MiG-31 co wybrać?

MiG-31 co wybrać?

Postprzez KRL » sobota, 4 lipca 2015, 16:42

Myślę, że odrobinę was zdziwię ale postanowiłem spróbować nie co mniejszej skali i przeskoczyć z 1:32 na 1:72 ale tylko na chwilę. ;o)

Chciałbym wykonać jeden z moich ulubionych samolotów MiG'a-31 i zastanawiam się co wybrać by nie popełnić błędu i by nie okazało się że kupię coś przepakowanego za 70zł co w innym opakowaniu kosztuje 30zł.

Moją uwagę zwrócił ten model:
http://www.mojehobby.pl/products/MiG-31-TOGA.html

Wydaje się mieć w miarę przyzwoite linie podziału a co dla mnie istotne kadłub w zasadzie jest cały i nie trzeba będzie szpachlować w miejscach bardzo widocznych.

A może jednak lepszym wyborem będzie ICM lub Zvezda jest chyba też MiG-25 z Revella (nie jestem pewny) a 25'ka także wchodzi w grę.

Może ktoś popełnił ten model i może coś bliżej powiedzieć.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Reklama

Re: MiG-31 co wybrać?

Postprzez Grzegorz Stróżek » sobota, 4 lipca 2015, 18:29

Proponuję określić się na początku, czy chcesz popełnić Mig-25, czy -31 bo to zupełnie inna bajka
Żeby tak mi się chciało, jak mi się nie chce.
pzdr. Grzegorz
Na warsztacie; P.11c___________, Bf 109B, Whirlwind
Avatar użytkownika
Grzegorz Stróżek
 
Posty: 364
Dołączył(a): czwartek, 1 maja 2008, 14:38
Lokalizacja: Łódź

Re: MiG-31 co wybrać?

Postprzez KRL » sobota, 4 lipca 2015, 18:30

Grzegorz Stróżek napisał(a):Proponuję określić się na początku, czy chcesz popełnić Mig-25, czy -31 bo to zupełnie inna bajka


Chętnie postawię u siebie oba modele.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: MiG-31 co wybrać?

Postprzez przemus » poniedziałek, 6 lipca 2015, 19:36

Znane mi są klony MiG-31;
1. Condor/Eastern Express/MAC? wymiarowo niezłe i relatywnie tanie i tyle dobrego - oszklenie, spasowanie, stan powierzchni to katastrofa. Modele dla mających dużo czasu.
2. Zvezda - wg mnie najlepszy choć linie podziału dość szerokie, ale najlepsza baza, Przepak robi Revell z wielkim arkuszem kalkomanii (zvezda mam bardzo ubogą kalkę, w zasadzie bez napisów eksploatacyjnych), więc lepiej upolować nawet drożej Revell'a ale oszczędzamy na kalkach. Uwaga szukaj nr katalogowy 04378 bowiem Revell pakował tez najstarszy klon MiG-31.
3. Monogram? Tsukuda hobby? Nie jestem pewny i ten model pakuja teraz też rózne inne firmy. Model najstarszy z wypukłymi liniami. Revell też ten model pakował.
4. ICM nie znam ale na zdjęciach wyprasek prezentuje się lepiej niż Condor a słabiej od Zvezdy.
przemus
 
Posty: 140
Dołączył(a): niedziela, 20 listopada 2011, 21:45

Re: MiG-31 co wybrać?

Postprzez KRL » poniedziałek, 6 lipca 2015, 19:41

Dzięki, za informację i opinię.

Szczerze mówiąc już wybrałem, zamówiłem i zapłaciłem w drodze Zvezda, zrobię sobie w weekend odpoczynek od Paskudy i sam się przekonam jak z tą zvezdą jest.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do MiG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość