MiG-23 MF skala 1:48- dodatki

MiG-23 MF skala 1:48- dodatki

Postprzez marekredzikowo » środa, 13 maja 2009, 00:43

Witam poszukuję modelarzy,którzy są zafascynowani MiGiem-23.Oczywiscie wszystkim znany jest fakt,że ów samolot nie wiedzieć czemu jest pomijany przez praktycznie wszystkie firmy produkujące modele.W zasadzie jedynym dostępnym jest MF pochodzący z Italerki.Jednak kto ten model robił lub robi doskonale wie jak bardzo odbiega on od prawidłowego MFa.Postanowiłem zabrać się za ten samolot i zrobić go na prawdziwego MiGa-23MF choćby miało mi to zająć dwa lata.Co więcej zdaję sobie sprawę ile czasu by mi to zajęło gdybym zrezygnował z waloryzacji dodatkami.I w tym miejscu bardzo proszę szanownych modelarzy o pomoc,a mianowicie,poniżej przedstawiam spis dodatków,w których jestem posiadaniu,jeżeli ktokolwiek z Państwa ma wiedzę o dodatkach,które jeszcze mogę zakupić to będę bardzo wdzięczny za informacje:
-BiGED(zestaw blaszek oraz maski)
-TallyHo!(żywiczne koła oraz para rakiet R-60 wraz z blaszkami)
-Ciro model(Podkadłubowy zbiornik PTB-800)
-NeOmega(żywiczny zestaw do waloryzacji kabiny)
-Aires(fotele KM-1M wraz z blaszkami)
-EQUIPAGE(koła gumowe z żywicznymi wstawkami)
-PVD(rurka Pitota)
-KAGERO(kalkomania do samolotu n/b 149) (w tym przypadku kalkomania nie będzie użyteczna ponieważ chcę zrobić MiGa szarego więc kalki o n/b 115 pochodzące z Italerki będą idealne.Pozdrawiam modelarzy i proszę o kontakt w razie jakichkolwiek informacji.
marekredzikowo
 

Reklama

Re: MiG-23 MF skala 1:48- dodatki

Postprzez kogel_model » czwartek, 14 maja 2009, 20:26

Szkoda, że to "23" a nie "21".
Bo to chyba był(jest) najpiękniejszy samolot na świecie.
A tak a propos - jak z dokumentacją do tego MiG-a.
Gdybyś chciał to mógłbym Ci go obfotografować, tyle tylko, że to trochę może potrwać.
Rób swoje, a wszystko się uda. Nie słuchaj zazdrośników, którzy mówią, że jest już na coś za późno lub że w twoim wieku czegoś nie wypada.
Avatar użytkownika
kogel_model
 
Posty: 283
Dołączył(a): wtorek, 27 stycznia 2009, 20:23
Lokalizacja: Dęblin

Re: MiG-23 MF skala 1:48- dodatki

Postprzez shivadog » czwartek, 14 maja 2009, 20:40

kogel_model napisał(a):Szkoda, że to "23" a nie "21".
Bo to chyba był(jest) najpiękniejszy samolot na świecie.


Myślę, że ilu modelarzy tyle typów :D

"21" ma wypuścić Edek, patrząc na ich ostatni wyczyn może nie będzie idealnie, ale warto poczekać.
"23" jest zaniedbywany, więc z przyjemnoscią popatrzę jak się ktoś z nim "męczy".
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: MiG-23 MF skala 1:48- dodatki

Postprzez marekredzikowo » piątek, 15 maja 2009, 19:58

Odpowiadając na pierwszy post czyli o dokumentację to nie jest źle ponieważ pochodzę z Rędzikowa,ojciec kupę lat wylatał na 23 więc zdjęcia są no i w jednostce wciąż mamy na pomniku 23.Dodatkowo od Pana Irka ze Słupska dostałem plany 23 z wydawnictwa 4+ i to co zobaczyłem po porównaniu z planami trochę mnie przeraziło ale obiecuję,że się nie poddam :) Ale jeśli jest taka możliwość będę bardzo wdzięczny za fotki MiGa,a szczególnie jego części ogonowej wraz z hamulcami aero,które mam zamiar wykonać od podstaw,a także od spodu.Bardzo mi zależy na fotografiach belek rakietowych,a także zbiornika PTB-800.Będę bardzo wdzięczny.
Dziś listonosz przyniósł koła do Miga firmy Avia EQUIPAGE i szczerze mówiąc jestem nimi tak zachwycony,że postanowiłem o rezygnacji z kół firmy TallyHo!
Postaram się wkrótce zamieścić jakieś zdjęcia z postępu prac jednak narazie nie potrafię dojść jak tego dokonać:(.Na dzień dobry zaczynam od statecznika pionowego.Dzięki chłopaki za odpowiedź na mój post.
marekredzikowo
 


Powrót do MiG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość