Convair B-58 Hustler, Italeri, 1:72 czyli producent grzybów

Tutaj prowadzimy relacje z budowy konkursowych modeli.

Re: Convair B-58 Hustler, Italeri, 1:72 czyli producent grzy

Postprzez Aleksander » środa, 5 maja 2021, 17:16

Mnie też!
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Reklama

Re: Convair B-58 Hustler, Italeri, 1:72 czyli producent grzy

Postprzez pepociufakers » niedziela, 30 maja 2021, 19:31

Dzięki chłopaki za słowa otuchy. Ta "wypalona blacha" jednak mi spokoju nie dawała.
Trochę pogrzebałem w sieci i w jednym z testów recenzent wspomina, że lepsze efekty w przypadku tych metalizerów dał podkład szary niż czarny.
I ja poszedłem tą drogą.
Skończyłem "atomowy zbiornik", szary podkład, szlif szlif, polerka, psik psik (z tym że tym razem dałem Aluminium (wcześniej było polerowane aluminium) i
Obrazek
Obrazek
Może na tych zdjęciach za bardzo tego nie widać, ale poprawa jest wyraźna, więc czemu by nie poprawić całego modelu?
Dzisiejsza aura z kolei przełamało moje "modelarskie lenistwo", wystawiłem warsztat na zewnątrz, żeby nie smrodzić w domu i jeszcze raz, szary podkład na cały model i szlif szlif za pomocą 1500 wodnego papieru M3
Obrazek
Obrazek
Kolejnego podkładu szarego już nie dałem, trudno zobaczymy co będzie, więc teraz psik psik i włala:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Poprawa jest diametralna, pierwszy raz uzyskałem taki efekt. Może ostatecznie powierzchnia nie będzie wyglądać na spracowaną, ale wcześniej też to była gruba aproksymacja:).

ps. moje aktualnie wnioski co do metalizerów AK Xtreme Metal - szary podkład plus polerka wystarczą aby uzyskać zadowalający efekt. Czarny podkład nawet jeśli jest lepszy(ja tego nie wiem), to nie wybacza błędów tak jak szary.
pps. wniosek numer dwa - czas na dobry warsztat
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 14:01
Lokalizacja: 3Miasto

Re: Convair B-58 Hustler, Italeri, 1:72 czyli producent grzy

Postprzez pepociufakers » niedziela, 6 czerwca 2021, 20:41

Pierwsze panele wymalowane.
Obrazek
Obrazek
Wertując internet niestety nie znalazłem żadnego gotowca podpowiadającego jak wymalować panele, a jeśli chodzi o dostępne schematy w postaci kolejnych instrukcji modelu italeri/monogram to one tak od siebie się różnią, że ciężko im ufać. Ostatecznie idę droga podglądania zdjęć i malowania na "jakieś" odcienie metalowego koloru.

ps. ciąg dalszy przygód z polerowanym aluminium AK => zauważyłem, że położenie polerowanego aluminium, na zwykłe aluminium daje bardzo dobry efekt, znacznie lepszy niż położenie go na czarny podkład.
Pzdr.
Jaro
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 14:01
Lokalizacja: 3Miasto

Re: Convair B-58 Hustler, Italeri, 1:72 czyli producent grzy

Postprzez pepociufakers » niedziela, 25 lipca 2021, 10:41

Konkurs już zamknięty, ale jak się powiedziało B...-58, to trzeba go skończyć.
Skończyłem malowanie.
Przy okazji jedna ciekawa obserwacja. Aby wymalować panele, do maskowania używałem taśmy tamiya, niestety trochę kleju z taśmy zostało na oryginalnej pierwszej powłoce aluminium. I tutaj z pomocą przyszedł "płyn" EKO-1. Świetnie usunął klej, bez ingerencji w aluminiową powłokę.
Obrazek

I jak już uporałem się z metalizerami to przyszedł czas na najprzyjemniejsza robotę, kalki. Także mamy już kolorki i bardzo groźny napis: US AIR FORCE.
Obrazek
Obrazek

Pzdr.
Jaro
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 14:01
Lokalizacja: 3Miasto

Re: Convair B-58 Hustler, Italeri, 1:72 czyli producent grzy

Postprzez HubertKendziorek » poniedziałek, 26 lipca 2021, 13:03

Ciekawe.

First flight 1/30/59; eventually modernized/upgraded to operational aircraft for SAC; first B-58 delivered to 43rd BW at Little Rock AFB during 8/64.

Samolot stacjonował w Little Rock AFB, to jest hrabstwo Pulaski - to rozumiem, dlaczego The Pulaski Hustler.
Ale dlaczego w końcu kariery dostał nicka The Polish Prostitute?

https://www.b-58.com/inventory.php

Bardzo ładnie wyszedł Ci metalik, kolorowe kalkomanie też robią robotę.
Zapraszam na mój blog modelarski: Kendzior's Way
Avatar użytkownika
HubertKendziorek

Ukraina
 
Posty: 2111
Dołączył(a): wtorek, 19 sierpnia 2008, 08:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Convair B-58 Hustler, Italeri, 1:72 czyli producent grzy

Postprzez pepociufakers » wtorek, 10 sierpnia 2021, 08:41

HubertKendziorek napisał(a):Ale dlaczego w końcu kariery dostał nicka The Polish Prostitute?

Niestety nie wiem, a szybkie wertowanie internetu nie dało odpowiedzi. Co ciekawe były dwa "Pulasky Hustler-y".

Dziękuję za metalik, z AK Xtreme metal metalizowanie modelów to sama przyjemność.

Powoli prace dobiegają końca:
Jeszcze tylko dziub, 4 x wydechy, 4x bomby, 4x inne pierdołki i koniec.
Obrazek

Pzdr.
Jaro
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 14:01
Lokalizacja: 3Miasto

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat rzemieślniczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości