PZL P.11c 1/72 Azur

Re: PZL P.11c 1/72 Azur

Postprzez Airborn » sobota, 14 grudnia 2013, 09:51

Obrazek
Obrazek
Airborn
 
Posty: 37
Dołączył(a): niedziela, 30 czerwca 2013, 07:44

Reklama

Re: PZL P.11c 1/72 Azur

Postprzez lukaszlaskowski » sobota, 14 grudnia 2013, 10:17

MarCo napisał(a):Ten kadłub to znowu przeróbka plastikowych części Azura, zaś będzie pyskusja o plagiacie i takie tam.


MPM to hipokryci - co z ich fw 190S (przeróbka Dragona), 109T (hasegawa - SKLEJONE skrzydła z żywicznymi wstawkami). Jeśłi oburzają się na przeróbki ich zestawów, powinni się odnieść do własnej działalności.
Ostatnio edytowano środa, 18 grudnia 2013, 18:17 przez lukaszlaskowski, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
lukaszlaskowski
 
Posty: 262
Dołączył(a): piątek, 11 stycznia 2008, 22:10

Re: PZL P.11c 1/72 Azur

Postprzez MarCo » sobota, 14 grudnia 2013, 11:37

lukaszlaskowski napisał(a):
MarCo napisał(a):
Pires napisał(a):Ten kadłub to znowu przeróbka plastikowych części Azura, zaś będzie pyskusja o plagiacie i takie tam.


MPM to hipokryci - co z ich fw 190S (przeróbka Dragona), 109T (hasegawa - SKLEJONE skrzydła z żywicznymi wstawkami). Jeśłi oburzają się na przeróbki ich zestawów, powinni się odnieść do własnej działalności.

No i takich komentarzy własnie chciałem uniknąć - na marginesie w 72 ich 190S to przeróbka Italieri raczej. Przytaczane modele są z początków działaności MPM i już dawno niedostepne, a mi wcale nie chodzi o dyskusję na temat moralności lecz sensowności takiego kopiowania. Podyskutujmy o "korekcie".
Oczekuję że "coś wniesie do tematu" i będzie rzeczywiście korektą, lub ewentualnie kupię coś, co zaoszczędzi mój czas albo coś co samemu trudno uzyskać z plastikowych części. Za tak wysoką cenę oczekuję że kupię korektę, która ujmie mnie finezją detali i które będą znacząco lepsze od plastikowego modelu.
Pytanie, czym ma mnie ten kadłub zachęcić do kupna.
- ceną na poziomie modelu wyjściowego ?
- słabym (innym niż w Azurze, ale czy lepszym ?) obszarem przed kabiną ?
- słabym garbem za kabiną (jak w Azurze) ?
- zintegrowaną blaszką Parta z przodu kadłuba (nadal kształt tej części to tylko namiastka) ?
- czy skróceniem kadłuba w stosunku do Azura ? Jeśli jest skrócony, niestety ze zdjęć nie mam jak ocenić a wnioskuję - że jest - tylko po poprzednim modelu YB (Kobuzie, gdzie kadłub jest przerobiony pod długości) ?
To wszystko widać ze zdjeć z portalu aukcyjnego u dystrybutora YB.
Być może po prostu nie jestem "targetem" firmy. Mam wątpliwości, bo nie wiem dla kogo ten zestaw jest skierowany. Dla absolutnych maniaków, którzy kupią wszystko co do PZLki ? A może naiwnych, którzy uwierzą że to rzeczywiście koryguje model Azura ? Ewentualnie leniwych, którym się nie chce przerabiać plastikowych części lub majętnych, których stać i sobie zaoszczędzą w ten sposób czas na takie przeróbki.
Pytać o jakość trzeba posiadaczy rzeczonego, ja nie kupię bo nie widzę tam nic, czego sie nie da uzyskać z oryginalnych plastikowych części :)
Avatar użytkownika
MarCo
 
Posty: 311
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 11:56

Re: PZL P.11c 1/72 Azur

Postprzez hadzi » niedziela, 15 grudnia 2013, 14:14

Ja bym wolal od YB czy innej Pavli dobrze zrobiony silnik z kolektorem spalin i rurami laczacymi go z silnikiem.
pozdrawiam
Jerzy Ciupek
Avatar użytkownika
hadzi
 
Posty: 438
Dołączył(a): poniedziałek, 8 października 2007, 08:56
Lokalizacja: Rybnik

Re: PZL P.11c 1/72 Azur

Postprzez maciek3 » poniedziałek, 16 grudnia 2013, 17:25

Do MarCo
Możesz być lobbystom MPMu, możesz chwalić czeską "jedenastka" choć to knot, możesz publikować warsztaty na czeskich forach, bo są wspaniałe i publikować galerie pod własnym nazwiskiem na plastikowe.pl, bo wielu zobaczy co to modelarstwo. Ale na BOGA nie pisz o rzeczach o których nie masz pojęcia. Nie kupiłeś ani Kobuza z YB ani kadłuba do "jedenastki " a pozwalasz sobie na krytykę rzeczy których nie widziałeś na oczy. To oszustwo , szfindel i kłamstwo. Na dodatek piszesz o drożyźnie, wszystkie dodatki na rynku są skandalicznie drogie w stosunku do ceny modelu, skrzydło do Rewelowskiegi Spita to wielokrotność modelu, silniki do Sunderlanda z Italeri do prawie 70% ceny modelu - taki jest rynek. Oczywiście każdy może zrobić to sam, tak jak każdy, może wykonać perfekcyjny model od podstaw ( wystarczy drukarka 3D i kilkaset godin pracy). Daj spokój tym tendencyjnym komentarzom bo są nie obiektywne i bezpodstawne.
maciek3
 
Posty: 32
Dołączył(a): piątek, 6 lipca 2012, 13:12

Re: PZL P.11c 1/72 Azur

Postprzez lukaszlaskowski » poniedziałek, 16 grudnia 2013, 18:24

MarCo napisał(a): na marginesie w 72 ich 190S to przeróbka Italieri raczej. Przytaczane modele są z początków działaności MPM i już dawno niedostepne

Dla własnego usprawiedliwienia: mówię o 48 - to dragon i hasegawa przerobiona. Wiem, bo mam i porównywałem. 109T jest nadal dostępny.
TOż w tym wątku pojawił się wpis obużonego Pana z MPMu, więc dlaczego miałem nie umieszczać TU mojego komentarza?
To tyle, nie ma co dalej dyskutować.
Pozdrawiam,
Avatar użytkownika
lukaszlaskowski
 
Posty: 262
Dołączył(a): piątek, 11 stycznia 2008, 22:10

Re: PZL P.11c 1/72 Azur

Postprzez Sherman » poniedziałek, 16 grudnia 2013, 18:33

maciek3 napisał(a):Możesz być lobbystom

Kim? ;o) Swoją szosą twój Maćku komentarz też wydaje się tendencyjny i w dodatku bardzo silnie nacechowany emocjonalnie.
Czy 11stka z MPMu to knot? to już chyba indywidualna kwestia...
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: PZL P.11c 1/72 Azur

Postprzez radoslaw6363 » wtorek, 17 grudnia 2013, 00:18

Przychylam się do tego co napisał przedmówca, emocje nie najlepiej służą wypowiedzi i o ile zarzuca się komuś że jest powiązany z MPM , to nie można jednocześnie sprawiać wrażenia że się jest z Yellow Box ;o)
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: PZL P.11c 1/72 Azur

Postprzez GrzeM » wtorek, 17 grudnia 2013, 01:53

Nie chcę się wdawać w pyskówkę, ale ważna mi się tu wydaje jedna kwestia: czy żywice Yellow Boxa to faktycznie jakaś kopia części modelu Azura? Bo jak na razie nikt tego nie wykazał, a zarzut jest poważny. Szczerze jestem ciekawy.
Dodatkowo, o ile robienie całego modelu kopiującego części innego producenta to faktycznie plagiat (jak być może jest w przypadku Kobuza) i jest moralnie i prawnie wątpliwe, to już produkcja części korygujących jakiś zestaw (np. ten kadłub) - absolutnie nie, wręcz przeciwnie, jest działaniem na korzyść producenta oryginału.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: PZL P.11c 1/72 Azur

Postprzez RAV » wtorek, 17 grudnia 2013, 02:21

GrzeM napisał(a):produkcja części korygujących jakiś zestaw (np. ten kadłub) jest działaniem na korzyść producenta oryginału.

No to tym bardziej nie powinno być problemu z uzyskaniem zgody na wykorzystanie własności intelektualnej twórcy oryginału. Ale łatwiej jest po prostu spiracić i o nic nikogo nie pytać.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: PZL P.11c 1/72 Azur

Postprzez Sherman » wtorek, 17 grudnia 2013, 02:24

RAV napisał(a):No to tym bardziej nie powinno być problemu z uzyskaniem zgody na wykorzystanie własności intelektualnej twórcy oryginału.

Już widzę jak np. Dragon udziela takiej zgody :D
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: PZL P.11c 1/72 Azur

Postprzez MarCo » wtorek, 17 grudnia 2013, 23:18

maciek3 napisał(a):Do MarCo
Możesz być lobbystom MPMu, możesz chwalić czeską "jedenastka" choć to knot...

Maćku3, ale nie ma się co egzaltować. Już tłumaczę dlaczego nie jestem wielbłądem.
Otóż nie jestem żadnym lobbystą, a wszystkie moje wypowiedzi mają na celu stonowanie negatywnych wypowiedzi (nie personalnie, nie tylko Twoich - ogólnie, wszelakich) o - najlepszym wydanym do tej pory modelu PZL P.11c. Nie przeczę że on nie ma wad, tylko bagatelizuję je i pokazuję że łatwo można je poprawić. Ten model jest naprawde dobrą bazą wyjściową do zrobienia pięknej miniatury PZLki.
GrzeM napisał(a):...ale ważna mi się tu wydaje jedna kwestia: czy żywice Yellow Boxa to faktycznie jakaś kopia części modelu Azura? Bo jak na razie nikt tego nie wykazał, a zarzut jest poważny. Szczerze jestem ciekawy.

Uparcuchu ;) Zmusiłeś mnie do wyciągnięcia aparatu i pogrzebania w pudle z modelami :D
maciek3 napisał(a):Ale na BOGA nie pisz o rzeczach o których nie masz pojęcia. Nie kupiłeś ani Kobuza z YB ani kadłuba do "jedenastki " a pozwalasz sobie na krytykę rzeczy których nie widziałeś na oczy. To oszustwo , szfindel i kłamstwo.

Staram się unikać pisania o rzeczach o których nie mam pojęcia, ale ok, wyciagam YB Kobuza półki, sikam po nim srebrną farbą żeby wydobyć z pozoru niewidoczne szczegóły ...

Obrazek

i widzę co nastepuje: [zdjęcia po kliknięciu da się powiększyć]
1. Skrzydło.Jest po prostu kopią plastikowego skrzydła MPM z zeszlifowanymi listwami z góry.

Obrazek
Obrazek

- przy okazji słabo sklejone, od góry mamy ślicznie odlaną "wadę"

Obrazek

- oraz poprzeciągane igłą rowki, które są teraz nierówne i szersze:

Obrazek
Obrazek

- krawędź na ścięciu została po prostu zeszlifowana i odlana jaki widać:

Obrazek
Obrazek

- przy okazji widać powielone krzywe rowki na jednym panelu:

Obrazek

- a od dołu nieudane i niedoszlifowane łączenie plastikowych części

Obrazek
Obrazek
Obrazek

- gdyby ktoś nadal się upierał że YB to jest autorskie skrzydło, oto dowód:
MPM ma wadę formy i lewe skrzydło ma pod spodem dwie niedolane listwy

Obrazek
Obrazek

- które YB skrzętnie powielił

Obrazek
Obrazek

2. Kadłub, jak już chyba pół świata wie, jest przerobionym kadłubem P24 z MPM. Został skrócony za kabiną, ponownie sklejony, dodatkowo przeryty na linie odpowiadające P11.
- z przodu kadłuba mamy niezbyt udanie wlepioną blaszkę Part

Obrazek
Obrazek

- gdyby ktoś nadal się upierał że YB to jest autorski kadłub, oto dowód:
"znajdż 1001 szczegółów różniących dwa obrazki". Szary to MPM, srebrny to YB.Listwy na stateczniku są oczywiście (błędnie) zeszlifowane.

Obrazek
Obrazek

- a od wewnątrz Mr. YB zaślepił otwory do umieszczenia stateczników poziomych i.. zapomniał tego wyszlifować

Obrazek
Obrazek

Na życzenie mogę sfotografować drobne części które sa po prostu kopią 1:1 z MPM (zastrzały, owiewki kół itd)

maciek3 napisał(a):...Daj spokój tym tendencyjnym komentarzom bo są nie obiektywne i bezpodstawne.

Tutaj chciałbym tylko przypomnieć że nie ja zacząłem pyskusję o YB w tym wątku (vide: Ralf_S kilka stron temu) i cały czas nawołuję do rzeczowych komentarzy. Swoją drogą Admin Wszechmogący ma już dość materiału żeby wydzielić nowy wątek li tylko o Yellow Box.

To teraz prosze o wyjaśnienie o czym nie mam pojęcia i który komentarz (ale mój, nie kolegów) jest nieobiektywny i bezpodstawny...
Avatar użytkownika
MarCo
 
Posty: 311
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 11:56

Re: PZL P.11c 1/72 Azur

Postprzez shadowmare » wtorek, 17 grudnia 2013, 23:40

Kłaniam się MarCo Twojej cierpliwości. Robisz kupę świetnej pracy pokazując ludziom ten najprawdziwszy wymiar prawdy a nadal padają zarzuty, że sprzedałeś się i podpisałeś pakt z diabłem i że nic nie wiesz. Jak to mówi bardzo piękne powiedzenie Polacy to wspaniały naród tylko ludzie już mniej ;).
Naprawdę wielki szacunek.
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1578
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: PZL P.11c 1/72 Azur

Postprzez Pires » środa, 18 grudnia 2013, 13:23

Powiem Wam szczerze, że czytam tak te posty i jakbym słuchał dyskusji naszych polityków. Zamiast się cieszyć, że wyszedł nowy/poprawiony model (i to chyba najlepszy z wydanych dotychczas), to niektórzy stosują bardzo polską zasadę - swojego wdeptać w ziemie, obcego bronić do upadłego. A co do plagiatu MPMu, to uważałbym dyskusję za uczciwą, gdyby MPM udowodnił, że wszystkie jego modele są ich autorskim projektem ... ale chyba nie udowodni.
Pires
 
Posty: 13
Dołączył(a): piątek, 13 sierpnia 2010, 23:55

Re: PZL P.11c 1/72 Azur

Postprzez Pires » środa, 18 grudnia 2013, 13:35

A przy okazji zauważyłem, że 14 gr. łukaszlaskowski zacytował opinię jakoby moją, ale ja czegos takiego nigdy nie napisałem i nie życzę sobie podawania cudzych słów jako moich.
Pires
 
Posty: 13
Dołączył(a): piątek, 13 sierpnia 2010, 23:55

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PZL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości