PZL P.7a 1/48 Toro Model

Re: PZL P.7a 1/48 Toro Model

Postprzez ROMAN » piątek, 23 grudnia 2011, 17:28

O kurcze stałem się kilka dni temu "SER"em o czym nie wiedziałem. :lol: Dostałem ten model bo chciałem. Kupiłem go bo chciałem by zachęcić projektanta do pracy by kiedyś za sprzedane modele które radują brać modelarską mógł sobie pozwolić na najnowszego Merca jako dozownik swojej pracy, by nikt mu nie trywolił, że za drogi na polskie warunki. Model jest super, marketingowo pudło też jest super. Ja ostatecznie jako posiadacz tego modelu jestem szczęśliwy, że ktoś z nas pokazał, że warto pokazać polskie piórka. A ile było tych P.7? Chyba ze sto parę i tyle powinno pozaostać w modelarskim świecie. To taka idealna forma do ilości powstanych obiektów. Dlatego, o czym pisałem wcześniej na pudełku brakuje mi mojego numeru seryjnego w tych stu paru sztukach. Cena nie gra roli w kategorii sprzedaży tego modelu na świat cały. Bacząc na technologię i na fabryczną ilość z marketingu można wyciągnąć niewyobrażalne pienądze. Koneserzy i tak kupią te parę sztuk, nawet nie dla zrobienia a dla "lokatszafy".

Uważam, że dziś obdarowano mnie za posiadanie szczególnego modelu tytułem "Ser". Mam nadzieje że gdy zrobię ten samolot będę w Waszych oczach kimś dalej ... będę ... Sir.

Dziś jestem ser na "Sir" muszę zasłużyć.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Reklama

Re: PZL P.7a 1/48 Toro Model

Postprzez TGMJ » piątek, 23 grudnia 2011, 19:01

Właśnie przytargałem pudełko z Martoli, odlewy piękne :)
Jedynie co mnie troszkę zdziwiło to nie odlanie drążka sterowego, patrząc na inne delikatne elementy nie powinno być to problemem. Widzę też, że jako niedzielny sklejacz samolocików będę musiał poczekać chwilkę na warsztaty lepiej rozeznanych w temacie, bo kolorystykę potraktowano troszkę po macoszemu, a monografii AJ-Pressu nigdzie namierzyć się nie da. Tak czy inaczej piłka w dłoń i zaczynam krojenie!
PS jeszcze tak cichutko liczę, że następny produkt będzie multi bo myślę, że i w tym malutka blaszka by nie zaszkodziła, ale to tylko tak na marginesie, bo model jest przepiękny!
eternal jihad
Avatar użytkownika
TGMJ
 
Posty: 283
Dołączył(a): wtorek, 2 czerwca 2009, 21:56

Re: PZL P.7a 1/48 Toro Model

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » niedziela, 3 czerwca 2012, 21:58

http://www.martola.com.pl/pl307/produkty40647/polish_fighter_plane_pzl_p_7a_limited_edition_with
Ciekawe czy właściciele zakupionej nielimitowanej wersji będa mogli zakupić osobno ten zestaw waloryzujący ?
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: PZL P.7a 1/48 Toro Model

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 3 czerwca 2012, 22:06

reworked wing & fuselage

Pośpiech w modelarstwie wskazany nie jest.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: PZL P.7a 1/48 Toro Model

Postprzez tomek_chacewicz » niedziela, 3 czerwca 2012, 22:12

Mariusz Jarzyna ze Szczec napisał(a):http://www.martola.com.pl/pl307/produkty40647/polish_fighter_plane_pzl_p_7a_limited_edition_with
Ciekawe czy właściciele zakupionej nielimitowanej wersji będa mogli zakupić osobno ten zestaw waloryzujący ?

Będą mogli:
http://www.martola.com.pl/pl140/produkty40648/polish_fighter_plane_pzl_p_7a_pe_resin_upgrade_set
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: PZL P.7a 1/48 Toro Model

Postprzez potez » poniedziałek, 4 czerwca 2012, 12:56

Poczekajmy, zobaczymy co to znaczy "reworked"...
ostatnio czytałem w polskiej prasie modelarskiej, że jest świetnie zrobiony, więc ciekaw jestem co zreworkowano :P
No i czy to oznacza, że w "upgrade set" będzie poprawony kadłub i skrzydło?
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: PZL P.7a 1/48 Toro Model

Postprzez Daniel-Martola » poniedziałek, 4 czerwca 2012, 22:00

potez napisał(a):Poczekajmy, zobaczymy co to znaczy "reworked"...
ostatnio czytałem w polskiej prasie modelarskiej, że jest świetnie zrobiony, więc ciekaw jestem co zreworkowano :P
No i czy to oznacza, że w "upgrade set" będzie poprawony kadłub i skrzydło?

To nie będzie replacement set więc ani kadłuba ani skrzydła w zestawie upgrade być nie może. Pomijam że za 30 zł to chyba kadłub i skrzydła musiałby być w skali 1/200 :mrgreen:
W modelu owszem, zarówno kadłub jak i skrzydła są poprawione i odświeżone na tyle, na ile to było konieczne i niezbędne.
Trzeba poczekać chwilkę, jak będzie zapraszamy do pomacania, jak tylko coś dotrwa do czasu sprzedaży :mrgreen:
Kolejnej edycji już nie będzie na pewno.
pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: PZL P.7a 1/48 Toro Model

Postprzez potez » środa, 26 września 2012, 10:15

Daniel czy można prosić o jakiegoś in-boxa?
Na zupełnie poważnie chciałbym wiedzieć co dodaliście nowego w zestawie uzupełniającym i jak wygląda kadłub i skrzydła po poprawkach. Np na ile poprawiliście nitowanie.
Z góry dziękuję 8-)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: PZL P.7a 1/48 Toro Model

Postprzez Daniel-Martola » środa, 26 września 2012, 13:43

zestaw uzupełniający widać. Poprawki na matce co można było to są. Ale na in boxa nie mam niestety czasu, sorry. Może ktoś z nabywców wstawi.
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: PZL P.7a 1/48 Toro Model

Postprzez potez » środa, 26 września 2012, 14:15

Ale co widac w zestawie uzupełniającym? Bo poza zdjęciem modelu Kamila na pudełku nic nie ma a na stronie jest tylko pudełko...
Panowie, czy ktoś ma to w ręku i może wrzucić fotkw zawartości? Pleaseeee....
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: PZL P.7a 1/48 Toro Model

Postprzez malinowski » środa, 26 września 2012, 14:33

Jedzie do mnie taki zestaw. Jak przyjdzie to wrzucę fotki;)
na warsztacie:
Obrazek
Avatar użytkownika
malinowski
 
Posty: 2190
Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 14:49

Re: PZL P.7a 1/48 Toro Model

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » piątek, 12 lipca 2013, 14:57

Dzisiaj zakupiłem najnowszy numer "78" "mini Replika" gdyż zauważyłem, ze większa część jest poświęcona P.7a w tym relacja z budowy modelu. Z wypiekami usiłowałem wyczytać jak autor p. Krzysztof Sikora poradził sobie z wgłębieniem w strukturze płata żywicznego i .. odnalazłem fragment: cyt."..płat ma z prawej strony na górnej powierzchni małe zagłębienie, które należy skorygować.." I to tyle :-| Wydałem 20 zł po to aby się dowiedzieć jak poszpachlować i pomalować model :evil: Niestety relacje w "Super Model" są obszerniejsze i więcej z nich dla siebie można wyciągnąć.
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Poprzednia strona

Powrót do PZL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość