RWD-8 w 1:72

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 28 czerwca 2015, 15:10

No to będzie ciekawie!
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9979
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Reklama

modele polskich samolotów

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez RAV » niedziela, 28 czerwca 2015, 15:26

MarCo napisał(a):Obawiam się że przy tym poziomie narzekania polskich modelarzy na model polskiego samolotu trzeba raczej się modlić, żeby się tym krytykanctwem nie zrazili i wydali jeszcze cokolwiek lotniczego.

Czyli mamy nie wytykać błędów, bo a nuż producent strzeli focha, zamiast się poprawić? Musielibyśmy wcześniej przyjąć, że producent to kapryśna panienka, a nie poważna firma. Ja tak nie zakładam.

A w planach IBG, opublikowanych jakiś czas temu, były: PZL P.6, Lublin R.XIII i RWD-9S. Trzymam kciuki za dokładniejsze wpatrywanie się w dokumentację przy opracowywaniu modeli.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3300
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez net_sailor » niedziela, 28 czerwca 2015, 15:38

MarCo napisał(a):
Airborn napisał(a):dajcie przynajmniej dwie, trzy opcje malowania

No tak, ale nigdzie nie znalazłem deklaracji że kolejnych malowań nie będzie.

Według mnie opcją zadowalającą każdego byłoby sprzedawanie tylko jednego pudelka z dwiema opcjami malowania: wojskową i cywilną. Wtedy każdy wybrałby sobie co tam lubi i nie byłoby wpadki z zamianą kalkomanii. Druga zaleta, jeśli jedno z malowań okazałoby się niedopracowane (jak np. litery w wersji cywilnej) to w rezerwie zostaje alternatywny wariant oznakowania.
Choć bardzo korci mnie ten model na razie wstrzymam się z zakupem, póki sprawa dobrych kalkomanii nie zostanie uporządkowana. Albo przez producenta w nowych edycjach, albo przez rynek aftermarketowy.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez maciek3 » niedziela, 28 czerwca 2015, 15:45

Z owej bardzo zajadłej dyskusji jak narazie wniosek jeden - model słabiutki. Mnóstwo zapowiedzi, doskonała akcja promocyjna a na końcu lipa. Olbrzym urodził karła. Ale za 25 złotych to i tak rarytas jak niekórzy przekonują. Wystarczy poprawic skrzydło a właściwie zrobić nowe, nieco liznąc kadłub , zprojektować i wydrukować kalke i mamy super model, na dodatek tani.
Przyjmując ten tok rozumowania rzeczywiście nikt nie musi produkować modeli polskich samolotów bo wystarczą te tanie do przeróbek. Łoś , Karaś . Lubliny, RWD , PZL 7 wszystko do nabycia za mniej niż 20 złotych, troche własnej pracy i wychodzą cacka ( to nie żart wielu modelarzy udowadnia że to prawda). Tylko że moim zdaniem nie do końca o to chodzi. Przy obecnym poziomie technologii wypuszczenia modelu o właściwych wymiarach i geomet z odzwierciedleniem jego konstrukcji to nie problem. Dyskusja może się toczyć wokół właściwie oddanych faktur powierzchni, uszczegółowienia modelu ale model z rażącymi błędami to niedbalstwo i żadne klakierstwo uprawiane pod hasłem - dobry bo tani - tego nie złagodzi.
maciek3
 
Posty: 32
Dołączył(a): piątek, 6 lipca 2012, 13:12

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez MarCo » niedziela, 28 czerwca 2015, 16:18

maciek3 napisał(a):Z owej bardzo zajadłej dyskusji jak narazie wniosek jeden - model słabiutki. [...] model z rażącymi błędami to niedbalstwo i żadne klakierstwo uprawiane pod hasłem - dobry bo tani - tego nie złagodzi.

Ojesu. DZIĘKI !!!! Przypomniałeś mi dlaczego nie bywam na tym forum.
Avatar użytkownika
MarCo
 
Posty: 311
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 11:56

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 28 czerwca 2015, 16:29

maciek3 napisał(a):bla, bla, bla

Człowieku, czytaj ze zrozumieniem i pokaż choć jedno stwierdzenie, że to słaby model. Dyskusja dotyczy niewielkich błędów, spotykanych nagminnie również u światowych producentów.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9979
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez waran » niedziela, 28 czerwca 2015, 16:48

W ostatnim poście kol. maćka 3, jego dwa ostatnie zdania tłumaczą wszystko. Obojętnie jaka cena modelu, czy to gluta Orlika za 300 zeta, czy zrobionego z błędami RWD-8 ,
szacunek i pokora od producenta należy się ludziom którzy kupują te modele. Modele RWD widziałem zrobione przez kolegę Krzyśka K. były wystawione w Brnie na naszym stoliku klubowym i prezentowały się bardzo obiecująco.
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez Cichociemny » niedziela, 28 czerwca 2015, 16:59

maciek3 napisał(a):Z owej bardzo zajadłej dyskusji jak narazie wniosek jeden - model słabiutki.

No proszę, jaka ulga. Wymówka jest, można nie sklejać.

maciek3 napisał(a):Mnóstwo zapowiedzi

Mnóstwo? Gdzie? Coś przegapiłem?

maciek3 napisał(a):doskonała akcja promocyjna

Ponownie, gdzie?

maciek3 napisał(a):Olbrzym urodził karła.

Z całym szacunkiem do IBG, ale olbrzym?

maciek3 napisał(a):Ale za 25 złotych to i tak rarytas jak niekórzy przekonują.

Kto? Gdzie?

maciek3 napisał(a):Wystarczy poprawic skrzydło a właściwie zrobić nowe

Jedno? Ale które? Lewe, prawe, obojętne?

maciek3 napisał(a):Przy obecnym poziomie technologii wypuszczenia modelu o właściwych wymiarach i geomet z odzwierciedleniem jego konstrukcji to nie problem.

Abstrahując od kwestii, co ma do tego poziom technologii, znakomicie powyższe stwierdzenie ilustrują te wszystkie dyskusje wybuchające po wypuszczeniu na rynek każdego nowego modelu (samolotu znanego ogółowi oczywiście).

maciek3 napisał(a):żadne klakierstwo uprawiane pod hasłem - dobry bo tani - tego nie złagodzi.

Jak tak już rzucasz takimi, jak by nie było ciężkimi zarzutami, to może jakiś dowód kto przekupiony, korzyści majątkowe osiąga z tytułu chwalenia omawianego modelu?

:lol:
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez maciek3 » niedziela, 28 czerwca 2015, 17:11

MarCo napisał(a):
maciek3 napisał(a):Z owej bardzo zajadłej dyskusji jak narazie wniosek jeden - model słabiutki. [...] model z rażącymi błędami to niedbalstwo i żadne klakierstwo uprawiane pod hasłem - dobry bo tani - tego nie złagodzi.

Ojesu. DZIĘKI !!!! Przypomniałeś mi dlaczego nie bywam na tym forum.


Niestety bywasz i z olbrzymim zapałem przekonujesz do swoich ocen bo uważasz je za jedynie słuszne.
maciek3
 
Posty: 32
Dołączył(a): piątek, 6 lipca 2012, 13:12

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez maciek3 » niedziela, 28 czerwca 2015, 17:23

piotr dmitruk napisał(a):
maciek3 napisał(a):bla, bla, bla

Człowieku, czytaj ze zrozumieniem i pokaż choć jedno stwierdzenie, że to słaby model. Dyskusja dotyczy niewielkich błędów, spotykanych nagminnie również u światowych producentów.


Szanowny Panie Piotrze
Dziwi mnie ze osoba z prawie 30-letnim doświadczeniem w modelarstwie bawi się - jak sam Pan napisał w BLA, BLA. Ja sam też często zapominam ze modele Froga to już nie pierwsza liga ale czasem z sentymentu wracam do nich by przypopmnieć beztroskie czasy modelarstwa. Co do błędów ma Pan racje przytrafiają sie one i dużym i małym - trafiło się też IBG
maciek3
 
Posty: 32
Dołączył(a): piątek, 6 lipca 2012, 13:12

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez maciek3 » niedziela, 28 czerwca 2015, 17:36

waran napisał(a):W ostatnim poście kol. maćka 3, jego dwa ostatnie zdania tłumaczą wszystko. Obojętnie jaka cena modelu, czy to gluta Orlika za 300 zeta, czy zrobionego z błędami RWD-8 ,
szacunek i pokora od producenta należy się ludziom którzy kupują te modele. Modele RWD widziałem zrobione przez kolegę Krzyśka K. były wystawione w Brnie na naszym stoliku klubowym i prezentowały się bardzo obiecująco.


Model Orlika w Bytomiu był równie obiecujący
maciek3
 
Posty: 32
Dołączył(a): piątek, 6 lipca 2012, 13:12

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez spiton » niedziela, 28 czerwca 2015, 20:28

Licze na to, ze chłopaki z IBG nie znają się za bardzo na samolotach i ten erwudziak, to taki pierwszy krok. Jak na pierwszy krok to obiecujący. Główny element modelu-Skrzydło-skopane na wiele sposobów... no cóz. Wszystko zależy od tego jak będzie wyglądał następny model. Jak sie poprawia, to będzie super, czego im i sobie życzę. Nawiasem mówiąc dziwi mnie fakt, ze projektant modelu nie wziął do reki żadnej monografii, i jej nie przejrzał chociaż z grubsza....
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez radoslaw6363 » niedziela, 28 czerwca 2015, 21:53

Ja cieszę się że jest kolejny model POLSKIEGO ! samolotu :!:
Dziękuję Koledze MarCo za pokazanie błędów i podpowiedź jak je naprawić !
A malkontentom mówimy NIE :!:
Obrazek
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2546
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez cris » niedziela, 28 czerwca 2015, 23:04

Kurde prawdziwy patriotyczny ,odruch modelarski.
Tak sobie cicho czytam to forum od 3 lat ,czasami coś naskrobie ,ale takiego pokręconego, zazdrosnego i z wywalonym w kosmos u co poniektórych ego, to jeszcze na żadnym nie widziałem ,a na parę tematycznych zaglądam .
Panowie jak coś jest białe to nie czarne ,jak dobre to nie złe i vice versa .
Nie ma co własnej teorii na pokrzepienie zawiedzionych w głębi duszy serc modelarskich tworzyć.
Podobnie było z P-11C Azura który miał się jak objawienie oczekiwane od wielu lat ukazać ,a tu Pepik się wziął za niego i spartolił .
Podobnie z nowymi Eduardem ;Airfixami .
Zawsze jakieś niezrozumiałe błędy się pojawią ,a już linie podziału a'la matchbox to mamy na bank.
Że to wszystko można poprawić i z knota zrobić perłę, hmmm jakiś czas temu był taki program tv ,o indyjskich mechanikach. Oni ze starego rzęcha podobnego do Syreny ,tak przeklepali karoserie ,że im Peugeot 306 wyszedł:- można ? można !
Ale ja tam ani nie chce się zbytnio trudzić ani nie mam ambicji ,,robić Lancastera od podstaw"z kibelkiem w środku
Ja chcę mieć dobrze zrobioną bazę modelu ,wymiarowo zgodną i delikatnie jak przystało na skale 72 czy 48 przerytą ,takie rzeczy Hasegawa opanowała w latach 70-80
Aha i popieram twierdzenia Maciek3 bardziej wyważone kol Rav i pewnie wielu innych .
Rzeczy trzeba nazywać po imieniu ,bo choć sam pasjami poprawiam co się da i z trzech modeli robię jeden ,to coraz częściej bokiem mi to wychodzi
pozdrawiam cris -no to się teraz zacznie jeżdżenie :twisted: :P
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 851
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez awiatik » niedziela, 28 czerwca 2015, 23:21

Witam,

Aby nie było: jestem za tym aby nasi producenci wydawali coraz więcej naszych przedwojennych i nie tylko konstrukcji. Podpisuję się obiema łapkami.
Ale modelarze , kolekcjonerzy nie są tymi którzy bezkrytycznie kupią każdy model, a o tym modelu można wprost napisać że jest b....m.
Kolejny błąd totalnie dyskwalifikujący skrzydło:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
policzcie ilość żeberek na planie i na skrzydle nowego RWD, i porównajcie położenie lotek oraz klapy z planem,
edit: układ żeberek w lotkac jak i w klapie kompletnie od czapy- w lotkach i klapie żeberka powinny być równoległe do tych w skrzydłach, a dodatkowo w klapie te przekątne żeberka wzmacniające są zaznaczone błędnie: lustrane odbcie w stosunku do planów.
a teraz dla porównania osłona silnika w rzucie bocznym
Obrazek
Akcja marketingowa była, sam udostępniałem różne informacje o tym modelu na moim koncie na Facebooku, naprawdę się ucieszyłem na wieść o tym że będzie ten model, całkowicie nowy. Tym bardziej że do tego jak i innych konstrukcji z pod znaku RWD mam sentyment. Niektórzy pisali tutaj że model kosztował 22-25 zł, i co z tego, jak połowa modelu do wywalenia, a jak się kupiło 2-3 modele?
Już zostało to napisane wcześniej, ale: w dobie projektowania 3D, w czasach kiedy jest dużo zdjęć, planów, jak fachowców od tematu nie umieć policzyć do 11, bo tyle jest żeberek które są pokryte tylko płótnem.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 29 czerwca 2015, 08:36 przez awiatik, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
awiatik
 
Posty: 69
Dołączył(a): sobota, 26 grudnia 2009, 19:51
Lokalizacja: Sośno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RWD / PWS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości