MIL Mi-2, Smer 1/48

MIL Mi-2, Smer 1/48

Postprzez dewertus » piątek, 25 listopada 2011, 22:34

Prezentuję kolejny model, który kosztuje niewiele (25 PLN), a jest doskonałą pomocą do edukacji w jedynym słusznym kierunku naszych pociech ;o)

Widać nasi południowi sąsiedzi postanowili (i wg mnie całkiem słusznie) wejść na rynek modeli prostych, przeznaczonych dla najmłodszych modelarzy.

Za jedyną poważną niedogodność uważam brak klasycznych kalkomanii i umieszczenie naklejek na jednym arkuszu - konieczność ich precyzyjnego wycinania jest w tym przypadku dokładnym zaprzeczeniem idei modeli budowanych bez klejowo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: MIL Mi-2, Smer 1/48

Postprzez spiton » sobota, 26 listopada 2011, 02:15

Ale fajny model !!!
Mój najmłodszy syn przebąkuje o sklejaniu. To byłby idealny model na początek.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: MIL Mi-2, Smer 1/48

Postprzez erkamo » niedziela, 27 listopada 2011, 01:03

Z 48-ek to chyba najlepszy na rynku, nie?
Pozdrawiam

erkamo.

"...Protest Chin przyczyną rozwiązania ONZ, zadłużenie USA..., sprzedaż Alaski dla..." - Juliusz Machulski - wizjoner czy fantasta?
erkamo
 
Posty: 690
Dołączył(a): niedziela, 2 marca 2008, 23:56

Re: MIL Mi-2, Smer 1/48

Postprzez KK » niedziela, 27 listopada 2011, 02:27

erkamo napisał(a):Z 48-ek to chyba najlepszy na rynku, nie?

no nie:
http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=86&t=29632
KK
 

Re: MIL Mi-2, Smer 1/48

Postprzez erkamo » niedziela, 27 listopada 2011, 14:35

O, Robercie, nie widzieliśmy jeszcze porównań SMERa z planami ;o) i żaden z modelarzy nie zabrał się za niego tak jak nasz kolega z Modelworka :) .
Poza tym radziecki model krąży już tylko na rynku wtórnym.
Pozdrawiam

erkamo.

"...Protest Chin przyczyną rozwiązania ONZ, zadłużenie USA..., sprzedaż Alaski dla..." - Juliusz Machulski - wizjoner czy fantasta?
erkamo
 
Posty: 690
Dołączył(a): niedziela, 2 marca 2008, 23:56

Re: MIL Mi-2, Smer 1/48

Postprzez waldesky » poniedziałek, 28 listopada 2011, 19:49

Porównanie Smera z planami?
Służę :)
Obrazek
Wprawdzie było to dawno i nie pamiętam z jakimi planami porównywałem, ale były raczej zza wschodniej granicy sądząc po napisach :)
Zdjęcie było zrobione dla celów pamiątkowych, cała analiza modelu była jedynie wzrokowa.
Z tego co pamiętam to zły był kształt obudowy silnika, kąt zamocowania belki ogonowej i przekrój poprzeczny kadłuba (zaokrąglony prostokąt zamiast owalu). Grubość ścianki od 2 do w porywach 5 mm, niewłaściwy kształt przodu kadłuba i z oknami też coś było nie tak, ale nie pamiętam co. Ogólnie to zabawka dla dziecka lub materiał wyjściowy dla modelarza masochisty. Do ewentualnego wykorzystania jedynie kadłub po długich pracach skrawająco-szlifujących i łopaty wirnika też po zaawansowanej obróbce. Myślałem o budowie, ale odpuściłem. Z tego co zobaczyłem na Modelwork, to ten zabytkowy wytwór radzieckiej myśli modelarskiej jest przy Smerze super modelem.
Obrazek
"Too old to rock'n'roll, too young to die..."
Avatar użytkownika
waldesky
 
Posty: 105
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:11
Lokalizacja: Kalisz

Re: MIL Mi-2, Smer 1/48

Postprzez erkamo » poniedziałek, 28 listopada 2011, 23:16

Eh, troszkę w tym przesady bo na Modelworku pozano też tylko rzuty boczne i nie były one tak znacząco lepsze od Twoich.
Jeśli jednak ze SMEREm jest tak źle to spokojnie możemy potwierdzić tryumf radzieckiej myśli technicznej i przemysłu zabawkowego nad kapitalistycznymi wynalazkami z Czech. :lol:
Pozdrawiam

erkamo.

"...Protest Chin przyczyną rozwiązania ONZ, zadłużenie USA..., sprzedaż Alaski dla..." - Juliusz Machulski - wizjoner czy fantasta?
erkamo
 
Posty: 690
Dołączył(a): niedziela, 2 marca 2008, 23:56

Re: MIL Mi-2, Smer 1/48

Postprzez waldesky » niedziela, 11 grudnia 2011, 18:52

Znalazłem jeden rysunek z planów z wrysowanym obrysem kadłuba smerowej Mi-2.
Tak to wygląda:
Obrazek
Widać wyraźnie ile trzeba "zdjąć" żeby kadłub mieścił się w planach. :(
Dzięki dużej grubości ścianek większość zabiegów da się wykonać bezboleśnie, ale tył osłony silników wymaga znacznej ingerencji i potrzebna będzie "wycinanka" i dorabianie całości. Mimo wszystko nie dyskwalifikuje to moim zdaniem tego modelu i na upartego można sobie rzeźbić, ale wiedząc jakie niespodzianki potrafią zrobić firmy modelarskie z Chin poczekałbym spokojnie na Mi-2 z Trumpetera czy Hobby Bossa. U nich też latały, a widać, że lubią swoje lotnictwo ;o)
Obrazek
"Too old to rock'n'roll, too young to die..."
Avatar użytkownika
waldesky
 
Posty: 105
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:11
Lokalizacja: Kalisz

Re: MIL Mi-2, Smer 1/48

Postprzez radoslaw6363 » niedziela, 11 grudnia 2011, 19:16

I oto mamy kolejne potwierdzenie teorii że modele 1/48 są dla ,,poważnych'' modelarzy a 1/72 dla dzieci :mrgreen:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2546
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: MIL Mi-2, Smer 1/48

Postprzez potez » poniedziałek, 12 grudnia 2011, 12:13

radoslaw6363 napisał(a):I oto mamy kolejne potwierdzenie teorii że modele 1/48 są dla ,,poważnych'' modelarzy a 1/72 dla dzieci :mrgreen:

No zgadzam się :)
Bardzo trafna ocena zwłaszcza że model z serii klik-klak :P
Każda skala jest dobra dla dobrego modelarza, zwłaszcza jak potrafi coś zrobić z niczego 8-)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4682
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do Mil - śmigłowce

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości