" - 74 zł. Choć producent się zarzeka, że z fabryki modele wychodzą w tej samej cenie... Petr obiecuje nawet negocjować tę sprawę z detalistami.
O co chodzi???
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Reklama

Re: Potrójny Spit IX od AZ - cuda z cenami

Postprzez Jostein » niedziela, 28 października 2012, 13:46

Powinien rozmawiać nie ze sklepami, a z hurtownikami. Przypadkiem wiem na pewno, że jeden z dystrybutorów (nazwy nie podam) rozprowadza "Joypack" w cenie netto sporo wyższej od zestawów pojedynczych.
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1309
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Potrójny Spit IX od AZ - cuda z cenami

Postprzez Mapet » niedziela, 28 października 2012, 21:02

A wypraski są do Spita z płatem "c" czy "e"?
Mapet
 
Posty: 31
Dołączył(a): poniedziałek, 11 maja 2009, 14:50

Re: Potrójny Spit IX od AZ - cuda z cenami

Postprzez ZIO BY NAITT » niedziela, 28 października 2012, 21:30

Raczej "C" - AZ nie ma w ofercie "E", chyba że o czymś nie wiem.

PZDR
Pozdrawiam - Konrad Kozioł
WARSZTAT :
Dzieci + dom rodzinny w skali 1/1
Avatar użytkownika
ZIO BY NAITT
 
Posty: 1239
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:15
Lokalizacja: Warthenau

Re: Potrójny Spit IX od AZ - cuda z cenami

Postprzez Cichociemny » niedziela, 28 października 2012, 22:15

Mk.IXe:
Obrazek

Natomiast "Joy Pack" to Mk.IXc.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: Potrójny Spit IX od AZ - cuda z cenami

Postprzez Paweł Wymysłowski » niedziela, 28 października 2012, 23:57

Joy Pack w oznaczeniu ma tylko Mk IX, a na pudełku widnieje coś, co przypomina Mk IXe
Obrazek
To chyba są wszystko te same ramki, a odpowiednią wersję uzyskuje się metodą doklejania co potrzeba i szpachlowania co niepotrzebne.
Pozdrawiam
Paweł
Avatar użytkownika
Paweł Wymysłowski
 
Posty: 566
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 12:08
Lokalizacja: Z lasu

Re: Potrójny Spit IX od AZ - cuda z cenami

Postprzez Grzegorz S. » poniedziałek, 29 października 2012, 00:12

ZIO BY NAITT napisał(a):Raczej "C" - AZ nie ma w ofercie "E", chyba że o czymś nie wiem.
PZDR

Czy przypadkiem opcje uzbrojenia "C" i "E" nie były montowane na płacie uniwersalnym? AZ daje gładkie skrzydło z bąblami do wyboru i otworami w krawędzi natarcia umożliwiającymi dowolną konfigurację działka i kaemu. Gdyby to była konkretna wersja raczej by podali na pudełku...

Jostein napisał(a):Przypadkiem wiem na pewno, że jeden z dystrybutorów (nazwy nie podam) rozprowadza "Joypack" w cenie netto sporo wyższej od zestawów pojedynczych.

Nazwy nie podawaj, ale może podaj chociaż z jakiego miasta ;o)... Lublin?
Avatar użytkownika
Grzegorz S.
 
Posty: 190
Dołączył(a): sobota, 24 stycznia 2009, 14:30
Lokalizacja: Lublin

Re: Potrójny Spit IX od AZ - cuda z cenami

Postprzez LazyCat » poniedziałek, 29 października 2012, 00:18

Na naszym rynku to samo robi Squadron, P40K ten dwa w jednym opakowaniu sprzedaja za $40.00. Natomiast "normalne" opakowania za 17-29 w zaleznosci od tymczasowych obnizek ceny. Klopot z tym ze Squadron (chyba) ma wylacznosc na Sword.
Obrazek
Avatar użytkownika
LazyCat
 
Posty: 1119
Dołączył(a): czwartek, 11 października 2007, 18:41
Lokalizacja: Greensboro, North Carolina

Re: Potrójny Spit IX od AZ - cuda z cenami

Postprzez Paweł Wymysłowski » poniedziałek, 29 października 2012, 12:37

Grzegorz S. napisał(a):Czy przypadkiem opcje uzbrojenia "C" i "E" nie były montowane na płacie uniwersalnym? AZ daje gładkie skrzydło z bąblami do wyboru i otworami w krawędzi natarcia umożliwiającymi dowolną konfigurację działka i kaemu. Gdyby to była konkretna wersja raczej by podali na pudełku...

Tak właśnie, jak przypuszczałem, jest: http://www.ipmsnymburk.com/newkits.htm
Pozdrawiam
Paweł
Avatar użytkownika
Paweł Wymysłowski
 
Posty: 566
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 12:08
Lokalizacja: Z lasu

Re: Potrójny Spit IX od AZ - cuda z cenami

Postprzez Cichociemny » poniedziałek, 29 października 2012, 13:00

To, że płat C można przerobić na E, nie zmienia jednak faktu że "w pudle" jest C, co widać na zlinkowanych fotkach.

Poza tym nie ma czegoś takiego jak "opcje uzbrojenia C i E". Był płat typu E i płat typu C ("uniwersalny"), w którym można było stosować różne konfiguracje uzbrojenia.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: Potrójny Spit IX od AZ - cuda z cenami

Postprzez Grzegorz S. » poniedziałek, 29 października 2012, 15:06

Racja Panowie, miałem nadzieję na dwie, ale jest tylko "C". Miał ktoś te Spity "HQ" w rękach? Chodzi tylko o lepszą jakość wizualną wyprasek czy również lepszą jakość sklejania? Miałem kiedyś Spitfire'a I i myślałem, że dostanę pylicy bo było sporo piłowania...
Avatar użytkownika
Grzegorz S.
 
Posty: 190
Dołączył(a): sobota, 24 stycznia 2009, 14:30
Lokalizacja: Lublin

Re: Potrójny Spit IX od AZ - cuda z cenami

Postprzez Cichociemny » poniedziałek, 29 października 2012, 15:19

Ci co widzieli twierdzą że jakość na poziomie Sworda, zresztą dziewiątki obu producentów wydają się być w jakiś sposób "spokrewnione". I to nie tylko wykorzystaną technologią. Starsze Spity z AZ Model się nie umywają.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: Potrójny Spit IX od AZ - cuda z cenami

Postprzez GrzeM » poniedziałek, 29 października 2012, 16:11

Cichociemny napisał(a):dziewiątki obu producentów wydają się być w jakiś sposób "spokrewnione"

Moja spiskowa teoria na ten temat jest taka, że obaj producenci wykorzystali matki Czechmastera.
Na Czechmasterze sporo już "longrunów" zrobiono, nawet Eduardowy Junkers J.I jest z wtryskową kopią Czechmastera.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Potrójny Spit IX od AZ - cuda z cenami

Postprzez djack » sobota, 24 listopada 2012, 15:40

Grzegorz S. napisał(a):Miał ktoś te Spity "HQ" w rękach? Chodzi tylko o lepszą jakość wizualną wyprasek czy również lepszą jakość sklejania? Miałem kiedyś Spitfire'a I i myślałem, że dostanę pylicy bo było sporo piłowania...

Niedawno kupiłem tego trójpaka i robi całkiem niezłe wrażenie. Sporo opcji do wyboru: dwa stery kierunku, wczesne i późne stateczniki poziome, wczesny i późny wlot powietrza, krótkie i standardowe końcówki skrzydeł (skrzydła oryginalnie mają krótkie końcówki, trzeba je obciąć, że przykleić statndardowe). Dużo piłowania raczej nie będzie, bo tak na pierwszy rzut oka i połączenie na sucho kadłuba i skrzydeł, wszystko do siebie pasuje. Mały minus, że nie ma żadnych kołków ustalających położenie elementów.
djack
 
Posty: 338
Dołączył(a): wtorek, 9 września 2008, 22:52

Re: Potrójny Spit IX od AZ - cuda z cenami

Postprzez KFS-miniatures » sobota, 24 listopada 2012, 15:49

djack napisał(a): Mały minus, że nie ma żadnych kołków ustalających położenie elementów.


a to ci niespodzianka..
Obrazek
Avatar użytkownika
KFS-miniatures
 
Posty: 572
Dołączył(a): czwartek, 6 października 2011, 00:12

Następna strona

Powrót do Supermarine

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość