Pytanie o Spitfire Mk.Vc ze Special Hobby w 1:48

Pytanie o Spitfire Mk.Vc ze Special Hobby w 1:48

Postprzez Komandor » środa, 2 września 2009, 23:34

Witajcie !
Zamierzam kupić Spitfire Mk.Vc ze Special Hobby tzw. "Malta Defenders" i chciałbym poznać opinie na temat tego modlu, od kogoś, kto go ma. Widziałem zdjęcia i czytałem recenzje, na Zagranicznych Forach Modelarskich, ponieważ te Fora są w wiekszości sponsorowane przez firmy produkujące modele, te recenzję nie są dla mnie rzetelne. Dziękuje Wam za pomoc i pozdrawiam.

Paweł

P.S. Z góry przepraszam Moderatora [ów], za być może nie prawidłowe umieszczenie wątku. Proszę o korektę, jeśli źle to zrobiłem, ale taką, żeby ktoś to na tym Forum przeczytał. Dziękuję.
Pozdrawia Paweł
Obrazek
Avatar użytkownika
Komandor
 
Posty: 1103
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2007, 11:40
Lokalizacja: Z Domu

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Pytanie o Spitfire Mk.Vc ze Special Hobby w 1:48

Postprzez Darek Trzeciak » czwartek, 3 września 2009, 01:52

Największy plus należy się za to,że wogóle jest (Mk.Vc) :mrgreen: Jest to typowy short run więc bez pilników/papieru ściernego i szpachli się nie obędzię. Na kadłubie odwzorowano blachę na zakładkę. niby fajnie ale nie dla mnie :?
Dużo pracy - jeśli nie najwięcej - będzie przy spasowaniu kokpitu z kadłubem. Zalecam mocne odchudzanie burt kadłuba w miejscu montażu kokpitu. Jeśli kokpit zostanie źle spasowany w kadłubie i nadmiernie go rozepchnie to możesz mieć problem z połączeniem skrzydło-kadłub. Sam kokpit nie jest zły choć Czechom zapomniało się parę detali zrobić bądź też sknocić wzorując się na innych producentach (UWAGA: w instrukcji występują błędy montażowe). Doklejane końcowki płata wymagają dopieszczenia.
Na razie tyle 8-) może jeszcze coś sobię przypomnę :roll:
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: Pytanie o Spitfire Mk.Vc ze Special Hobby w 1:48

Postprzez Komandor » czwartek, 3 września 2009, 07:24

Witaj Darku !
Bardzo Ci dziękuję, to cenne uwagi. Shorty mnie nie przerażają, jednakże to wpasowywanie kokpitu do kadłuba, jest problematyczne, no i blachy na zakładkę. Tak naprawdę to koszmarek ( patrz Hellcat Edka ). Po połączeniu połówek kadłuba i szlifowaniu tego połączenia, zostaje kupa roboty z odwzorowaniem tychże zakładek. Oj,Oj !

Dziękuję, czekam na dalsze rady i pozdrawiam.

Paweł
Pozdrawia Paweł
Obrazek
Avatar użytkownika
Komandor
 
Posty: 1103
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2007, 11:40
Lokalizacja: Z Domu

Re: Pytanie o Spitfire Mk.Vc ze Special Hobby w 1:48

Postprzez Dominik » wtorek, 8 września 2009, 22:26

Mam dwa takie Spity i ... kiedyś je zrobię. Co do kokpitu to czytałem, że parę osób wzięło i wklejaną butrę kokpitu pocięło w miejscach gdzie ma być wklejona wręga z fotelem i wręga z tablica przyrządów.
Mi się tam odwzorowanie działek nie podoba. Może jakaś firma wyda dobre żywiczne lufy.
Blachy na zakładkę są jak najbardziej ok. Niedawno widziałem zdjęcie kadłuba Spita i była zakładka.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2616
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: Pytanie o Spitfire Mk.Vc ze Special Hobby w 1:48

Postprzez Darek Trzeciak » środa, 9 września 2009, 00:27

Dominik napisał(a): Może jakaś firma wyda dobre żywiczne lufy.


Jest alternatywa - produkt f-my Master
Obrazek
Zdjęcie ze strony producenta http://www.master-model.pl

Dominik napisał(a):Co do kokpitu to czytałem, że parę osób wzięło i wklejaną butrę kokpitu pocięło w miejscach gdzie ma być wklejona wręga z fotelem i wręga z tablica przyrządów.

Powiadam Ci nie idź tą drogą ;o)
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: Pytanie o Spitfire Mk.Vc ze Special Hobby w 1:48

Postprzez Dominik » środa, 9 września 2009, 06:37

Darek Trzeciak napisał(a):Jest alternatywa - produkt f-my Master


No to fakt. A ciekawym czy lufy działek z modeli Spitów Hase by pasowały.

Darek Trzeciak napisał(a):Powiadam Ci nie idź tą drogą ;o)


A to to wiem i nie zamierzałem tego czynić. Dużo łatwiejsze jest cieniowanie i raczej w to się będę bawił.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2616
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16


Powrót do Supermarine

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości