MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez potez » środa, 10 sierpnia 2011, 21:39

No i zgodnie z przewidywaniami jest cockpit z Airesa:
http://www.aires.cz/cockpit-set/mig-21mf-cockpit-set-2/
Teraz jeszcze tylko ładny silniczek i można budowac Migusia.
Pewnie pojawi się w następnym miesiącu, akurat na E-Day będzie można kupić.
Do tego czasu skończę Su-7 i będzie można zrobić żelazko....może się jakieś polskie kalki wreszcie ukaża...eeech marzenia 8-)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Reklama

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez young » czwartek, 11 sierpnia 2011, 18:46

Ten od edka też zaraz będzie. W Martoli pojawił się za 75zł, czyli nie tak źle, jeśli spodziewałem się 95 :lol: Szczerze? Nie zachwyca mnie ten Airesowy, zobaczymy jak Eduard będzie wyglądał w żywicy. Póki co na stronce pojawiła się instrukcja i naprawdę trochę tego jest :roll:
Potez, pamiętaj że zapewne wszystkie żywiczne silniki do tego zestawu będą nieodpowiednie do naszych maszyn, z racji używania przez nas starszej wersji - R-11. Ja zamówiłem sobie starą blaszkę edka do mig-21pf od academy i trochę nimi podziałam.
young
 
Posty: 570
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez young » piątek, 21 października 2011, 15:17

Z obdukcji: kokpit Airesa, to dostosowany do Eduarda stary zestaw dla Academy. Żywiczne koła edu bardzo ładne, warte swojej ceny. Zestaw wnęk podwozia od Airesa, mam mieszane uczucia, ale i tak wygląda lepiej niż plastik.
Bis, w grudniu tego roku, podobno na opakowaniu malowanie fińskie.
F-13, PF, PFM już zapowiedziane ale na 2013 rok.
young
 
Posty: 570
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez Kuba P. » sobota, 22 października 2011, 10:13

A kiedy "R"?
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez Leszek Szopieray » sobota, 22 października 2011, 11:17

Kuba P. napisał(a):A kiedy "R"?

eR-a zrobisz sobie bez problemu z MF-a. Zdejmujesz działko, dajesz zasobnik R lub D, anteny na końcówkach skrzydeł( łatwe do zrobienia), usuwasz piórka z OCP, pare detali do zrobienia w kokpicie i jest.
Avatar użytkownika
Leszek Szopieray
 
Posty: 589
Dołączył(a): sobota, 14 czerwca 2008, 23:55
Lokalizacja: Poznań

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez Kuba P. » sobota, 22 października 2011, 11:30

Wiesz, chciałbym już gotowego. Skąd wezmę zasobnik rozpoznawczy? Planów nie mam, MiG'i znam dość pobieżnie. Odróżniam od siebie wersje z grubsza ale o niuansach tej fajnej konstrukcji pojęcia nie mam.
Podoba mi się R-ka bo lubię maszyny rozpoznawcze. Jak mam przerabiać to zawsze czeka na to sterta Focke-Wulfów i Messerschmittów. Chciałbym takiego fajnego R prosto z pudełka.
Chyba był zapowiadany, dobrze kojarzę?
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez potez » sobota, 22 października 2011, 11:31

young napisał(a): wszystkie żywiczne silniki do tego zestawu będą nieodpowiednie do naszych maszyn, z racji używania przez nas starszej wersji - R-11.

Ale z tego co pamiętam, to różnica polega na kształcie dopalacza? Tzn w jednym jest stożkowy a wdrugim płaski?

Kuba P. napisał(a): Skąd wezmę zasobnik rozpoznawczy?

I tak go zrobią jak zestaw konwersyjny tzn dodadzą ramkę i z głowy. Paragon wieki temu wydał coś takiego-mam obie wersje D i R w opakowaniu jest zasobnik, końcówki na każde ze skrzydeł i panelik nad celownik do kabiny- razem 5 elementów.
Po za tym jak Czesi to zrobią to pod swoje MiGi a jak znam życie to sie okaże że mieli coś troche innego niż w Polsce :-/
I tak najważniejsze w tym są kalki-jest kupa fajnych oznaczeń na samoloty z Sochaczewa ale godeł w 48 nie da się łatwo namalować niestety :(
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez AndrzejS » sobota, 22 października 2011, 14:25

potez napisał(a): Paragon wieki temu wydał coś takiego-mam obie wersje D i R w opakowaniu jest zasobnik, końcówki na każde ze skrzydeł i panelik nad celownik do kabiny- razem 5 elementów.


Wstawił bys fotke :-> Jestem ciekaw czy , zrobili je na podstawie planów zasobników z 4+ .A te sa przewymiarowane
4
potez napisał(a):Po za tym jak Czesi to zrobią to pod swoje MiGi a jak znam życie to sie okaże że mieli coś troche innego niż w Polsce :-/


Akurat oprócz silników nie było żadnych innych róznic.Tak że spokojnie kleimy ... :mrgreen:

potez napisał(a):I tak najważniejsze w tym są kalki-jest kupa fajnych oznaczeń na samoloty z Sochaczewa ale godeł w 48 nie da się łatwo namalować niestety :(


Mam nadzieje że rynek zareaguje , i dostaniemy te kalki .Zarówno w 48 jak i 72.
AndrzejS
 
Posty: 77
Dołączył(a): sobota, 8 sierpnia 2009, 21:34

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez young » sobota, 22 października 2011, 16:07

Leszek Szopieray napisał(a):
Kuba P. napisał(a):A kiedy "R"?

eR-a zrobisz sobie bez problemu z MF-a. Zdejmujesz działko, dajesz zasobnik R lub D, anteny na końcówkach skrzydeł( łatwe do zrobienia), usuwasz piórka z OCP, pare detali do zrobienia w kokpicie i jest.

Zupełnie inny kokpit, a nie parę detali. No jak to Leszku? :P
Dodać należy także "kanał" umieszczony pod kadłubem przed zasobnikiem, z przewodami do tego. Można także bawić się w przedłużenie hamulców aerodynamicznych (o kilka mm :lol: )
Takie zasobniki robi też Ciro Models, ale ich na oczy nie widziałem. Wg. mnie Edek nie zapomni o "R", a nawet jeśli to pojawią się nowe konwersje.
potez napisał(a):Ale z tego co pamiętam, to różnica polega na kształcie dopalacza? Tzn w jednym jest stożkowy a wdrugim płaski?

Najważniejsze to abyś piórka dopalacza zmienił, jak ja za pomocą blaszek Eduarda do PF z Academy:
Obrazek
young
 
Posty: 570
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez Leszek Szopieray » sobota, 22 października 2011, 16:48

Young- mój przepis na eR-a z MF-a był dla osoby średnio obeznanej w temacie MiG-21, dla ludzi którzy głębiej siedzą w temacie ten patent to duże uproszczenie. Sporo ludzi którzy wpadają na pomysł ''zrobię sobie jednego miga tak dla relaksu'' robi MF-a z zestawu Academy w 1/48 i jest świecie przekonana że ma MF-a. A to przecież czysty bis ;o) . Jakbym nie daj Boże wpadł na szatański plan typu ''zrobię sobie Me-109'' , to przy mojej wiedzy na ten temat wziąłbym pierwsze lepsze pudełko na którym byłoby napisane Me-109. Z grubsza wiem jakie są różnice między wersją E i G ale ile przełączników w jakim panelu miała ta czy inna wersja za diabła nie wiem. Pierwszego miga zrobiłem z bisa z kalkami od MF-a. I byłem święcie przekonany że mam MF-a :lol:
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Leszek Szopieray
 
Posty: 589
Dołączył(a): sobota, 14 czerwca 2008, 23:55
Lokalizacja: Poznań

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez young » niedziela, 23 października 2011, 13:25

Haha, racja :D Ja nawet nie wiem czym się różnią te wszystkie foki i inne. :->
Że można zrobić ładnego miga zupełnie bezstresowo nie zważając na większe szczegóły pokazał GEM swoim nowym modelem. Je zaś dłubię swój zestaw, męczę się z różnicami w wersjach i nie mam pewności czy model wyjdzie tak ładny jak ten wspomniany ;o)
My Leszku jeszcze pogadamy na dniach przy zapachu nafty o poranku :twisted:
young
 
Posty: 570
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez Kuba P. » poniedziałek, 24 października 2011, 00:13

young napisał(a):Ja nawet nie wiem czym się różnią te wszystkie foki i inne.


No a ja właśnie wiem czym, dlatego pytam o MiG 21 R jak najlepszego, bo lubię te niuanse.
Skleić sobie rurę z trójkątnymi skrzydłami można, ale mnie bawią własnie te "małe różnice".
Dlatego proszę o wiadomość, jak ukaże się zapowiedź R-ki :)

Dziękuję.

ps - też lubię zapach palonej kerozyny, nie tylko o poranku.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez Paweł84 » środa, 2 listopada 2011, 12:11

Czy ktoś ze szczęśliwych posiadaczy edkowego MiG'a posiada jakieś zbędne uzbrojenie którego nie wykorzysta w swoim modelu?
Głównie chodzi mi o rakiety S-24 i RS-2US.
Avatar użytkownika
Paweł84
 
Posty: 300
Dołączył(a): niedziela, 20 lipca 2008, 14:54

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez young » środa, 2 listopada 2011, 17:37

RS-2US kupisz oddzielnie w żywicy ;o) poszukaj, bo ostatnio edek i aires (aerobonus) dużo tego wydali 8-)
Nowy Bisek pod choinkę, w dodatku z naszym malowaniem :twisted:
Obrazek
young
 
Posty: 570
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez potez » wtorek, 6 grudnia 2011, 14:12

No to łyżka dziegciu a propos Airesa:
Po przymierzaniu i rozpoczęciu dłubania odradzam kupowanie kokpitu. Niestety jest to zrobiony na totalny odwal nic nie warty kawałek k...sko drogiej żywicy. Paniowie, to co tam dał w środku Aires to nawet nie przypomina kabiny MFa. Jakość wykonania paneli na ściankach bocznych a już zwłaszcza bezpieczników oraz paneli radiostacji to jest po prostu dziadostwo i k...restwo. W życiu nie widziałem gorszego koszmarka od nich, neomega robi juz lepsze...
ślady na tylnej ścianie kabiny wskazują na to, że za chwilę Aires uraczy nas zestawem detail set z otwartym panelem elektroniki za kabiną, zrobili szczegóły na obu stronach wręgi pionowej za kabiną, tego akurat w zestawie do academy jeśli dobrze pamiętam nie było...
Komora podwozia... moje niestety sa za krótkie tak ok 2 mm na długości - dlaczego nie wiem :-/ Być może to jest skurcz żywicy jakiś nadmierny, tym niemniej komór pozdwozia do swojej M-ki z Airesa nie włożę, trzeba będzoie pokombinować... bo na dzisiaj to o prostu ścianki wystają do środka wnęki :evil:
A miało być tak pięknie :cry:
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do MiG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość