Ju-87 1:72 - co wybrać?

Ju-87 1:72 - co wybrać?

Postprzez Tomek Hejmo » poniedziałek, 8 marca 2010, 20:06

Szukam dobrego modelu do wykonania repliki latadła z frontu wschodniego z roku 1943 w rejonie działania pancernych dywizji Das Reich i Großdeutschland. Wersja może być dowolna, tzn standardowa bombowa, Kanonenvogel etc. Nie znam się w ogóle na lotnictwie, więc jedynym zastrzeżeniem jest czas i miejsce. Model którego producenta byście polecili? Mile widziane zestawy poprawiające :)

Tomek
Avatar użytkownika
Tomek Hejmo
 
Posty: 2063
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:00

Reklama

Re: Ju-87 1:72 - co wybrać?

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » poniedziałek, 8 marca 2010, 20:41

Tomek Hejmo napisał(a):Szukam dobrego modelu do wykonania repliki latadła z frontu wschodniego z roku 1943 w rejonie działania pancernych dywizji Das Reich i Großdeutschland. Wersja może być dowolna, tzn standardowa bombowa, Kanonenvogel etc.

Tak czy owak - Fujimi.
Bombowe: D-1/3 od biedy D-5
Kanonenvogel: G-2

Z zestawami może już nie być tak różowo. Kiedyś była dostępna blaszka Edka w wariancie general purpose. Do wersji szturmowych ARMO produkował śliczne toczone lufy 37 mm.
If on my journey, should I encounter God, God will be cut...
Avatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski
 
Posty: 988
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 20:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ju-87 1:72 - co wybrać?

Postprzez Tomek Hejmo » poniedziałek, 8 marca 2010, 20:49

A Academy z zestawami Airesa albo Tamiya? W Martoli do Fujimi mają Edka za 33 zł. Masz może in-box tego G-2?

Tomek
Avatar użytkownika
Tomek Hejmo
 
Posty: 2063
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:00

Re: Ju-87 1:72 - co wybrać?

Postprzez spiton » poniedziałek, 8 marca 2010, 20:52

Academy bardzo przyzwoity model .
Polecam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Ju-87 1:72 - co wybrać?

Postprzez Botan » poniedziałek, 8 marca 2010, 21:48

To korzystając z okazji podłączę się to tematu. :)

Jak u fujimi wyglądają detale oraz poprawność wymiarowa?
Obrazek
Avatar użytkownika
Botan
 
Posty: 204
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 09:07
Lokalizacja: Rzeszowczyzna

Re: Ju-87 1:72 - co wybrać?

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » poniedziałek, 8 marca 2010, 23:32

Tomek Hejmo napisał(a):A Academy z zestawami Airesa

spiton napisał(a):Academy bardzo przyzwoity model .

No chyba nie taki przyzwoity, skoro ma za krótką część kadłuba przed kabiną :-/ To widać...
Tomek Hejmo napisał(a):Tamiya?

To przepak Italeri. Finezja młotka; linie podziału jak Rów Mariański.
Tomek Hejmo napisał(a): Masz może in-box tego G-2?

Botan napisał(a):Jak u fujimi wyglądają detale oraz poprawność wymiarowa?

Detale jak to w Fujimi: cienkie wgłębne linie, niezłe oszklenie (ale przydałoby się włożyć vacu). Dwa babole jakie pamiętam to kiepskie km-y strzelca i fatalne zawiasy mechaniki płata.
Niestety nie mam in boxa - G-2 Fujimi akurat nie miałem. Miałem D-1/3 oraz D-5/8, ale wypraski są generalnie te same.
If on my journey, should I encounter God, God will be cut...
Avatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski
 
Posty: 988
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 20:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ju-87 1:72 - co wybrać?

Postprzez Tomek Hejmo » wtorek, 9 marca 2010, 00:29

Ale reszta kadłuba za kabiną jest już ok? Pytam, bo chciałbym zrobić wrak zaryty nosem w glebę.
Zostaje wybór między Academy + kokpit Airesa a Fujimi. Ewentualnie blaszki do Academy - miał/ma je ktoś?

Tomek
Avatar użytkownika
Tomek Hejmo
 
Posty: 2063
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:00

Re: Ju-87 1:72 - co wybrać?

Postprzez Bercik » wtorek, 9 marca 2010, 02:55

Nie do końca wiem na czym najbardziej Ci zależy w tym modelu, ale kokpit w Academy daje radę, ewentualnie blacha do niego i będzie bardzo przyzwoicie. Ja bym tam żywicy nie pchał.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Bercik
 
Posty: 878
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:03

Re: Ju-87 1:72 - co wybrać?

Postprzez Tomek Hejmo » wtorek, 9 marca 2010, 03:06

Ok, dzięki za radę. W temacie lotnictwa występuje u mnie przysłowiowe "leżę i kwiczę", więc nie za bardzo wiem do czego ręce włożyć i na co patrzeć. Jak cokolwiek dojdzie do skutku, to standardowo zacznę od zakupu modelu, a później będę szukał dodatków. Zakładam, że blachy Parta będą lepsze niż Eduarda? Niestety do Parta nie mogę znaleźć ani zdjęć, ani instrukcji :?

Tomek
Avatar użytkownika
Tomek Hejmo
 
Posty: 2063
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:00

Re: Ju-87 1:72 - co wybrać?

Postprzez pik » piątek, 12 marca 2010, 19:48

To przepak Italeri. Finezja młotka; linie podziału jak Rów Mariański.

Revell takze pakuje Italieri, sklejalem pare lat temu wersje B/R i uwazam to za bardzo porzadny zestaw. Dosc dobrze lezy w planach, moze zbyt grube szklo. A linie podzialu blach uznalbym za OK, ale wersji D nie widzialem...

Detale jak to w Fujimi: cienkie wgłębne linie, niezłe oszklenie (ale przydałoby się włożyć vacu). Dwa babole jakie pamiętam to kiepskie km-y strzelca i fatalne zawiasy mechaniki płata.

Fujimi to dosc wiekowy model, ma podobno zly rozstaw goleni podwozia, co jest nie do poprawienia, bo wiazaloby sie z przerobka platow...
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32

Re: Ju-87 1:72 - co wybrać?

Postprzez dzejo » piątek, 12 marca 2010, 20:58

Hej

Też nie stawiałbym italeri na pozycji straconej, nie wiem czy zestaw ma jakieś większe błędy (w to nie wnikałem) ale jak dla mnie jest to jeden z lepszych modeli Włoskiego producenta z WWII w 1/72. Linie nie rażą grubością jak to zazwyczaj bywa (choć do finezji modelu Fujimi tyci brakuje), cienkie oszklenie ze bez problemu można zrobić odsuniętą owiewkę, nawet niezłe wnętrze kabiny, a przede wszystkim zestaw również sklejany
pozdrawiam
Andrzej
dzejo
 
Posty: 395
Dołączył(a): poniedziałek, 17 grudnia 2007, 20:21
Lokalizacja: Koło

Re: Ju-87 1:72 - co wybrać?

Postprzez hallore » sobota, 13 marca 2010, 09:29

Witam, kiedyś byłem zafascynowany Ju87 i zakupiłem praktycznie wszystko co było na rynku (chodzi o modele). Udało mi się nawet trafić kilkanaście lat temu na model Acadamy wersji B/R wypuszczony tylko na wewnętrzny rynek azjatycki i jeśli chodzi o Ju 87 wersji B/R to najlepiej wypada Italerka. Jak było wcześniej wspomniane Fujimi i Academy ma za mały rozstaw podwozia - nienaprawialne. Na chwilę obecną najlepiej wypadałaby Italerka z podziałem blach Fujimi.
hallore
 
Posty: 47
Dołączył(a): sobota, 13 marca 2010, 09:18


Powrót do Junkers

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość