He-219 W 1/32 od Revella

Re: He-219 W 1/32 od Revella

Postprzez Marek Naja » niedziela, 4 listopada 2012, 21:40

Może jak dzieci pójdą spać, to coś pstryknę. Ale dzieci mają z nich frajdę, bo dziś starszy wystawił przeciw Ju-88 dywizjon F-16, a muszę przyznać, że miał przewagę, bo jego F-16 mrugał światełkami i robił sam bziuuuu. Młodszy za to latał po domu z kadłubem Ju-88 ale nie jestem pewnien czy nie pomylił przeznaczenia tej broni z mieczem...
A na He-219 skuszę się jak trafi do pobliskiego hipermarketu. W końcu Heinkla kupiłem tam taniej o prawie stówkę w stosunku do przeciętnej ceny sklepowej.
vel Baldigozz
Avatar użytkownika
Marek Naja

rpm3
 
Posty: 872
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:40

Reklama

Re: He-219 W 1/32 od Revella

Postprzez Kuba P. » niedziela, 4 listopada 2012, 21:41

Tego He 111 też sobie muszę sprawić bo podoba mi się ta konstrukcja. Nie żebym jakoś szalał na jej punkcie ale jest fajna. Za to tytułowy He 219 to super temat i prestiżowy model. Kto pierwszy klei? :)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: He-219 W 1/32 od Revella

Postprzez Artur Domański » niedziela, 4 listopada 2012, 21:47

Kuba P. napisał(a):T Kto pierwszy klei? :)

Mówisz i masz
http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=86&t=35303
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Artur Domański
 
Posty: 1223
Dołączył(a): wtorek, 27 listopada 2007, 20:39
Lokalizacja: Włocławek

Re: He-219 W 1/32 od Revella

Postprzez dp » niedziela, 4 listopada 2012, 22:27

Kuba P. napisał(a):Tego He 111 też sobie muszę sprawić bo podoba mi się ta konstrukcja. Nie żebym jakoś szalał na jej punkcie ale jest fajna. Za to tytułowy He 219 to super temat i prestiżowy model. Kto pierwszy klei? :)


Mówisz Kuba, że He219 to prestiżowy model ? Będę sobie powtarzał, patrząc na niego, że nie jestem godzien go skleić :lol: Trochę "obcowałem" z tą konstrukcją i dziwnie wygląda podział poszycia na grzbiecie gondoli silnik/komora podwozia. Troszkę mało detali jak na tą skalę i antena na grzbiecie kadłuba jako kalkomania ?
Pozdrawiam Damian Piekarczyk. IPMS Silesia.
Koleżanko, Kolego,
Jeśli pasjonuje cię modelarstwo, jeśli chcesz poznać ciekawych ludzi, ciekawe miejsca, zapraszamy w szeregi IPMS Polska ! Jest to miejsce dla każdego, i młodego i starego, doświadczonego i nowego. Chcesz dzielić się swoją pasją, chcesz być z nami, masz pytania, spotkaj się z nami napisz lub zadzwoń ? Zapraszamy wszystkich!

http://www.ipmspolska.org.pl/
dp
 
Posty: 68
Dołączył(a): poniedziałek, 22 listopada 2010, 20:28
Lokalizacja: Bolęcin k/Chrzanowa

Re: He-219 W 1/32 od Revella

Postprzez Kuba P. » niedziela, 4 listopada 2012, 22:30

Poczytaj moje wcześniejsze komentarze. Ja widzę tam jeszcze więcej błędów a też mam "co nieco" na temat He 219 i nadal uważam, że model He 219 a nie zestaw Revella pod tytułem He 219 to przestiżowa sprawa! :)

Póki co Tamka + Aires czeka u mnie w szafie.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: He-219 W 1/32 od Revella

Postprzez dp » niedziela, 4 listopada 2012, 22:49

Kuba P. napisał(a):Poczytaj moje wcześniejsze komentarze. Ja widzę tam jeszcze więcej błędów a też mam "co nieco" na temat He 219 i nadal uważam, że model He 219 a nie zestaw Revella pod tytułem He 219 to przestiżowa sprawa! :)

Póki co Tamka + Aires czeka u mnie w szafie.


No u mnie też, ale do tego modelu nie można podejść od tak z marszu, to musi być z namaszczeniem :P Zobaczymy co w tej skali pokaże ZM, chociaż to i tak trochę nie moja skala, zadetalował bym się na śmierć :lol:
Pozdrawiam Damian Piekarczyk. IPMS Silesia.
Koleżanko, Kolego,
Jeśli pasjonuje cię modelarstwo, jeśli chcesz poznać ciekawych ludzi, ciekawe miejsca, zapraszamy w szeregi IPMS Polska ! Jest to miejsce dla każdego, i młodego i starego, doświadczonego i nowego. Chcesz dzielić się swoją pasją, chcesz być z nami, masz pytania, spotkaj się z nami napisz lub zadzwoń ? Zapraszamy wszystkich!

http://www.ipmspolska.org.pl/
dp
 
Posty: 68
Dołączył(a): poniedziałek, 22 listopada 2010, 20:28
Lokalizacja: Bolęcin k/Chrzanowa

Re: He-219 W 1/32 od Revella

Postprzez Kuba P. » niedziela, 4 listopada 2012, 22:57

Nie ma co przeceniać ZM - widziałeś na żywo któryś z ich modeli? Ja mam Ta 152 H-1 i naprawdę dupy nie urywa. Jest fajny ale bez popadania w przesadę. Spitfire Tamiya go przerasta pod każdym względem.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: He-219 W 1/32 od Revella

Postprzez Marek Naja » niedziela, 4 listopada 2012, 23:18

Artur Domański napisał(a):
Marek Naja napisał(a):Jaki duży, mnie tam poskładane do kupy He-111 i Ju-88 zajmują tylko jeden kuchenny stół :mrgreen:

To musisz mieć kawałek stołu :)
Może jakieś foto :?:

A proszę. Szczerze mówiąc, to sam się nie spodziewałem, że taki ten Heniek spory dopóki go na sucho nie poskładałem. Choć jeszcze ze trzy myśliwce by się tam zmieściły. Ogólnie to spodobała mi się ta skala, a modele Revella co do takiej ogólnej składalności, to w miarę przyjazne są. Może jedynie silniki w Heńku lepiej skladać trochę inaczej niż instrukcja podpowiada ale miło się przy tym rozczarowałem. Pierwsze bowiem próby złożenia ich napawały mnie czarną rozpaczą jakie to niedokładne, a potem siadłem do zdjęć i wyszło, że tak ma być :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
vel Baldigozz
Avatar użytkownika
Marek Naja

rpm3
 
Posty: 872
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:40

Re: He-219 W 1/32 od Revella

Postprzez Pawel Burchard » poniedziałek, 5 listopada 2012, 19:45

Faktycznie dziwnie te gondole w He 111 wyglądają... taka trochę lipa jakby ale po wyczynach revella chociaż by przy gondolach Halifaxa to nic dziwnego. Fajnie, że robią te modele (Ju 88, He 111, Ar 196 teraz He 219) ale osoby tworzące modele 3D dają ciała niestety. Ja to już się boję nawet je analizować :) Ale z tymi gondolami niestety coś nie gra.

p.
Pawel Burchard
 
Posty: 1037
Dołączył(a): wtorek, 7 lipca 2009, 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: He-219 W 1/32 od Revella

Postprzez Marek Naja » wtorek, 6 listopada 2012, 11:54

Wiesz, ja pisałem o samym montażu. Gondole składają się z kilku części i Revell proponuje składać to już na płacie, a mnie się wydaje, że wygodniej najpierw zmontować gondolę, a potem dopiero pasować z płatem. Co do błędów merytorycznych trudno mi się wypowiadać. Do planów ich nie przykładałem, a te miejsca, które wydawały mi się wątpliwe po konfrontacji ze zdjęciami wyglądały dobrze.
vel Baldigozz
Avatar użytkownika
Marek Naja

rpm3
 
Posty: 872
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:40

Re: He-219 W 1/32 od Revella

Postprzez Muśtax » wtorek, 6 listopada 2012, 13:01

Pawel Burchard napisał(a):Ale z tymi gondolami niestety coś nie gra.

Może dlatego że to wersja 'P" z daimlerami , za to luki podwozia są skopane tak samo jak w starym Monogramie.
Pozdrawiam
Paweł
Avatar użytkownika
Muśtax
 
Posty: 355
Dołączył(a): poniedziałek, 25 października 2010, 07:57
Lokalizacja: Ptc <-> Lbn

Re: He-219 W 1/32 od Revella

Postprzez Marek Naja » wtorek, 6 listopada 2012, 15:17

Luki trochę wzbogaciłem hand made, bo faktycznie niby jest tam jakieś ożebrowanie ale raczej symboliczne. Niby Eduard daje blaszkę do zrobienia ożebrowania ale na tyle ile mogłem się dopatrzeć w zdjęciach zestawu Edka, to dalej są to płaskie elementy, a te wszystkie żebra były elementami przestrzennymi. Ja je więc zrobiłem z profili Plastrukta. Plus krawędzie luku dorabiałem z tymi dziurkowanymi wręgami czy jak to tam się nazywa. W tej skali to już trochę łyso zostawić to tak jak jest w zestawie.
vel Baldigozz
Avatar użytkownika
Marek Naja

rpm3
 
Posty: 872
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:40

Re: He-219 W 1/32 od Revella

Postprzez Pawel Burchard » wtorek, 6 listopada 2012, 15:30

O ile kształt górnej części gondol wydaje się w miarę ok, to dolna ich część jest jakaś dziwna. Za bardzo się zwęża w kierunku kołpaka śmigła, nie wiem co jest tego przyczyną, czy jest to za szeroka chłodnica, czy powinny być po prostu szersze przy kołpaku - takie bardziej 'napompowane'. W tym drugim przypadku można by je spróbować trochę nadbudować. Jest w sieci sporo fotek muzealnego Heinkla z Norwegii.

p.
Ostatnio edytowano środa, 7 listopada 2012, 00:52 przez Pawel Burchard, łącznie edytowano 1 raz
Pawel Burchard
 
Posty: 1037
Dołączył(a): wtorek, 7 lipca 2009, 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: He-219 W 1/32 od Revella

Postprzez pik » wtorek, 6 listopada 2012, 23:55

Hmmm, a o jakim Heinklu dyskutujecie? Bo wątek jest o 219, a mam wrażenie że o 111??? Trochę zamęt się robi...
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32

Re: He-219 W 1/32 od Revella

Postprzez Pawel Burchard » środa, 7 listopada 2012, 00:51

Gdybym wiedział, że to o 219 to słowem bym się nie odezwał...

p.
Pawel Burchard
 
Posty: 1037
Dołączył(a): wtorek, 7 lipca 2009, 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dornier / Heinkel

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości