Ki-61-Id Hien, Tamiya 1/72

Re: Ki-61-Id Hien, Tamiya 1/72

Postprzez Artur Rzepka » środa, 25 września 2019, 23:31

Wytracając z wolna czas, w oczekiwaniu na maski dedykowane szklarni. Wydrążyłem delikatne wklęśnięcie w reflektorze + przygotowałem coś na kształt żarówy:

Obrazek

Dorobiłem przewody hamulcowe + poprawiłem jedno uproszczenie. Na moje szczęście dopiero tutaj pojawiła się buba - trochę mi się omsknął skalpel i tym samym pozbyłem się jednego nowopowstałego "ucha". Akurat nie było to zbyt skomplikowane do odtworzenia - łatwo doróbkę rozpoznać, najjaśniejszy, prześwietlony punkt. :lol:

Obrazek
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Reklama

Re: Ki-61-Id Hien, Tamiya 1/72

Postprzez Artur Rzepka » środa, 2 października 2019, 22:05

Maski w końcu doszły, więc można ruszyć dalej. Latadło prawie gotowe do pokrycia alcladem (jeszcze poprawienie drobnych niedoskonałości lakierniczych + ew. podmalówki):

Obrazek

I największa zagwozdka. Nie wiem co Eduard chciał przekazać poprzez zrobienie krótszych (a może to skurcz?) wydechów niż zestawowe, ale ostatecznie na końcu tego łańcucha jestem ja z tym problemem. Z jednej strony żal mi je wyrzucać, z drugiej w tym stanie na pewno ich nie wkleję. Pewnie po prostu zrobię przeszczep "przodu" z zestawowego wydechu i tym samym wytracę przynajmniej połowę brakującego wymiaru. Lepszego pomysłu nie mam.

Obrazek
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Ki-61-Id Hien, Tamiya 1/72

Postprzez Artur Rzepka » niedziela, 6 października 2019, 12:57

Najpierw zdjęcia, później opis:

Obrazek

Obrazek

Myślałem, że będzie prosto z Alcladami gdy będzie się trzymało spisanych zasad, a skończyło się inaczej. Niskie ciśnienie poniżej 1 psi, odległość ~5cm i wąski strumień spowodował taki mega odkurz, że zabawa papierem 2000 na gąbce zajęła mi kilka dni. Jeszcze się nie pozbyłem do końca odkurzu na kadłubie i czeka mnie jeszcze szlifowanie po bokach + kolejna warstwa. Natomiast wykończenie na górze skrzydeł + spodu uważam na ten moment za satysfakcjonujące. Tylko podniosłem ciśnienie do 1 psi i nie żałowałem przy odciąganiu spustu do tyłu, by położyć warstwę "na mokro".

Generalnie nie podejmę się już więcej malowania metalizerami większych powierzchni, zanim sobie nie sprawię czegoś co by usuwało pyłki z powietrza, oraz jednak wolałbym popracować wcześniej nad czymś większym i łatwo-sklejalnym, np. na Eduardowym Mustangu, zanim zabiorę się za ambitniejszy projekt pod postacią Blenheima. W związku z tym go zawieszam, ale za to mam jeszcze jeden temat w rękawie ubabranym indonezyjskim sosem. 8-)
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Ki-61-Id Hien, Tamiya 1/72

Postprzez xmen » niedziela, 6 października 2019, 13:25

Co to znaczy zawieszam. :evil: Ma być dokończony bez dwóch zdań.Gorzej od mojego już być nie może. :mrgreen:
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1164
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 11:02

Re: Ki-61-Id Hien, Tamiya 1/72

Postprzez Artur Rzepka » niedziela, 6 października 2019, 13:37

ochli napisał(a):Co to znaczy zawieszam. :evil: Ma być dokończony bez dwóch zdań.Gorzej od mojego już być nie może. :mrgreen:


W sensie zawieszam Blenheima - Jaskółka, niezależnie od tego jak uda mi się opanować odkurz na kadłubie, będzie skończona. :)

Poza tym nie przesadzaj, jakbym był pewny swojego aerografu jak Ty to bym sam namalował te maziaje. ;o)
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Ki-61-Id Hien, Tamiya 1/72

Postprzez Łukasz_K » niedziela, 6 października 2019, 14:33

Obecny efekt jest moim zdaniem bardzo dobry, bardzo mi się podoba.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4819
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Ki-61-Id Hien, Tamiya 1/72

Postprzez xmen » niedziela, 6 października 2019, 16:02

Artur Rzepka napisał(a):
ochli napisał(a):Co to znaczy zawieszam. :evil: Ma być dokończony bez dwóch zdań.Gorzej od mojego już być nie może. :mrgreen:


W sensie zawieszam Blenheima - Jaskółka, niezależnie od tego jak uda mi się opanować odkurz na kadłubie, będzie skończona. :)

Poza tym nie przesadzaj, jakbym był pewny swojego aerografu jak Ty to bym sam namalował te maziaje. ;o)

Dzięki ale cały czas się uczę. :mrgreen: Nic nie stoi na przeszkodzie spróbować. ;o)
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1164
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 11:02

Re: Ki-61-Id Hien, Tamiya 1/72

Postprzez Artur Rzepka » piątek, 11 października 2019, 20:29

No dobra, szybkie podsumowanie moich działań:

Obrazek

odnośnie komentarza z 14 września:

marco2607 napisał(a):Kup mu blaszkę z eduarda. ;o)


To jednak fajny pomysł, przekonałeś mnie. :mrgreen:

Obrazek

A tak wyjaśniając co się stało, to wszystko udało mi się doprowadzić do porządku OPRÓCZ prawego boku, gdzie linie zaczęły zanikać w kilku miejscach. Generalnie jedynym wyjściem jest zmycie wszystkiego i tylko ponowne malowanie jest w stanie uratować ten model - a że różnie z tym procesem czasem bywa, to prościej mi zacząć od początku. Nie będę już spamował tak postami, raczej to będą opasłe "update'y", by nie dobić do 10 stron. :lol:

Jak widać klątwa dt. nieskończenia modelu w każdym z konkursów wciąż przeszkadza. :P
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Ki-61-Id Hien, Tamiya 1/72

Postprzez zegeye » niedziela, 13 października 2019, 15:49

A widziałeś kiedy samolot w którym wszystkie linie podziału widać idealnie, równo i tak samo pobrudzone? Ja nie widziałem. Myślę że stosujesz wybiegi aby zrobić druga Hienę. Zupełnie niepotrzebnie.... :P W tym temacie hien możesz zlepić ile wlezie. :mrgreen:
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Ki-61-Id Hien, Tamiya 1/72

Postprzez Artur Rzepka » niedziela, 13 października 2019, 16:01

Powiem nawet więcej - jestem już gotów nawet zrobić większą Hienę. :D
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Ki-61-Id Hien, Tamiya 1/72

Postprzez xmen » niedziela, 13 października 2019, 16:16

Artur Rzepka napisał(a):Powiem nawet więcej - jestem już gotów nawet zrobić większą Hienę. :D


No to szacun.Ja bym się nie odważył.
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1164
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 11:02

Poprzednia strona

Powrót do P+CBI / K+V - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość