Mig-23 MF 1:48 Trumpeter - konfiguracja dodatków

Mig-23 MF 1:48 Trumpeter - konfiguracja dodatków

Postprzez BOMI21 » wtorek, 9 kwietnia 2013, 18:59

Witam,

Mam w planach Miga-23 Z Trumpetera, w podziałce 1:48.
Jako, że kokpit (i nie tylko 8-) ) wymaga "podniesienia standardu", planuję, co do niego kupię.
Sam model już mam. I teraz dylemat: Eduardo proponuje za ponad 60 zł kolorowe blachy do kokpitu, z pasami, tablicą przyrządów, panelami bocznymi ( w kolorze), częściami wewnętrznymi osłony kabiny pilota. Drugą opcją jest nowo wydany kokpit Airesa, z blachami, całym żywicznym kokpitem, wyrzucaną sofą wraz z pasami itp. Życzą sobie za niego nieco poniżej 50 zł. Może ktoś z Szanownych Kolegów Modelarzy może mi pomóc w wyborze? Nie chcę kupić kokpitu z Airesa, gdy się okaże, że tak jak w przypadku kokpitu do Miga-21 przerobili kokpit przeznaczony do Academy tak ,aby "pasował :twisted: " do Eduarda. Efekty były katastrofalne. Z drugiej strony Aires posiada bardzo ładną sofę, a Eduard bardzo ładne elementy do owiewki, których w Airesie Brak. Liczę na Waszą pomoc :D .
Avatar użytkownika
BOMI21
 
Posty: 1821
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2012, 20:27

Reklama

Re: Mig-23 MF 1:48 Trumpeter - konfiguracja dodatków

Postprzez young » wtorek, 9 kwietnia 2013, 19:05

BOMI21 napisał(a):Nie chcę kupić kokpitu z Airesa, gdy się okaże, że tak jak w przypadku kokpitu do Miga-21 przerobili kokpit przeznaczony do Academy tak ,aby "pasował :twisted: " do Eduarda. Efekty były katastrofalne.

Oj zaraz katastrofalne, zawsze można (tak jak ja) zwaloryzować żywicę częściami z bazowego zestawu :lol:

Zaś w temacie, nie pomogę. Może i żywica brzydka, ale blaszka to zawsze tylko blaszka...
young
 
Posty: 570
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mig-23 MF 1:48 Trumpeter - konfiguracja dodatków

Postprzez portalus » wtorek, 9 kwietnia 2013, 20:36

young napisał(a):zawsze można (tak jak ja) zwaloryzować żywicę częściami z bazowego zestawu :lol:

Poka, poka.

BOMI21 - będzie warsztat? Mój już doleciał jednak zabiorę się za niego za jakiś czas, nie planuję waloryzacji poza kalkami Montexu i rurką pitota.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Mig-23 MF 1:48 Trumpeter - konfiguracja dodatków

Postprzez BOMI21 » wtorek, 9 kwietnia 2013, 20:42

portalus napisał(a):
young napisał(a):zawsze można (tak jak ja) zwaloryzować żywicę częściami z bazowego zestawu :lol:

Poka, poka.

BOMI21 - będzie warsztat? Mój już doleciał jednak zabiorę się za niego za jakiś czas, nie planuję waloryzacji poza kalkami Montexu i rurką pitota.


Będzie, będzie - tego można być pewnym. Tylko nie wiem kiedy :mrgreen: .
Kalki Montexu to jedyne "słuszne" kalki do tej maszyny. Tak samo z Migiem-21.

To jak, macie jakieś opinie odnośnie żywic Airesa vs blaszki Eduardo? :D
Avatar użytkownika
BOMI21
 
Posty: 1821
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2012, 20:27

Re: Mig-23 MF 1:48 Trumpeter - konfiguracja dodatków

Postprzez MIRO » wtorek, 9 kwietnia 2013, 21:55

Po mojemu lepszy będzie Aires. Unikniesz chociażby problemu z dopasowywaniem koloru do Edkowych blach.
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 10:36
Lokalizacja: Opole

Re: Mig-23 MF 1:48 Trumpeter - konfiguracja dodatków

Postprzez BOMI21 » wtorek, 9 kwietnia 2013, 22:01

Kolor blach nie jest problemem, odkąd na internecie są proporcje do wymieszania farb gunze.
Sam się sklaniam ku Airesowi, bo ten kokpit musi być zaprojektowany od podstaw - do italeri kokpitu nie mieli.
Avatar użytkownika
BOMI21
 
Posty: 1821
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2012, 20:27

Re: Mig-23 MF 1:48 Trumpeter - konfiguracja dodatków

Postprzez potez » wtorek, 9 kwietnia 2013, 22:47

Poczekaj tak z rok i wtedy rób.
Wszyscy wydzadzą co maja do wydania i będzie czas na dłubanie z dodatkami.
Edek zapowiada w brassinie komory podwozia, dyszę i kabinę. Aires swoje już częściowo wydłubał a teraz właśnie do 32 dają komory z elektroniką, za chwilę pewnie zmniejszą to do 48.
Nie ma co sie teraz śpieszyć, ten model ma za dużo baboli, żeby było warto już budować jeśli chcesz do niego coś pchać z dodatków.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Mig-23 MF 1:48 Trumpeter - konfiguracja dodatków

Postprzez BOMI21 » wtorek, 9 kwietnia 2013, 22:59

potez napisał(a):Poczekaj tak z rok i wtedy rób.
Wszyscy wydzadzą co maja do wydania i będzie czas na dłubanie z dodatkami.
Edek zapowiada w brassinie komory podwozia, dyszę i kabinę. Aires swoje już częściowo wydłubał a teraz właśnie do 32 dają komory z elektroniką, za chwilę pewnie zmniejszą to do 48.
Nie ma co sie teraz śpieszyć, ten model ma za dużo baboli, żeby było warto już budować jeśli chcesz do niego coś pchać z dodatków.


A skąd informacje o kokpicie? W zapowiedziach widzę tylko komory podwozia i dysze. :shock:
Avatar użytkownika
BOMI21
 
Posty: 1821
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2012, 20:27

Re: Mig-23 MF 1:48 Trumpeter - konfiguracja dodatków

Postprzez potez » środa, 10 kwietnia 2013, 08:22

Takie wieści z Czech dobre duszki doniosły :P
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Mig-23 MF 1:48 Trumpeter - konfiguracja dodatków

Postprzez BOMI21 » środa, 10 kwietnia 2013, 09:19

potez napisał(a):Takie wieści z Czech dobre duszki doniosły :P


Ale te informacje potwierdzone?
Avatar użytkownika
BOMI21
 
Posty: 1821
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2012, 20:27

Re: Mig-23 MF 1:48 Trumpeter - konfiguracja dodatków

Postprzez potez » środa, 10 kwietnia 2013, 10:12

A kto to wie na pewno? Poczekaj sam zobaczysz. Błędów ten Trumpek ma tyle, bo to skalowane jest ze schrzanionej 32, że sie idzie pochlastać ale nie innego i już pewnie nie będzie. No to teraz rusza produkcja dodatków. Daj czas producentom na wrzucenie oferty. To samo było z 21. Aires był pierwszy ale brassin lepszy. Tylko, że cykl produkcji Edka z dodatkami to było prawie 2 lata. Pewnie szybciej od kokpitu do 23 dadzą brassina do 21f-13 ale kto wie?
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Mig-23 MF 1:48 Trumpeter - konfiguracja dodatków

Postprzez BOMI21 » środa, 10 kwietnia 2013, 10:33

potez napisał(a):A kto to wie na pewno? Poczekaj sam zobaczysz. Błędów ten Trumpek ma tyle, bo to skalowane jest ze schrzanionej 32, że sie idzie pochlastać ale nie innego i już pewnie nie będzie. No to teraz rusza produkcja dodatków. Daj czas producentom na wrzucenie oferty. To samo było z 21. Aires był pierwszy ale brassin lepszy. Tylko, że cykl produkcji Edka z dodatkami to było prawie 2 lata. Pewnie szybciej od kokpitu do 23 dadzą brassina do 21f-13 ale kto wie?


Wlasciwie zrobienie kokpitu przez Eduarda nie było by złym pomysłem - skoro robią też dysze i koła, to mogliby zrobić (idąc ich tokiem myślenia) zrobię zrobic BigSina.

Mam w takim razie nadzieję na genialny kokpit Eduarda do Miga-23. Takiego jak zrobili do 21 i 29
Avatar użytkownika
BOMI21
 
Posty: 1821
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2012, 20:27

Re: Mig-23 MF 1:48 Trumpeter - konfiguracja dodatków

Postprzez BOMI21 » wtorek, 8 października 2013, 17:15

Odświeżam temat. Korci mnie ten MiG-23, ale go nie zacznę, póki nie będę miał do niego dodatków, a jeszcze nawet nie wiem, które bym wziął.

Eduard wydał trzy żywiczne zestawy do tego MiGa - koła, komora spalnia z dyszą silnika, wnęki podwozia, oraz całą masę blach.
Aires kokpit i różne czujniki.
Master toczoną rurkę Pitota
Montex bardzo fajne kalki.

Coś jeszcze do tego MiGa wyszło lub jest warte zakupu?

Z pewnością wezmę kalki Montexu i rurkę Mastera, wnęki podwozia Eduarda też wyglądają zachęcająco, ale nie mogę się zdecydować między żywicznym a "blaszanym" kokpitem :roll: .

Jak sądzicie? :D
Avatar użytkownika
BOMI21
 
Posty: 1821
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2012, 20:27

Re: Mig-23 MF 1:48 Trumpeter - konfiguracja dodatków

Postprzez portalus » wtorek, 8 października 2013, 18:29

Kup wszystko, a czego nie wykorzystasz to sprzedaż.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Mig-23 MF 1:48 Trumpeter - konfiguracja dodatków

Postprzez BOMI21 » wtorek, 8 października 2013, 18:53

portalus napisał(a):Kup wszystko, a czego nie wykorzystasz to sprzedaż.


Aż tyle do wydania nie mam :roll:
Avatar użytkownika
BOMI21
 
Posty: 1821
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2012, 20:27

Następna strona

Powrót do MiG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości