Migi -15, -17, -19 w skali 1:72

Migi -15, -17, -19 w skali 1:72

Postprzez Slash » środa, 10 lutego 2010, 17:06

W związku z zaistnieniem nowej zachcianki z kategorii "not realized"/"must have", chciałbym się czegoś więcej od Was dowiedzieć. In-boxy na tyle na ile to możliwe poprzeglądałem, acz mi to wszystko poza Hasegawą i HobbyBossem (mówię tu o samym wykonaniu części) wygląda jak ekskrementy umodelowane za pomocą patyczka. Dla mnie osobiście, wiele z tych modeli to wycieczka w przeszłość. Może ktoś z Was będzie wstanie udzieli kilku cennych wskazówek, na co byłoby tu ewentualnie warto zwrócić uwagę.

Z migów 15 w interesującej mnie skali (1/72) wykopałem po sklepach i allegrcach nie za wiele, bo tyle:

Kopro, czyli nic nadzwyczajnego.
Obrazek

KP. Rzecz w sklepie nie do dostania. Ale czy w środku nie jest to samo co w Kopro?
Obrazek

Takiego cudaka jeszcze wykopałem. Pojęcia nie mam co może być w środku, pierwszy raz widzę taką firmę.
Obrazek

No i HobbyBoss. Co tam siedzi w sumie wiem.
Obrazek

Czy dwuster, czy nie, powiedzmy póki co nie gra to roli. Chyba każda z tych firm robi takiego i takiego. I model jednej wówczas podobnie wyglądają.


Z migów 17:

Trochę tego nasi narobili,i to w różnych wersjach, pod znakiem ZTS. Warto w ogóle się tym interesować? W ogólnym rozeznaniu na coś specjalnego i tak nie ma co liczyć.
Obrazek

I znowu KP oraz Kopro wraz z moim podejrzeniem, że w środku może być to samo.
Obrazek

Miłym zaskoczeniem jest tu Hasegawa, do czasu, gdy zajrzy się do środka. W środku z Migiem 17 występuje Mig 21. Poza tym, że trudno dostrzec tu jakiś strasznych nadlewek, siedemnastka wygląda jak coś z rodziny KP, a ołówek jak ze starej Academy. Wszystko w cenie o wiele ładniejszych czteryósemek HobbyBossa.
Obrazek



Z dziewiętnastkami oczywiście nie jest inaczej.

Kupa różnych, rodzimej produkcji.
Obrazek

Kopro z KP. Jeśli to są różne modele to proszę mnie poprawić. Czasem do tego samego zestawu są na necie pokazane różne zawartości :mrgreen:
Obrazek
Obrazek


I dla odmiany Bilek. Ceni się drożej od Hase, a wcale wyjątkowo nie wygląda.
Obrazek



No i chyba to by było na tyle tego zestawienia. Trafiłem miejscami jeszcze na jakieś wzmianki o modelach Dragona w tej skali. Ale nic więcej na ich temat.
Ostatnio edytowano środa, 10 lutego 2010, 18:19 przez Slash, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Reklama

Re: Migi -15, -17, -19

Postprzez Mac Eyka » środa, 10 lutego 2010, 17:35

Ten Dragoniasty MiG 15 to też lekka kaszana jest. Nie dość, że ma dużo błędów wymiarowych, to jeszcze składa się głównie z nitów.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3050
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Migi -15, -17, -19

Postprzez xenomorph » środa, 10 lutego 2010, 17:39

Slash napisał(a):Takiego cudaka jeszcze wykopałem. Pojęcia nie mam co może być w środku, pierwszy raz widzę taką firmę.
Obrazek


Hmm, Faktycznie dziwne, trzy kolorowe kropki wpadające do koła zębatego.

A na poważnie, to zdjęcie się nie wyświetla, popraw jeśli możesz.
Wpisz, proszę w tytule wątku skalę, której problem dotyczy.



Pozdrawiam 8-)
Obrazek
Jarosław Rzemiński
Avatar użytkownika
xenomorph
 
Posty: 1640
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 12:35
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Migi -15, -17, -19

Postprzez Grzegorz2107 » środa, 10 lutego 2010, 17:42

http://www.fortunecity.com/meltingpot/portland/971/Inbox/k-m/mig-15-i.htm

Jest więc jeszcze MiG-15 z Dragona Italeri. Nie polecam.
Ja się z bólem serca (nie kupuję chińszczyzny z ideowych pobudek) zdecydowałem na HB, ale jak tylko wyjdą w 2011 Eduardy , zapowiadane od niepamiętnych czasów, to HB wsadzę na pawlacz, albo dam Młodemu.
Całkiem niedawno też wyszedł nowy "piętnasty" z Airfixa. Widziałem na własne oczy i nie polecam.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Migi -15, -17, -19

Postprzez Cichociemny » środa, 10 lutego 2010, 17:49

Nieładnie hotlinkować ;o)

Co do "piętnastek", raczej nie ma się nad czym zastanawiać- Hobbyboss. Co prawda easykit, ale jest na razie najlepszy. Dla bardziej ambitnych Palva oferuje żywice, Eduard blaszki.

Grzegorz2107 napisał(a):Całkiem niedawno też wyszedł nowy "piętnasty" z Airfixa. Widziałem na własne oczy i nie polecam.

Właśnie byłem ciekaw, co też Airfix zaserwował. Możesz coś więcej?
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: Migi -15, -17, -19

Postprzez lejgo_inc » środa, 10 lutego 2010, 18:20

19tkę zapowiada na ten rok Trumpeter, jestem bardzo ciekaw jak wywiążą się z obietnic.
17 - KP jest dobry wymiarowo, prawdopodobnie ma też zgodną z oryginałem liczbę wypukłych nitów. Jest taki jeżowaty że się pokłuć można. Hasegawa (zestaw z szybkim) nie wyglada zachęcająco.
15 - jak już wspomniał Cichociemny - Hobbyboss. Ten model naprawdę nie wygląda źle, a jak go trochę rozbebeszyć...

Dziwi mnie że Zvezda, ICM, czy A-Model unikaja tego tematu. Zwłaszcza A-Model, który ma przecież w ofercie dwie wersje MiGa-9, trzystajedendziesiątpiętnaście wariantów Jaków-25-27-28, rodzinkę Su-9-11....
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Migi -15, -17, -19

Postprzez Slash » środa, 10 lutego 2010, 18:24

xenomorph napisał(a):Hmm, Faktycznie dziwne, trzy kolorowe kropki wpadające do koła zębatego.


Poprawiłem, dzięki za zwrócenie uwagi.

Cichociemny napisał(a):Nieładnie hotlinkować ;o)


To naprawdę aż taki grzech ? :P


Cichociemny napisał(a):
Grzegorz2107 napisał(a):Całkiem niedawno też wyszedł nowy "piętnasty" z Airfixa. Widziałem na własne oczy i nie polecam.

Właśnie byłem ciekaw, co też Airfix zaserwował. Możesz coś więcej?


Już po założeniu tematu dotarłem do tego:
http://www.ipmsdeutschland.de/FirstLook/Airfix/Airfix_MiG-15/Airfix_MiG-15.html
Nie wygląda tak źle, zwłaszcza w porównaniu z innymi modelami tych samolotów. Jeszcze się dopatrzyłem jakiegoś starego Miga 15 Airfixa, ale to chyba ma nie wiele wspólnego.

Grzegorz2107 napisał(a):..., ale jak tylko wyjdą w 2011 Eduardy , zapowiadane od niepamiętnych czasów,..

lejgo_inc napisał(a):19tkę zapowiada na ten rok Trumpeter,

A w jakiej skali ?
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Migi -15, -17, -19

Postprzez Grzegorz2107 » środa, 10 lutego 2010, 18:30

Cichociemny napisał(a):Właśnie byłem ciekaw, co też Airfix zaserwował. Możesz coś więcej?

Wiesz, ja nawet go nie otworzyłem z tej folii. Wystarczyło zobaczyc przez nią jak jest zrobione pedwozie, jak fatalnie wyglądają koła, zabawne nity na oprofilowaniu skrzydeł przy kadłubie, czy linie podziału wykonane na obraz i podobieństwo najgorszych Matchboxów, żeby uznac bezsens zakupu. Nie porównywałem z HB i z planami, ale nawet opinie na " Airfix Tribute Forum" wskazują, że HB jest ciągle lepszy.

Slash napisał(a):
Grzegorz2107 napisał(a):..., ale jak tylko wyjdą w 2011 Eduardy , zapowiadane od niepamiętnych czasów,..

lejgo_inc napisał(a):19tkę zapowiada na ten rok Trumpeter,

A w jakiej skali ?

Eduard ma byc w 72. Jak rozumiem Trumpek ze swoim "19" też.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Migi -15, -17, -19

Postprzez Slash » środa, 10 lutego 2010, 18:43

Grzegorz2107 napisał(a):Eduard ma byc w 72. Jak rozumiem Trumpek ze swoim "19" też.


O! I to by mnie urządzało.

I jeszcze taką ciekawostkę znalazłem przed chwilą. Zapewne przyda się wszystkim zainteresowanym tematem:
http://www.hrcappuccino.org/articles/recenzije/MIG-19.htm
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Migi -15, -17, -19 w skali 1:72

Postprzez Cichociemny » środa, 10 lutego 2010, 18:46

Slash napisał(a):http://www.ipmsdeutschland.de/FirstLook/Airfix/Airfix_MiG-15/Airfix_MiG-15.html

Grzegorz2107 napisał(a):Wiesz, ja nawet go nie otworzyłem z tej folii. Wystarczyło zobaczyc (...)

Dzięki, wszystko jasne.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: Migi -15, -17, -19 w skali 1:72

Postprzez RAV » środa, 10 lutego 2010, 18:52

Moim zdaniem (potwierdzonym zakupami):

MiG-15: HobbyBoss (obie wersje) czeka na zrobienie. Mają być kalki HDL do dwumiejscowego. Zrobiłem też parę KP (alias Kopro, alias MasterCraft), ale już nie będę. Airfix to kicha - kabina przesunięta o jakieś pół centymetra do tyłu - na wypraskach trudno zauważyć, ale po sklejeniu wygląda pokracznie.

MiG-17: Na razie wciąż KP, ale liczę na HobbyBossa. Dragon to stara wersja (bez F, czyli dopalacza), nie używana w Polsce, więc mnie nie interesuje. W szafie czeka parka MiG-15 + Mig-17PF z KP, z której miał powstać Lim-5, ale chyba prędzej doczekam się Chińczyka.

MiG-19: Wersja S - KP, wersje P/PM - Bilek (choć ciężkosklejalny). Również liczę na Chińczyków.

Uwaga: MiG-19, a być może też -17, wydany przez ZTS, może być przepakiem KP/Kopro lub jego "poprawioną" w Pruszkowie wersją. "Poprawki" polegają na przeryciu linii i detali, ale wszystko jest zrobione młotem pneumatycznym po pijaku - koniecznie trzeba zajrzeć do pudełka przed zakupem i lepiej brać starą wersję.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3300
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Migi -15, -17, -19 w skali 1:72

Postprzez Piotrek.S. » środa, 10 lutego 2010, 23:30

RAV napisał(a):MiG-17: Na razie wciąż KP, ale liczę na HobbyBossa. Dragon to stara wersja (bez F, czyli dopalacza), nie używana w Polsce, więc mnie nie interesuje. W szafie czeka parka MiG-15 + Mig-17PF z KP, z której miał powstać Lim-5, ale chyba prędzej doczekam się Chińczyka.

Czasami można trafić na model Dragona w wersji F z dopalaczem. Numer katalogowy pudła kończy się na ...13. Model ten później pakował Bilek.
Umysł ludzki jest jak spadochron.
Działa lepiej kiedy jest otwarty.
Avatar użytkownika
Piotrek.S.
 
Posty: 215
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 08:48
Lokalizacja: Oborniki

Re: Migi -15, -17, -19 w skali 1:72

Postprzez Kuba P. » czwartek, 11 lutego 2010, 02:40

Panowie, a co to był za mezalians Dragona z Italeri. Miałem tego MiG 15 z 15 lat temu pamiętam go jako cholernie drogi zestaw upstrzony nitami i z brzydką, ale odsuwalną osłoną kabiny.
Italeri pakowała wypraski Dragona i wstawiali tylko logo chińskiej firmy czy może była to jakaś współpraca twórcza?
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Migi -15, -17, -19 w skali 1:72

Postprzez Arkady72 » czwartek, 11 lutego 2010, 08:48

Kuba Plewka napisał(a):Italeri pakowała wypraski Dragona i wstawiali tylko logo chińskiej firmy czy może była to jakaś współpraca twórcza?

Italeri pakowala Dragona. Model z bardzo duzymi bledami wymiarowymi. Jak dla mnie MiG-15 z KP jest wciaz najlepszy. Skleilem kilka swego czasu.
Wg rivetcounterow najlepszy wymiarowo.
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: Migi -15, -17, -19 w skali 1:72

Postprzez Mac Eyka » czwartek, 11 lutego 2010, 13:04

Na HobbyBossa z tą siedemnastką to bym za bardzo nie liczył. Od jakiś dwóch lat nie wydali nic nowego w temacie Easykit. Na ten rok też nie ma zapowiedzi. W 1/72 to głównie śmigłowce (Mi-2).
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3050
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Następna strona

Powrót do MiG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości