Tram X-Series MiniArt 1:35

Tram X-Series MiniArt 1:35

Postprzez grzesiek83 » niedziela, 3 maja 2020, 13:52

Z małym poślizgiem postanowiłem przyłączyć się do zabawy z takim oto wynalazkiem z MiniArtu:

Obrazek

Jest to model radzieckiego tramwaju, którego projekt pochodzi z lat 20 XX wieku i z tego co mówi instrukcja, można było go spotkać w większości miast ZSRR. Pudło po brzegi jest wypełnione wypraskami, więc będzie trochę z nim zabawy.

Obrazek

W założeniu model ma powstać prosto z pudła, bez większych śladów eksploatacji. I bez tego będzie mnóstwo roboty.
grzesiek83

Zimna Wojna 4
 
Posty: 146
Dołączył(a): wtorek, 29 stycznia 2013, 23:39

Reklama

Re: Tram X-Series MiniArt 1:35

Postprzez HubertKendziorek » poniedziałek, 4 maja 2020, 07:26

O! Ciekawe, czy Annuszka już rozlała olej?
Chętnie popatrzę, powodzenia!
Zapraszam na mój blog modelarski: Kendzior's Way
Avatar użytkownika
HubertKendziorek

Ukraina
 
Posty: 2123
Dołączył(a): wtorek, 19 sierpnia 2008, 09:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Tram X-Series MiniArt 1:35

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 4 maja 2020, 09:30

Będzie jeździł po Patriarszych Prudach? ;o)
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Tram X-Series MiniArt 1:35

Postprzez Mecenas » poniedziałek, 4 maja 2020, 13:50

Może chociaż będzie świnia?
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Tram X-Series MiniArt 1:35

Postprzez grzesiek83 » piątek, 22 maja 2020, 13:58

Pomysły na model macie super, niestety producent tego nie przewidział i brak jest malowania z Moskwy.

W modelu udało się złożyć w całość wózek wraz z osiami, kołami, zespołem napędowym i hamulcowym. Wygląda super, tylko zastanawiam się jak ja to teraz wszystko pomaluje.

Obrazek
Obrazek

Rozpocząłem też pracę nad górą. na początek poszła podłoga.

Obrazek
Obrazek

Na zdjęciu widać jeden element koloru białego. Niestety podczas prac zestawowa część zaginęła i zmuszony byłem dorobić nową. Będzie jakiś wkład własny w model, tylko trochę nieplanowany.
grzesiek83

Zimna Wojna 4
 
Posty: 146
Dołączył(a): wtorek, 29 stycznia 2013, 23:39

Re: Tram X-Series MiniArt 1:35

Postprzez piotr dmitruk » piątek, 22 maja 2020, 16:26

grzesiek83 napisał(a):W modelu udało się złożyć w całość wózek wraz z osiami, kołami, zespołem napędowym i hamulcowym. Wygląda super, tylko zastanawiam się jak ja to teraz wszystko pomaluje.

Obrazek

Na rudo!
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Tram X-Series MiniArt 1:35

Postprzez grzesiek83 » poniedziałek, 6 lipca 2020, 01:33

Trochę czasu minęło, więc najwyższy czas pokazać jakieś postępy.

W pierwszej kolejności postanowiłem przygotować do malowania całe wnętrze tramwaju. Wiązało się to z wklejeniem całej masy szybek. Ich ilość chyba przekroczyła wszystkie wklejone okienka w mojej modelarskiej karierze.

Obrazek
Obrazek

Złożyłem też całą drobnicę z wnętrza. Ławki i panele sterownicze w obu kabinach motorniczego.

Obrazek
Obrazek

Przygotowałem też przód pojazdu razy dwa oraz wszystkie drzwi. Z jednej strony postanowiłem zrobić je otwarte, a z drugiej zamknięte.

Obrazek
Obrazek

Ponieważ nie lubię sklejać pomalowanych elementów, to utrudniłem sobie trochę życie i złożyłem część bryły tramwaju.

Obrazek

Na koniec poszedł dach pojazdu. Tu trochę ułatwiłem sobie robotę i zestawowe poręcze, które trzeba by dość długo czyścić, zamieniłem na zrobione z okrągłych profili.

Obrazek

Oczywiście jak widać, wszystkie szybki musiałem zamaskować z obu stron. Dość monotonna praca ale poszła dość sprawnie.
I całość złożona na sucho.

Obrazek

Obawiałem się spasowania niektórych elementów, szczególnie dachu ze ściankami bocznymi, i tu miła niespodzianka. Wszystko ładnie pasuje do siebie. Ale żeby nie było za dobrze, dzisiaj zacząłem malowanie i niestety zaczyna odmawiać mi posłuszeństwa kompresor. Chyba najwyższy czas pomyśleć nad nowym.
grzesiek83

Zimna Wojna 4
 
Posty: 146
Dołączył(a): wtorek, 29 stycznia 2013, 23:39

Re: Tram X-Series MiniArt 1:35

Postprzez toled » poniedziałek, 6 lipca 2020, 09:42

grzesiek83 napisał(a):Obawiałem się spasowania niektórych elementów, szczególnie dachu ze ściankami bocznymi, i tu miła niespodzianka. Wszystko ładnie pasuje do siebie.


No to się jeszcze zdziwisz przy właściwym sklejaniu :lol:
Pozdrawiam - Wojtek Bryński
toled
 
Posty: 283
Dołączył(a): piątek, 16 maja 2008, 22:29

Re: Tram X-Series MiniArt 1:35

Postprzez MesserDesign » poniedziałek, 6 lipca 2020, 12:50

No wreszcie to zaczyna wyglądać ;o) Pytanie tylko, jak Ty to wymalujesz przy tak małym polu manewru :?:
Avatar użytkownika
MesserDesign

Animal Planet
 
Posty: 1198
Dołączył(a): wtorek, 2 listopada 2010, 22:40

Re: Tram X-Series MiniArt 1:35

Postprzez grzesiek83 » czwartek, 9 lipca 2020, 15:16

No nie może być tak by model złożył się całkowicie bez problemowo, już trochę szpachli musiało pójść na łączenie połówek podłogi i dachu. Trochę pracy też zapewne będzie przy doklejaniu przodu ale póki co model skleja się bardzo przyjemnie.
Z malowaniem powinienem dać sobie radę. Pole manewru wcale nie jest tak małe jak się na początku wydaje.

Obrazek
Obrazek
grzesiek83

Zimna Wojna 4
 
Posty: 146
Dołączył(a): wtorek, 29 stycznia 2013, 23:39

Re: Tram X-Series MiniArt 1:35

Postprzez toled » czwartek, 9 lipca 2020, 15:47

Dwa tramwaje z MiniArtu już składałem - najważniejsze, to musisz trzymać pion/poziom. Jeżeli to zachowasz i postarasz się przy klejeniu, to będziesz miał mało roboty. Dużo uwagi tez wymagają dachy - potem często jest dziura, bo coś krzywo ;-)
Pozdrawiam - Wojtek Bryński
toled
 
Posty: 283
Dołączył(a): piątek, 16 maja 2008, 22:29


Powrót do Konkurs 2020 - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości