MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez MIRO » środa, 2 marca 2011, 09:57

shivadog napisał(a):Czas wypatrywać listonosza.


Zamówiłeś preordera?
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 10:36
Lokalizacja: Opole

Reklama

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez shivadog » środa, 2 marca 2011, 13:06

Tak zaszalałem i zamówiłem preordera.
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez young » środa, 2 marca 2011, 16:49

potez napisał(a):Miałem zamiar kupiś tego Miga przedwypusta, ale po tym jak okazało się że te 60$ to cena netto odpuściłem. Czekam na weekend edition, będzie za 2 lata w cenie 499Kc czyli na nasze jakieś 70PLN i to jest uczciwa cena za ten model.
A co do flaczków to aires zaraz poprawi swój set, który jest do Academy - jest zupełnie w porządku i wyraźnie lepszy od tych edkowych bebechów :mrgreen:
Może nawet konwersję do UMa wypuszczą? Bo ta z neomegi to pożal sie Boże jakie barachło :(

70 zł za ponad 400 części w skali 1/48? :shock: Jakie to eduardowe bebechy masz na myśli? Porównujesz zestaw podstawowy do żywicy?
Założę się że poprawianie flaczków przez airesa z zestawów dedykowanych academy nic nie da, bo tenże model jest przerośnięty i za chiny nie będzie pasować do edka, więc pozostaje robota od podstaw...
young
 
Posty: 570
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez MIRO » środa, 2 marca 2011, 17:00

shivadog napisał(a):Tak zaszalałem i zamówiłem preordera.


Właśnie wyczytałem, że wysyłka zacznie się się 15. marca. Trochę Ci zazdroszczę. Ale z drugiej strony pozostaje obawa, że ktoś znajdzie w pierwszym wypuście jakiegoś strasznego babola, który dopiero później zostanie skorygowany (jak w ichniej 109). Więc ja trochę poczekam, bacznie obserwując czeskie fora.
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 10:36
Lokalizacja: Opole

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez shivadog » środa, 2 marca 2011, 17:01

Z tego co widzę, eduard zaraz wypuści wszystko czego się nie dało w wtrysku w tej swojej serii brassin.
Więc jak komuś mało to bedzie miał co kolekcjonować.

W tym preorder dokładają fotel i specjalnie dla tej edycji zrobiony bonus - hełm pilota (:P).

Obrazek
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez potez » środa, 2 marca 2011, 17:37

Young, spokojnie...
To jest model wielkości i kosztu porównywalnego z Mirage III.
Jak minie szał marketingowy to zacznie sie sprzedawanie go w serii weekend.
Ja osobiście jestem baaardzo zadowolony z tego co widze na wypraskach na zewnątrz, natomiast bardzo niezadowolony z komór podwozia, blach, fotela i całej reszty dodawanej do modelu, no poza tym hełmem pilota :lol:
Aires to bardzo szybko poprawi, o to sie nie martwię. Nie ma sensu moim zdaniem wydawanie kasy na marketingowe mambo-jumbo pana eduarda, jest fajny model, który jest niezłym surowcem, ale rany julek nie za 72$ w preorderze czyli ponad 210PLN.
Żeby było jasne, nie mam problemy z tym, żeby na model wywalić tyle kasy, kupuje duzo droższe, natomiast to co robi edek to jest po prostu polityka skutecznego milkowania rynku. Widzieliście ile krzyczą za kółka z brass-ina? 19.95$ netto!!!
Podtrzymuje swoje zdanie, że ten model za max dwa lata będzie w weekend edition i to będzie najlepszy zakup dla świadomego modelarza, który chce coś z tym modelem fajnego zrobić. pozostali kupia profipacka w cenie ~140PLN i będa go kleić.
Dlaczego porównuje z Mirage? Bo wtedy wydali coś co sie nazywało Royal Class i leży gdzieniegdzie w sklepach w Cz do dzisiaj za ~1800Kc czyli na nasze 270 PLN . Czego tam nie było w pudełku ;o) A teraz możesz dostać za bardzo rozsądne pieniądze weekned edition :
http://www.martola.com.pl/pl307/produkty18185/Mirage_III_C
całe 51 PLN u pokątnego sprzedawcy...
Nie wiem jak to jasniej wytłumaczyć :P
Chyba tak, że za rok ten model pojawi sie z Hobby-Bossa :twisted:
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4707
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez MIRO » środa, 2 marca 2011, 20:11

potez napisał(a):Podtrzymuje swoje zdanie, że ten model za max dwa lata będzie w weekend edition i to będzie najlepszy zakup dla świadomego modelarza, który chce coś z tym modelem fajnego zrobić. pozostali kupia profipacka w cenie ~140PLN i będa go kleić.


Trudno się z taką argumentacją nie zgodzić. Kupujemy ProfiPaka, potem trochę żywicy, nowe blachy, maski, czy kalki i w końcu okazuje się, że z wyjściowego zestawu pozostają tylko gołe wypraski... Ale tu główną rolę grają emocje. Na model trzeba było czekać chyba 2 lata i nagle jest! Trudno więc się dziwić, że jak najprędzej chciałoby się go mieć, obejrzeć pomacać.
Co do planów Eduarda to za 2 miesiące ma być SMT a w połowie roku edycja weekend obu wersji. Na przełomie 2011/2012 ma ukazać się Bis.
A te wnęki nie podobają Ci się tak dla zasady, czy też coś już w nich wypatrzyłeś?
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 10:36
Lokalizacja: Opole

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez potez » środa, 2 marca 2011, 21:05

Zobacz ma zdjęciu:
Obrazek
ładne ale takie jak we wtrysku - płaskie, inaczej sie po prostu w tworzywie nie da. W tym miejscu bardzo ładnie podwozie ma zrobione MPM, nie pamietam juz czy Aires to robił czy nie. Dla odmiany edek bardzo ładnie zrobił strukture wnęki pozwozia we wnętrzu skrzydła. Ponieważ tu sa przewody + zbiorniki + zegary i inne duperszwance to jest to albo do zrobienia samemu albo do wymiany na żywicę. Pewnie Edek za jakiś czas to dorobi w ramach super hiper detail setu w brassinie za kolejne 60$ netto :mrgreen:
Ale realnie to za chwile puści to MPM ( bo są najszybsi) a potem Aires - bo są lepsi jakościowo.
Pytanie tylko jak duży jest rynek na miga -21? Bo Academy ma swój model od lat na rynku i nikt nie chciał w to wejść przez tyle lat... A zestawy konwersyjne na UM był tylko z NeoMegi, MPM go nie zrobił ani RVHP, chyba po prostu nie ma na to zapotrzebowania.
Popatrzcie ile lat trzeba było czekac na przyzwoita 17-kę? W końcu chińczycy go puścili bo to ich samolot, żadna mainstreamowa firma modelarska nie wzięła przez tyle lat tego tematu...
Mig-21 na zachodzie to samolot z Wietnamu, ew wojen izraelsko-arabskich. Na największych rynkach (USA, Japonia) to nie jest model, który jest w jakikolwiek sposób przez nich oczekiwany. To jest model na nasza część europy + Rosja. Dlatego sądzę, że ten MiG dosyć szybko będzie w weekend edition, nawet foki, które miały być skarbonką trafiły tam po mniej niż 2 latach.
Tym razem biore na wstrzymanie, uwielbiam ten samolot, wychowałem sie prawie , że pod jego skrzydłem (TSWL Zamość hehe), ale nie dam zarobic panu edkowi na sobie. Krytycznie patrzę na to ile wydaje na dodatki i potrezbuje tak naprawde ramek:-))
Nomen omen dla tych którzy kupili ta wersje przedsprzedaży , edek oferował za 25$ netto (~75PLN) wersję bez kalek, ale z blaszkami, więc te 70PLN za weekenda jest jak najbardziej realne :twisted:
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4707
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez young » czwartek, 3 marca 2011, 18:01

Potez, trochę nie rozumiem tego co piszesz. Komory podwozia ładne, jak na plastik. Tyle że w żywicy da się to zrobić lepiej. Oczywiście, że da, ale to jak? Powinni dawać żywicę z marszu i całość za 70zł? :shock: Może najlepiej niech sprzedają zestawy bez kokpitu, podwozia i komory dopalania bo i tak w dzisiejszych czasach większość wymienia to na żywice. Trochę to dziwne.
Nikt także eduardowi nie może zabronić robienia medialnego szumu wokół tego zestawu. Są tacy którym się to podobało i kupili zestaw w przedsprzedaży. Chyba nie żałują decyzji. To co piszesz
potez napisał(a):Widzieliście ile krzyczą za kółka z brass-ina? 19.95$ netto!!!

nie wiem skąd bierzesz. Sam sprawdź ten link.
Tak, mam parcie na ten zestaw, bo chcę w końcu model ołówka który nie będzie wyglądał jak napompowana miniaturka (academy). Nikt zaś teraz nie zmusza Ciebie do zakupu, możesz zrobić to za x lat. Tylko daj nacieszyć się ludziom którzy czekali na ten model kilka ładnych lat ;o)
young
 
Posty: 570
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez potez » czwartek, 3 marca 2011, 21:05

Rzeczywiście nie rozumiesz chłopie.
Poczytaj, ze zrozumieniem. ja nigdzie nie napisałem, że powinni dawać za 70PLN model z żywicami - chociaż bym sie nie obraził z tego powodu, ale nie jestem wariatem, który sądzi że edek odpuści i nie bedzie chciał drenować naszych modelarskich kieszeni.
Chodzi mi o to, że dodają trochę gadżetów do modelu i winduję cenę w kosmos.
Ja nie chcę tych żywic od nich w modelu, bo często sa g...o warte. Widziałeś kokpit do su-22? No to obejrzyj ta żałosną karykaturę za którą też krzyczeli 140PLN.
Nauczony doświadczeniem wolę kupić model bazowy, który zawiera te elementy i sobie wsadzę tam to co będę chciał - uważam że te 70PLN jest ok. NIe więcej, bo ostatnio jak cokolwiek od pana edka zaczynam dłubać, to wyrzucam do śmieci te ich hi-techowe dodatki. Wolę kupić coś lepszej jakości.
Jak znam życie to w swojego miga wpakuję jakieś 300PLN z dodatków i setki godzin pracy, żeby to razem ładnie połaczyć w miniaturke miga. I nie bedę tego żałował. Ale na przekór wszystkim tym razem sie nie napalę. Kupię na ModellBrno jak będzie duuużo taniej, tak jak oeffaga, którego łyknąłem tam za 60PLNów w wersji profipack :mrgreen:

Co do ceny kółek to ją poprawili , ja tą cenę wziąłem z pierwszego dnia, kiedy włożyli kółka na stronę, ok pomylili sie chwała im , że odpuścili.
Też mam parcie na ten model, ale poczekam.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4707
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez Georg01 » piątek, 4 marca 2011, 19:50

Też jestem zdania, że weekend edition to najlepsze rozwiązanie. To co dostajemy w wersjach profi to trochę użytecznych jednak blaszek z całą gamą marketingowej papki, znacznie przepłaconej. Rozwiązanie to ma jedną wadę - trzeba czekać. Modelarze nie znoszą czekać, gdy na rynku jest już model. Eduard przyjął jako element strategii zarabianie w pierwszej kolejności na drogim i przeszacowanym, nadmuchanym marketingowo produkcie. To wybór firmy Eduard i może mi się to podobać lub nie, ale tego nie przeskoczę. Albo chcę mieć teraz i zapłacić dużo za dużo, albo później za rozsądną cenę. Tak Eduard ustawił reguły gry i tyle.
Avatar użytkownika
Georg01
 
Posty: 1034
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 13:03

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez young » sobota, 5 marca 2011, 20:16

Ok, Potez rozumiem o co chodzi. Z tymi dodatkami za 70zł to było przekoloryzowanie. Bo też trochę nie mogę pojąć tej całej dyskusji. Dodatków wcale dużo tam nie dali. Maski myślę się przydadzą. Blaszki pewnie wszystkiego nie wykorzystam, ale nie jest ich tak wcale dużo. Do tego tylko ub-16, które fakt mogły być od biedy z plastiku. Ale zaraz znajdzie się jakiś za przeproszeniem maruda, który powie "a mogli dać to i to". I tak to dyskusja bez końca. Ktoś chciał preordera to go ma. Ktoś chce weekend edition, kupi za dwa lata i tyle :mrgreen:
Georg01 napisał(a):To wybór firmy Eduard i może mi się to podobać lub nie, ale tego nie przeskoczę. Albo chcę mieć teraz i zapłacić dużo za dużo, albo później za rozsądną cenę. Tak Eduard ustawił reguły gry i tyle.

Amen.
young
 
Posty: 570
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez raptorf22 » poniedziałek, 7 marca 2011, 12:02

Mig już jest składany na forum Arcair jest relacja, widzę że ciężko jest dobrać kolor wnetrza do drukowanych blaszek.
http://www.arcforums.com/forums/air/ind ... pic=226802
raptorf22
 
Posty: 482
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2008, 22:04
Lokalizacja: Poznań

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez potez » piątek, 11 marca 2011, 18:51

Ponieważ najważniesza w życiu jest konsekwencja bronienia własnego zdania to:
Obrazek
kupiony dziś w Bytomiu w Modelworldzie za 125PLN :mrgreen:
Teraz mogę spokojnie poczekać na weekend edition :twisted:
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4707
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez young » piątek, 11 marca 2011, 21:59

Oż! :-o Ja też chcę :evil: :evil: :evil:
young
 
Posty: 570
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:49
Lokalizacja: Szczecin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do MiG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości