RWD-8 Mastercraft

RWD-8 Mastercraft

Postprzez heihachi mishima » piątek, 18 czerwca 2010, 19:30

Całe 8.50 w moim ulubionym sklepie internetowym z Wa-wy. Nie ma potrzeby przepłacać za stare wydanie sprzed wojny, ciekawe jak wyglądają wypraski. W razie wtopy wydawcy pudełka z fajnym box-artem... ;o)
Pozdrawiam:)
heihachi mishima
 
Posty: 128
Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 20:36
Lokalizacja: Białystok

Reklama

Re: RWD-8 Mastercraft

Postprzez black616 » sobota, 19 czerwca 2010, 17:43

To bardzo dobra wiadomość !!! Zwłaszcza dla fanów Polskich konstrukcji w 1/72. Tu mam równie dobrą, model też już do kupienia, w sklepie HOBBYSTA (http://www.hobbysta.pl/index.php). Jest do kupienia w dwóch wersjach Hiszpańskiej i Węgierskiej:

http://www.hobbysta.pl/rwd8-hiszpanska- ... 15176.html
http://www.hobbysta.pl/rwd8a-magyar-recon-p-15175.html

Czyli pewnie Polskie pojawią się lada dzień. Oba mam już zamówione :mrgreen:
pozdrawiam Krzysztof Kozioł

Warsztat:
    "Pezetele na obczyźnie"
Avatar użytkownika
black616
 
Posty: 89
Dołączył(a): poniedziałek, 31 sierpnia 2009, 12:15
Lokalizacja: Tychy

Re: RWD-8 Mastercraft

Postprzez black616 » środa, 23 czerwca 2010, 17:24

Dziś dotarły do mnie oba RWD. Jak zwykle niespodzianek i przekłamań było kilka:

1) Oba modele to oczywiście stare PZW i wersje "dwl" czyli jak ktoś chce Węgra zrobić to muszą przerobić podwozie i dorobić zbiorniczek.
2) W pudełku z B-45 (Węgier) mamy zamiast malowania Węgierskiego,Polskiego, Rumuńskiego i Niemieckiego. Propozycje malowań Polskiego(cywilnego), Węgierskiego, Niemieckiego i Czechosłowackiego(fikcyjne).
3)Instrukcja przekonuje nas ze mamy do czynienia z modelem z bardzo dobrze odwzorowanym wnętrzem w wersji takiej jak powinien być (czyli do wyboru PWS lub DWL, jak jest naprawdę, pisałem już wyżej).

W modelu z Hiszpanem sprawa ma się podobnie zamiast malowań Polskiego,Niemieckiego,Francuskiego(?) i Legionu Condor.
Mamy do wyborku malowanie Estońskie(cywilne), Polskiego(wojskowe) , Rumuńskie i Legionu Condor. Pozostała lista grzechów, taka sama jak u poprzedniego.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano czwartek, 24 czerwca 2010, 07:03 przez black616, łącznie edytowano 1 raz
pozdrawiam Krzysztof Kozioł

Warsztat:
    "Pezetele na obczyźnie"
Avatar użytkownika
black616
 
Posty: 89
Dołączył(a): poniedziałek, 31 sierpnia 2009, 12:15
Lokalizacja: Tychy

Re: RWD-8 Mastercraft

Postprzez KayFranz » środa, 23 czerwca 2010, 23:24

A widziałeś "okładkę" przed zakupem?

Obrazek

Strach czytać instrukcjon, chociaż ciekawość mnie zżera, co tam z kolei jest...

No i chyba trzeba zmienić to "Mastercraft" na "Mistercraft" w tytule posta.
Obrazek
Avatar użytkownika
KayFranz
 
Posty: 404
Dołączył(a): czwartek, 5 lutego 2009, 15:53
Lokalizacja: Pyrowe dwa dni do piątku

Re: RWD-8 Mastercraft

Postprzez heihachi mishima » czwartek, 24 czerwca 2010, 05:48

Mister, master, co za różnica :lol: Pan Maleszka pewnie przepisał firmę na małżonkę, coby mniejsze zus-y płacić ;o)
Pozdrawiam:)
heihachi mishima
 
Posty: 128
Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 20:36
Lokalizacja: Białystok

Re: RWD-8 Mastercraft

Postprzez black616 » czwartek, 24 czerwca 2010, 07:21

Instrukcjon :) to na nic się wam nie przyda, jak pisałem trochę przekłamań, do tego inne, niż powinny, być schematy malowań i tyle :mrgreen: .

Pudełko i błędy na nim, to mnie obchodzi tyle że ;o) obraz fajniejszy, niż na starym modelu PZW :lol: . Nie czepiając owego tajemniczego "i". Według mnie to zrobienie takiego błędu, w nazwie to kompromitacja dla Mastercrapa/crafta.
Ale jak już to mówiłem na innym forum, dobrze że te modele ktoś wznowił. Bo teraz nie trzeba będzie, polować na nie na alledrogo. No i kalki, i ciekawsze wersje malowania, bądź co bądź lepsze niż w PZW i ciekawsze.
pozdrawiam Krzysztof Kozioł

Warsztat:
    "Pezetele na obczyźnie"
Avatar użytkownika
black616
 
Posty: 89
Dołączył(a): poniedziałek, 31 sierpnia 2009, 12:15
Lokalizacja: Tychy

Re: RWD-8 Mastercraft

Postprzez Mac Eyka » czwartek, 24 czerwca 2010, 09:31

Z tą nazwą to pewno było tak, że Master był dla modelarskich mistrzów którzy nie chcieli widać modeli tej firmy kupować, więc teraz jest Mister dla wszystkich facetów, już bez ograniczenia co do umiejętności.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3024
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 21:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: RWD-8 Mastercraft

Postprzez faza69 » niedziela, 4 lipca 2010, 17:58

Może to tylko słaba rozdzielczość ,ja dopatrzyłem się jeszcze czegoś ,pod napisem 'mister' to wygląda jak hobby kils :mrgreen:
ALE co by nie mówić tak jak przedmówcy zauważyli ,to tyle dobrego że są te wznowienia ze względnymi kalkomaniami,choć każdy modelarz chciałby nowe wypraski z na nowo opracowanych form.
Avatar użytkownika
faza69
 
Posty: 22
Dołączył(a): niedziela, 10 sierpnia 2008, 10:27
Lokalizacja: Helmond/NL

Re: RWD-8 Mastercraft

Postprzez McSimus » czwartek, 12 sierpnia 2010, 14:22

Instrukcje zawsze mieli o trzy pokolenia lepsze od modeli. Rzekłbym nie z tego świata
Pomóż dzieciom :) http://www.pajacyk.pl
Avatar użytkownika
McSimus
 
Posty: 17
Dołączył(a): niedziela, 21 grudnia 2008, 18:09
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski / Wejherowo


Powrót do RWD / PWS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość