Jak-18 |Trumpeter 1:32|

Tutaj prowadzimy relacje z budowy konkursowych modeli.

Jak-18 |Trumpeter 1:32|

Postprzez Krzysiek B » niedziela, 15 listopada 2020, 16:35

I po raz kolejny tematyka konkursu zmotywowała mnie do zabrania się za model, który od jakiegoś już czasu chodził mi po głowie, ale był przeze mnie odkładany na ogólnie pojęte "później".
Ogólnie okres Zimnej Wojny kojarz mi się z ciągłym wyścigiem zbrojeń zwłaszcza w dziedzinie lotnictwa. Po obu stronach żelaznej kurtyny powstało wiele ciekawych konstrukcji samolotów myśliwskich, rozpoznawczych, bombowców strategicznych przystosowanych do przenoszenia bomb atomowych itp. Jednak na samym początki należało wyszkolić pilotów i na czymś nauczyć ich latać. I właśnie w tym celu powstał między innymi taki sympatyczny samolocik, którego model postaram się zbudować:
Obrazek
Postaram się bo po wstępnych oględzinach wyprasek to zestaw hmm... nie powala jakością i mnogością detali. Nie pociesza również fakt, że żadne dodatki, nawet takie podstawowe jak tablice przyrządów czy pasy bezpieczeństwa, po prostu nie istnieją... No ale cóż, coś się wykombinuje ;)
Swój model chciałbym wykonać w barwach naszego lotnictwa i wybór padł na ten egzemplarz:
Obrazek

Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Krzysiek B

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 127
Dołączył(a): środa, 23 marca 2016, 17:26

Reklama

Re: Jak-18 |Trumpeter 1:32|

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 16 listopada 2020, 15:56

Z przyjemnością będę śledził Twój warsztat - też lubię ten samolot, ale za późno się wziąłem za jego kupowanie i nie udało mi się go dopaść.
Popatrzę więc na to, co Ty z nim zrobisz ;o)
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7970
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"


Powrót do Warsztat rzemieślniczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości