PZL P.11c 1/72 Azur

Re: PZL P.11c 1/72 Azur

Postprzez MarCo » wtorek, 29 października 2013, 12:30

Airborn napisał(a):MarCo: jaki jest numer katalogowy silnika CMK i czy można go kupić w Martoli, Jadarze, czy też muszę zamawiać w Czechach?

seria Quick&Easy CMK 72010 Bristol Pegasus - da się zamówić w PL. Na pewno jest u Daniela - przy okazji cenę pomyliłem, całe 16złociszy, nie 15 :D
Avatar użytkownika
MarCo
 
Posty: 311
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 11:56

Reklama

Re: PZL P.11c 1/72 Azur

Postprzez GrzeM » wtorek, 29 października 2013, 14:22

MarCo napisał(a):Grzegorz, i tak marudzisz :D
Kup silnik CMK za 15zł

O widzisz, ale jakbym nie pomarudził, to byś nie wrzucił tego silnika. Ja trochę eksperymentowałem z nowym Airfixowskim Gladiatorem (niepokojąco podobny do tego 3D) i z Ardpolowym Pegazem i cały czas miałem problem z tym kolektorem. A tu - bęc! - wystarczyło trochę ponarzekać i jest rozwiązanie!
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: PZL P.11c 1/72 Azur

Postprzez Airborn » środa, 30 października 2013, 08:29

MarCo napisał(a):
Airborn napisał(a):MarCo: jaki jest numer katalogowy silnika CMK i czy można go kupić w Martoli, Jadarze, czy też muszę zamawiać w Czechach?

seria Quick&Easy CMK 72010 Bristol Pegasus - da się zamówić w PL. Na pewno jest u Daniela - przy okazji cenę pomyliłem, całe 16złociszy, nie 15 :D
.

Dzięki, dwa już zamówione w MARTOLI!
Pozdrawiam.
Airborn
 
Posty: 37
Dołączył(a): niedziela, 30 czerwca 2013, 07:44

Re: PZL P.11c 1/72 Azur

Postprzez GrzeM » środa, 30 października 2013, 18:21

A mógłbyś pokazać zdjęcie jak rury silnika CMK pasują do zestawowego pierścienia kolektora? Czy średnica silnika nie jest za duża?
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: PZL P.11c 1/72 Azur

Postprzez MarCo » czwartek, 31 października 2013, 10:49

GrzeM napisał(a):A mógłbyś pokazać zdjęcie jak rury silnika CMK pasują do zestawowego pierścienia kolektora? Czy średnica silnika nie jest za duża?

Na średnicę wchodzi idealnie - tylko że kolektor zbiorczy w plastikowej części jest pogrubiony wewnątrz, więc silnik jest w osłonie za bardzo "z tyłu" - ale tak czy siak, pasowania nie unikniesz.

Obrazek

W PZW też wchodzi po pocienieniu ścianek i zwiekszeniu wewnętrznej średnicy osłony (akurat ja preferuję tą część z polskiego modelu :) )

Obrazek
Avatar użytkownika
MarCo
 
Posty: 311
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 11:56

Re: PZL P.11c 1/72 Azur

Postprzez GrzeM » czwartek, 31 października 2013, 20:39

Ekstra!!!
Tak na szybko, to myślę że można nieco te rury podszlifować i będzie wyglądało jakby były przyspawane do kolektora. Bo wiercić w pierścieniu chyba nie warto.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: PZL P.11c 1/72 Azur

Postprzez radoslaw6363 » poniedziałek, 18 listopada 2013, 11:16

Ostatnio edytowano wtorek, 19 listopada 2013, 20:31 przez radoslaw6363, łącznie edytowano 4 razy
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: PZL P.11c 1/72 Azur

Postprzez radoslaw6363 » poniedziałek, 18 listopada 2013, 11:25

Pomimo prowadzonej dyskusji jak dotąd nikt na forum ,,jedenastki'' nie pokazał :D Dla wszystkich, również dla malkontentów zamieszczam link do świeżo zrobionej P-11 popatrzcie koledzy jaki model można sobie z Azura zrobić i to bez wielkich przeróbek http://modelforum.cz/viewtopic.php?f=6&t=80277 i co jest znaczące nie Polak go zrobił :lol:
Wniosek z tego że jak to często bywa ;o) pierwsi do krytyki :P ostatni do roboty :mrgreen:
Bercik napisał(a):No i już wiem, że nie kupię tego "modelu", szkoda czasu na tą zabawkę politechnizacyjną. To prawdziwy wstyd, że w dobie tylu niezłych rysunków i planów Czesi podchodzą do tematu tak pobieżnie i serwują nam półprodukt, który wymaga albo gruntownych przeróbek, albo schowania na dno szafy. Sklejony z pudełka do końca życia będzie raził tą koszmarną bryłą i proporcjami!!!
Rozumiem, że producent jest nastawiony na zysk i w biznesie idzie się na skróty, ale do cholery to nie jest przypadkowy samolot, to SYMBOL!! Symbol walki z oprawcą, symbol naszej najnowszej historii, który zasłużył na wyjątkowe traktowanie!! Absolutnie nie rozumiem jak można było zrobić COŚ TAKIEGO! W dodatku teraz, gdy na rynku jest ten paszkwil żaden rodzimy producent już na pewno nie wypuści dobrej miniatury 11tki. A później wszyscy się dziwią, że nikt nie skleja poloników!!!

Ja zostaje przy modelu Hellera!!!


Życzę powodzenia z modelem Hellera i wszystkimi innymi :lol:
Mnie się bardziej Azur podoba !
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: PZL P.11c 1/72 Azur

Postprzez garrett » poniedziałek, 18 listopada 2013, 16:26

radoslaw6363 napisał(a):Pomimo prowadzonej dyskusji jak dotąd nikt na forum ,,jedenastki'' nie pokazał :D Dla wszystkich, również dla malkontentów zamieszczam link do świeżo zrobionej P-11 popatrzcie koledzy jaki model można sobie z Azura zrobić i to bez wielkich przeróbek http://modelforum.cz/viewtopic.php?f=6&t=80277 i co jest znaczące nie Polak go zrobił :lol:
Wniosek z tego że jak to często bywa ;o) pierwsi do krytyki :P ostatni do roboty :mrgreen:
Bercik napisał(a):No i już wiem, że nie kupię tego "modelu",[ciach]


Życzę powodzenia z modelem Hellera i wszystkimi innymi :lol:
Mnie się bardziej Azur podoba !

#yhbt
Post kol. Bercika w kontekście malkontenckiego tonu panującego w tym wątku miał - zakładam śmiało - manierę ironiczną, jeśli nie - odważę się postawić jeszcze odważną tezę - prześmiewczą.
Obrazek
Avatar użytkownika
garrett
 
Posty: 589
Dołączył(a): piątek, 10 czerwca 2011, 07:05
Lokalizacja: Principia Discordia

Re: PZL P.11c 1/72 Azur

Postprzez Bercik » wtorek, 19 listopada 2013, 22:45

radoslaw6363 napisał(a):Życzę powodzenia z modelem Hellera i wszystkimi innymi :lol:

Dziękuję. Ostatnio poczytałem trochę i ostatecznie zmieniłem koncepcję. Ponieważ Hellery i wszystkie inne też nie są pozbawione błędów, zrobię swoją jedenastkę od podstaw ;o)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Bercik
 
Posty: 878
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:03

Re: PZL P.11c 1/72 Azur

Postprzez LazyCat » poniedziałek, 9 grudnia 2013, 02:10

Tyle bylo i co? Nie widze P-jedenastek w warsztatach :shock:

OK, namowilem kolege na kupno 2 sztuk, sam kupilem 3 sztuki.
Wyszly na $25.00 za sztuke (liczac przesylke z Kanady).
- Teraz MUSZE robic ta poprawke oslony kabiny!

Moim wyjsciowym zestawem jest Heller, celem dopasowanie wstawki do kadluba Azur lacznie z ich odrobine za szerokim wiatrochronem (Heller na za waski).

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Nastepny przystanek to silikon :mrgreen:


Ps. Panowie (i Panie) do roboty!
Obrazek
Avatar użytkownika
LazyCat
 
Posty: 1119
Dołączył(a): czwartek, 11 października 2007, 18:41
Lokalizacja: Greensboro, North Carolina

Re: PZL P.11c 1/72 Azur

Postprzez radoslaw6363 » poniedziałek, 9 grudnia 2013, 10:57

No wreszcie :mrgreen: Ktoś kto zamiast smęcić zabrał się za robotę :!: Ja też w zasadzie wszystko już mam, nawet moją ,,jedenastkę'' zacząłem (spiłowałem listwy na górze płata) Ciekawe czy po zapakowaniu wnętrza skleją Ci się połówki kadłuba :?: Moje jakoś nie chcą się domknąć :lol: Niestety niepodziewanie znalazłem się 960 km od mojego warsztatu modelarskiego i jak to wiele razy bywało prace uległy zawieszeniu na czas nie określony ;o) Tym bardziej proszę o ciąg dalszy i fotki :idea:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: PZL P.11c 1/72 Azur

Postprzez Pires » piątek, 13 grudnia 2013, 16:07

Pojawił się poprawiony kadłub do P-11c z Yellow Boxa. Kupił go ktoś już ?
Pires
 
Posty: 13
Dołączył(a): piątek, 13 sierpnia 2010, 23:55

Re: PZL P.11c 1/72 Azur

Postprzez LazyCat » sobota, 14 grudnia 2013, 02:17

radoslaw6363 napisał(a):...zacząłem (spiłowałem listwy na górze płata) Ciekawe czy po zapakowaniu wnętrza skleją Ci się połówki kadłuba ...

Nie bede sie tym przejmowal, to jest typowy short run i juz po sklejeniu pierwszego P.24 uznalem ze durzo trzeba dorobic.
Zestaw choc z bledami ma zdecydowanie przewage nad tym co do tej pory bylo dostepne.
Teraz czekam na dostawe silikonu i poliuretanu aby isc dalej. Jak juz beda w domu to otworze watek z P.11c i P.11g.
Obrazek
Avatar użytkownika
LazyCat
 
Posty: 1119
Dołączył(a): czwartek, 11 października 2007, 18:41
Lokalizacja: Greensboro, North Carolina

Re: PZL P.11c 1/72 Azur

Postprzez MarCo » sobota, 14 grudnia 2013, 02:43

Pires napisał(a):Pojawił się poprawiony kadłub do P-11c z Yellow Boxa. Kupił go ktoś już ?

Chyba ciężko będzie znaleźć kogoś, kto to kupił (ale widzę, że tacy są) - za 50zł dostajesz kadłub który jest (w bliżej nieokreślony sposób) poprawiony - ale nie widać szczególnej przewagi nad zestawowym. Jest też żywiczny, dochodzi utrudnienie w klejeniu i nie każdemu to pasuje. Nie to żebym był wrogiem YB, ale cena za sam kadłub (bo vacu nie ma poprawnego kształtu) tyle co kosztuje cały model ? Wolę sam przerobić zestawowy z plastiku (cokolwiek bym nie musiał tam "poprawiać") i nie podwajać wartości modelu.
Już pisałem, życzę YB wszystkiego najlepszego w znajdowaniu swojego miejsca na rynku - ale nie jestem przekonany czy ta droga, którą obrał, jest słuszna. Ten kadłub to znowu przeróbka plastikowych części Azura, zaś będzie pyskusja o plagiacie i takie tam.
Avatar użytkownika
MarCo
 
Posty: 311
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 11:56

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PZL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości