Gloster Meteor Mk.III, Dragon 1:72

Re: Gloster Meteor Mk.III, Dragon 1:72

Postprzez Jaho63 » wtorek, 31 maja 2011, 14:25

piotr dmitruk napisał(a):Piękne szczegółowe wnętrze kabiny, zdetalowane wnętrza komór podwozi i pokryw silników, detale powierzchni subtelne. Oddzielne powierzchnie ruchome i klapy

Ale tutaj jakieś różnice jakościowe miedzy III-ką? Czy po prostu zachwyt świeży?
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Gloster Meteor Mk.III

Postprzez GrzeM » wtorek, 31 maja 2011, 14:52

piotr dmitruk napisał(a):
K.Y.Czart napisał(a):
piotr dmitruk napisał(a): nie najgorsze, ale wiadomo że żywiczne będą lepsze ze względu na ograniczenia technologiczne

W pancerce Dragon pokazał - dzięki "wsuwanym formom" ("sliding moulds") że powyższa teza niekoniecznie musi być prawdziwa. Np. hamulce wylotowe armat ze wszystkimi "dziurami" i superzdetalowane powierzchnie boczne wyprasek wychodzą już świetnie również z wtrysku.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Gloster Meteor Mk.III, Dragon 1:72

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 31 maja 2011, 15:37

Jaho63 napisał(a):
piotr dmitruk napisał(a):Piękne szczegółowe wnętrze kabiny, zdetalowane wnętrza komór podwozi i pokryw silników, detale powierzchni subtelne. Oddzielne powierzchnie ruchome i klapy

Ale tutaj jakieś różnice jakościowe miedzy III-ką? Czy po prostu zachwyt świeży?

Nie macałem trójki, stąd nagła egzaltacja, ale nie sadzę, żeby w głównych częściach istniała jakaś różnica.

GrzeM napisał(a):
piotr dmitruk napisał(a): nie najgorsze, ale wiadomo że żywiczne będą lepsze ze względu na ograniczenia technologiczne

W pancerce Dragon pokazał - dzięki "wsuwanym formom" ("sliding moulds") że powyższa teza niekoniecznie musi być prawdziwa. Np. hamulce wylotowe armat ze wszystkimi "dziurami" i superzdetalowane powierzchnie boczne wyprasek wychodzą już świetnie również z wtrysku.

Tu sa też formy suwakowe, dlatego są otwory na lufy w kadłubie pod kątem 90st. do powierzchni, ale Nene jest wyjątkowo skomplikowany i porównanie z odlewem żywicznym, który posiadam, pokazuje klasę różnicy. Ale przyznaję, że to już prawie zboczenie.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9949
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Gloster Meteor Mk.III, Dragon 1:72

Postprzez K.Y.Czart » wtorek, 31 maja 2011, 19:38

Żdziebko sie pogubiłem w tych cytatach. Coś jak "cy pani cyta cytaty tacyta" ;o)

Piotrze rozumiem, że kupiłeś Dragon 5084 Gloster Meteor F.1. Możesz zrobić parę fotek? Jedynka MPM niewiele warta, może się skuszę ;o)
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: Gloster Meteor Mk.III, Dragon 1:72

Postprzez Aleksander » wtorek, 31 maja 2011, 23:47

K.Y.Czart napisał(a):Żdziebko sie pogubiłem w tych cytatach. Coś jak "cy pani cyta cytaty tacyta" ;o)


W oryginale było "Tata, cy tata cyta cytaty Tacyta" :mrgreen:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Gloster Meteor Mk.III, Dragon 1:72

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 2 czerwca 2011, 00:35

In boxa postaram się zrobić, a gdyby ktoś chciał materiały pomocnicze, to jest coś świeżego.
http://www.cybermodeler.com/hobby/ref/s ... 17-6.shtml
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9949
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Gloster Meteor Mk.III, Dragon 1:72

Postprzez piotr dmitruk » sobota, 4 czerwca 2011, 12:04

Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9949
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Gloster Meteor Mk.III, Dragon 1:72

Postprzez Jaho63 » sobota, 11 czerwca 2011, 00:49

piotr dmitruk napisał(a):a gdyby ktoś chciał materiały pomocnicze, to jest coś świeżego.
http://www.cybermodeler.com/hobby/ref/s ... 17-6.shtml

Piotr oglądałeś? Straszna kicha. Liczyłem na jakiś ciekawy materiał...
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Poprzednia strona

Powrót do Bristol / Gloster

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości