Eidai 1:72 Beechcraft V35 Bonanza w kilku zwrotkach

Re: Eidai 1:72 Beechcraft V35 Bonanza w kilku zwrotkach

Postprzez HubertKendziorek » poniedziałek, 20 kwietnia 2020, 21:28

Kret69 napisał(a):A rurę jaką? Amerykańską czy radziecką?

Chyba padnie na Super Sabre. Jak skończę Percivala.
Zapraszam na mój blog modelarski: Kendzior's Way
Avatar użytkownika
HubertKendziorek

Ukraina
 
Posty: 2111
Dołączył(a): wtorek, 19 sierpnia 2008, 08:23
Lokalizacja: Kraków

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Eidai 1:72 Beechcraft V35 Bonanza w kilku zwrotkach

Postprzez Kret69 » poniedziałek, 20 kwietnia 2020, 22:05

Oh, and there we were all in one place [1]
A generation lost in space [2]
With no time left to start again [3]


[1] Wrzesień1969. Woddstock. 400 000 ludzi z pokolenia McLeana zebranych razem. Wybrali Woodstock (dokładniej to miasteczko Bethel) bo Bob Dylan tam mieszkał, a oni mieli nadzieję że wyjdzie i zagra. Ni wyszedł, nie zagrał - wybrał koncert na "Isle of Wright" w tym czasie.
Obrazek
[2] 1969 - lądowanie na Księżycu, David Bowie wypuścił "Space Oddity" (o majorze Tomie który zgubił się w kosmosie - "lost in space") no i był serial "Lost in Space" z 1965 roku. I podobno to znowu sugestia do narkotyków, podobno wtedy wszyscy byli na kwasie. ;)
[3] Drugi raz młodości się nie przeżyje - według niektórych interpretacji (ale nie słyszałem McLean'a mówiącego to) autor uważał, że jego pokolenie straciło dekadę na prochy

Prochy - motyw przewodni ostatnich 3 dni. Chowam się przed rodziną na balkonie i szlifuję ręcznie, bo elektronarzędzi jeszcze nie podłączyłem. Dotarłem jednak do momentu w którym muszę uruchomić aerograf i położyć podkład/ bazę więc zacząłem dłubać podstawkę. Do wyboru miałem dwie wizje - pierwsza to ten zestaw GPMu z Dwyer'em na balkonie:
https://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/s ... ty-laserem

A drugi to coś prostszego i bardziej identyfikującego Holly'ego:

Obrazek

So come on Jack be nimble, Jack be quick [4]
Jack Flash sat on a candlestick
'Cause fire is the devil's only friend [5]


[4] Odniesienie do hitu Rolling Stones "Jumping Jack Flash", oryginalnie to jest fragment piosenki dla dzieci
[5] Rollingstonsi mieli solidny romans z satanizmem - można to stwierdzić i po ich tekstach i po tytułach albumów. "Biblia Szatana" zostałą napisana w (gdzieżby indziej) San Francisco przez Szandora LaVey'a w 1969 roku. Chociaż jako manifest zawiera kilka ciekawych przesłań (i na pewno nie promuje przemocy) to Rolling Stones za dobrze na tym nie wyszli - ich przeboje były bardziej niszowe i przez wielu krytyków uważane za gorsze niż Beatlesi. Aż przypomina się słynny rysunek Mleczki - facet trafia do piekła, diabeł go wita i mówi: "oczywiście, mamy wypożyczalnie wideo jednak jak sam pan rozumie są to z definicji filmy bardzo złe".

Okulary. Wróćmy na chwilę do okularów Buddy Holly'ego. Chłopak był pierwszą gwiazdą rocka, która nosiła okulary na scenie. W młodości miał problemy ze wzrokiem, podobno nawet miał nosić grube plastikowe szkła kontaktowe ale kaleczyły mu oczy. W rodzinnymi miasteczku Lubbock w Teksasie jedynym optometrystą był Dr. J. Davis Armistead. Buddy był jedynym z rodzeństwa któremu Amistead wyraźnie zalecił okulary, ale zaproponował żeby zamiast dobierać dyskretne oprawki jak wówczas było w modzie - wyeksponował je grubą linią. Tym samym stał się bezwiednie twórcą jednego z najbardziej ikonicznych przedmiotów i elementów wizerunku Holly'ego zarazem.

Buddy do zdjęć po koncertach je zdejmował, ale na scenie grał w nich. Mówił swojej mamie, że jeśli ludzie go lubią to powinni lubić też w okularach. Jest niemal pewne, że wyleczył z kompleksów wielu okularników w tym czasie. :)

Okulary wypadły z kabiny w momencie katastrofy i wylądowały w śniegu. Kiedy w lutym 1959 roku zebrano rzeczy z miejsca katastrofy, okularów wśród nich nie było. Znaleziono je (razem m.in. z zegarkiem innego członka zespołu) dopiero po roztopach wiosennych. Połamane, znalazły się w kopercie dowodowej w biurze szeryfa hrabstwa Cerro Gordo z datą9 kwietnia 1959 roku. I przeleżały tam ponad dwadzieścia lat.

29 lutego 1980 roku szeryf Jerry Allen porządkował stare materiały i natknął się na okulary. Zwrócił je Marii Elenie, wdowie po Hollym. Ta sprzedała je organizacji miejskiej Civic Lubbock, Inc. za 80 tysięcy dolarów. Organizacja podarowała je następnie miastu Lubbock i trafiły do muzeum Buddy Holly Center.


Są dwa pomniki w kształcie tych okularów - jedno przy wspomnianym muzeum, a drugie na miejscu katastrofy.

Idea jest taka, że czarne okulary będą podtrzymywać (symetrycznie? Asymetrycznie?) lecący samolot. Same okulary też na czymś będą stały.

Obrazek

Oh and as I watched him on the stage
My hands were clenched in fists of rage [6]
No angel born in Hell
Could break that Satan's spell [7]
And as the flames climbed high into the night
To light the sacrificial rite [8]
I saw Satan laughing with delight
The day the music died [9]
He was singin'
Bye, bye Miss American Pie (...)


[6] W grudniu 1969 Stones'i spróbowali organizacji kolejnego Woodstock'u, ale tym razem na Altamont Speedway i darmowego. Do ochrony wynajęli motocyklowy gang Hells Angels i zapłacili im z góry - tylko że nie pieniędzmi a piwem i kwasem. W czasie gdy na scenie śpiewali swój hit "Sympathy for the Devil", członkowie "ochrony" pobili i zadźgali na śmierć czarnoskórego uczestnika koncertu. A potem zaczęli bić wszystkich, włącznie z jednym z członków zespołu Jefferson Airplane. McLean był wściekły.
[7] Hells Angels nie potrafili, zwłaszcza w takim stanie upojenia, zatrzymać tego rytuału zniszczenia, w domyśle "dla Szatana"
[8] Tam nie było pożaru, płomienie to członkowie zespołu Rolling Stones których z tego koncertu ewakuował helikopter. Reszta ludzi próbowała uciec lub walczyła ze sobą.
[9]Ku uciesze Lucyfera. Tego dnia wg McLeana skończyła się kolejna epoka - "my" nie walczyliśmy już tylko z rządem i establishmentem, walczyliśmy też ze sobą.
Ostatnio edytowano środa, 22 kwietnia 2020, 10:46 przez Kret69, łącznie edytowano 1 raz
Kret69
 
Posty: 156
Dołączył(a): czwartek, 11 sierpnia 2011, 14:39

Re: Eidai 1:72 Beechcraft V35 Bonanza w kilku zwrotkach

Postprzez Łukasz_K » wtorek, 21 kwietnia 2020, 07:26

Zdecydowanie masz za szybkie tempo, bryła już prawie zamknięta, a co my będziemy robić do końca września bez tej historii?
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Eidai 1:72 Beechcraft V35 Bonanza w kilku zwrotkach

Postprzez Thalgonis » wtorek, 21 kwietnia 2020, 07:46

Łukasz_K napisał(a):Zdecydowanie masz za szybkie tempo, bryła już prawie zamknięta, a co my będziemy robić do końca września bez tej historii?


Będziemy słuchć Richiego i Buddy,ego :)
Pozdrówka
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/

Obrazek Obrazek
Thalgonis

Transport
 
Posty: 1366
Dołączył(a): środa, 13 czerwca 2018, 16:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Eidai 1:72 Beechcraft V35 Bonanza w kilku zwrotkach

Postprzez Kret69 » wtorek, 21 kwietnia 2020, 08:00

Łukasz_K napisał(a):Zdecydowanie masz za szybkie tempo, bryła już prawie zamknięta, a co my będziemy robić do końca września bez tej historii?


Czekać ze mną na kalkomanie? ;) Mam do wydrukowania dosłownie 2 czy 3 numery rejestracyjne ale nie mam pojęcia jak dokładnie je umieścić i jaką czcionkę użyć.
Kret69
 
Posty: 156
Dołączył(a): czwartek, 11 sierpnia 2011, 14:39

Re: Eidai 1:72 Beechcraft V35 Bonanza w kilku zwrotkach

Postprzez Mac Eyka » wtorek, 21 kwietnia 2020, 08:37

Thalgonis napisał(a):
Łukasz_K napisał(a):Zdecydowanie masz za szybkie tempo, bryła już prawie zamknięta, a co my będziemy robić do końca września bez tej historii?


Będziemy słuchć Richiego i Buddy,ego :)


No to warto zacząć.

https://www.youtube.com/watch?v=jSKJQ18ZoIA
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3024
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 21:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Eidai 1:72 Beechcraft V35 Bonanza w kilku zwrotkach

Postprzez Kret69 » środa, 22 kwietnia 2020, 10:38

I met a girl who sang the blues
And I asked her for some happy news
But she just smiled and turned away


4 października 1970 roku Janis Joplin przypadkowo przedawkowała heroinę. "Girl who sang the blues" była kolejną z wielu ofiar rekreacyjnego zażywania narkotyków w tych latach.
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=zPUImuISHow

A ja przygotowałem elementy, ale jeszcze nie złożyłem bo czarna farba jest mokra na okularach. Idea jest taka - podstawka z manuskryptem piosenki (tytuł dioramy to ostatnia linijka, przed okularami), na tym okulary, na okularach samolot.

Obrazek
Kret69
 
Posty: 156
Dołączył(a): czwartek, 11 sierpnia 2011, 14:39

Re: Eidai 1:72 Beechcraft V35 Bonanza w kilku zwrotkach

Postprzez Thalgonis » środa, 22 kwietnia 2020, 15:09

Jestem na tym forum stosunkowo krótko, ale to chyba najfajniejszy pomysł na warsztat, jaki tu przeglądałem :-)
Pozdrówka
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/

Obrazek Obrazek
Thalgonis

Transport
 
Posty: 1366
Dołączył(a): środa, 13 czerwca 2018, 16:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Eidai 1:72 Beechcraft V35 Bonanza w kilku zwrotkach

Postprzez Mecenas » środa, 22 kwietnia 2020, 15:18

Pomysł z okularami i tekstem jest świetny. Podgladam teraz przez komórkę więc może coś źle widzę, ale mam wrażenie że okulary pełne są jakichś dziwnych farfocli i zadziorów. To imitacja uszkodzeń po wypadku? Bo wygląda dość niechlujnie na pierwsze wrażenie. Ale i tak czekam z niecierpliwością na kolejne odcinki tego serialu.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Eidai 1:72 Beechcraft V35 Bonanza w kilku zwrotkach

Postprzez Kret69 » środa, 22 kwietnia 2020, 15:45

Okulary to dopiero pierwszy szlif. Farfocle są od kleju CA który służył do konserwacji zauszników, bo te są z kartonu. Poza tym ramka przynajmniej kilka razy się złamała. Psinknąłem je czarnym podkładem żeby było widać co szlifuję no i żeby kolorystycznie sprawdzić czy to ma sens.
Kret69
 
Posty: 156
Dołączył(a): czwartek, 11 sierpnia 2011, 14:39

Re: Eidai 1:72 Beechcraft V35 Bonanza w kilku zwrotkach

Postprzez Aleksander » środa, 22 kwietnia 2020, 18:30

Dla Twojego projektu powinna być wydzielona osobna konkurencja - taka "dedykowana" scenka to zupełnie inny wymiar modelarski i artystyczny, chyba nie bardzo się to da porównać z "przyziemnymi" aeroplanami.
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Eidai 1:72 Beechcraft V35 Bonanza w kilku zwrotkach

Postprzez Łukasz_K » środa, 22 kwietnia 2020, 18:32

Podziwiam że sam wystrugałeś ramki, ale za jakieś 5 złotych miałbyś oryginalne z aliexpress ;o)
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Eidai 1:72 Beechcraft V35 Bonanza w kilku zwrotkach

Postprzez Kret69 » środa, 22 kwietnia 2020, 18:34

Łukasz_K napisał(a):Podziwiam że sam wystrugałeś ramki, ale za jakieś 5 złotych miałbyś oryginalne z aliexpress ;o)


Ale nie takie. Szukałem, nie mogłem znaleźć. Poza tym te ramki są tak mniej więcej w skali 1:1,5 - 1:2. Żeby jako podstawka za bardzo nie dominowały modelu.

Aleksander napisał(a):Dla Twojego projektu powinna być wydzielona osobna konkurencja - taka "dedykowana" scenka to zupełnie inny wymiar modelarski i artystyczny, chyba nie bardzo się to da porównać z "przyziemnymi" aeroplanami.


Realnie - nie zdobędę żadnej nagrody. Moje umiejętności modelarskie są ciągle w powijakach. Ja konkursy od zawsze traktuję jak zabawę i okazję do zmuszenia się do zrobienia kolejnych modeli, zamiast tylko je kupować. ;)
Kret69
 
Posty: 156
Dołączył(a): czwartek, 11 sierpnia 2011, 14:39

Re: Eidai 1:72 Beechcraft V35 Bonanza w kilku zwrotkach

Postprzez kojot69 » środa, 22 kwietnia 2020, 19:48

Kret69 napisał(a):Realnie - nie zdobędę żadnej nagrody. Moje umiejętności modelarskie są ciągle w powijakach


Nagrodę w postaci wiernych fanów, śledzących ten wspaniały wątek - już masz.

Nic od dawna nie zaabsorbowało mojej uwagi, jak to, w jaki sposób prowadzisz relację z budowy.

Trzymam kciuki i czekam na ciąg dalszy.
Avatar użytkownika
kojot69
 
Posty: 830
Dołączył(a): niedziela, 8 września 2019, 18:33

Re: Eidai 1:72 Beechcraft V35 Bonanza w kilku zwrotkach

Postprzez Mecenas » środa, 22 kwietnia 2020, 21:28

kojot69 napisał(a):
Kret69 napisał(a):Realnie - nie zdobędę żadnej nagrody. Moje umiejętności modelarskie są ciągle w powijakach

Nagrodę w postaci wiernych fanów, śledzących ten wspaniały wątek - już masz.

Dokładnie. Już za samo ukończenie tego modelu zasłużysz na medal. Byle czysto i schludnie, razem z pozostałą symboliką pracy zrobią robotę.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konkurs 2020 - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości