Ki-46III Recon Dinah Tamiya 1/48

Ki-46III Recon Dinah Tamiya 1/48

Postprzez arhtus » środa, 9 października 2019, 22:55

Witam
Rozpoczynam kolejny warsztat z tytułowym modelem.
Mam rozgrzebanych aktualnie kilka modeli i ze wszystkimi prace idą strasznie oporowo, a jak wiadomo w takiej sytuacji najlepiej jest rozgrzebać kolejne pudełko ;o)
Przyznam, że to taka spontaniczna decyzja. Bardzo lubię japońce, no mają coś w sobie, a Dinah zawsze chodził mi po głowie no i parę dni temu udało mi się kupić ten model w bardzo okazyjnej cenie, no i jest :)
Plan jest taki, żeby przede wszystkim jak najszybciej ukończyć ten model, jak wyjdzie to wyjdzie, ale ma być galeria!!! :mrgreen: , daję sobie na niego miesiąc :->
Jak widać póki co, to tylko to co w pudełku, ale udało mi się kupić malutką blaszkę edka (już do mnie jedzie, chyba ostatnia dostępna w Polsce :) ) może też dokupię w między czasie maski.
Malowanie brązowo szare, na stateczniku dwuramienna czerwona strzała na niebieskim pasku, plus trzy białe paski na sterze. Będę się wzorował na kalkach Techmodu, ale przeglądając internety widziałem, że Hasegawa miała w swojej ofercie w 72 pudełko z takim malowaniem, więc wydaje się w miarę wiarygodne i pewnie potwierdzone jakąś dokumentacją zdjęciową, choć ja zdjęć tej maszyny nie znalazłem.

Obrazek


Obrazek
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 00:03

Reklama

Re: Ki-46III Recon Dinah Tamiya 1/48

Postprzez Arcturus » czwartek, 10 października 2019, 09:36

Świetnie, jedna z moich ulubionych japońskich maszyn. Powodzenia!
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: Ki-46III Recon Dinah Tamiya 1/48

Postprzez HubertKendziorek » czwartek, 10 października 2019, 11:23

Niewiele jest piękniejszych samolotów. Powodzenia!
Zapraszam na mój blog modelarski: Kendzior's Way
Avatar użytkownika
HubertKendziorek

Ukraina
 
Posty: 2125
Dołączył(a): wtorek, 19 sierpnia 2008, 09:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Ki-46III Recon Dinah Tamiya 1/48

Postprzez walterek » niedziela, 20 października 2019, 14:18

popatrzę :)
pozdrawiam

walterek
---
na stoliku w 1/48:
J2M3 Raiden z bocznym działkiem
Avatar użytkownika
walterek
 
Posty: 96
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 13:24

Re: Ki-46III Recon Dinah Tamiya 1/48

Postprzez arhtus » niedziela, 8 grudnia 2019, 14:27

Witam
Plan miesięczny niestety nie wypalił :( , a gdy się wziąłem już za model to jakoś tak szkoda mi się zrobiło potraktować go po łebkach, bo samolot ten baaardzo mi się podoba, no i postanowiłem coś tam dodać od siebie w jego najsłabszych miejscach, tym samym model najprawdopodobniej dołączył do szacownego grona moich modeli z cyklu Never Ending Story :lol:
Chciałem zacząć od chyba najsłabszego momentu zestawu, czyli wnęk podwozia. Zacząłem analizować co i jak i wyszło mi na to, że łatwiej będzie to wszystko ogarnąć gdy oddzielę klapy, tym samym je jakoś dorobię, no i coś tam udało się wydziergać.
Najtrudniej było mi chyba odgadnąć jak wyglądała ta część osłony silnika na klapie, chowająca się we wnękę podwozia, ale w końcu załapałem co i jak, może nie jest idealnie, ale na pewno lepsze to niż to co zaproponowała tamka .
Jak myślicie jak były malowane wewnętrzne powierzchnie owych klap aotake, czy zielony mitsubishi?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 00:03

Re: Ki-46III Recon Dinah Tamiya 1/48

Postprzez Muśtax » niedziela, 8 grudnia 2019, 19:42

Elegancka robota, będę popatrywał, też mam tego ptaszka wyciętego z ramek w pudle i m.in przez te wnęki sobie leży i czeka na lepsze czasy, jakby nie zły kształt zagłębienia na koło to by jeszcze to jakoś uszło po dołożeniu paru dupereli
Pozdrawiam
Paweł
Avatar użytkownika
Muśtax
 
Posty: 355
Dołączył(a): poniedziałek, 25 października 2010, 07:57
Lokalizacja: Ptc <-> Lbn


Powrót do P+CBI / K+V - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość