Ił-2 Tamiya 1:72

Re: Ił-2 Tamiya 1:72

Postprzez tommyk » środa, 23 października 2019, 13:31

Co fakt to fakt - następnym razem będzie lepiej. Po wyczyszczeniu i wypolerowaniu nie wygląda to jednak tak źle :) (poza niestety kilkoma miejscami).
Co do kadłuba to sugerowałem się informacją na stronie https://massimotessitori.altervista.org ... oreign.htm "Plane 24 looks made by mixing pieces of different planes: the front part is camouflaged and shows the typical gun fairings of planes built in Zavod 18, while the rear fuselage is metallic (recognizable for the ring aerial in front of the tail), probably a postwar modification ..." - stąd mój pomysł na nitowanie kadłuba.
ObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 462
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 20:42

Reklama

Re: Ił-2 Tamiya 1:72

Postprzez bohdan » środa, 23 października 2019, 13:42

Owszem opisany tak samolot wygląda na metalowy ale ja mówię o modelu. Tamiya to metalowe skrzydła i drewniany kadłub.
Avatar użytkownika
bohdan
 
Posty: 301
Dołączył(a): sobota, 29 sierpnia 2015, 23:03

Re: Ił-2 Tamiya 1:72

Postprzez tommyk » środa, 23 października 2019, 16:35

Następnym razem pewnie będzie lepiej, zobaczymy też jak to będzie ostatecznie wyglądało po podkładzie i malowaniu.
W sprawie kadłuba sugerowałem się tutaj - https://massimotessitori.altervista.org ... oreign.htm. "Plane 24 looks made by mixing pieces of different planes: the front part is camouflaged and shows the typical gun fairings of planes built in Zavod 18, while the rear fuselage is metallic (recognizable for the ring aerial in front of the tail), probably a postwar modification to increase the life of the plane"
Z opisu wynika, że to składak a kadłub był metalowy ... ale zawsze mogę to zaszpachlować :)
ObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 462
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 20:42

Re: Ił-2 Tamiya 1:72

Postprzez tommyk » środa, 23 października 2019, 16:36

proszę admina o usunięcie mojego ostatniego postu - omyłkowo wklei się dwa razy
ObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 462
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 20:42

Re: Ił-2 Tamiya 1:72

Postprzez tommyk » środa, 23 października 2019, 16:38

Ok - ale w związku z tym próbowałem na kadłubie w oparciu o posiadane plany odtworzyć też linie podziału blach a nie tylko samo nitowanie.
ObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 462
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 20:42

Re: Ił-2 Tamiya 1:72

Postprzez radoslaw6363 » środa, 23 października 2019, 18:44

Samolot, z początku całkowicie metalowy, w ciągu produkcji otrzymywał coraz więcej elementów drewnianych, w okresie największych problemów surowcowych drewniany był cały tył płatowca i zewnętrzne części skrzydeł :lol:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Ił-2 Tamiya 1:72

Postprzez bohdan » środa, 23 października 2019, 22:18

tommyk napisał(a):Ok - ale w związku z tym próbowałem na kadłubie w oparciu o posiadane plany odtworzyć też linie podziału blach a nie tylko samo nitowanie.


okey-dokey !
Avatar użytkownika
bohdan
 
Posty: 301
Dołączył(a): sobota, 29 sierpnia 2015, 23:03

Re: Ił-2 Tamiya 1:72

Postprzez tommyk » sobota, 23 listopada 2019, 15:48

Żeby nie było, że nic się nie dzieje. Kokpit zasadniczo zrobiony - zostały drobiazgi.
Zacząłem wycinanki aby wpasować klapy. Jest co robić. Rada dla kogoś kto jeszcze tego nie robił a planuje (w tym modelu) - lepiej chyba zacząć dopasowywanie od zewnętrznych klap.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 462
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 20:42

Re: Ił-2 Tamiya 1:72

Postprzez tommyk » środa, 11 marca 2020, 22:53

Projekt Ił-a wznowiony, już poza konkursem. Nie udało się skończyć w terminie ale powinno się udać skończyć w ogóle ;o) . Ponieważ nie ogarnąłem tematu masek powracamy do tematu malowania w barwach jedynie słusznych. :mrgreen:
Na dziś jesteśmy w takim miejscu …
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 462
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 20:42

Re: Ił-2 Tamiya 1:72

Postprzez tommyk » niedziela, 15 marca 2020, 21:17

Ił dostał kolory ...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 462
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 20:42

Re: Ił-2 Tamiya 1:72

Postprzez tommyk » wtorek, 17 marca 2020, 22:54

Małymi krokami do przodu malujemy detale.
Obrazek
Obrazek
Jednocześnie idą prace nad uzbrojeniem, podwoziem ale to pokażę jak już będzie coś do pokazania :)
ObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 462
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 20:42

Re: Ił-2 Tamiya 1:72

Postprzez tommyk » czwartek, 19 marca 2020, 22:39

Poszły kalki (oprócz tych pasów na kadłubie przed kabiną - chyba pomocniczych w celowaniu) i kombinacje z cieniami na ogonie. Nie wiem czy tego nie przygasić trochę jednak białym. Tak w ogóle to cienie na ogonie malowane mocno rozrzedzonym dark earth z palety RAF a w ogóle tego nie widać na zdjęciu ...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 462
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 20:42

Re: Ił-2 Tamiya 1:72

Postprzez tommyk » niedziela, 29 marca 2020, 21:17

Wszyscy tu ostatnio pokazują piękne Jaki a ja ludzi męczę moim Iłem :mrgreen:
Iłek już na kołach. Niestety obicia wyszły słabo jak nigdy. Generalnie zwłaszcza okolice silnika do poprawy ale małymi krokami zmierzamy do końca.
Kołpak jeszcze tymczasowo tylko do fotografii - obicia i wash przed nim.
W realu spód jest jaśniejszy a góra ciemniejsza ale tak to już jest z tymi zdjęciami ...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek
tommyk

Zimna Wojna 3
 
Posty: 462
Dołączył(a): niedziela, 1 kwietnia 2012, 20:42

Re: Ił-2 Tamiya 1:72

Postprzez Krzysiek Kowalik » niedziela, 29 marca 2020, 22:01

Nie znam się na ruskich, ale bardzo ładne malunki. Lotki fajnie zbajerowałeś. Obicia faktycznie takie se i odstają od reszty...
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 954
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 10:12
Lokalizacja: Zabierzów

Poprzednia strona

Powrót do P+CBI / K+V - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość