Nowy konkurs na forum

Wszystkie stworzenia duże i małe.

Re: Nowy konkurs na forum

Postprzez mlusiak » poniedziałek, 19 lipca 2021, 13:04

To ja podrzucę temat który podrzucałem przy poprzednim podejściu:
"Zatoka Perska"

I sprytne rozszerzenie które ktoś inny wówczas zaproponował:
"Pustynia"
mlusiak
 
Posty: 218
Dołączył(a): niedziela, 6 lipca 2014, 00:15
Lokalizacja: Gdynia, PL | Lund, SE

Reklama

Re: Nowy konkurs na forum

Postprzez pepociufakers » poniedziałek, 19 lipca 2021, 21:20

Co prawda nie skonczylem w terminie modelu(jest w trakcie ukonczenia, wiec napewno galeria bedzie), ale pozwole sobie zaproponowac pewien kontrowersyjny dodatego do nowego rozdania pospolitego modelowania.
Mianowicie, niezaleznie od tematyki dodatek: "Tylko modele opracowane po 2015 roku"
Data moze byc i np. 2010, chodzi o to aby byla jakas przeciwwaga do vintagowych dyskusji, czy tez dodatkowy smaczek, w postaci zestawow zaprojektowanych zgodnie z nowymi technologiami.
Pzdr.
Jaro
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 14:01
Lokalizacja: 3Miasto

Re: Nowy konkurs na forum

Postprzez abtb » wtorek, 20 lipca 2021, 06:22

pepociufakers napisał(a):Tylko modele opracowane po 2015 roku


To jakaś pułapka jest czy jak? Bo ja osobiście nie widzę żadnego sensu w takim ograniczeniu.

pepociufakers napisał(a):chodzi o to aby byla jakas przeciwwaga do vintagowych dyskusji,


Gdzie i jakich? To, że na sąsiednim forum dwóch panów żre się przez 6 stron o to co jest vintydż a co już nie ( i na tym forum żarło się równie ambitnie parę lat temu) i ile można dodać i czego, to raczej nie jest powód żeby zabraniać co poniektórym startowania w konkursie z modelem liczącym sobie lat 40 i wyprodukowanym za tzw gierka. Chce, to robi. Jakoś nie kojarzę aby w "Zimnej wojnie" ktoś prowadził zażartą dyskusję o Maćkowym kukuruźniku i Twoim B-58, i żeby z tego powodu ktoś był poszkodowany. Równie dobrze możemy wprowadzić zapis min 60 części i tylko z zielonego plastiku.
abtb

Zimna Wojna 1
 
Posty: 1240
Dołączył(a): poniedziałek, 3 grudnia 2018, 08:43
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Nowy konkurs na forum

Postprzez xmen » wtorek, 20 lipca 2021, 06:47

Zaczynam jednak sądzić że niepotrzebnie poruszyłem ten temat.Może mała przerwa od konkursów była by wskazana.
Do końca roku spokój i dopiero od 01.20022 wystartować z nowym konkursem.Sześć miesięcy powinno wystarczyć do osiągnięcia porozumienia.
Decyzję trzeba jednak pozostawić szanownej Administracji.
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1138
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 10:02

Re: Nowy konkurs na forum

Postprzez abtb » wtorek, 20 lipca 2021, 07:03

ochli napisał(a):niepotrzebnie poruszyłem ten temat


Potrzebnie, potrzebie. Z resztą zgodnie z tradycją - można by napisać - "Umarł konkurs - niech żyje konkurs" :mrgreen:
Potencjalni startujący sprawdzą zawartość szafy, wytypują modele i wymyślą pod nie temat konkursu. A wtedy Administracja zrobi ankietę i będzie można działać. Sądzę że do ogłoszenia ankiety upłynie jeszcze z miesiąc (bo na razie jest mało konkretnych tematów) i kolejny miesiąc do startu. Czyli październik - listopad. W sam raz na IV falę :P
Może by Kolega jakiś temat zapodał, np "Sojusznicy Luftwaffe" albo coś podobnego z kręgu swoich niszowych zainteresowań :D
abtb

Zimna Wojna 1
 
Posty: 1240
Dołączył(a): poniedziałek, 3 grudnia 2018, 08:43
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Nowy konkurs na forum

Postprzez xmen » wtorek, 20 lipca 2021, 07:08

abtb napisał(a):Może by Kolega jakiś temat zapodał, np "Sojusznicy Luftwaffe" albo coś podobnego z kręgu swoich niszowych zainteresowań

Zapodałem już jeden temat "Afryka" bez ram czasowych a teraz poczekam aż opadnie bitewny kurz.
Nie mogę się za bardzo udzielać bo znowu będę miał uwagę zwróconą.Poczekam sobie grzecznie w kąciku.
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1138
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 10:02

Re: Nowy konkurs na forum

Postprzez Thalgonis » wtorek, 20 lipca 2021, 08:17

abtb napisał(a):
ochli napisał(a):niepotrzebnie poruszyłem ten temat


....
Może by Kolega jakiś temat zapodał, np "Sojusznicy Luftwaffe" albo coś podobnego z kręgu swoich niszowych zainteresowań :D


To ja popieram ten powyższy temat - nic innego w szafie nie mam :D :mrgreen:
Pozdrówka
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/

Obrazek Obrazek
Thalgonis

Transport
 
Posty: 1365
Dołączył(a): środa, 13 czerwca 2018, 16:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Nowy konkurs na forum

Postprzez pepociufakers » środa, 21 lipca 2021, 09:02

abtb napisał(a):
pepociufakers napisał(a):Tylko modele opracowane po 2015 roku


To jakaś pułapka jest czy jak? Bo ja osobiście nie widzę żadnego sensu w takim ograniczeniu.



Pulapka? niee:) nawet przez mysl mi to nie przeszlo.
To tylko pomysl, zeby pokazac jak jakosc modeli wyglada w tej dekadzie, jak bardzo technologia rozni sie od tej powiedzmy z lat 80. Propozycja jest dosc przewrotna. Odwracamy dyskusje, - skupiamy sie tylko na nowych modelach a nie na... vintage.
Rok to tylko propozycja, moze byc rownie dobrze 2010, tudziez 2007 lub 2000;) (jesli pomysl sie spodoba, rok mozemy ustalic wspolnie pozniej)

ps. W moim rozumieniu wspolne "modelowanie" to incjatywa bardziej integracyjna, konkurs dla mnie nie jest wazny, stad taki pomysl, ktory w rozumieniu niektorych moze zablokowac czesc modeli do budowy, ale z drugiej strony, na koncu zobaczymy pewna wspolna ceche wszystkich modeli.

Pzdr.
Jaro
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 14:01
Lokalizacja: 3Miasto

Re: Nowy konkurs na forum

Postprzez Pashal » środa, 21 lipca 2021, 16:06

Ooooo to tematy, które zaproponowałem są mało konkretne jak rzecze abtb ? To chyba ja znam inną definicję konkretności ;o) No fakt, że proponowanie tematów z działu "Pojazdy wojskowe" w momencie , kiedy ostatnia relacja ze sklejania w tym dziale miała miejsce w lutym, a było nie było mamy druga połowę lipca,to może to powodować obawę o sens organizowania konkursu, ale z drugiej strony atrakcyjny temat może spowodować powrót do relacji.
Takie olbrzymie obszary tematyczne jak ostatni konkurs pt."Zimna Wojna" powodują, że może i jest troszkę więcej uczestników i modeli, ale są one tylko jakimś ułamkiem tego co kwalifikuje się do sklejenia zgodnie z tematem, czyli i tak słabo.
Na jednym z for modelarzy kartonowych zaproponowano zabawę pod tytułem "Cuszima 1905/ 115 lecie bitwy", nie jest to może konkurs w pełnym tego znaczeniu, ale wybór tematu jest czymś bardzo konkretnym - wiadomo, że na rynku jest sporo modeli kartonowych idealnie pasujących do tematu i po skończeniu tego "konkursu" otrzymamy dobry obraz tego co uczestniczyło w tej bitwie morskiej.
Tematy typu - pustynia, czerwony, Afryka, Zatoka Perska itp to takie - wszystko i nic.

Ostatnio ukazał się taki model :
https://miniart-models.com/ru/products/35274-m3-lee-mid-prod-sahara-w-crew/#lg=1&slide=0
Jest to czołg z filmu "Sahara" z 1995 roku z J.Belushim, ale i jest film o tym samym tytule z 1943 roku z H.Bogartem.
No i co - no i to, że może zróbmy konkurs pod tytułem :
"GWIAZDY FILMOWE",
czyli modele będące odpowiednikami tych z filmów,seriali - zdjęcie lub fragment filmu, serialu - obojętnie cywil, czy militaria z pojazdem, samolotem, okrętem, statkiem, żaglowcem, wagonem, parowozem itp. solo lub w formie dioramy i sklejanie dokładnie takiego modelu.
Pashal
 
Posty: 1592
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 13:10

Re: Nowy konkurs na forum

Postprzez vollff » czwartek, 22 lipca 2021, 06:30

[*] No i co - no i to, że może zróbmy konkurs pod tytułem :
"GWIAZDY FILMOWE",
czyli modele będące odpowiednikami tych z filmów,seriali - zdjęcie lub fragment filmu, serialu - obojętnie cywil, czy militaria z pojazdem, samolotem, okrętem, statkiem, żaglowcem, wagonem, parowozem itp. solo lub w formie dioramy i sklejanie dokładnie takiego modelu.

No..panie i to sie mnie podoba :)
vollff

Zimna Wojna 4
 
Posty: 57
Dołączył(a): środa, 17 lipca 2013, 12:22

Re: Nowy konkurs na forum

Postprzez vollff » czwartek, 22 lipca 2021, 06:39

Ja bym to rozbudował jeszcze o gwiazdy newsów, wtedy to już absolutna dowolność.
Dla przykładu: Na sasiednim forum jest kolega, ktory robi jugosłowiańska cieżarówkę na podstawie kilku screenshotów z jakiegoś materiału CNN….
vollff

Zimna Wojna 4
 
Posty: 57
Dołączył(a): środa, 17 lipca 2013, 12:22

Re: Nowy konkurs na forum

Postprzez Pashal » czwartek, 22 lipca 2021, 15:43

Świetna propozycja tylko uważam, że dla równoległego, oddzielnego konkursu i już uzasadniam dlaczego - nie mieszajmy może w jednym temacie fikcji z faktami.
Oczywiście znam relację o której wspominasz i inne tego autora też - fenomenalnie to się czyta i ogląda.
Pashal
 
Posty: 1592
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 13:10

Re: Nowy konkurs na forum

Postprzez Mac Eyka » czwartek, 22 lipca 2021, 20:33

A może taki temat.
"Po drugiej stronie frontu"
Znajdzie się coś dla pancerniaków, Matildy Africa Corps, niemieckie T-34 czy fińskie t-26
Dla lotników, MiG-15 z amerykańskimi gwiazdami czy Fw-190 z finflashami
Dla figurkowców, partyzant ze schmeisserem czy powstaniec z tłuczkiem do ziemniaków.
Gorzej trochę dla marynistów. Ale może rozszerzyć o takie jednostki jak ARA Santa Fe (OP klasy Balao) a więc okręty kupione z "demobilu", ale walczące przeciwko sojusznikom sprzedawcy.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3023
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 21:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Nowy konkurs na forum

Postprzez Paweł Wymysłowski » czwartek, 22 lipca 2021, 22:36

Mac Eyka napisał(a):Gorzej trochę dla marynistów. Ale może rozszerzyć o takie jednostki jak ARA Santa Fe (OP klasy Balao) a więc okręty kupione z "demobilu", ale walczące przeciwko sojusznikom sprzedawcy.

Nie trzeba nawet tak na około. Można wziąć np ARA Hercules - okręt tego samego typu co HMS Sheffield i pochodzący z brytyjskiej stoczni. Takich przypadków zakupu sprzętu u późniejszego przeciwnika pewnie można znaleźć więcej.
Pozdrawiam
Paweł
Avatar użytkownika
Paweł Wymysłowski
 
Posty: 566
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 11:08
Lokalizacja: Z lasu

Re: Nowy konkurs na forum

Postprzez Woit » piątek, 23 lipca 2021, 23:47

Pashal napisał(a):(...) No i co - no i to, że może zróbmy konkurs pod tytułem :
"GWIAZDY FILMOWE",
czyli modele będące odpowiednikami tych z filmów,seriali - zdjęcie lub fragment filmu, serialu - obojętnie cywil, czy militaria z pojazdem, samolotem, okrętem, statkiem, żaglowcem, wagonem, parowozem itp. solo lub w formie dioramy i sklejanie dokładnie takiego modelu.

Bardzo mi się taki temat podoba - startowałbym :)
Pozdrawiam,
Woit
Avatar użytkownika
Woit

Animal Planet
 
Posty: 210
Dołączył(a): środa, 16 lutego 2011, 13:54

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Animal Planet

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości