PZL 43 Mirage Hobby 1/48

Re: PZL 43 Mirage Hobby 1/48

Postprzez Artek82 » wtorek, 29 listopada 2011, 21:24

Nawet gdyby był tylko jeden taki to i tak wykonałbym go w polskim malowaniu ... tylko jak to wyglądało

Prawdopodobnie tak ;o)
Obrazek
Znalazłem w swoich zbiorach, ale ile w tym prawdy :?:
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 17:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Reklama

modele polskich samolotów

Re: PZL 43 Mirage Hobby 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » wtorek, 29 listopada 2011, 22:59

Gdzieś czytałem że znaleziony we wrześniu wrak PZL.43 spowodował że Niemcy zarzucili Bułgarii że jej lotnicty walczą w Polsce. Istnieje możliwość że nie zmieniono znaków rozpoznawczych.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: PZL 43 Mirage Hobby 1/48

Postprzez Wojciech Perkowski » sobota, 10 grudnia 2011, 17:49

Jestem już szczęśliwym posiadaczem, a w zasadzie wniebowziętym ( z Martoli :) ). Nowe części - klasa światowa, ale mnie łatwo zadowolić polskim sprzętem w 1/48 :) . Ramka ze skrzydłami - od Karasia - została wzbogacona o plastikowe części wcześniej wykonane z żywicy, oraz o osłonę podwozia w wersji bez reflektora. Oszklenie z odsuwanym okienkiem - rewelacja. Można mieć zastrzeżenia do sposobu pakowania - ramki przeźroczyste trą o siebie w woreczku foliowym, blaszka luźno wrzucona.
W internecie można obejrzeć wypraski w dobrej rozdzielczości: http://www.wp-1939.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=57 (kliknąć skany).
Wojtek
Wojciech Perkowski
 
Posty: 713
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 14:07
Lokalizacja: okolice Białegostoku

Re: PZL 43 Mirage Hobby 1/48

Postprzez radoslaw6363 » sobota, 10 grudnia 2011, 18:40

Pięknie że jest P-43, szkoda że nie w 1/72 i że problemem było zrobienie Polskiej wersji, to pewnie kwestia czasu ale i świadczy o podejściu producenta do Polskiego rynku, no cóż słyszałem już w sklepach że Mirage prowadzi dziwną politykę ale jako firma prywatna ma prawo dziwaczyć jak sobie chce. Dobrze że coś takiego zrobili !A mogli jakiegoś Ju -cośtam albo He- ileśtam :lol:
Może bracia Czesi dorobią nam w 1/72 to czego od ,,naszych'' producentów doczekać się nie możemy !
I proszę nie pisać o niszowych modelach jak widać z czeskiego podejścia do sprawy dla nich taki problem nie istnieje !
Tylko u nas ciągle słychać że się nie opłaci itd. Problem w tym że oklepanych tematów Me-109, Spitfire, itd. na rynku jest już tyle że każdy kolejny to coraz większe ryzyko !
I potwierdzam Polskie samoloty na zagranicznych stronach modelarskich najczęściej widzę z Polskimi szachownicami, rzadziej Rumunia, Grecja, Bułgaria. Niemieckich czy sowieckich nie widziałem !
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2547
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Poprzednia strona

Powrót do PZL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości