Regulamin konkursu

Regulamin konkursu

Postprzez Jarek Gurgul » sobota, 31 sierpnia 2019, 22:14

Zapraszamy serdecznie do udziału w nowym konkursie forumowym pod tytułem „Pacyfik+CBI / Korea+Vietnam - 1937-1975” czyli konflikty Cesarstwa Japonii w latach 1937-1945 oraz wojny w Korei (1950-1953) i w Vietnamie (1955-1975).

Przedmiotem konkursu jest odtworzenie w miniaturze zarówno postaci jak i wszelkiego rodzaju sprzętu, który latał, jeździł i pływał biorąc udział w wymienionych konfliktach. Pojazdy, samoloty itp. cywilne muszą być związane ze wskazanym wyżej obszarem i czasem.

W przypadkach nieoczywistych i nietypowych dostarczenie materiału dowodzącego, że zgłoszony model mieści się w wyznaczonych ramach, będzie leżało po stronie uczestnika konkursu. Decyzję w spornych kwestiach ostatecznie podejmuje Redakcja PWM.

Rozpoczynając konkursowy warsztat należy zamieścić zdjęcie modelu w stanie wyjściowym razem z fantem. Fant prosimy umieścić na zdjęciu pokazującym nienapoczęty model, który będziecie budować w ramach konkursu. Fant to PACYFA - ZNAK POKOJU. Może być narysowany dowolną techniką albo ulepiony z plasteliny, może być wydrukowany ze zdjęcia albo wyświetlony na monitorze. Może też być wycięty z papieru.

Udział w konkursie może wziąć każdy zarejestrowany forumowicz.

Czas trwania konkursu: od 1 września 2019 do 29 lutego 2020.

Aby model został poddany końcowej ocenie musi zostać założony i poprowadzony wątek warsztatowy relacjonujący przebieg prac i postępy budowy modelu oraz wątek z galerią końcową przedstawiającą ukończony model opublikowany najpóźniej do północy dnia 29 lutego 2020. W konkursie mogą być zgłaszane modele, których budowa jest rozpoczęta w nieznacznym stopniu. Przyjmujemy zasadę domniemanej akceptacji wszystkich startujących modeli pod warunkiem, że w ciągu 5 dni od założenia wątku z budową zaczętego modelu, pod adresem autora danej pracy nie zostanie zgłoszony protest przez co najmniej dwóch innych startujących. Po upływie 5 dni przyjmujemy milczącą akceptację takiego modelu przez wszystkich uczestników zabawy. Protest mogą zgłosić wyłącznie Ci uczestnicy konkursu, którzy prowadzą już wątek warsztatowy w ramach konkursu.

Na potrzeby konkursowe startujące prace zostaną pogrupowane w niżej wymienionych kategoriach:

Na wodzie
1. 1/700 i mniejsze
2. 1/350 i większe

Na lądzie
1. 1/48 i większe
2. 1/72 i mniejsze

W powietrzu
1. większe, niż 1/48
2. od 1/48 do 1/71
3. 1/72 i mniejsze

O starcie w danej kategorii decyduje uczestnik konkursu, jednak w przypadku nietypowych skal lub modeli, małej liczby modeli w skali/kategorii, redakcja PWM zastrzega sobie prawo przeniesienia modelu do innej skali/kategorii.

Do 7 dni po zakończeniu konkursu zostanie wystawiona ankieta oceny prac konkursowych przez forumowiczów celem wybrania najlepszych ich zdaniem prac w danej kategorii.

Dodatkowo modele oceni redakcja PWM, która zastrzega sobie prawo do przyznawania wyróżnień indywidualnych (np. prac oryginalnych tematycznie lub wykonanych przez małoletnich) według własnych kryteriów.

Prace zostaną nagrodzone w formie nagród niespodzianek.
Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 5729
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Reklama

Re: Regulamin konkursu

Postprzez Flyzloty » niedziela, 22 września 2019, 18:37

Czy szczelne sito regulaminu jest w stanie przepuścić maszynę która brała udział w wojnie w Wietnamie , ale którą chciałbym zrobić w malowaniu z roku 1983?
Konkretnie chodzi mi o F-105 Tunderchief "My Karma".
Obrazek
Avatar użytkownika
Flyzloty

Zimna Wojna 2
 
Posty: 1183
Dołączył(a): sobota, 25 lutego 2012, 01:13
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Pacyfik+CBI / Korea+Vietnam - 1937-1975

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości