TS-11 Stratus

TS-11 Stratus

Postprzez karambolis8 » niedziela, 24 sierpnia 2014, 18:56

Witam.

Jest taka książeczka w Martoli
http://www.martola.com.pl/pl1238/produk ... s_11_iskra
Ktoś już miał w rękach? Jak szczegółowe są te plany? Coś oprócz nich jeszcze jest? Przymierzam się do kupna, ale nie chciałbym w ciemno.
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 08:24

Reklama

Re: TS-11 Stratus

Postprzez net_sailor » niedziela, 24 sierpnia 2014, 19:43

Ja z tej serii mam Set No. 2 i są to tylko "gołe" rozkładówki z planami w 4-5 rzutach, bez słowa opisu (prócz nazw przedstawionych wersji samolotów na arkuszach rzecz jasna). Do celów modelarskich całkiem przydatne, bo zaznaczone są linie nitowania, ale nic poza samymi planami ogólnymi (w rodzaju detali podwozia, wnętrza) w mojej publikacji nie ma. Brak też lubianych przez modelarzy "ekstrasów" w rodzaju kalek czy masek.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: TS-11 Stratus

Postprzez skarga » poniedziałek, 25 sierpnia 2014, 15:18

Przeglądając ofertę Stratusa zobaczyć można film podczas którego ktoś przewraca strony monografii P-47.
Wszystko fajnie, rzuty z boku, góry, itd.
Jest tylko jeden drobny problem, ja tam nigdzie nie widzę przekrojów poprzecznych. Czy ja już nie dowidzę, czy ich faktycznie w tych materiałach nie ma?
A jeżeli nie ma, to czy iskra i mig 15 tez ich nie posiadają czy tylko ten P-47?
skarga
 
Posty: 340
Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 22:34

Re: TS-11 Stratus

Postprzez FranekS » środa, 10 września 2014, 02:41

Przekroje są, oglądałem w sklepie.
Szczególną właściwością TS-11 jest to, że osie: kadłuba, silnika i belki ogonowej w widoku z boku nie są równoległe, każda pod innym kątem jest. Ja tego na tych planach jakoś nie widzę...widzę za to masę nitów ;o)

Pzdr.
FranekS
Avatar użytkownika
FranekS
 
Posty: 205
Dołączył(a): wtorek, 29 maja 2012, 17:07
Lokalizacja: Rzeszów


Powrót do PZL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości