rwd-8-kalkomania

rwd-8-kalkomania

Postprzez Worius » wtorek, 31 lipca 2012, 13:58

Właśnie sklejam model rwd-8.Gdy zabrałem się za kalkomanię, namoczyłem na 30 sek. i wyciągnąłem.Chciałem zsunąć szachownicę z papierka na skrzydło tyłem pędzelka, no i wtedy zrobiła się dziurka, kalkomania się rozkruszyła.
O co tu chodzi :-/
Kalkomania była za stara czy to moja wina?
Pozdrawiam Szymon :)
Avatar użytkownika
Worius
 
Posty: 484
Dołączył(a): piątek, 13 kwietnia 2012, 20:01
Lokalizacja: Lubelskie,Kraśnk

Reklama

modele polskich samolotów

Re: rwd-8-kalkomania

Postprzez RAV » wtorek, 31 lipca 2012, 15:36

Worius napisał(a):O co tu chodzi :-/
Kalkomania była za stara czy to moja wina?

Jedno nie wyklucza drugiego, ale tylko na drugie możesz coś poradzić. Po pierwsze, nie ma potrzeby moczyć kalki aż przez pół minuty. Ja zanurzam na chwilkę, po czym odkładam na brzeg miseczki z wodą. Papier jest już nasiąknięty i wystarczy poczekać, aż klej puści. Ty nie poczekałeś wystarczająco długo, w jakimś miejscu klej jeszcze trzymał i stąd problem. Czas czekania zależy od kalki i nie da się go określić raz, a dobrze. Lepiej jednak poczekać za długo niż za krótko. Jeśli przy próbie przesunięcia kalka stawia jakikolwiek opór, należy dać jej spokój na, powiedzmy, pół minuty. Nakładać dopiero, kiedy bez problemu ślizga się po papierze.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: rwd-8-kalkomania

Postprzez Worius » wtorek, 31 lipca 2012, 17:33

Kalka nie stawiała oporu tylko się tak jakby rozsypała.Coś takiego jakby dźgnąć patykiem suchy liść :D .
Pozdrawiam Szymon :)
Avatar użytkownika
Worius
 
Posty: 484
Dołączył(a): piątek, 13 kwietnia 2012, 20:01
Lokalizacja: Lubelskie,Kraśnk


Powrót do RWD / PWS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości