PWS-A, X-Resin, 1:48

PWS-A, X-Resin, 1:48

Postprzez Mecenas » niedziela, 23 października 2011, 15:23

Na Aeroscale pojawiła się recenzja modelu. Można ją znaleźć TUTAJ

Ktoś z Was zna tą firmę lub model? Biorąc pod uwagę firmowy adres email na wp.pl można wysnuć wniosek, że to nasi.

Obrazek
Obrazek via Aeroscale.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Reklama

Re: PWS-A, X-Resin, 1:48

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 23 października 2011, 15:35

Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: PWS-A, X-Resin, 1:48

Postprzez Mecenas » niedziela, 23 października 2011, 15:56

Dzięki Jacku!
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: PWS-A, X-Resin, 1:48

Postprzez potez » poniedziałek, 24 października 2011, 12:32

Jakby to powiedzieć...
Producent podjął akcje marketingową :->
Po pierwsze to dzieło tego samego człowieka, który wcześniej wypuścił PWS-10 ( budowany przez RH), UT-2 i RWD-13. Teraz ma w ofercie PWS-A i PWS-26, można kupić na allegro.
Ja sam kupiłem dwa pierwsze z tych modeli. Z rezerwacji RWD-13 zrezygowałem. Dlaczego - widac na zdjęciach. Niestety pomimo tego, że autor jest niezłym modelarzem, zbudowane przez niego modele można obejrzeć na plastikowe.pl, to praca nad dobrymi jakościowo formami go niestety jak widać na załaczonych obrazkach razczej przerasta. Jak popatrzycie na budowę na modelworku to przestał ją aktualizować po tym jak został oceniony przez Skyraidera i SAABa. Dla tych, którzy jeszce nie załapali - ten wątek( i bliźniaczy na sPWM) prowadzi autor.producent zestawu.
Modele żywiczne w mojej ocenie to powinny być perełki - w końcu można matkę dopieścić i naprawdę zaoferować coś bardzo interesującego. Słabej jakości żywice robią czesi np większość modeli Planet Models to straszna kaszana, zwłaszcza I wojna za chore pieniądze. Ale sa firmy, które robia prawdziwe perełki i warto na nie wydać kasę - zwłaszcza Karaya i Silver Wings, wiele modeli Ardpolu i Choroszego.
Niestety autor z uporem maniaka nie potrafi/nie chce doprowadzić matki do stanu używalności. Ślady na matce po obróbce pilnikiem sa odstręczające, można je zobaczyć na zdjęciach w Aeroscale. Żywice się generalnie źle szpachluje a dla mnie takie coś to już po prostu niechlujność. I dlatego podspisuję się pod ocena SAABa - do poprawki.
Krótkie podsumowanie_- szacun za temat, nie na kupowanie tego, przykro mi.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: PWS-A, X-Resin, 1:48

Postprzez CzarekB » poniedziałek, 24 października 2011, 13:32

Szkoda bo temat zacny. Właśnie wczoraj wieczorem czytałem atrykul na temat tego samolotu w Lotnictwie z Szachownica.
Nic to, może ktoś inny podejmie temat, a może doczekamy się czegoś od firmy Silver Wings, w jeszcze lepszej skali.
Czarek.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 23:30
Lokalizacja: Naples, FL.


Powrót do RWD / PWS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość