Mi-2 Aeroplast 1:48

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez erkamo » środa, 19 lutego 2014, 21:37

A może prowadźcie względem żółtych konkurentów politykę dezinformacji i wpuszczania w maliny czyli...w niezbyt interesujące, oklepane tudzież nierentowne (przynajmniej teoretycznie) tematy :twisted:
Pozdrawiam

erkamo.

"...Protest Chin przyczyną rozwiązania ONZ, zadłużenie USA..., sprzedaż Alaski dla..." - Juliusz Machulski - wizjoner czy fantasta?
erkamo
 
Posty: 690
Dołączył(a): niedziela, 2 marca 2008, 23:56

Reklama

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez Wojciech Perkowski » środa, 31 grudnia 2014, 15:13

measure napisał(a):To jest jeszcze tajemnica . Ale za małe pól roku i odsłonimy kotarę milczenia.


Tak nieśmiało zauważę - minęło duże pół roku ;o) - nie żebym już polepił któregoś z kilku zakupionych SW-4 i Mi-2 - ale ciekawi ogromnie co to będzie...
Musiałem odkopać ...
Wojtek
Wojciech Perkowski
 
Posty: 706
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 14:07
Lokalizacja: okolice Białegostoku

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez measure » środa, 31 grudnia 2014, 18:20

Już za chwileczkę już za momencik...itd.
W połowie stycznia pojawi się coś ciekawego w skali 1/72 i będzie można ostrzyć sobie języki i pióra na opisywanie błędów jakie znajdziecie w tych modelach. Piszę -tych - bo będzie ich kilka wersji.
Życzę miłej pracy bo model z uwagi na skalę i cienkie powierzchnie będzie trudny tak jak były kłopoty z formą. Stąd opóźnienia.
Pozdrowienia Noworoczne.
measure
 
Posty: 42
Dołączył(a): sobota, 10 grudnia 2011, 15:45

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez Paweł Czarnocki » środa, 31 grudnia 2014, 19:37

measure napisał(a):Już za chwileczkę już za momencik...itd.
W połowie stycznia pojawi się coś ciekawego w skali 1/72


Samolot czy hilihopter ?
Zakup w MARTOLI portfela nie boli.
Avatar użytkownika
Paweł Czarnocki
 
Posty: 1289
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:32
Lokalizacja: Siedlce

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez Izydor » środa, 31 grudnia 2014, 21:26

measure napisał(a): model z uwagi na skalę i cienkie powierzchnie będzie trudny tak jak były kłopoty z formą.
Paweł Czarnocki napisał(a):Samolot czy hilihopter ?


Balon :?: Sterowiec :?:

:P
Miał naturalną śmiercią od obucha paść, a jemu przyjdzie zginąć, jak na wojnie...
Avatar użytkownika
Izydor
 
Posty: 232
Dołączył(a): poniedziałek, 25 maja 2009, 19:20

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez Ralf_S » piątek, 2 stycznia 2015, 13:46

Izydor napisał(a):
measure napisał(a): model z uwagi na skalę i cienkie powierzchnie będzie trudny tak jak były kłopoty z formą.
Paweł Czarnocki napisał(a):Samolot czy hilihopter ?


Balon :?: Sterowiec :?:

:P


....szmatopłat?.... :P
Pozdrawiam
Ralf_S
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 01:43
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez Darek Trzeciak » piątek, 2 stycznia 2015, 18:36

Ralf_S napisał(a):
Izydor napisał(a):
measure napisał(a): model z uwagi na skalę i cienkie powierzchnie będzie trudny tak jak były kłopoty z formą.
Paweł Czarnocki napisał(a):Samolot czy hilihopter ?


Balon :?: Sterowiec :?:

:P


....szmatopłat?.... :P



...dziewczyna... rakieta?
:P
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez Cichociemny » piątek, 2 stycznia 2015, 18:50

Plotka głosi że to Bryza będzie. Poczekamy, zobaczymy. Bo polityka marketingowa producenta jak widać bez zmian. Pewnie znakomicie sprawdziła się przy Mi-2 i przełożyła na wysokie wyniki sprzedaży.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez Maciek_66 » sobota, 3 stycznia 2015, 10:59

Najlepiej wszystko utrzymywać w tajemnicy bawet po ukazaniu się modelu. Sprzedawcy w sklepach nie powinni wystawiać modeli na półkach, tylko wydawać na wyraźne żądanie klienta. W sklepach internetowych tylko numer katalogowy, czarna plama zamiast obrazka.
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez saab » sobota, 3 stycznia 2015, 18:17

Szkoda a ja myślałem że to będzie Bryza w 1/48, a tu lipa, w 1/72. Tyle dobra do waloryzacji w 1/48 :mrgreen: .
Jak tu wierzyć wyroczniom, a się zarzekał, teraz reklamacje będzie rozpatrywał.
Duży samolot, to dla mnie CASA-295, w kilku odmianach. To był by hicior. Cała południowa, Stany, Europa, trochę w Azji.
Wow.
Cierpliwie czekamy, ja siedzę jak na igłach.
Pozdrawiam w Nowym Roku
Tomasz Bilkiewicz
saab
 
Posty: 45
Dołączył(a): sobota, 3 października 2009, 12:07

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez Mikołaj » sobota, 3 stycznia 2015, 18:37

Wydaje mi się, że dobór tematów modeli dla mniejszych firm modelarskich to takie trochę chodzenie po polu minowym.

Trzeba wybrać maszynę, która będzie na tyle popularna, żeby model dobrze się sprzedawał, ale jednocześnie nie na tyle popularną, żeby na jej wypuszczenie w krótkiej perspektywie czasu zdecydował się któryś z gigantów (bo to dla mniejszej firmy położy sprzedaż).
Mikołaj
 
Posty: 411
Dołączył(a): sobota, 30 sierpnia 2008, 21:46
Lokalizacja: Łódź

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez saab » sobota, 3 stycznia 2015, 19:34

Nie zgodzę się. Jak płacą za Mesery to dawaj ale naj naj naj mesera. Tylko co nam z tego 122'ego messera?
Oki może to dotyczy takich jak ja żywicznych małych producentów, wtrysk to przemysł, to nie popierdówka, tylko duże pieniądze, ale też i muszą być specjaliści od sprzedaży a nie przy....pasy, i jakieś centymetry, poziom zależy od tego co uda się "pozyskać" jak jest trofiejne to się okazuje że jest dobre, jak rysuje samemu to zarzeka sie żeby go nie krytkować bo więcej nie narysuje.
Przykład SW-4 super model sam się skleja 100% zgodności. Dziwił mnie fakt niszowości tego śmiglaka ale ... ,
Mi-2 o super sprawa nikt nie robił na takim poziomie, ten model ma swoje tajemnice ale jest jedyny i najlepszy.
Co za doradca namówił na wbicie do pudełka kalki na dwadzieścia malowań, ja zrobiłbym 10 pudełek, tak odpowiednio układając, do dzisiaj nie ma Kanii, a wychodzi ona na ramce wspólnej tylko reszta idzie na przemiał. Revell już odstąpił od mega kalek bo to koszt 68% wyrobu. I tak jest w przypadku tym jak nie większy. Za kalki trza z bomby wywalić ciężką kasę.
Co z tego że ma duży nakład za pozornie tańszą jednostkowo sztukę jak ma ich za dużo. !!! Koniec wywodu, to ich kapitał/kredyt nie mój.
Za konsultacje liczę stawkę komercyjną .
Pozdrawiam Tomasz Bilkiewicz
saab
 
Posty: 45
Dołączył(a): sobota, 3 października 2009, 12:07

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez iras67 » sobota, 10 stycznia 2015, 14:58

Ten model (Mi-2)w oryginale jest zafoliowany?
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez raptorf22 » sobota, 10 stycznia 2015, 15:33

Jest zafoliowany.
raptorf22
 
Posty: 482
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2008, 22:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez tomek_chacewicz » sobota, 10 stycznia 2015, 15:52

Szkoda tylko, że Mi-2 jako kolejny jest dużo gorszy od Puszczyka, nie wspominając już o koszmarnym tworzywie, z którego go zrobili.
Druga sprawa to ten marketing, jak można biadolić na słabą sprzedaż gdy nawet po wydaniu modelu potencjalni kupcy muszą cichaczem szukać renderów na stronie firmy robiącej wypraski lub błagać na forach o inboxa... tego nie zrozumiem nigdy.
Wiem, że firmy boją się chińczyków, którzy potrafią bardzo wczesne zapowiedzi wyprzedzić ale ten miesiąc przed premierą modelu internet powinien być zalany wszystkimi informacjami, z resztą jeśli chodzi o np. SW-4 to pewnie samo zebranie dokumentacji zajmuje miesiące lub lata więc nie ma co się bać żadnej konkurencji.
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mil - śmigłowce

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość