PZL P.11 1/32 Silver Wings

PZL P.11 1/32 Silver Wings

Postprzez tomek_chacewicz » poniedziałek, 17 marca 2014, 02:08

Co prawda skala nie do końca moja ale zapowiada się ładny model:
http://www.silverwings.pl/a-polish-fighter-aircraft.html
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Reklama

Re: PZL P.11 1/32 Silver Wings

Postprzez potez » poniedziałek, 17 marca 2014, 10:52

Jaki ładny druk 3D :mrgreen: Może by jeszcze nitowanie zrobili?
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: PZL P.11 1/32 Silver Wings

Postprzez Maciek_66 » poniedziałek, 17 marca 2014, 11:17

1/32 to niezła skala, jedenastka nie była duża, to modelik taki akuratny będzie.
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: PZL P.11 1/32 Silver Wings

Postprzez shadowmare » poniedziałek, 17 marca 2014, 13:41

Ja myślę, że to będzie najlepszy model P-11c. (opinie na pewno będą lepsze bo malkontentów w skali 1:32 mniej niż w 72... ;) )

Tutaj PZL P-1 w 48:
http://www.armahobby.pl/samolot-mysliwski-pzl-p-1.html

Zapowiada się dobry rok dla Puławszczaków ;)
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1578
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: PZL P.11 1/32 Silver Wings

Postprzez ivn » poniedziałek, 17 marca 2014, 18:29

potez napisał(a):Jaki ładny druk 3D :mrgreen: Może by jeszcze nitowanie zrobili?


Jak to malkontentów w skali 1/32 nie brakuje ?
Nitowanie by zrobili ... ;) I co jeszcze ? ;))


Pozdrawiam
Avatar użytkownika
ivn
 
Posty: 122
Dołączył(a): niedziela, 28 października 2007, 03:03

Re: PZL P.11 1/32 Silver Wings

Postprzez shadowmare » poniedziałek, 17 marca 2014, 20:20

Nie no, to pewnie jeszcze niedokończona surowa matryca. Więc jeszcze sporo detali dojdzie. Mam nadzieję, że ominą ten model "przeboje" jakie działy się pod wątkiem z P-11c Azura. Skala 1:32 jest zdecydowanie mniej popularna i droga więc może odstraszy to wszystkich pseudo-fachowców i malkontentów, którzy totalnie zniszczyli sprzedaż modelu Czechów.
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1578
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: PZL P.11 1/32 Silver Wings

Postprzez Murek » poniedziałek, 17 marca 2014, 21:36

shadowmare napisał(a):może odstraszy to wszystkich pseudo-fachowców i malkontentów, którzy totalnie zniszczyli sprzedaż modelu Czechów.


Nie przesadzasz troche?
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3006
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: PZL P.11 1/32 Silver Wings

Postprzez potez » poniedziałek, 17 marca 2014, 23:08

shadowmare napisał(a):może odstraszy to wszystkich pseudo-fachowców i malkontentów, którzy totalnie zniszczyli sprzedaż modelu Czechów.


Pojechałeś chłopie :roll:
Akurat ta czeska 11 jest z kategorii najmniej garbaty pośród kalek :roll: miłośnicy 72 i tak wykupili i teraz poprawki robią, łatwe proste i przyjemne, vide LazyCat 8-) no ale nie przesadzajmy dlaczego mamy wymagać od producenta zachowania proporcji w modelu, to przecież tylko hobby, nieprawdaż?
Ale i tak mieliśmy szczęście, w ostatnim numerze czeskiego Modelara jest artykuł o "drobnych" poprawwkach jakie są trzeba wprowadzić, zeby z Bf-109 AZ zrobić model messera a nie krzywą zabawkę politechniczną. :roll:
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: PZL P.11 1/32 Silver Wings

Postprzez shadowmare » poniedziałek, 17 marca 2014, 23:37

Mam znajomego, który ma sklep modelarski i nie sprzedał ani jednej(!) P-11 c Azura od jego wejścia na rynek a obroty ma spore, bo opinia ogółu - syf. Wiem, że ten model ma dużo poważnych błędów ale jest nieporównywalnie lepszy względem badziewia z ZTS. Ile ten model Azura kosztuje 50 zł? To lepiej pozostać przy starociach sprzed 30 lat? Eh... Są modelarze typu MarCo, LazyCat którzy robią a nie gadają. Ich pracę podziwiam i pozdrawiam jak to czytają . Reszta jak to reszta, byleby dodać swoje dwa grosze i opinie. Bo przecież każdy ma doktorat z konstrukcji Puławskiego. Dobra koniec off-topa.
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1578
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: PZL P.11 1/32 Silver Wings

Postprzez tomek_chacewicz » poniedziałek, 17 marca 2014, 23:51

Haha to musi być rzeczywiście "dobry" sklep :lol: w Martoli pejedenastka azura jest na 5 miejscu bestsellerów.
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: PZL P.11 1/32 Silver Wings

Postprzez radoslaw6363 » wtorek, 18 marca 2014, 00:28

Dla mnie najlepszym modelem puławszczaka jest PZL P-8 MK w 1/72 :!: Mam na składzie do sklejenia :idea:
Jedenastkę Azura zacząłem , ale taki zarobiony jestem http://www.youtube.com/watch?v=1nigDYJe_TE
Nie wiem kiedy skończę :lol: I wcale nie jest taka straszna jak to się niektórym wydaje :P
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: PZL P.11 1/32 Silver Wings

Postprzez shadowmare » wtorek, 18 marca 2014, 00:37

Zwracam honor. Ja ograniczony jestem do Wrocławia tylko i do importu zza granicy. Sklep z Warszawy zawsze odstraszał mnie ceną. Natomiast to co się działo w wątku z Azurem to chyba każdy widzi i to jest bezsprzeczny fakt.
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1578
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: PZL P.11 1/32 Silver Wings

Postprzez Tenzan » środa, 19 marca 2014, 09:01

Witam,
miła niespodzianka dla sympatyków polskich konstrukcji. Tym bardziej, że jak wiemy planowana jest rekonstrukcja tego samolotu. Sądzę, że za P.11c pójdą inne wersje Jedenastki ??. Na podstawie reprezentowanych zdjęć mogę stwierdzić, że model ma duży potencjał do jego "waloryzacji". Sposób podejścia do tematu - 3D - wskazuje na rozpoczęcie produkcji modeli z "wyższej półki". Najprawdopodobnie, kolejnym będzie Karaś w różnych wersjach - to kwestia kilku miesięcy.
Jednym słowem - UZNANIE, i to WIELKIE dla ekipy Silver Wings za podjęcie tematu.

Pozdrawiam,
Tenzan
Avatar użytkownika
Tenzan
 
Posty: 262
Dołączył(a): sobota, 24 lipca 2010, 21:32

Re: PZL P.11 1/32 Silver Wings

Postprzez Dominik » środa, 19 marca 2014, 09:55

Super wiadomość. Ale ja wciąż mam nadziej, na normalny model plastikowy (nie jakiś tam szort ran z Czech) w 1/72 polskiej firmy. Są dwie firmy z niezłym potencjałem (SW i z sąsiedniego wątku Attack Squadron) ale koncentrują się na żywicy. Wierzę, że dałyby radę w plastiku i znalazłyby swoje miejsce na rynku. Cóż, pomarzyć zawsze można.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: PZL P.11 1/32 Silver Wings

Postprzez radoslaw6363 » środa, 19 marca 2014, 10:33

Doskonały model P-11c nie istnieje i chyba szybko nie zaistnieje :D Na tak zwane Polskie firmy nie ma co liczyć :P
Zrobią kolejny okręt podwodny, albo coś do czegoś z grubsza podobne. Ja upatrywałbym szanse na doskonałe modele PZLi na przykład w nowej technologii druku 3d . Nie wiem dlaczego jeszcze nic w tej technologii się modelarsko nie dzieje, ale jak ruszy lawina to obawiam się że się nie opędzimy :mrgreen: http://materialination.com/polska-druka ... -tworcami/
Wydaje mi się że będzie to przejście do innego modelarskiego świata i być może nastąpi szybciej niż to może się nam dzisiaj wydawać :lol:
Okazuje się że posiadanie takiej drukarki w domu za kilka lat może być mniejszym problemem niż kiedyś posiadanie komputera
http://natemat.pl/10957,polacy-tworza-r ... sam-w-domu
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Następna strona

Powrót do PZL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości