Nowy konkurs na Forum - Ankieta (nieoficjalna)

Nowy konkurs na Forum - Ankieta (nieoficjalna)

Ankieta wygasła środa, 21 sierpnia 2019, 11:05

1.Pacyfik razem z CBI + wschodnia i południowo-wschodnia Azja (Korea, Vietnam)
32
41%
2.Morze Śródziemne (bez ram czasowych)
14
18%
3.Srebro i metal
7
9%
4.Zimna wojna
15
19%
5.Wojna na morzach i oceanach
6
8%
6.Woda
5
6%
 
Liczba głosów : 79

Re: Nowy konkurs na Forum - Ankieta (nieoficjalna)

Postprzez Aleksander » piątek, 16 sierpnia 2019, 21:47

ochli napisał(a):(...)
Gdy podawałem po raz pierwszy propozycję miałem na myśli II Wojnę Światową i dlatego zatytułowałem "Pacyfik razem z CBI".
Następny konkurs mógłby być np.Od Suezu do Alaski i wtedy wszyscy zwolennicy "rur" byliby szczęśliwi.


No dobra, Starfighter z powrotem do budy, wyciągam starego Toryu Nichimo (dawno go chciałem zrobić) :lol:
A może jednak Devastator z Monogramu? Kurnia, sam nie wiem... Duży wybór, nie będzie łatwo podjąć decyzję.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7970
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Nowy konkurs na Forum - Ankieta (nieoficjalna)

Postprzez abtb » piątek, 16 sierpnia 2019, 23:30

Do 1-go jeszcze parę dni zostało. Może by tak wspólnymi siłami określić ramy czasowe, żeby potem jakiś bigos się nie narobił :P
ochli napisał(a):dlatego zatytułowałem "Pacyfik razem z CBI".


Czyli 07.12.1941 - 02.09 1945 czy jakoś tak :?:
abtb

Zimna Wojna 1
 
Posty: 1257
Dołączył(a): poniedziałek, 3 grudnia 2018, 09:43
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Nowy konkurs na Forum - Ankieta (nieoficjalna)

Postprzez Łukasz_K » sobota, 17 sierpnia 2019, 01:21

Nie zapominajcie o współcześniakach

+ wschodnia i południowo-wschodnia Azja (Korea, Vietnam)


1950 - 1975

Czyli zawężamy ramy do przedziału 1941-1975 :?: :?: :?:

Zakresem obejmując

Pacyfik Chiny-Birma-Indie (Pakistan) zachodnie wybrzeża obu Ameryk, Australia i Oceania, wschodnia i południowo wschodnia Azja (Kore, Vietnam ) wraz z "interiorem" :?: :?: :?:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4811
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Nowy konkurs na Forum - Ankieta (nieoficjalna)

Postprzez potez » sobota, 17 sierpnia 2019, 01:29

F-4B i C się mieszczą w zakresie ;)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowy konkurs na Forum - Ankieta (nieoficjalna)

Postprzez xmen » sobota, 17 sierpnia 2019, 05:13

Przedział czasowy 1941-1953. :?: :?: :?:
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1161
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 11:02

Re: Nowy konkurs na Forum - Ankieta (nieoficjalna)

Postprzez Mikolaj75 » sobota, 17 sierpnia 2019, 08:01

Ankieta nie obejmowała ram czasowych... Przy takim zawężeniu odpadną moje plany..
Poza tym - dajmy sobie szansę na inne tematy niż Japonia II WŚ - większość deklaracji już o tym mówi ;o)
Mikolaj75

Animal Planet
 
Posty: 535
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2014, 18:16

Re: Nowy konkurs na Forum - Ankieta (nieoficjalna)

Postprzez Łukasz_K » sobota, 17 sierpnia 2019, 08:48

Mikolaj75 napisał(a):dajmy sobie szansę na inne tematy niż Japonia II WŚ - większość deklaracji już o tym mówi


Dokładnie, żądamy szerokości czasowych :!:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4811
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Nowy konkurs na Forum - Ankieta (nieoficjalna)

Postprzez Flyzloty » sobota, 17 sierpnia 2019, 08:51

Sprawa jest bardzo prosta , większe ramy czasowe , więcej uczestników.
Może być nawet bez ograniczeń.
Ile powstanie modeli przedstawiających średniowiecznych Papuasów w czółnach płynących na ryby?
Poza tym , jak się zdarzy jakiś rodzynek to co to komu szkodzi?
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Image
Avatar użytkownika
Flyzloty

Zimna Wojna 2
 
Posty: 1285
Dołączył(a): sobota, 25 lutego 2012, 01:13
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy konkurs na Forum - Ankieta (nieoficjalna)

Postprzez arhtus » sobota, 17 sierpnia 2019, 09:30

Nie rozumiem tego narzekania na ramy ograniczające taki konkurs. Po jakiego w ogóle tworzyć jakiś konkurs tematyczny skoro sporo osób chce, żeby ramy konkursu były takie, aby można było podpiąć pod taki konkurs praktycznie wszystko.
Albo robić konkurs naprawdę tematyczny, ale częściej, albo zrobić jakiś ogólnie otwarty konkurs z tradycyjnym podziałem np na skale itp...
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 00:03

Re: Nowy konkurs na Forum - Ankieta (nieoficjalna)

Postprzez Aleksander » sobota, 17 sierpnia 2019, 13:55

arhtus napisał(a):Nie rozumiem tego narzekania na ramy ograniczające taki konkurs. Po jakiego w ogóle tworzyć jakiś konkurs tematyczny skoro sporo osób chce, żeby ramy konkursu były takie, aby można było podpiąć pod taki konkurs praktycznie wszystko.
Albo robić konkurs naprawdę tematyczny, ale częściej, albo zrobić jakiś ogólnie otwarty konkurs z tradycyjnym podziałem np na skale itp...

W sumie racja - trudno mi się z tym nie zgodzić. Konkurs tematyczny powinien mieć konkretny temat. Część z nas przystąpi, część nie, część będzie zainteresowana, inny niekoniecznie, ale przecież nie warto robić konkursu - "każdy robi jaki model chce", bo wtedy ocena będzie trudniejsza i fragment obrazowanej historii rozmyty w czasie - moim zdaniem traci to sens i trochę wypacza ideę takiego konkursu.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7970
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Nowy konkurs na Forum - Ankieta (nieoficjalna)

Postprzez dewertus » sobota, 17 sierpnia 2019, 14:42

Aleksander napisał(a):
arhtus napisał(a):Nie rozumiem tego narzekania na ramy ograniczające taki konkurs. Po jakiego w ogóle tworzyć jakiś konkurs tematyczny skoro sporo osób chce, żeby ramy konkursu były takie, aby można było podpiąć pod taki konkurs praktycznie wszystko.
Albo robić konkurs naprawdę tematyczny, ale częściej, albo zrobić jakiś ogólnie otwarty konkurs z tradycyjnym podziałem np na skale itp...

W sumie racja - trudno mi się z tym nie zgodzić. Konkurs tematyczny powinien mieć konkretny temat. Część z nas przystąpi, część nie, część będzie zainteresowana, inny niekoniecznie, ale przecież nie warto robić konkursu - "każdy robi jaki model chce", bo wtedy ocena będzie trudniejsza i fragment obrazowanej historii rozmyty w czasie - moim zdaniem traci to sens i trochę wypacza ideę takiego konkursu.

W sumie tak - dla mnie Pacyfik + CBI to raczej 1941-1945, mentalnie można trochę podciągnąć Chiny-Japonia 1937-45 ale z resztą to już niekoniecznie (mimo że sam chętnie sięgnąłbym do tematyki Korea 1950-53).

Może po prostu "Azja 1937-45" i będzie CBI, będzie Pacyfik, będą Tajowie kontra Francuzi a nawet ZSRR kontra Japonia...
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy konkurs na Forum - Ankieta (nieoficjalna)

Postprzez Łukasz_K » sobota, 17 sierpnia 2019, 16:05

To się w porę namyśliliście na ograniczenia. Specjalnie 1 opcja była taka szeroka aby jak najwięcej czaso okresu zabrać. Jeżeli teraz zmieniamy to moim zdaniem ankieta była bez sensu.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4811
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Nowy konkurs na Forum - Ankieta (nieoficjalna)

Postprzez Flyzloty » sobota, 17 sierpnia 2019, 16:47

Pewnie dużo z nas kojarzy hasło Pacyfik z działaniami w trakcie drugiej wojny , i pewnie większość pójdzie w tym kierunku.
Hasła Wietnam i Korea też są chyba dobrze rozumiane , tutaj jest furtka np dla samolotów odrzutowych.
Więc jeśli użytkownicy głosowali ze zrozumieniem na jaki okres głosują , wychodzi że konkurs będzie obejmował czas od 1941 do 1975 roku.
Tak jak pisałem wcześniej , jeśli zdarzy się jakiś rodzynek i nie będzie zbyt odjechany to niech startuje. (potrzebny jest ktoś kto podejmie takie arbitralne decyzje , ciężko będzie wszystko głosować)

A i jeszcze jedno , czy cywilne obiekty mieszczące się w tym geo-czaso-okresie też się kwalifikują?
( i tu np arbiter byłby jak znalazł)
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Image
Avatar użytkownika
Flyzloty

Zimna Wojna 2
 
Posty: 1285
Dołączył(a): sobota, 25 lutego 2012, 01:13
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy konkurs na Forum - Ankieta (nieoficjalna)

Postprzez HubertKendziorek » sobota, 17 sierpnia 2019, 17:49

Flyzloty napisał(a):Pewnie dużo z nas kojarzy hasło Pacyfik z działaniami w trakcie drugiej wojny , i pewnie większość pójdzie w tym kierunku.
Hasła Wietnam i Korea też są chyba dobrze rozumiane , tutaj jest furtka np dla samolotów odrzutowych.
Więc jeśli użytkownicy głosowali ze zrozumieniem na jaki okres głosują , wychodzi że konkurs będzie obejmował czas od 1941 do 1975 roku.
Tak jak pisałem wcześniej , jeśli zdarzy się jakiś rodzynek i nie będzie zbyt odjechany to niech startuje. (potrzebny jest ktoś kto podejmie takie arbitralne decyzje , ciężko będzie wszystko głosować)

A i jeszcze jedno , czy cywilne obiekty mieszczące się w tym geo-czaso-okresie też się kwalifikują?
( i tu np arbiter byłby jak znalazł)


Przyłączam się do tej opinii. I jestem zdania, że obiekty cywilne jak najbardziej tak.
Zapraszam na mój blog modelarski: Kendzior's Way
Avatar użytkownika
HubertKendziorek

Ukraina
 
Posty: 2121
Dołączył(a): wtorek, 19 sierpnia 2008, 09:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy konkurs na Forum - Ankieta (nieoficjalna)

Postprzez Jarek Gurgul » sobota, 17 sierpnia 2019, 20:05

Dobrze, zostałem wyprowadzony z błędnego przeświadczenia, że dla Pacyfiku i CBI mowa była o braku ograniczeń czasowych. Jeśli mają być, to dla mnie też jest OK.

Jednak, jeśli już ograniczamy, postulowałbym jako start przyjąć 1937 rok i początek drugiej wojny chińsko-japońskiej. Bo i to logicznie dla całego konfliktu i w ten sposób nie pomijamy całego mnóstwa ciekawych tematów, z chińskimi Curtissami Hawkami, Gladiatorami, syjamczykami, czy A5M na czele.

Co do cywili, to jak najbardziej muszą być dopuszczone, jak w większości dotychczasowych konkursów.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6042
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pacyfik+CBI / Korea+Vietnam - 1937-1975

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość