1:48 PZL 37 Łoś - Mirage - reedycja

1:48 PZL 37 Łoś - Mirage - reedycja

Postprzez Maciek_66 » poniedziałek, 14 lutego 2011, 12:28

Wydzielone z tego wątku:
http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=12&t=14703&start=0

Jarek Gurgul


----

dareksommerfeld napisał(a):Jako że He-111 już ukończony pora aby skleić jakiś łatwy i samosklejalny model dla relaksu. Długo wybierałem pomiędzy PZL 37 Mirage Hobby a Weliingtonem od Trumpetera.

"PZL 37 Mirage Hobby" to faktycznie "łatwy i samosklejalny" model. Niedościgniony wzór dla firmy Tamiya. :mrgreen:
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: Wickers Wellington MkII Trumpeter + Alley Cat 1/48

Postprzez dareksommerfeld » poniedziałek, 14 lutego 2011, 12:39

Maciek_66 napisał(a):
dareksommerfeld napisał(a):Jako że He-111 już ukończony pora aby skleić jakiś łatwy i samosklejalny model dla relaksu. Długo wybierałem pomiędzy PZL 37 Mirage Hobby a Weliingtonem od Trumpetera.

"PZL 37 Mirage Hobby" to faktycznie "łatwy i samosklejalny" model. Niedościgniony wzór dla firmy Tamiya. :mrgreen:

Taaaak masz w 100% procentach rację, tym bardziej że mam zamiar poprawić największe naidociągnięcia modelu. :lol:
dareksommerfeld
 
Posty: 129
Dołączył(a): piątek, 16 listopada 2007, 08:48

Re: Wickers Wellington MkII Trumpeter + Alley Cat 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » poniedziałek, 14 lutego 2011, 12:41

dareksommerfeld napisał(a):Taaaak masz w 100% procentach rację, tym bardziej że mam zamiar poprawić największe naidociągnięcia modelu. :lol:

Podobno, jak plotka głosi, Mirage przygotowuje poprawioną edycję Łosia.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 14 lutego 2011, 12:42 przez Jacek Bzunek, łącznie edytowano 1 raz
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wickers Wellington MkII Trumpeter + Alley Cat 1/48

Postprzez Marcin_Matejko » środa, 16 lutego 2011, 08:18

dareksommerfeld napisał(a):Taaaak masz w 100% procentach rację, tym bardziej że mam zamiar poprawić największe naidociągnięcia modelu. :lol:


Podobno, jak plotka głosi, Mirage przygotowuje poprawioną edycję Łosia.


To mogli by w nim zmienić linie wgłębne na wypukłe :idea:
Łatwiej by je było poprawić :mrgreen:

Wellington, wspaniały temat, będę kibicował :D
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1343
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 22:56
Lokalizacja: Świdnica

Re: Wickers Wellington MkII Trumpeter + Alley Cat 1/48

Postprzez dareksommerfeld » środa, 16 lutego 2011, 09:19

potez napisał(a):Ha, zacżąłes robić to co mnie ostatnio strasznie kusi :mrgreen:
Tez kupiłem sobie ten zestaw konwersyjny, dostępny jest bezpośrednio ze strony alley cata i nawet nie jest taki strasznie drogi zapłaciłem jakieś 22 funciaki z wysyłką.
Będziesz poprawiał tą małą chłodnicę pomiedzy dużymi okrągłymi? Bo jak patrzyłem na zdjęcia w MiniReplice to ja wszędzie ładnie widac a w odlewie to akuratnie sknocili...

Byłoby bardzo ciekawie gdybyś też zaczął go robić, można wtedy wymieniać się uwagami i spostrzeżeniami.
Co do małej chłodnicy........ no cóż ciężko będzie ją poprawić w odlewie..........miałem nie mówić za wcześnie ale mam zamiar pokazać jaden silnik bez okapotowania i tam z pewnością ją wyeksponuję, a nad poprawieniem pomyślę nieco później.
A co do "poprawionego Łosia" to gdzieś doczytałem się, że nowe ma być tylko usterzenie :cry:
Pozdrawiam
Darek
dareksommerfeld
 
Posty: 129
Dołączył(a): piątek, 16 listopada 2007, 08:48

Re: Wickers Wellington MkII Trumpeter + Alley Cat 1/48

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » środa, 16 lutego 2011, 13:57

Mariusz Jarzyna ze Szczec napisał(a):Ale to nie jest wersja Mk II


Seweryn napisał(a):Widziałeś ten model w 72ce (inna wersja):


Jacek Bzunek napisał(a):Podobno, jak plotka głosi, Mirage przygotowuje poprawioną edycję Łosia


no od dawna jest w zapowiedziach (a nie wiem czy przypadkiem nie już w sprzedazy), z tym że poprawki wedle opisy prodycenta sprowadzają się do nowego statecznika
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Wickers Wellington MkII Trumpeter + Alley Cat 1/48

Postprzez Wojciech Perkowski » środa, 16 lutego 2011, 14:21

Poprawione usterzenie Łosia: http://www.ipmsdeutschland.de/Ausstellungen/Nuernberg2011/Formery/Mirage_12.jpg
(więcej fotek: http://www.ipmsdeutschland.de/Ausstellungen/Nuernberg2011/Formery/index.html)
Kadłub powinien był być do wymiany - całkiem z sufitu owalny przekrój przy kabinie strzelca tył/góra. Resztę - w tym "sklejalnośc" - jestem w stanie wybaczyć.
Wojtek
Wojciech Perkowski
 
Posty: 713
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 14:07
Lokalizacja: okolice Białegostoku

Re: Wickers Wellington MkII Trumpeter + Alley Cat 1/48

Postprzez Sparrow » środa, 16 lutego 2011, 14:29

Mirage powinien wypuścić zestaw korekcyjny dla posiadaczy starych modeli. Raczej nie kupię nowego Łosia, aby dostać jedną małą, nową ramkę polistyrenu.
Sparrow
Avatar użytkownika
Sparrow
 
Posty: 644
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 14:08
Lokalizacja: Poznań

Re: 1:48 PZL 37 Łoś - Mirage - reedycja

Postprzez potez » środa, 16 lutego 2011, 16:30

Ale to już było - jesli dobrze pamiętam to jakies dwa lata temu mozna było zamówić to poprzez wcm w wersji żywicznej w specjalnym pudełku limitowanej serii WCM. Cos w tym stylu jak wypust Karasia z ekstra dodatkami z żywicy za 155PLN...
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4711
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: 1:48 PZL 37 Łoś - Mirage - reedycja

Postprzez Maciek_66 » środa, 16 lutego 2011, 18:58

Przeróbka ogona Łosia to naprawdę małe piwo w porównaniu do całej reszty. Na zdjęciach widać też stateczniki pionowe, ale i tak ta mała ramka niewiele zmieni.
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:14
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do PZL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości