RWD-8 w 1:72

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez potez » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 00:42

Jostein napisał(a):Mnie natomiast zastanawia zaciekłość, z jaką broniony jest zwykły bubel.

Pewnie dlatego, że juz dawno nie byłomtakich popisów "erystycznych" jak w tym watku, z najwspanialszych to wspomnę tylko hańbę, zmuszanie przez producenta do robienia modelu, wyłapanie istotnego błędu, który psuje model gdzieś w okolicy 10 strony a wcześniej pałowanie się planami i zdjęciami plus liczenie żeberek, no i wszelkie inne zakończone sprzeataniem watku i bananami...

Mnie natomiast zastanawia zaciekłość z jaką dorosli(chyba?) faceci, okładają się mokrą szmatą z powodu niespełnienia ich oczekiwań przez zabawkę za 25 złotych...do poziomu okrzyknięcia RWD z mastercrafta lepszą miniaturą :roll:

Poziom błędów i uproszczeń nie odbiega specjalnie odntego jaki producenci zazwyczaj popełniaja w swoim pierwszym modelu lotniczym. Jak ktoś chce miec idealną miniaturę to może już sobie ja zrobić. W końcu nie jest to takie strasznie drogie po uwzględnieniu dodatków. Pół roku temu nie było wyboru, dzisiaj jest. A jak sie komuś nie podoba, to jest tyle ładniejszych samootów i lepszych, wierniejszych modeli...
Tak a propos, to chyba na pudełku nie jest napisane, że to model redukcyjny? 8-)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Reklama

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez RAV » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 00:58

potez napisał(a):Pewnie dlatego, że juz dawno nie byłomtakich popisów "erystycznych" jak w tym watku, z najwspanialszych to wspomnę tylko hańbę, zmuszanie przez producenta do robienia modelu, wyłapanie istotnego błędu, który psuje model gdzieś w okolicy 10 strony

A mógłbyś podrzucić konkretne cytaty wraz z autorami i linkami do postów? Żeby nie wyglądało, że coś insynuujesz...
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez GrzeM » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 01:04

RAV napisał(a):Co gorsza, nawet gdyby ktoś chciał zrobić te wersje, które proponuje IBG, to rejestracji na płat musi szukać gdzie indziej, z powodu nienaprawialnego błędu w kształcie liter (powinny być pochyłe).

Znalazłem dobre foto tego SP-BHX - i litery NIE SĄ POCHYŁE!!! (PKL tom IV cz. 2, str. 42 - rozwałka na Rakowicach).

A znalazłem - bo robię research w związku z tym, że mam już dwa nowiutkie, pachnące (jak Kanada) żywicą zestawy skrzydeł i usterzenia od AttackSquadron! Cudeńka!W realu wyglądają nawet lepiej niż te rendery które Puskal tu pokazywał. Dodatkową fajnością jest alternatywny centropłat z większym zbiornikiem paliwa (do wersji RWD-8a) - i oddzielne lotki, pozwalające na ich wychylenie bez konieczności rżnięcia. Jakość jest niewyobrażalna - zrobili nawet dziurki na napędy lotek w pionowych krawędziach płata po bokach głowy pilota. O te:
Obrazek
Panowie z AttackSquadron - dobra robota!!!
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez potez » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 01:22

RAV napisał(a):A mógłbyś podrzucić konkretne cytaty wraz z autorami i linkami do postów? Żeby nie wyglądało, że coś insynuujesz...

Akurat nic nie musze insynuować, jak to mówią : uderz w stół a nożyce się odezwą :roll:
Mam ciekawsze rzeczy do robienia niz babranie się w tym ścieku i przeżywanie w kółko tragedii RWD-8...
Jeśli bardzo cię to męczy to możesz się w to pobawic. Może ktoś jeszcze ma taka nieokrojoną przez moderatorów wersję to będziesz mógł zrobić wylicznkę z najsmakowitszymi perełkami. Milej zabawy życzę :roll:
Aha.. I przeczytaj ZE ZROZUMIENIEM co napisałem na temat śmiesznej krucjaty anty-RWD...a nie doszukuj się jakiś osobistych wycieczek...chyba , ze sumienie swędzi... :twisted:
A na zakończenie,mcytat,mwspomnienie i porada: http://pwm.ukw.edu.pl/viewtopic.php?f=153&t=6094&p=68573&hilit=tani&sid=fe920dfce7f874951321b7581cda007d#p68573
Może RWD też warto wrzucić do kosza jak nie wyjdzie, bo tanie a nie tłuc kolejny post - dlaczego inni nie rozumieja jak im tłumaczę, że...???
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez RAV » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 02:22

GrzeM napisał(a):Znalazłem dobre foto tego SP-BHX - i litery NIE SĄ POCHYŁE!!! (PKL tom IV cz. 2, str. 42 - rozwałka na Rakowicach).

Faktycznie, trafił się wyjątek. Przejrzałem częściowo książkę w poszukiwaniu kolejnych, ale na razie bez skutku. Nawet nie można powiedzieć, że proste były białe litery albo w serii SP-BH_, bo SP-BHO (str. 204) miał pochyłe.

potez napisał(a):Akurat nic nie musze insynuować, jak to mówią : uderz w stół a nożyce się odezwą :roll:

Właśnie insynuujesz.

potez napisał(a):Mam ciekawsze rzeczy do robienia niz babranie się w tym ścieku i przeżywanie w kółko tragedii RWD-8...

To po jaką cholerę napisałeś swój poprzedni post (00:42)?

potez napisał(a):Jeśli bardzo cię to męczy to możesz się w to pobawic.

Proszę bardzo: słowa "hańba" przed Tobą użyli Drunkmaster i Przemysław Szymczyk. A zmuszanie do robienia modelu chyba sam wymyśliłeś, bo nie znalazłem. Prymitywna zagrywka propagandowa: wymyślić bzdurę, przypisać "przeciwnikowi", a potem z nią walczyć.

potez napisał(a):I przeczytaj ZE ZROZUMIENIEM co napisałem na temat śmiesznej krucjaty anty-RWD...

Nie mam potrzeby doszukiwać się w Twoich tekstach rzeczy, których tam nie ma. Jak masz coś do ogłoszenia, to miej odwagę napisać to wprost, a nie przemycaj między wierszami. A "krucjata" (znowu mocne słowo, takie propagandowo dźwięczące) nie jest anty-RWD, tylko anty-bylejakość. Polskie samoloty zasługują na porządne modele.

potez napisał(a):a nie doszukuj się jakiś osobistych wycieczek...chyba , ze sumienie swędzi... :twisted:

Osobiste wycieczki są akurat widoczne. Tylko że gdybyś nie wymyślił, nie przekręcił albo nie wyrwał z kontekstu, to nie miałbyś o co się mnie czepiać.

potez napisał(a):Może RWD też warto wrzucić do kosza jak nie wyjdzie, bo tanie a nie tłuc kolejny post

Jak nie wyjdzie, to oczywiście, że tak. Ale tak jak Spitfire'a z Italeri przebrnąłem i nawet zebrałem parę pochwał, tak i RWD-8 przebrnę z żywiczną pomocą. Tylko że po tym Spitfirze kupiłem i zrobiłem znacznie lepsze "dziewiątki", a z RWD-8 mogę nie mieć takiego szczęścia. Ponadto Spitfire Italeri powstał dawno temu, nikt go w 3D nie wyklikał i różne babole się zdarzały, a RWD-8 jest kolejnym przykładem na to, że komputer nie zwalnia od myślenia. No i na koniec - Spitfire nie był zwalony aż tak bardzo jak RWD-8 (nie wymagał robienia płata od podstaw).
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez Sherman » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 06:36

RAV to ja Cie proszę Ty idź sklejaj tego RWD, zamiast smarować kolejne bolesne posty na forum.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez potez » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 09:58

Rav - weż sobie coś z tych rzeczy co na zdjęciach pokazali wcześniej koledzy... :roll:
Jak rozdzielasz na wyrywki moją wypowiedź to przynajmniej nie pozbawiaj jej sensu...
Gdzie ja napisałem, że te wszystkie popisy erystyczne to Twoje?
W całej kupie bzdur jaką wypisywano na temat tego modelu masz podium ze względu na uporczywość i kreatywność z jaką powtarzasz swoją mantrę - zrobili zły model.
No jest :twisted: :twisted: :twisted: Z Ł Y :twisted: :twisted: :twisted: to prawda. Jako model redukcyjny, ma poważne błędy.
Wystarczy, p...a na ten temat?
Jako zabawka za dwie dychy , pasuje, skleja się ją fajnie. Na półce cieszy oko.
O co tu szaty rozdzierać?
RAV napisał(a):[...] nie rozumiem, za jakie grzechy IBG każe mi marnować na to czas.

no ja też nie rozumiem...lufę Ci do głowy przystawili czy pudełko z RWD? 8-)
ps: to był żart, ja juz NAPRAWDĘ nie chce, żebyś mi odpowiadał...
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez fragles » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 10:09

RAV napisał(a):Polskie samoloty zasługują na porządne modele.


Nie zgadzam się z tą tezą! Pomijając to, że propaguje szowinizm (czego akurat nie potępiam), to jednak WSZYSTKIE samoloty zasługują na porządne modele. Nie tylko polskie.
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1560
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez MarCo » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 10:27

RAV napisał(a):
potez napisał(a):Pewnie dlatego, że juz dawno nie byłomtakich popisów "erystycznych" jak w tym watku, z najwspanialszych to wspomnę tylko hańbę, zmuszanie przez producenta do robienia modelu, wyłapanie istotnego błędu, który psuje model gdzieś w okolicy 10 strony

A mógłbyś podrzucić konkretne cytaty wraz z autorami i linkami do postów? Żeby nie wyglądało, że coś insynuujesz...

Do usług, str 13

Należy jeszcze dodać kilka cytatów za które ludzie są wdzięczni, niektóre weszły do kanonu internetowego. Pamiętajcie też, że ten wątek przed pocięciem miał 26 stron, a nie 16. No i z tego co widzę emocje nie wygasły bo znowu chcecie dobić do 20 ?
Na początku obrońców IBG okrzyknięto klakierami
maciek3 napisał(a):model z rażącymi błędami to niedbalstwo i żadne klakierstwo uprawiane pod hasłem - dobry bo tani - tego nie złagodzi.

...ale później zdanie się zmieniło
maciek3 napisał(a):Co do klakierstwa to może rzeczywiście przesadziłem. Prawdopodobnie to tylko wada wzroku i odrobina ignorancji.

Więc wnoszę z tej wypowiedzi Ci którzy bronią IBG są ślepymi ignorantami.
Osobiście moje ulubione to to poniżej. Sam będę stosować, jest przegenialne.
RAV napisał(a):Pieniądze, które płacę za RWD-8, nie mają żadnych wad. Chciałbym, żeby model też ich nie miał.

RAV napisał(a):[...]po stwierdzeniu oczywistych faktów, że model ma poważne błędy w konkretnych miejscach, co w oczywisty sposób utrudnia życie modelarzom, kilku modelarzy zaczęło propagować tezę, że to nic nie szkodzi, bo model kosztuje 20 zł i należy się cieszyć, że w ogóle ktoś raczył go zrobić.


Obrazek

Rafał, daj już spokój, nakręcił Cię Sebastian jak zegarynkę firmy Wostok. Sklej ładny model i pokaż, przy okazji wątku pokażesz co musiałeś poprawiać i w jaki sposób. Wszystkim wyjdzie na dobre i będzie jakaś dydaktyka.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 10:54 przez MarCo, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
MarCo
 
Posty: 311
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 11:56

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez Przemysław Szymczyk » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 10:30

O, moje nazwisko padło :)

Drogi RAV, pomogę, co mi szkodzi: o hańbie, i to całkiem na poważnie, pisał Spiton - na modelworku (szukajka tamtejsza znajduje bezproblemowo)

Nie ma to jak
wymyślić bzdurę, przypisać "przeciwnikowi", a potem z nią walczyć.
Pozdrawiam, Przemek

Obrazek
Avatar użytkownika
Przemysław Szymczyk
 
Posty: 433
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 12:24

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez RAV » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 10:42

potez napisał(a):Gdzie ja napisałem, że te wszystkie popisy erystyczne to Twoje?

Nie pisząc, czyje, wrzuciłeś g... w wentylator. Ochlapałeś wszystkich, którzy pisali w tym wątku. Proponuję, żebyś na przyszłość konkretyzował zarzuty. Jeśli brak Ci do tego cywilnej odwagi, to lepiej milcz.

potez napisał(a):W całej kupie bzdur jaką wypisywano na temat tego modelu masz podium ze względu na uporczywość i kreatywność z jaką powtarzasz swoją mantrę - zrobili zły model.

Bo zrobili. To nie bzdura, tylko fakt. Bzdurne jest przekonywanie, że mamy się tym nie przejmować.

potez napisał(a):Jako model redukcyjny, ma poważne błędy. (...) Jako zabawka za dwie dychy , pasuje, skleja się ją fajnie. Na półce cieszy oko. O co tu szaty rozdzierać?

To jest forum modelarskie, a nie zabawkowe. Nie interesuje mnie, jak RWD-8 sprawdza się w roli zabawki, gadżetu promocyjnego, prezentu ślubnego, łapówki, rekwizytu filmowego, podstawki pod kiwający się stół itd.

potez napisał(a):
RAV napisał(a):[...] nie rozumiem, za jakie grzechy IBG każe mi marnować na to czas.

no ja też nie rozumiem...lufę Ci do głowy przystawili czy pudełko z RWD? 8-)

Z kontekstu wynika, że pisałem o marnowaniu czasu na poprawki skrzydła, których IBG mogłoby mi (i innym) oszczędzić, gdyby wykonali pracę rzetelnie. Nie chodziło o "zmuszanie do robienia modelu" w ogóle - do tego zmuszam się sam. Jak nie rozumiesz, to zapytaj, a nie pień się od razu.

potez napisał(a):ja juz NAPRAWDĘ nie chce, żebyś mi odpowiadał...

Parafrazując fragment "Małego Księcia" (z Pijakiem):
- Piszę, żebyś nie odpowiadał.
- Na co mam nie odpowiadać?
- Na to, co do Ciebie piszę...
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez Jarek Gurgul » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 10:52

Panowie,

Wszystko na temat tego modelu zostało już w tym wątku chyba napisane.
Kto chce, skorzysta z rad, uwag, kto nie chce - da sobie spokój.

Dalsza dyskusja nie ma sensu i jest tylko udowadnianiem, że "moja racja jest mojsza niż twojsza, bo moja ..." - ciągnięcie tego nikomu nie przyniesie ani korzyści, ani chwały, a jedynie "straty".

Bardzo proszę o zakończenie tej przepychanki, zanim zajdzie to za daleko.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6045
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez potez » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 10:57

Rav, jedynym, po zbanowaniu Spitona, który się pieni w tym wątku jesteś Ty...
Aż żal na to patrzeć :roll: kilka osób Ci to juz pisało, nie tylko ja.
Mówiąc wprost - chyba nie zauważyłeś, że robisz z siebie pośmiewisko... :shock:
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 11:23

A ja może tak ogólnie modelarsko...
Rav, pokaż mi proszę choć jedną firmę modelarską, która nie wypuściła na rynek modelu bez żadnego (podkreślam, żadnego) babola. Tylko jedną...
If on my journey, should I encounter God, God will be cut...
Avatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski
 
Posty: 988
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 20:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez RAV » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 11:50

Tomasz Dzieciątkowski napisał(a):Rav, pokaż mi proszę choć jedną firmę modelarską, która nie wypuściła na rynek modelu bez żadnego (podkreślam, żadnego) babola. Tylko jedną...

Nie ma takiej firmy. Proszę o wnioski z tego odkrycia, Tomku.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RWD / PWS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość