Kolekcja P-40 tek z Master Crafta

Kolekcja P-40 tek z Master Crafta

Postprzez Mac Eyka » czwartek, 12 czerwca 2008, 15:54

Ostatnio na alledrogo pojawiły się zestawy modeli P-40 znanego przepakowywacza firmy Master Craft:

--- CIACH ---

nie umieszczamy na forum linków do serwisów aukcyjnych!

Orientujecie się może jakie zestawy znajdują się w tych pudełkach.
Asortymentowo wskazywało by na Academy lub czeskie wyroby z przed lat.
A może wzorem modeli P-51 są to ich wyroby?
Ostatnio edytowano czwartek, 12 czerwca 2008, 17:20 przez Mac Eyka, łącznie edytowano 1 raz
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3037
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Reklama

Re: Kolekcja P-40 tek z Master Crafta

Postprzez RAV » czwartek, 12 czerwca 2008, 16:19

B, N i Kittyhawk to pewnie Academy (w B to nawet widać wypraski, które ostatnio miałem na warsztacie i chyba oryginalne academickie kalki), a K to Kovozavody Semily, ostatnio pakowane przez Smer.

P-40B Academy:
Obrazek

P-40K Smer:
Obrazek

P-40M Academy z kalkami Rising Decals:
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3299
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcja P-40 tek z Master Crafta

Postprzez Jostein » czwartek, 12 czerwca 2008, 16:36

Raczej we wszystkich pudełkach znajdują się te same wypraski, czyli Revell'owy P-40K (identyczny, jak ten konfekcjonowany przez SMER, zaprezentowany przez Kolegę RAV). Zresztą już zdjęcie wyprasek przy zestawie "P-40B" jest na to dowodem.

Model dość wiekowy, choć o wgłębnych liniach podziałowych, z mocno uproszczonym podwoziem głównym i nieprawidłowym kółkiem ogonowym oraz grubym oszkleniem.

Jostein
Ostatnio edytowano piątek, 13 czerwca 2008, 13:29 przez Jostein, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1312
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kolekcja P-40 tek z Master Crafta

Postprzez Mac Eyka » czwartek, 12 czerwca 2008, 16:54

Czyżby Master Craft walił ściemę pod tytułem P-40K robiące za P-40B z Pearl Harbor.
A może to ja jestem protoplastom tego zestawu.
Wszak popełniłem raz model takowy:
http://www.modelarstwo.mdi.pl/Galerie/p40/p40.html
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3037
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Kolekcja P-40 tek z Master Crafta

Postprzez RAV » czwartek, 12 czerwca 2008, 17:52

Jostein napisał(a):Raczej we wszystkich pudełkach znajdują się te same wypraski, czyli Revell'owy P-40K (identyczny, jak ten konfekcjonowany przez SMER, zaprezentowany przez Kolegę RAV). Zresztą już zdjęcie wyprasem przy zestawie "P-40B" jest na to dowodem.

O w mordę, faktycznie... Nie przyszło mi do głowy, że można zrobić taką podmianę. Znajomo wyglądały mi golenie podwozia połączone z felgami kół. Spotkałem się z nimi ostatnio, ale oczywiście w wersji K, a nie B (trzy powyższe p-40tki robiłem równocześnie i mi się pomieszało).

MasterCraft uwielbia robić takie wały. Kiedyś Avię S-199 sprzedawali jako całą serię 109-tek.

Admin napisał(a):nie umieszczamy na forum linków do serwisów aukcyjnych!

Wycięcie tych linków jest przykładem bezmyślnego stosowania regulaminu. Co ten wątek, a więc i całe Forum, zyskały w wyniku tej interwencji Admina?
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3299
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcja P-40 tek z Master Crafta

Postprzez caughtinthemiddle » czwartek, 12 czerwca 2008, 18:00

RAV napisał(a):Wycięcie tych linków jest przykładem bezmyślnego stosowania regulaminu. Co ten wątek, a więc i całe Forum, zyskały w wyniku tej interwencji Admina?


A ile byłby wart za miesiąc, gdy strony z aukcjami znikną?
Gdy istnieje potrzeba pokazania przedmiotu jakiejś aukcji, można przecież zrobić screenshot'a i umieścić go w serwisie hostującym zdjęcia, w ten sposób będzie służył dłużej niż do skasowania strony aukcji przez allegro.
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1763
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 00:11

Re: Kolekcja P-40 tek z Master Crafta

Postprzez wojtek_fajga » czwartek, 12 czerwca 2008, 18:03

RAV napisał(a):Wycięcie tych linków jest przykładem bezmyślnego stosowania regulaminu. Co ten wątek, a więc i całe Forum, zyskały w wyniku tej interwencji Admina?


Otóż Kolego, takie działanie jest głęboko przemyślane - za kilka tygodni ten wątek straci sens, ponieważ linki będą prowadziły donikąd...
Taki jest powód takiego zapisu w regulaminie i jego bezwzglednego stosowania.
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Kolekcja P-40 tek z Master Crafta

Postprzez RAV » czwartek, 12 czerwca 2008, 18:18

W ciągu kilku tygodni, przez które aukcje będą widoczne, ten wątek najprawdopodobniej zatonie wśród wielu innych nieaktualnych. Wtedy odłączenie linków do aukcji nie będzie miało znaczenia. Natomiast wywalenie ich teraz to nadgorliwość. Spowodowało to, że wielu odwiedzających ten wątek już po ingerencji Admina nie będzie mogło się zorientować, o co w nim chodzi.

PS. Allegro wywali te aukcje dopiero za dwa miesiące. Ja swoje zdjęcia mogę zdjąć już dzisiaj. Czy w związku z tym również je wytniecie?
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3299
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcja P-40 tek z Master Crafta

Postprzez Mac Eyka » czwartek, 12 czerwca 2008, 19:05

RAV nie ma co się denerwować Czasem rządzi regulamin, a czasem logika.
Tutaj włada.................dopowiedz sobie sam.

Co do pobierania zdjęć z opisu aukcji i przeklejania ich do własnych kolekcji zdjęć to pachnie to nieco piractwem i jest ogólnie uważane za nie smaczne.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3037
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Kolekcja P-40 tek z Master Crafta

Postprzez Cichociemny » czwartek, 12 czerwca 2008, 19:32

caughtinthemiddle napisał(a):Gdy istnieje potrzeba pokazania przedmiotu jakiejś aukcji, można przecież zrobić screenshot'a i umieścić go w serwisie hostującym zdjęcia, w ten sposób będzie służył dłużej niż do skasowania strony aukcji przez allegro.

Otóż to. Można też użyć jakiegoś archiwizatora aukcji i linkować do tak utworzonej kopii.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: Kolekcja P-40 tek z Master Crafta

Postprzez Jostein » piątek, 13 czerwca 2008, 13:33

Mac Eyka napisał(a):Czyżby Master Craft walił ściemę pod tytułem P-40K robiące za P-40B z Pearl Harbor.


RAV napisał(a):MasterCraft uwielbia robić takie wały. Kiedyś Avię S-199 sprzedawali jako całą serię 109-tek.


O ile pamiętam, seria modeli P-40 pod szyldem Master Kraftu ukazala się jakieś 10 - 12 lat temu, choć nie kojarzę "wersji B". Za "moich czasów" były to: "E", K, "N" i Kittyhawk Mk.I. We wszystkich zestawach znajdował się ten sam starenki Revell'owy P-40K.

PZDR

Jostein
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1312
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kolekcja P-40 tek z Master Crafta

Postprzez ZIO BY NAITT » piątek, 13 czerwca 2008, 14:49

Revell , a właściwie Smer , a właściwie Kovozavody Semily , a właściwie Vista ... ;o)
Pozdrawiam - Konrad Kozioł
WARSZTAT :
Dzieci + dom rodzinny w skali 1/1
Avatar użytkownika
ZIO BY NAITT
 
Posty: 1239
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:15
Lokalizacja: Warthenau

Re: Kolekcja P-40 tek z Master Crafta

Postprzez Daniel-Martola » piątek, 13 czerwca 2008, 15:56

W środku w Mastercraftowych modelach jest P-40K Visty. W każdym. |Zwracałem mu uwagę że tak nie można już dawno temu.
Bez obejrzenia zawartości nie można kupić od nich nic.
pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolekcja P-40 tek z Master Crafta

Postprzez iras67 » piątek, 13 czerwca 2008, 18:23

Mam ten zestaw P -40 K Semily ale opisu błędów się do dzisiaj nie doczytałem, poza podwoziem czy ma jakieś większe błędy, bo bardzo podoba mi się niewielka grubość ścianek :mrgreen: i ogólny wygląd wyprasek.Poza tym na opakowaniu pokazano zdjęcie starego lipnego Revella -dziwne?
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Kolekcja P-40 tek z Master Crafta

Postprzez RAV » piątek, 13 czerwca 2008, 19:48

iras67 napisał(a):opisu błędów się do dzisiaj nie doczytałem

Recenzja w Aero Plastic Kits Revue nr 10 z 1992 r.: str. 1, str. 2.
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3299
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

Powrót do Curtiss (P-36 / P-40)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość