Mi-2 Aeroplast 1:48

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez Tomasz Mańkowski » czwartek, 20 czerwca 2013, 23:32

Czajnik ( okazjonalny, 50 lat ) zszedł do zera... został jedynie wojskowy, transportowy, morski i szturmowy - czyli te plemniki które mają więcej malowanek...
Tzn. został(y) dzisiaj na zamknięcie sklepu - jak teraz, po nocy, klienci zamawiają, tego nie sprawdzałem :P
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1246
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Reklama

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez qalimar » piątek, 21 czerwca 2013, 00:57

Rafal napisał(a):Lenistwo z mojej strony ale co tam: maszyna z 18 eskadry lotnictwa morskiego, Gdynia Babie Doły - 1989 - 1990. Gdzie szukać fotek? Bodajże 2497 w malowaniu wtedy łaciatym - mijany codziennie w czasie zaprawy :)



W książce, którą dopiero piszę. :)
Pzdr
Mariusz Kalinowski
Obrazek
Avatar użytkownika
qalimar
 
Posty: 208
Dołączył(a): wtorek, 6 kwietnia 2010, 17:50
Lokalizacja: Rügenwalde in Pommern

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez Jedrek » sobota, 22 czerwca 2013, 23:02

Wrzuciłem do sieci trochę swoich fotek zawartości pudła - klik
Jedrek
 
Posty: 206
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 19:15

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez tytus » niedziela, 23 czerwca 2013, 16:18

Uwaga mała dla przyszłych budowniczych. Midwaj jest z tego lipnego plastiku, który rozwarstwia się przy szlifowaniu i ryciu linii, co bardzo mnie rozsierdziło.
Avatar użytkownika
tytus
 
Posty: 320
Dołączył(a): środa, 9 stycznia 2008, 00:37

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez Seweryn » niedziela, 23 czerwca 2013, 17:23

Po rozpakowaniu pudełka już mi się tworzywo nie podobało :->
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2078
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:05
Lokalizacja: Ustroń

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez measure » poniedziałek, 24 czerwca 2013, 18:47

Ledwo mnie nie było ze dwa tygodnie w kraju , a juz malkontenci modelarscy wychylili sie z mysich norek.
Gdyby ten model według mego opracowania ukazał się pod znakami "Revella" ( tak jak He111cz EF Typhoon - oba w skali w 1/32 ) to były buy peany na cześć wydawcy takiego cuda./ Koledzy wiem że znowu zrobię sobie wrogów ale nie na tym polega modelarstwo aby za drogie pieniądze kupować cudeńka ale na pięknym wykonaniu dobrego modelu za co mocno punktuje się na konkursach. ( oczywiście nie na tych " libi nie libi " ) Model był opracowany na podstawie dokumentacji instrukcji obsługi i pomiarów oryginału z WKU Łódź. Mogą być błędy ale kto ich nie robi jak komputer przy takich kształtach nie potrafi pozamykać płaszczyzn. I tak Bogiem a Prawdą lepiej było nie raz robić elektrody ręcznie niż siedzieć tygodniami przy komputerze.
Nie podoba się tworzywo wtrysków. Model ma tak dużą formę że aby wtrysnąć dobrze wszystkie detale należało dobrać lepiej płynące tworzywa i to na wtryskarce o sile 360 ton zamknięcia - a tworzywo jest szwedzkie . Nie pasują instrukcje i wersje z pustym wnętrzem modelu. A może zrobić dwadzieścia wariantów tego modelu z pełnym wnętrzem i silnikiem za 300 zł dla 5 -10 malkontentów? :?: A zróbcie sobie sami to na co macie ochotę i dokumentację . Ile trzeba było myśli w stworzeniu takich podziałów i detali które umożliwiają zmieścic silnik odlany z żywicy. - :roll: To jest wtedy wielkie modelarstwo a nie sklejactwo jak mawiał kolega A.Z.
Widzę że lepiej zrobić mi dokumentację dla zachodniej firmy bo mam wtedy pochwały a tak to polskie bagienko modelarskie potrafi ukrucic najlepsze chęci .
Oby tak dalej a nie dostaniecie nic lepszego od polskich wydawców modeli plastikowych bo oni wola wtedy wydać model dla młodzieży z łatwymi prostymi elementami.
Acha . Przeczy tałem że model nie ma elementów centrujących w postaci kołkowych i otworowych baz. Model ma elementy pasujące w postaci ścianek wstepnmych co dawało możliwość uniknięcia wielu wciągów na które znowu byłyby narzekania.
Chwalmy więc zamysły "Aeroplastu" bo to model na strzał w dziesiątkę pomimo wielu trudności i wielkich kosztów jak to wcześniej opisał jeden z orientujacych się w tym finansowym labiryncie starszy forumowiczów .
Jeszcze raz do zobaczenia na konkursach całej masy kolorowych w różnych wersjach modeli Mi-2 i dalszej wersji tego wiatraka. :D
measure
 
Posty: 42
Dołączył(a): sobota, 10 grudnia 2011, 15:45

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez Ralf_S » poniedziałek, 24 czerwca 2013, 20:11

measure napisał(a):Ledwo mnie nie było ze dwa tygodnie w kraju , a juz malkontenci modelarscy wychylili sie z mysich norek....

Eeee tam - nie jest jeszcze źle. Może na wakacje pojechali ;o) ??
Nie przejmuj się i rób swoje, bo robisz świetną robotę wraz z całym zespołem. Gratuluję!!
Cokolwiek jeszcze zrobicie, na pewno to kupię :mrgreen:
Ja się wychowałem na ZTS-ach, Plastikardach i Novo. Potrafię wydłubać model przypominający oryginał ;o) z każdego gniota, choć remont domu spowodował brak miejsca na warsztat i przerwę w modelowaniu. Ale potrafię też docenić wkład producenta w model, a i z wtryskarkami miałem trochę wspólnego, więc tym bardziej cieszę się z modelu Mi-2.
Krajowymi malkontentami nie ma się co przejmować, bo nasz rynek modelarski jest po prostu marny.
Jeszcze raz gratuluję modelu i czekam na kolejne!
Ostatnio edytowano poniedziałek, 24 czerwca 2013, 21:10 przez Ralf_S, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Ralf_S
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 01:43
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez fragles » poniedziałek, 24 czerwca 2013, 20:30

measure napisał(a):Ledwo mnie nie było ...


No! Nareszcie parę konkretnych, normalnych męskich słów podsumowujących wieczystych malkontentów. I tak uważam, że cokolwiek nie pozbyłeś się do końca tzw. gorseciku poprawności, z którego nic dobrego nie wynika.
Gratuluję modelu.
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1570
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez measure » poniedziałek, 24 czerwca 2013, 21:20

Kolegom Ralf_S i Fragles
Dzieki . Jeżeli napiszę iż to wszystko wykonuję samemu od około 30 lat ( poczatek w OBR Przem Zabaw z czołgiem 7TP i "Iskrą ) a nastepnie w bardzo trudnych warunkach przy słabej elektrodrążarce robiąc dla "M-H" czy Plastyka ( Hunter) po obecne modele dla zagranicznych zleceniodwców więc mogę odepszeć każde zastrzeżenie dotyczące form spod mojej ręki.
Niestety nadal nie mogę nauczyć sie wrzutów zdjęć do maszego forum pomimo znajomości rysunków w 3D . :oops: ( Lata robią swoje i siedemdziesiątka jest bardzo blisko ) .
Tym którzy wierza w polskie firmy modelarskie juz niedługo spadną na półki modele z serii okrętów i samolotów .
Ja w komputerze mogę narysować wszystko . Tylko czy technolog to przerobi na elektrodę a potem wtryskiwacz da radę wtrysnąć tworzywem dostępnym na naszym rynku chemicznym. ( kiedyś używano tworzywo od kubków do śmietany i było dobrze jak jakiś model się dało wtrysnąć i skleić.
Ale dość już tego.
Prośba :roll: . Nauczyciela wrzutek proszę o prywatne maile a zobaczycie cudne zdjęcia z muzeów lotniczych czy z firm modelarskich.
measure
 
Posty: 42
Dołączył(a): sobota, 10 grudnia 2011, 15:45

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez Tofik » poniedziałek, 24 czerwca 2013, 23:05

Korzystając z okazji że jest osoba która bezpośrednio zestaw tworzyła mam pytanko. Czy będzie wersja URP-G ?
Jak słodko zostać świrem. Choć przez chwilę Choć przez chwilę łoOłoOoŁ
Tofik
 
Posty: 407
Dołączył(a): wtorek, 8 grudnia 2009, 21:22

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez waldesky » wtorek, 25 czerwca 2013, 00:24

measure napisał(a):Nie podoba się tworzywo wtrysków. ..... Przeczytałem że model nie ma elementów centrujących w postaci kołkowych i otworowych baz. :D


Jejku, to akurat wygląda jak cytat z mojego posta , ale ja wcale nie "skopałem" tego modelu. Wręcz odwrotnie !!! Zwróciłem uwagę jedynie na to, co rzuciło się w oczy. Rozumiem, że twórcy (twórcom ?) może się to nie podobać, ale chyba ważniejsza jest wymowa całego posta, a nie stwierdzenia wyjęte z kontekstu.

Napiszę więc raz jeszcze:
Z wielu, zdecydowanie gorszych, zestawów modelarze potrafili wyczarować piękne, poprawne merytorycznie modele.
Nie mamy więc co narzekać, trzeba brać się do pracy i zrobić model najlepiej jak potrafimy. Może warto jednak zaczekać na jakąś blaszkę? Dobre siatki, tablica, pasy i wiele innych elementów mogących wzbogacić model z pewnością nie zaszkodzi.

Wielkie dzięki dla Aeroplastu, za wzięcie na tapetę tematu wiatraków latających w Polsce.
Życzę komercyjnego sukcesu z modelem Mi-2, bo według mnie na to zasługuje.
Ostatnio edytowano środa, 26 czerwca 2013, 12:26 przez waldesky, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
"Too old to rock'n'roll, too young to die..."
Avatar użytkownika
waldesky
 
Posty: 105
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:11
Lokalizacja: Kalisz

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez 45Tomi » wtorek, 25 czerwca 2013, 23:18

"Tym którzy wierza w polskie firmy modelarskie juz niedługo spadną na półki modele z serii okrętów i samolotów" .

Gryf 1/350???
Flotylla Pińska 1/35/72/144/350????
Mewa 1/48???
Czapla 1/48????
Iskra 1/48????
Jednak Mi-8/17/14 1/48????
45Tomi
 
Posty: 248
Dołączył(a): czwartek, 11 lutego 2010, 16:08

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez Grzegorz Stróżek » środa, 26 czerwca 2013, 11:58

Tofik napisał(a):Korzystając z okazji że jest osoba która bezpośrednio zestaw tworzyła mam pytanko. Czy będzie wersja URP-G ?

Na ramkach nie ma części do tej wersji.
Żeby tak mi się chciało, jak mi się nie chce.
pzdr. Grzegorz
Na warsztacie; P.11c___________, Bf 109B, Whirlwind
Avatar użytkownika
Grzegorz Stróżek
 
Posty: 364
Dołączył(a): czwartek, 1 maja 2008, 14:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez Michał Janik » środa, 26 czerwca 2013, 13:13

45Tomi napisał(a):"Tym którzy wierza w polskie firmy modelarskie juz niedługo spadną na półki modele z serii okrętów i samolotów" .

Gryf 1/350???

Hunty 1/350?
Orkan albo Piorun?
My cieszylibyśmy się jak dzieci, a na pewno i na zachodzie byłby zbyt - przecież te okręty były przedstawicieli długich serii!

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez waran » środa, 26 czerwca 2013, 13:42

Measure, przeczytałem Twój post z dużym zdziwieniem. Czyli jeśli jest coś nie tak z modelem to nie wolno go krytykować ? ,według Ciebie, cieszcie się z tego co macie i gęby w kubeł ? Dziwne jest też usprawiedliwianie błędów. Jasne jest że polski modelarz to modelarz zaliczający się do czołówki światowego modelarstwa i da radę z każdym nawet najgorszym shortrunowym glutem. Moje zdanie jest takie że urągasz sam sobie a przecież nie jesteś modelarzem z łapanki i znasz swoje rzemiosło, a teraz po przeczytaniu Twojego postu ma przyświecać myśl-Nie starannie wydany model i tak się sprzeda.Jeszcze jedno, różnica w sędziowaniu na punkty, a libi ne libi jest żadna, bo tej drugiej też przyświecają pewne zasady przynajmniej na tych zawodach w których uczestniczę lub sędziuję.Życzę wielu udanych modeli i dobrego samopoczucia.
Z modelarskim pozdrowieniem
Mietek Pietrucha
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mil - śmigłowce

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron