PZL P.11c 1/72 Azur

Re: PZL P.11c 1/72 Azur

Postprzez garrett » środa, 18 grudnia 2013, 15:40

Pires napisał(a):Powiem Wam szczerze, że czytam tak te posty i jakbym słuchał dyskusji naszych polityków. Zamiast się cieszyć, że wyszedł nowy/poprawiony model .

#noależ - ja się bardzo cieszę, Azur wykonał kawał doskonałej roboty, prezentując elegancką P.11, w przyzwoitej cenie - dostępną od ręki - w odróżnieniu od Hellera/Revella, których formy dawno się rozleciały. Pech zdarzył, że jest to maszyna ikoniczna, zatem jak to ikona - ma grono oddanych jej badaczy wymagających modelu doskonałego.

to niektórzy stosują bardzo polską zasadę - swojego wdeptać w ziemie, obcego bronić do upadłego.

Nie odwrotnie, przypadkiem(;?

Rozumiem, że ciężar dowodu MarCo powoduje, że atakujący go (nb.w sposób ocierający się o bullying) interlokutorzy muszą czuć się jak małe, pobite & czekające na przeszczep śledziony kotki. Ale to i tak nie tłumaczy wyciągnięcia w roli argumentu poszwy w barwach narodowych i powiewania nią "bo biją mnie Niem"... ups - Czesi.
YB sądząc po paru wątkach na modelworku, zawieszonym na allegro koncie[ebayu?] za uszami trochę ma.

MarCo z dużą klasą przyjął na siebie ciężar argumentów krytyków i technicznym nokautem wykazał, że o niepokalanym poczęciu [tj. autorskim "scratch'u"] Kobuza z YB nie ma mowy.
. A co do plagiatu MPMu, to uważałbym dyskusję za uczciwą, gdyby MPM udowodnił, że wszystkie jego modele są ich autorskim projektem ... ale chyba nie udowodni

To sformułowanie jest tak słabe i złe, że nie podejmuję się polemiki.
Obrazek
Avatar użytkownika
garrett
 
Posty: 589
Dołączył(a): piątek, 10 czerwca 2011, 07:05
Lokalizacja: Principia Discordia

Reklama

Re: PZL P.11c 1/72 Azur

Postprzez lukaszlaskowski » środa, 18 grudnia 2013, 18:16

Pires napisał(a):A przy okazji zauważyłem, że 14 gr. łukaszlaskowski zacytował opinię jakoby moją, ale ja czegos takiego nigdy nie napisałem i nie życzę sobie podawania cudzych słów jako moich.

Racja - bardzo przepraszam - musiałem się bachnąć i nie zauważyłem błędu. Już posta poprawiam. Jeszcze raz przepraszam.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
lukaszlaskowski
 
Posty: 262
Dołączył(a): piątek, 11 stycznia 2008, 22:10

Re: PZL P.11c 1/72 Azur

Postprzez radoslaw6363 » piątek, 20 grudnia 2013, 00:07

MarCo po raz kolejny w odróżnieniu od swoich oponentów udowodnił że jest kompetentny i wie o czym pisze !
Chwała mu za to, że chce jeszcze na tym forum cokolwiek wyjaśniać , a wygląda to jak walka z wiatrakami.
PWM JEST WŁAŚNIE PO TO żeby ktoś życzliwy i dobrze znający temat pokazał, że nawet z zawierającego błędy zestawu można poprawny model zbudować :!:
Niestety są i tacy którym to przeszkadza i robią wszystko żeby bractwo modelarskie nawet nie próbowało modelu P11c z Azura zbudować :shock:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: PZL P.11c 1/72 Azur

Postprzez Sherman » piątek, 20 grudnia 2013, 00:21

radoslaw6363 napisał(a):Niestety są i tacy którym to przeszkadza i robią wszystko żeby bractwo modelarskie nawet nie próbowało modelu P11c z Azura zbudować :shock:

A niech sobie będą. Ci co chcą mieć jedenastkę z Azura i tak ją kupią(kupili), Ci co się wahają... zdecydują (albo zdecydują za późno, jak model już "wyjdzie"). Zaś z grupy która model nabędzie prędzej czy później ktoś je zacznie kleić (ba, jestem przekonany że już kleją, tylko po prostu na forum nie siedzą).
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: PZL P.11c 1/72 Azur

Postprzez Mecenas » poniedziałek, 23 grudnia 2013, 23:13

Jak na razie miałem do czynienia jedynie z pudełkiem P.11f "In Rumunia". Czy zawartość innych wersji jest taka sama pod kątem blaszki oraz części żywicznych?
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: PZL P.11c 1/72 Azur

Postprzez garrett » środa, 25 grudnia 2013, 18:02

Mecenas napisał(a):Jak na razie miałem do czynienia jedynie z pudełkiem P.11f "In Rumunia". Czy zawartość innych wersji jest taka sama pod kątem blaszki oraz części żywicznych?

Intrygujące, że w polskim zakątku internetu nie powstał serwis na tyle wart uwagi, aby otrzymywać materiały do recenzji.
Inbox "first shoots":
http://goo.gl/3ztfhC #britmodeller
Obrazek
Avatar użytkownika
garrett
 
Posty: 589
Dołączył(a): piątek, 10 czerwca 2011, 07:05
Lokalizacja: Principia Discordia

Re: PZL P.11c 1/72 Azur

Postprzez MarCo » wtorek, 7 stycznia 2014, 14:03

I coś się ruszyło w temacie :)

Pierwszy profesjonalny dodatek do PZLek: gotowe, kolorowe tablice przyrządów. Jak na tak mikroskopijny produkt, absolutnie genialne :) >>inbox<<
Avatar użytkownika
MarCo
 
Posty: 311
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 11:56

Poprzednia strona

Powrót do PZL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron